Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Oczywiście wielkie gratulacje dla naszej pierwszej mamy!!! Pewnie jesteś teraz przeszczęśliwa mając takiego skarba obok siebie :) Z Twoich opowieści anetucha ten poród to naprawdę pikuś :) ale w sumie wszystko i tak zależy od organizmu, każda kobieta przejdzie go na swój sposób. Ja i tak się boję :P Wiecie co, od rana jakoś dziwnie boli mnie głowa, praktycznie nie przestaje, tylko tak ćmi...ehhh...a tu ani tabletki wziąć, ani nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, GRATULACJE!!! Urodziłaś w moje urodziny! :D :D :D Jak malutka się nazywa? :) Cieszę się, że wszystko poszło ok, aż się nie chce wierzyć, że tak gładko poszło :) Ja zawsze myślałam, że najpierw odchodzą wody a potem zaczynają się skurcze :O Czy u Ciebie było odwrotnie, bo były wywoływane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu rzeczywiscie!! urodzilam w Twoje urodziny!!!! :D wszystkiego najlepszego! wody odchodza kiedy chca hah, moja mama nie miala wywolywanego i jej wody musieli przebic bo nie odeszly w oogle, moja kolezanka miala sączace sie czyli same wylecialy stopniowo jak sie ruszala to miala mokra bielizne, jak sikala to prawdopodobnie z 2 dziur ;) dzeiwczyny przysiegam ze porod to nie jest tortura! ja majac skurcze z 8 cm rozwarciem i myslac ze ciagle mam 4cm przezywalam ze umre jak dojde do 7cm a to juz bylo 1cm wiecej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :D Obawiam się tylko, że co kobieta to inny poród :) Życzę nam wszystkim z całego serca żebyśmy przeszły go tak sprawnie jak Ty, ale boję się nawet łudzić że tak będzie, żeby się nie rozczarować ;) Jakie to uczucie jak kładą Ci dziecko na piersi po porodzie? Czy może zabrali Ci ją od razu w zw. z tymi wymiotami śluzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polozyli mi ja na brzuchu ;) ciepłe ciałko, pocałowalam chociaz nie pamietam. ale mialam jakies skory na ustach i dopiero chris mi powiedzial ze ja pocalowalam :p potem od razu zabrali bo sie nie rozpłakała to zamiast cieszyc sie, ze urodzilam pytalam czy to moja wina, dlaczego nie placze itd ;) potem sie rozplakala ale tylko na 5 sek. mnie zabrali na sale operacyjna 5 minut po wiec nawet nie moglam dac jej cyca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, pewnie człowiek musi być w takim szoku po tym wszystkim, że niewiele pamięta :) Najważniejsze, że już wszystko ok :) A boli Cię podwozie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie napisalam ze mam pekniecie krocza 2 stopnia? pekl mi miesien tylny pochwy... zszyta jestem od przodu do tylu na calej dlugosci. oj boli... mam 10 antybiotykow i przeciwbolowych,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie gratulacje! Daj Boże nam wszystkim takiego porodu jaku Ciebie:)Dużo zdrowia dla Was dziewczynki,cieszcie się sobą ile możecie,strasznie Wam zazdroszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodzę i co ja widzę :D anetucha wróciła :D GRATULACJE !!!! Całe i zdrowe już jesteście - świetnie :) agunia daj boże żeby poród był taki bez większego bólu jak u anetuchy ale takiego pęknięcia i szycia to ja już nie chce :P ! Dlatego pora zaopatrzyć cię po 25tc w balonik epino :P ćwiczyć i ćwiczyć i bez pękania i szycia się obejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyny, jak dla mnie to ta informacja o pęknięciu krocza drugiego stopnia to po prostu mnie zmroziła, zaczęłam o tym czytać, później puściłam sobie jakiś film z porodu na yt i mi słabo :( podobno dobre efekty daje też regularne ćwiczenie mięśni Kegla i masaż krocza paluchami :) Boże! Nie chcę sobie wyobrażać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie chce komentowac braku seksu ale moze to tez by mi pomoglo nie peknac ;] nie wiem, robcie cos zeby temu zapobiec bo nie czuje sie gdy sie peka ale teraz usiasc na klopie nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam jeszcze napisac jak waga spada... wiec przytylam 22 kg, dzis pierwszy raz po porodzie na wage weszlam i mam 8kg mniej, 3 cm w kazdym z ud, 3 mniej w biodrach i 12cm w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha ty w ciazy stosowałaś coś na rozstepy itp? jak teraz po ciazy - masz coś ? Właśnie dziewczyny stosujecie coś ? jakies kremy na rozstępy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstyd się przyznać,ale nigdy wczesniej nie słyszałam o tym baloniku epino:P własnie sobie przegoglowalam i juz wiem:) chyba sobie taki sprawię. Anetucha, a jak malutka, da się to wszystko że tak powiem ogarnąć,bo ja juz zaczynam wątpić w swoje sily,czy dam sobie z tym wszystkim radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam zwykłej oliwki dla niemowląt, z tego co słyszałam to jak rozstępy maja być to i tak będą,niewazne czego się uzywa:( ale chyba zawsze lepiej jak skóra jest porządnie nawilżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia4444
