Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

keysy ja sie youtubem karmilam od 20tygodnia i nie raz ryczalam ze strachu a tu nie ma sie czego bac... az niewiarygodne dzis nawadze 1.3kg mniej!! wymiary bede sprawdzac co tydzien zebym nie zwariowala a waze sie codziennie rano od zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak dobrze ze jest ten topik pierwszych mamuś . Podczytywałam czerwcówki 2013 i powiedziałam DOSYĆ. Żebyście wiedziały jaka tam jest chora atmosfera...można się nabawić schizów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzielalm sie w forum czerwiec 2013,ale jedna z dziewczyn zaczela miec do mnie waty ze siedze na czerwiec 2013 a nie na luty 2013, pozniej juz calkiem mnie olewaly, wczodzila od czasu do czasu ale to nie mialo sensu, teraz udzielam sie na 2 forach (luty 2013 i tu) i sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
one wszystkie tam mają "wąty" zaraz na wzajem sobie zaczną skakać do gardeł i po temacie będzie hehe :D Ale z tymi przeżywaniami po raz "n" poronień i strat to lekka przesada od tego jest dział "mamy aniołków" a nie czerwcówki i jeszcze teksty typu ze prenatalne nie daje 100% pewności. No i co qrwa ze nie daje 100% ale zapewnia spokój przecież jak jest coś nie tak to i tak wyjdzie eeeh i takie walenie kotka za pomocą młotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasciwie dziwne jest to, ze sie tu nie wyzywamy chociaz pamietam, ze na poczatku przyszla jedna menda ale zostala przez nas kompletnie olana :p takie to polskie. zadac pytanie na forum i naczytac sie inwektyw :) stwierdzam ze dziecko mam grzeczne. pierwsza noc dalo nam tylko popalic. wczoraj zasnela o 22.30, obudzil;a sie o 2, zjadla i zmienilam jej pampera, potem poszla spac i obudzila sie o 5- znowu to samo i spi do teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Anetucha, a nie dali Ci czegoś przeciwbólowego na to krocze? Ładnie Ci schodzi ta waga :) Przestrzegasz tej diety o której pisałaś? Ja na rozstępy używam Elancylu. Trochę mi szkoda na niego kasy, ale przynajmniej pociesza, się, że robię cokolwiek ;) Też się boję rozstępów :O O tym baloniku epino też wcześniej nie słyszałam, muszę wyguglować ;) Któraś z Was mnie wcześniej pytała czy nie bałam kupować rzeczy dla dziecka i nie pamiętam czy odpowiedziałam. No więc przez pierwsze 3 miechy miałam strazne schizy i wizje, że poronie, nie wiem skąd mi się to wzięło. Pewnie trochę prze plamienia i przez czytanie głupot w internecie :O Ze strachem chodziłam na usg czy aby dzidziuś żyje i w ogóle miałam beznadziejne nastawienie. Potem mi się zmieniło o 180 st. :) Uwierzyłam, że może być dobrze choć czasem jeszcze różne myśli przychodzą mi do głowy, wiecie jak to jest ;) No i zaczęłam kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha obyś przyniosła dobrą passe i żeby nasze dzieci tak przesypiały :D fantastyczne masz dziecko :) Fijfij ty sobie wyobraź jak metalowym narzędziem nacinają ci krocze a wiesz jak po metalu sie goji paskudnie i długo a ten ból masssakra i ciągnące szwy to może przerażać a balonik epino toż to sama przyjemność a jak jeszcze wiesz ze" pomaga" rodzić nawet duuuze dzieci :) to chce się go mieć :D.Kuzynka mi opowiadała jak teraz urodziła małą (2700) bez szycia i luksus zaraz po porodzie po łóżku skakała a przy pierwszym porodzie powiedziała-koszmar. Dziewczyny o co chodzi z oksytocyną przy porodzie ? wczoraj sie dowiedziałam ze mój gin jest jej przeciwnikiem -ciekawe dlaczego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze grogie sa te baloniki.... a chyba w sumie fajna sprawa, gorzej jak sie kupi, wycwiczy a tu cesarka.... no nie da sie przewidzec.... ja chce rodzic naturalnie, ale...... jestem przerazona wrecz porodem.... sni mi sie po nocach, zaczynam sie teraz bac, im blizej porodu tym jest gorzej... moj synk jest bardzo aktywny rano jak sie budze, Wasze maluszki tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-----------------------imię----------------wiek----- -miejscowość----------tc (nie) madra--------------Agata---------------28--------śląsk---- ----------------6 MAMA2013LUTY---------Karolina------------22--------Rzesz w----------------27 andziulka88--------------Ania----------------24------- łódzkie------------------8 szczesliwa-mmmama-------------------------30--------łód zkie -----------------? keysy2121----------------Kasia---------------21--------mo gilno----------------24 izabela1000------------------------------------24-------- war-maz---------------38 Allegrowiczka1987------Iwona--------------24--------Ok.Kr aków------------15 JagusiaGusia-------------Kasia---------------25--------Lu belskie---------------31 Fijfijfijuu-----------------Ewelina-------------28------- -mazowieckie----------27 anetucha123456--------Aneta---------------24--------Kent, Anglia-----------40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, ja też nie bardzo wiem o co chodzi z tą oksytocyną, ale kojarzy mi się, z wywoływaniem skurczów, przyspieszaniem porodu... coś takiego... Ja nie chcę za bardzo czytać ani tym bardziej oglądać porodów, bo nie chcę się znowu nakręcać. Przeczytam tyle ile muszę i ile powiedzą mi w szkole rodzenia. MAMA w którym tygodniu Twój maluch ważył 700g, bo mój ważył ostatnio 760 i boję się, że będzie duży. A podali Ci ile ma cm? Gin, która robi mi usg mówi, że dziecko jest teraz za