Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Tak naprawdę to nie wiem czy można już słuchać serduszka w tak wczesnej ciąży, ale dziewczyny tu pisały niektóre, że w 6 tyg. słuchały to chyba można :) ale może jak się prywatnie idzie to tak albo i co :P ja byłam państwowo bo uznałam, że nie ma sensu tyle kasy wydawać, jak ma być wszystko w porządku to tak będzie :) wiadomo, wybiorę się ze 2-3 razy prywatnie w celu sprawdzenia tego "konowała" z przychodni, tak żeby się uspokoić, że wszystko jest tak jak trzeba :) szczesliwa-mmmama mi dopiero kazał lekarz za około miesiąc od pierwszej wizyty przyjść, nie wiem czy to norma bo dopiero początkuję, więc nich się lepiej wypowiedzą bardziej doświadczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa-mmmana wydaje mi się, że chodzi się do lekarza raz w miesiącu jeśli wszystko jest ok. Przynajmniej ja tak chodzę. Oczywiście nie wliczając USG, bo nie mam robionego podczas zwykłej wizyty. Andziulka, może masz rację, bo tak jak mówię, nie upieram się przy tym co napisałam :) Już niedługo będziesz miała kolejne USG, a tam z fasolki zrobi się już prawie normalny człowieczek :) Ja byłam chyba w 12. tyg. i widziałam gdzie jest główka, rączki, nóżki, co prawda jeszcze nie tak superdokładnie ale widać :) A teraz nie pamiętam, w którym tyg. kolejne USG... Wiecie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze trzy wizyty mialam co dwa tygodnie , ale to dlatego ze krwawilam :/ Potem juz co miesiac ;) Mysle ze tydzien roznicy nic nie zrobi - chyba ze bierzesz jakies leki od gina i np. potrzebujesz recepte bo Ci sie koncza... U mnie remont powoli posuwa sie do przodu. Zastanawiam sie tylko jak dobrze ulozyc meble zeby w kwietniu jak pojawi sie malenstwo bylo wystarczajaco miejsca dla naszej trojki :) Zastanawiam sie dlaczego lekarz wpisal mi na karte ciazy TYDZIEN 14 :D? Skoro wg. moich obliczen z pierwszego USG na ktorym jest data i dokladnie podany tydzien ciazy lacznie z dniami wychodzi to juz 15+1d Jak dalej bedzie tak pisal bez zastanowienia to na nastepnej wizycie zamiast byc w 19+4d to bede w 18tc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu - ja mam USG robione na kazdej wizycie , ale pewnie dlatego ze ciaza byla zagrozona i mialam w 6tc , gdzie poszlam prywatnie i lekarka powiedziala ze jest pusty pecherz ciazowy i wszystko moze sie zdazyc i niemam sie z czego cieszyc :/ Potem dwa dni pod rzad mialam w szpitalu wiec tego juz nie licze :) Nastepne USG juz u swojego gina mialam w 8 i 10 tygodniu noi wczoraj wg. lekarza 14 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopplera nie powinno się robić u tak małego płodu ale długo,jak przez 5 sekund posłucha sie serduszka to sie nic nie stanie i po tych słowach lekarz włączył i słyszałam:) Ja pierwsza wizytę miałam w 4 tc i 5dn i kazał mi przyjść po 2 tyg,poszłam widziałam,słyszałam a teraz kazda nastepna co miesiac. drugie usg prenatalne jest miedzy 18a24tc a trzecie 28 a 32tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo, właśnie chodzi mi o to po prenatalnym, bo to już miałam :) Dzięki, czyli między 28 a 32 tyg. Ja dziś zaczynam 27 więc jeszcze chwilka :) No i wyjaśniło się co z tym dopplerem :) Allegrowiczka, a jak urządzasz pokój? :) U mnie też już ściany w pokoiku wymalowane na pastelowy fiolet (ale to już zrobiliśmy z myślą o dziecku zanim zaszliśmy), a reszta dodatków w białym kolorze (żyrandol, łóżeczko, komódki, dywan). Do tego uszyłam girlandę z kaczuszek połączonych wstążką i przedzielonych kokardkami z matreriałów też w tonacji fiolet-biel :) Jeszcze nie wiem gdzie ją powieszę, bo pasuje wszędzie, ale chyba na łóżeczku :) Brakuje mi tylko karnisza z białą firaneczką z tiulu lub organzy, roletki w oknie i ozdób które zawisną na ścianach :) Nie wliczając materacyka, pościeli no i rzeczy dla dziecka typu kosmetyki, butelki itp. Ubranek troszeczkę już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allegrowiczka z tego co piszesz to może masz tc z usg a nie z OM? łatwo wywnioskować bo skoro poszłaś na pierwszą wizytę w 6tc i pęcherz był pusty tzn ze ciąża była młodsza- z stąd moze brakować ci tygodnia.Lekarze sie nie mylą zwłaszcza pod kontrolą usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie madra - teraz juz rozumiem :) Dzieki :) Fijfijfijuu - u mnie niema zbyt wielkiego pola do popisu bo mam sypialnie i powiem szczerze ze zajmuje straaaaasznie duzo miejsca... Niby pokoj mam 4,5m/3m i