Pytanie dotyczy kiedy zaczac kompletowac wyprawke. Czy kierowalybyscie sie tym ze mozeslcie przedwczesnie urodzic to mi chodzi po glowie. Jestem w 17tyg w pn bedzie 18 i moj maz mowi ze najlepiej na koncowke kupowac troche zabobon ale czuje ze sie naprawde boi w tym roku poronilam w ok 7tyg .. Moze pod koniec 5kupic te takie naj podstawe rzeczy jam tak to jakie mam termin na 20.04.2013 poza tym w styczniu planujemy przeprowadzke do innego miasta wiekszego tsnszego. Dodam ze mieszmay w uk.. A jeszcze cos na poczatku na wszystko bylam wyczulona teraz troszke lepiej ale dzis w nocy poczulam nie tyle ruchy co jakby dziecko zmienilo pozzycje i ulozylo sie na jednej str. Po lewej brzucha nie wiem czy to schiz ale nie moglam usnac ze 3godz. Czuje owszem jakies lekkie skurcze e brzuchu moze to ruchy ?hihi i dzis poczulam pierwszy raz ze juz dzis chcialabym miec kruszynke przy sobie w rekach. Bo jednak mam mnustwo obaw .. Moja mama ze mma nie gada wiec wyobrazacie sobie jestem samltna w tym. Sory za rozpisywanie sie moze jednak ktos to przeczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z wyprawką (śpioszki itp) poczekam do drugiego prenatalnego usg:) juz bede wiedzieć co i jak i może nawet płeć :) Nie ma się co spieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w niedziele zaczynam III trymestr a mam tylko kilka par bodow i nawilzacz powietrza :D reszte zamierzam kompletowac w grudniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rózne są zdania na ten temat. Ja juz kupilam kilka par śpioszków i kaftaników,takich bardziej unisex,bo nie znam jeszcze plci,ale jak poznam to bez obaw zaczne robic zakupy.Ja wolę kupowac po trochu niż wszystko na raz,tym bardziej że nie wiem jak bede sie czuła pod koniec ciaży. Tym bardziej jeśli ma Cie to uspokoic to nie widzę przeszkod:) Ale to oczywiście tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra stosowalam re Gen oil. drogi! do 8 miesiaca usmiechalam sie do lustra a potem zaczely sie pojawiac wszedzie! nie wazne czym sie smarujesz, jesli maja byc to beda a dodatkowo przez drapanie wysypki mam pewnie wiecej niz bym miala bez niej. agunia1987 ja wczoraj w nocy jak mala darla sie bez powodu az bordowa byla pomyslalam sobie "boze, nie dam raady sama". ale dalam jej spac caaaaly dzien przedwczoraj. jakbym dziecka nie miala wiec musiala gdzies te 4 h aktywnosci noworodkow wcisnac. wiec dzis odkurzalismy, tv glosno, przebieralam ja i w ogole przenosilam wiec miala oczy otwarte nawet dlugo. o 20 zaczela sie drzec ;) narazie znowu spi, ale za pol h jest czas a karmienie wiec ja nakarmie, pewnie powydziera sie z godzine i mam nadzieje ze przespi 5 h ;) dasz rade, ja sama nadal sie boje ;) czytalam ze nalezy spac w dzien razem z nia to jest latwiej, dzis spalam 30 min w dzien bo sie rozryczala... ubranka zaczelam kompletowac po drugim skanie czy wiedzialam juz jaka plec ;) wczesniej tylko biale spiochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyprawke bede kupowac na koniec po swietach ale mam z duzo ciuszkow i wozek i lozeczk takze moge byc do konca spoojna. anetucha a jak twoj facet sbie z malenstwem radzi? nie narzeka ze w nocy placze? mam nadziee ze nam tez sie uda miec rodzinny porod inaczej sobie go nie wyobrazam. pocieszylas mnie z kwestia wagi... dobrze ze to tak szybko leci. na rozstepy tez uzywam tyl oliwki bambino choc estem taki leniuch ze zaniedbuje smarowanie... ale musze sie zmobilizowac bo brzuch coraz wiekszy.mama t ktory bedziesz miala tydzien? ja gdzies tam wyczytalam ze 2 trymestr jest od 27 tyg ale gubie sie w tym i to bardzo. tak samo np mam 24 tydz teraz i ktory to miesiac? nie mam pojecia szczerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktos tu jeszcze gdzies pisal o ogladaniu porodu na yt... ja na poczatku obejrzalam i niezbyt mi to pomoglo. takich filmikow lepiej nie ogladac. ja potem przez tydzien mialam przed oczami krocze tej kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×