duże żeby zmierzyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm moj maluszek w 25 tyg (24 skonczone) wazyl prawie 700g a dokladnie 694g, i pytalam sie ile ma cm, ale powiedzieli ze na tym etapie juz nie da sie zmierzyc i mozna jedynie podac przypuszczalnie z danych dlugosci konczyn (kosci), glowki i klatki piersiowej, tyle mi lekarz powiedzial. tak, to wywoloje skurcze - porod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie chce mi się grzebać w papierach, ale jeśli się nie mylę to mój ważył 760 w 22-23 tyg :O Niby mi mówiła, że jest idealnie w centrum siatki cent. ale i tak się boję :O Bierzesz jakieś witaminy, bo nie pamiętam czy pytałam? Mój gin powiedział, że wydaje mu się, że będę miała spore dziecko. Jak spytałam dlaczego to powiedział że jestem wysoka (bez przesady-mam 172cm) i mój M. też (tym bardziej bez przesady-180 cm) :O I znowu kazał mi przestać brać te suplementy, bo podobno od nich sie tyje i dzieci rodzą się duże :O Keysy a Twój ile waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, z tą oksytocyną to miało być do (Nie)madrej, bo to ona się zastanawiała :) Pomyliło mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma 176, moj M ma 168, biore LADEEVIT moj gin powiedzial ze maly powiniem miec 3.5 kg i ze powinnam rodzic SN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! :) Dziewczyny ja sie rozpuszczam!! Dzis na wadze 0.9 kg mniej plus widze jak nogi mi maleją w oczach! :)) na krocze dostalam tyle tabletek, ze az ciezko mi zliczyc, antybiotyki plus przeciwbolowe ale nadal troche boli. jesli chodzi o szwy to lepiej chyba gdy samemu sie pęka bo to naciecie jest w linii prostej i caly czas krwawi a dalej co rozprułam sie sama juz prawie sie zagoiło! ... diety przestrzegam ;) wczoraj zjadlam 2 jablka, bulke pelnoziarnista z dzemem, kurczak z ryzem i warzywami i płatki kukurydziane brazowe z mlekiem. jesli chodzi o oksytocyne to jesli dziecko jest gotowe do wyjscia, wysyla sygnal matce a ta zaczyna produkowac oksytocyne, ktora powoduje skurcze. oksytocyna rowniez wydziela sie przy masazu sutkow i podczas orgazmu dlatego mowi sie, ze obie te czynnosci przyspieszaja porod. ja dostalam oksytocyne juz przy skurczach partych ale dosłownie krople co przyspieszylo mi skurcze z 3 do 2 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
|Fijfijfij u mnie w pracy laska miala prawie 180 a jej facet 186 i dziecko urodzilo sie długie ;p nie pamietam ile ale wiem ze po 2 miesiacach wozek ktory kupila dla dzieci do 6 miesiaca (ladnie wyglada i praktyczny na zakupach) musiala sprzedac haha :D po 2 miesiacach jej synek byl duzy jak 6 miesieczne dzeicko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam i u anetuchy tez zmieniam :D nick-----------------------imię----------------wiek----- -miejscowość----------tc (nie) madra--------------Agata---------------28--------śląsk---- ----------------9 MAMA2013LUTY---------Karolina------------22--------Rzesz w----------------27 andziulka88--------------Ania----------------24------- łódzkie------------------8 szczesliwa-mmmama-------------------------30--------łód zkie -----------------? keysy2121----------------Kasia---------------21--------mo gilno----------------24 izabela1000------------------------------------24-------- war-maz---------------38 Allegrowiczka1987------Iwona--------------24--------Ok.Kr aków------------15 JagusiaGusia-------------Kasia---------------25--------Lu belskie---------------31 Fijfijfijuu-----------------Ewelina-------------28------- -mazowieckie----------27 anetucha123456--------Aneta---------------24--------Kent, Anglia-----------mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, nie pocieszyłaś mnie :O ;) MAMA, a mówił coś o wielkości? Anetucha rozumiem, że swędzenie Ci przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Jestem w 8 miesiącu ciąży, mam 24 lata. O ciąży wiem od jakiś 4 tygodni ale niestety dopiero teraz udało mi się odwiedzić lekarza (praca). Wczoraj po raz pierwszy zobaczyłam swoje maleństwo i bicie jego serduszka :) Termin mam na 22 czerwca i będzie to najlepszy prezent jaki w życiu dostałam :) Urodziny mam dwa dni wcześniej :) Choć dziecko było planowane zostanę samotną mamą. Tatuś wykazał się taką niedojrzałością i tak mnie zawiódł,że nawet mi nie żal... Zapiera się,że dziecko na pewno nie jest jego,a niedoszła teściowa zrobiła ze mnie złodziejkę,bylebym trzymała się od nich z daleka. Jednak mimo wszystko jestem dobrej myśli i wiem,że mam na kogo liczyć. Dla dobra maleństwa staram się trzymać i jak narazie mi wychodzi. Mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do swojego grona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Lindis :) miło,że dołączyłaś do nas.No to cie "piękne" rzeczy spotkały.... jak sobie radzisz i jak sobie poradzisz finansowo? Wiesz ze tatuś dziecka może ci płacić alimenty na okres ciąży jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam o takich alimentach? Możesz mi napisać coś więcej? Obawiam się trochę przyszłości bo jestem na stażu i wiem,że zostanę bez pracy. Miałam zamiar wystąpić o alimenty ale pierwszy raz słyszę o takich na okres ciąży... Później szukałabym pracy jak najszybciej się da. Mieszkam z siostrami,babcia i mamą więc dzidzią będzie się miał kto zajmować. Ale wiem,ze będzie ciężko,nie ma się co oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×