narazie rodzice tapetuja mi pokoj , ja niestety niemoge zbytnio pomoc bo lekarz kazal sie oszczedzac ale mimo to cos tam zawsze "skrobne" :) Kupilam tapete popielata z delikatnymi bialymi kwiatuszkami ktora strasznie rozjasnila mi pokj i optycznie powiekszyla ale to bardzo dobrze bo poprzednia tapeta zielono-zolta do niczego kompletnie mi nie pasowala :( . Zamowilam szafe 4-drzwiowa w Abrze i komode do kompletu (ciemny dab). Dzis na allegro domowilam fotel do komputera noi jeszcze zostalo mi kupno biurka , ale to jutro bo dzis maja mi przywiesc meble i jak zlozymy szafe i komode to wtedy pomysle w ktore miejsce wstawic biurko i jakie szerokie :) Obok lozka zostawiam sobie "troche" miejsca zeby stworzyc kacik dla malenstwa :) Myslalam o ładnym dzieciecym dywaniku zeby ozdobic ten kack:) No a ze ten kacik bedzie blisko drzwi to zastanawiam sie czy niezalozyc metrowego paska makaronow w jakims fajnym klorze zeby zaslonic lozeczko :) Poki co planuje, bo mam jeszcze troche czasu ale czas strasznie szybko leci... :) Zamowilam dzis płozy do lozeczka na allegro bo chce zeby lozeczko bujalo sie jak kolyska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta nasza Agatka to wszystko wie! :) kurcze, ja się dopiero douczam, czytam, czytam i czytam a i tak o wielu rzeczach jeszcze nie mam pojęcia ;) posłucham serduszka więc przy następnym badaniu :) Fijfijfijuu aż Ci zazdroszczę tego wicia gniazdka dla Twojej Kruszynki :) my mieszkamy z rodzicami i mamy do dyspozycji jeden pokój więc jako takiego pokoiku dla naszego Maleństwa nie będzie mi dane teraz urządzać, a szkoda...chyba, ze wujek, czyli mój brat odstąpi pokój naszej Kruszynce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo, no to fajowo :) Dobrze mieć plan :) Andziulka, no cieszę się, że mamy ten komfort, ale jak sobie przypomnę ile trwała budowa domu i ile z tym pierdzielenia to aż mi się słabo robi ;) Nie przejmuj się brakiem pokoju, wydzielisz kącik i ładnie go urządzisz tak jak Allegrowiczka :) Ja urządzam ten pokoik, ale prawda jest taka, że przez pierwsze miesiące synek i tak będzie spał w naszej sypialni, bo tam będzie najwygodniej kursować wkoło niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam oj tam odrazu wszystko wie :P Zle robie ze włażę na inne fora zwłaszcza czerwcowe eeeh sie podłamać tam można. My się chyba przeprowadzać będziemy w jukeju,właśnie zwolniło sie mieszkanko po sąsiadach i ja je chce:D i sie juz stamtąd nie ruszę :P. Teraz mieszkamy na poddaszu mamy sypialnie i salon z aneksem niby fajnie przytulnie ale te skosy dobijają :( a sąsiedzi mieszkają piętro niżej maja 2 sypialnie,też salon z aneksem 2x więszy i bez skosów :D zawsze to lepsze warunki dla dziecka no i schodów nie ma więc bez stresu by bylo. Na a w polsce się remontuje kawalerka, i przez przyszłą teściową z każdym dniem dostaje coraz to większej qrwicy przez jej mieszanie.Nie utrzymuje z nia kontaktu tyle co mi robotnik powie co namieszała i już mi ciśnienie podnosi,wszystko trzeba odkręcać potem :( ten se siedzi w uk ma wszystko w dupie a ja sie użerać musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz po wizycie i z moim maluszek wszystko wporzadku :) wazy ponad 700g i zapomnial mi podac dlugosc, no ale najwazniejsze ze wszystko wporzadku, szyjka dluga i zamknieta :) andziulka88 GRATULACJE! :) ja nozki raczki i glowke widzialam juz z 9tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Agata, ja też za teściówką nie przepadam...nie jesteś sama...niby nie wpieprza się w nasze sprawy, nie wsadza nosa tam gdzie nie trzeba i w ogóle, ale jakoś mnie irytuje...poza tym kopci fajki! A to mnie dobija! Baba ponad 60 lat i papierosy kopci! Jak ją widzę z papierosem to aż mi ciśnienie idzie do góry. Zresztą teść też nie lepszy...niby jest nieszkodliwy ale z kolei pije, po prostu jest alkoholikiem, co tu owijać w bawełnę i po ostatniej akcji bardzo się do nich zraziłam! Rodzinka u nich była i coś tam wypili, wszyscy, teściowa, teściu i ta rodzinka co była i później mąż dzwonił do nich co i jak, czy tamci pojechali do domu a tu się okazuje, że jego matka płacze bo rzekomo ją ojciec "pobił"...a sama kuźwa wypiła! A ona jak wypije to ma taki trochę głupi rozum więc pewnie coś się mądrowała i ją stary pchnął, bo nie wierzę, ze ją uderzył...ale szkoda gadać, powiem Wam, że bardzo mnie ta sytuacja do nich zraziła, będę udawać, ze wszystko ok, ale będę trzymać dystans bo naprawdę mi się to nie