Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Dziewczyny - na zaparcia polecam mrożoną kawę ;P Właśnie nieopatrznie to odczułam na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała wczoraj wieczorem urządziła sobie w mojej biednej macicy ring bokserski - do tej pory już intensywnie odczuwałam ruchy, ale wczoraj wieczorem kopniaki dostawałam dosłownie co chwilę, bardzo mocne. Mąż wyczuwał je swobodnie przez legginsy i bluzkę! Odsłoniliśmy brzuch i okazało się, że uderzenia są już też wyraźnie widoczne! Chciałam nagrać filmik, ale niestety bateria w aparacie padła, a w czasie ładowania dzidzia dała mi spokój :) Złośliwa bestyjka :) Dzisiaj póki co spokój... A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale popisałyście:) W większości maleńkie brzuszki macie. I w ogóle chudzineczki jesteście! Ja mam porównanie (zdj. z podobnego etapu z 1ej ciąży) no i brzu bez porównania:) Postaram się obfocić w poniedziałek i przesłać. Messi29 - ja też miałam duży brzuch w pierwszej ciąży (Zuza była b. duża). Smarowałam się od początku, systematycznie. Rozstępy pojawiły się już pod sam koniec. Oczywiście lawinowo. Lekarz stwierdził, że i tak mam szczęście, bo przy tak dużym brzuchu i tak niewiele ich mam. Marne pocieszenie, ale zawsze:) Gdybym nie przenosiła ciąży o 2 tyg. pewnie byłoby lepiej... A tak z innej beczki - mam pytanko do dziewczyn na dłuższych zwolnieniach (i z mniejszych firm). Dostałyście już zasiłek z ZUSu? Długo czekałyście, albo czekacie? ZUS ma 30 dni od otrzymania pełnej dokumentacji. Ciekawa jestem czy wszędzie maks. przetrzymują wypłatę środków? Tak było z moim macierzyńskim i zastanawiam się czy teraz z zasiłkiem L4 też tak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak kopie nasz, ale nie codziennie z taką samą intensywnością. Czasami pół godziny, tak że właśnie czuć i widać przez bluzkę, a czasami raz kopnie mocniej a potem sobie skacze w środku po różnistych wnętrznościach aż czasami coś zaboli .... Fajne uczucie to kopanie, od razu człowiek spokojniejszy, bo tak to od usg do usg się żyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ale jesteście aktywne:) fantastyczne te brzuszki ale jakie różne:) Kooala byliśmy wczoraj u dr wroczyńskiej faktycznie fajna babka;) ale i tak w 3d udało się tylko 2 zdjęcie uchwycić;) tym razem małą główkę strasznie nisko wsadzała i udawała że się wstydzie. niunia waży już ponad 450g:) i niestety wada nerki a w zasadzie obu nerek została potwierdzona... wg jej aparatu okazał się jeszcze większy problem... teraz staramy się w spokoju czekać na to co będzie dalej... trzymajcie się kochane i zdrówka dla maluszków:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris to macierzyńskiego ZUS nie wypłaca w całości np na 10-tego???? Ja jestem na dłuższym zwolnieniu i zasiłek mam właśnie wypłacany z Zusu. Ostatnio tak się wkurzyłam, bo nie przelewali pieniędzy i nie przelewali i wkońcu tam zadzwoniłam, babka potwierdziła, ze mają na to 30 dni. Mało tego, wg moich obliczeń data dostarczenia L4 do pracodawcy to jedno a oni liczą od daty dostarczenia do nich??????? To po co pracodawcy piszą tą datę odbioru na zwolnieniu????? Skoro oni 30 dni przeliczają od momentu dostarczenia L4 do Zusu? Koszmar jakiś! Tak średnio po zakończonym zwolnieniu pieniądze mam za 2 tygodnie na koncie:-( Miałam nadziejże, że macierzyński wypłacają jednorazowo w określony dzień miesiąca:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde dietowo przykro mi,że wada się potwierdziła:-( Ale co mówi lekarz dokładnie? Co to za wada, jakie są jej konsekwencje? Ja nadal mam nadzieję, że po urodzeniu okaże się to nie tak poważne jak teraz lekarz mówi. Ja mam prenatalne we wtorek i z jednej strony nie mogę się doczekać, bo mam nadzieję na poznanie płci a z drugiej strony boję się właśnie tych szczegółowych pomiarów maleństwa. Ale głowa do góry, musi być dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo - będzie dobrze, może tylko tak strasznie brzmi, a w rzeczywistościto nic poważnego. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooala czym sie chwalisz
Wiesz dlaczego brzuch w drugiej ciąży jest zazwyczaj wiekszy? Bo wszystko jest porozciągane, mięśnie słabe (jak sie nie dba o siebie) i wywala bebzon. Duży brzuch do nie powod do radości...bo twoje dziecko jest takie jak dzieci innych a reszta twojego brzucha to sadło... Przytyjesz pewnie 30 kg a w 2 ciąży będziesz miała jeszcze większy bebzon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielne popołudnie;) Dietowo - trzymam za Was kciuki na pewno da się jakoś to przetrwać;) Z drugiej strony lepiej wiedzieć i coś z tym robić niż nic nie wiedzieć;) Messi29 - ja też sie boje pomiarów tym bardziej że od wczoraj jest strasznie ruchliwe ale jutro się zapisze tak po 10 tym i będę wyczekiwać;) Widzę pomarańczki szaleją;D Aż mi się śmiać chce. Dobra z innej beczki. Czy Wy ostatnio macie taki apetyt? Kurde ja dziś cały czas chodzę głodna! Normalnie jakbym tasiemca połknęła. Mąż juz się zaczął nabijać ze mnie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam straszny apetyt ale sie powstrzymuje troche bo normalnie bym siedziała i tylko sie zajadała... ja chyba sie naciagłam bo boli mnie brzuch po prawej stronie na dole od wczoraj wiec dzisiaj odpoczynek w łóżku M kaze lezec :) brzuszki super zobaczymy jakie beda na przełomie czerwiec/lipiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wyslalam moj brzuchol. tylko prosze sie nie wystraszyc ;) hehhe wydaje mi sie ze dzis rano poczulam pierwsze porzadne kopniaki dzidziolka :P chyba sie zaczyna :) milej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo nie martw sie na zapas, na pewno to nie jest mila wiadomosc ale musisz byc dobrej mysli!!!! Messi ja ide w piatek na prenatalne i tez licze na poznanie plci ale z drugiej strony tak jak ty boje sie uslyszec cos zlego ! ale musimy myslec pozytywnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ale macie ładne brzuszki:) Ja mam mniej więce też tak, aż się dziwię, że u mnie tak widać, nawet nie wiem kiedy tak urósł;) Jakoś w 2 tyg!! Siostra wczoraj mi robiła zdjęcia, jak mi wyśle to poślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama ale Ty masz okrąglutki brzusio;) I rzeczywiście spory;) Ale ciekawa właśnie jestem jak będziemy wyglądać czerwiec/lipiec;D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach też się zastanawiam co to będzie w czerwcu... chyba już w ogóle się wtedy toczyć będę :D jedyne co mnie pociesza to to, ze chociaż wagowo jestem w tyle. Tylko cholera ile będę musiała czekać aż potem brzuch mi się schowa?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Tobie szybciej się schowa niż np mi;) Ja miałam takie przypuszczenia że mogą być bliźniaki i znajomi żartowali że będę jeździła z brzuchem na wózeczku;D Wiesz u nas na razie małe brzuchy a potem kto wie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch brzuchowi nie równy, każdy wygląda inaczej i wygląda jakby był cały przekrój terminów porodu a nie tylko lipiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadrobiłam weekendowe zaległości i pooglądałam Wasze brzuszki, fajowe :) Tesla dzięki za info odnośnie szkoły rodzenia, jeśli nie dostanę się na Kamieńskiego, to na pewno tam spróbuję :) Virada ja też mam bliżej na Brochów, a jeszcze bliżej na Borowską, ale zdecydowałam się na Kamieńskiego ze względu na opinie, mimo, że dla mnie to też po drugiej stronie miasta (mam nadzieję, że zdążę dojechać ;) ) Pytałaś o twardniejący brzuch - to jest tak, że nagle (w 2-3 sekundy) podbrzusze robi się twarde jak kamień i po jakiejś minucie puszcza (przynajmniej u mnie). Odnośnie kremów to ja się smaruję 2x dziennie od momentu jak mi się brzuszek pokazał, chociaż wiem, że nikt nie daje gwarancji, że to coś da...rano smaruję się Mustelą (bo mówią, że warto, poza tym znośnie pachnie i łatwo się wchłania), a wieczorem albo Rescue-Oil albo kremem z Pat&Rub (jak dla mnie śmierdzi i dość trudno się wchłania, ale dostałam go w prezencie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie do tej pory najgorszy krem to z AA był dziwny miał zapach, tzn teoretycznie był bezzapachowy ale czuć było ten krem, który był bazą i nieprzyjemny to był zapach. Teraz kończę Pharmaceris - całkiem przyjemny, a Tołpę zostawię sobie po ciąży, bo na niej, że przeciwko rozstępom jest nie jest wprost napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi29 - byłam ciekawa jak to jest z zasiłkiem na L4, bo już raz doświadczyłam, że ZUS rządzi się swoimi "prawami". Pierwsze dziecko urodziłam w pierwszych dniach kwietnia, a macierzyński dostałam w drugiej połowie maja:( Później wypłaty były punktualne, ale pierwsza... masakryczny czas oczekiwania. Najgorsze, że to jest 30 dni od daty dostarczenia do nich pełnej dokumentacji (informacji o średnich zarobkach z ost. 12 miesięcy, itp.) więc jak mają jakieś zastrzeżenia to ten czas może się jeszcze wydłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam do sprzedania zestaw ciuszków dla dziewczynki. Ciuszki są dla dziewczynki w przedziale wiekowym 0 - 8 miesięcy są w dobrym i bardzo dobrym stanie. Zainteresowane mamusie prosze o kontakt na maila Swiat_dziecka33@interia.pl . Serdecznie zapraszam naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Dzisiaj byłam na targach Dziecka i prócz tych wózków które obstawiamy znalazłam jeszcze coś takiego fajne i niedrogiego http://allegro.pl/nowosc-aneco-venezia-zestaw-3w1-alu-gratisy-i3073138919.html I jeszcze fajna rzecz wypatrzona :) kołnierz dla niemowlaka do pływania (kąpieli) w wannie. Super sprawa i niedroga :) http://babyswimmer.pl/ Brzucholki mamy fajne :) My mamy jutro badania i mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i że skarb nasz pokaże nam co ma między nóżkami. Boże ale mnie zgaga męczy :( dramat Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×