podoba... To się Wam wyżaliłam :) ale lepiej wyrzucić z siebie złe emocje, teraz nie mogę ich przecież w sobie kumulować i narażać Maleństwo na coś złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję MAMA :):* dobrze, że z Wami jestem, razem łatwiej można przejść te piękne, ale i te cięższe chwile :) mam tylko nadzieję, że więcej będzie tych pięknych i tego też Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu zawsze lepiej człowiekowi jak się wyżali, przecież nie musimy tylko rozmawiać o ciąży :P U mnie moja starsza kopci jak smok :( więc wiem co masz i to jeszcze z teściową... A ja bym chciała już na prenatalnym zobaczyć co tam ma , może się już uda jak pójdę w 14tc :P Wiecie martwi mnie to nie pojawienie się anetuchy :( już tyle dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki mam do was pytanko :D Jak długo przed zajściem w ciążę brałyście kwas foliowy ? Jest jakaś maksymalna granica czasowa zażywania go np. pół roku, rok ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka widze ze papierochy u tesciowej nie tylko ciebie dobijaja.. Mam ten sam problem tyle ze ona ma 41 lat a te swinstwo tak jej twarz juz zniszczylo ze wyglada jakby miala 70.. Ch*j mnie strzela jak wyciaga peta jeden za drugim i truje innych.. Niech nie mysli ze ja i dziecko bedziemy czestymi goscmi w jej kotlowni bo tak jest u niej w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej dziewczyny mam identyczny problem z "teciowa" ma 70 lat a jara jak smok! i ma gdzies to ze mi przeszkadza ten dym, i to wlasnie jeden z glownych powodow dlaczego sie wyprowadzilam od niej, na szczesie koniec koncow wynajelismy sobie mieszkanko, ale to juz wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tesciowa tez kurzy jak ruski parowiec ;P Malo tego jak wie ze mam przyjechac to wietrzy dom do tego stopnia ze przydaloby sie ze trzy kurtki ubrac na siebie :D https://www.johnsonsbaby.com.pl/products,zamow.html Na stronce mozna zamowic probki kosmetykow JohnsonsBaby ;) Moze ktoras mamusia zechce wyprobowac. Ja kiedys z ciekawosci uzupelnilam i zaznaczylam wszystkie cztery produkty noi dzis dostalam przesylke - calkiem fajny zestawik :) Schowam - napewno sie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kwas foliowy rozpoczełam na 3 m-ce przed ciąża a ze na ciąże czekałam 9 m-cy to rok go zażywałam :D allegrowiczka też sie zarejestrowałam i mi przysłali te próbeczki :D szampon do ciała i włosów jest kapitalny i kupiłam go dla siebie :P aha wyguglujcie bebilon zarejestrujcie sie i dostaniecie maskotkę - misia polarnego z jakimiś groszkami w tyłku(cały jest pluszowy a tam taka niespodzianka :P ) - nie wiem co to ale fajne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe - ja wlasnie zamawialam te probki jakis czas temu z mysla o lezacej babci ale niestety miesiac temu zmarla noi probeczki teraz poczekaja na maluszka :) A na bebilon zagladne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz dawno pozamawialam te probki i dostalam to samo, znaczy sie te plyny i szampony takie malutkie i ta maskotke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam juz probki, wysylalam jeszczee wiele innych zgloszen ale przyszlo tylko johnons i ten mis... ale mnie dzis skurcz trzyma masakra... ani lezec ani siedziec ani stac... w dupe moge sobie wsadzic ten magnez i b6 bo nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę dziewczyny, że rozpoczęłam temat o teściowych i się zaczęło :P z opisów wnioskuję, że wszystkie są takie same, no kurcze naprawdę :D ale się uśmiałam z tych Waszych opisów :) aż się poplułam bo kanapki jadłam :P chyba też się zarejestruję na tych stronkach jak mówicie, że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy a jaki ten magnez bierzesz bo Slow mag b6 ma najwyższą wchłanialność i jeszcze chela mag b6 reszta to o dupe zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie z kolei rodzice palą a teściowie nie ;) Co nie zmienia faktu, że dostaję wysypki na widok teściowej przez jej wszechobecność ( mieszka blisko) i nadopiekuńczość :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a dlaczego nie mogę wpisać tam daty urodzin mojego maluszka? Bo to będzie już przecież 2013 rok...czy to może niepotrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a na której stronce? na którejś zmysliłam ale nie pamietam czy to było na karcie rossmana na bebilonie czy j&j :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×