Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

a dzisiaj moj maly cos sie leni i jeszcze ani razu nie czulam jak sie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też czasem dopadają złe myśli, choć na początku ciąży było znacznie gorzej. Teraz mniej się zamartwiam. Chciałabym już czuć ruchy, przynajmniej to znak, że dzidzia "tam" jest i ma się dobrze. Mój mąż natomiast nie może się doczekać narodzin :) a to jeszcze pół roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie teraz dopada niecierpliwosc bo nie moge doczekac sie usg a to dopiero za 2 tygodnie. pamietam ze corka tez w 15 tygodniu tak mnie dopadlo i poszlam wtedy pierwszy raz na usg 3d. teraz wlasnie ogladalam plyty z usg corki i patrze ze wtedy tak kiepsko bylo widac na tym usg a wtedy lekazr mial juz jedno z najlepszych. 4 lata roznicy a jak technologia poszla do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Ja jestem w 13 tygodniu i jak do tej pory miałam okropną cerę! Taką jak nigdy a zwykle i tak mam całą w pryszczach to teraz było jeszcze gorzej! Od kilku dni obserwuję małą poprawę. Stosuję peeling enzymatyczny i Silicosan żel. Od niedawna Sili...ale już widzę pozytywne efekty :) Dziś mam USG genetyczne...brrrr.... okropnie się boję. Jak się okaże że wszystko ok to zaczniemy familię powiadamiać o ciąży.. do tej pory wiedzą tylko moje najbliższe przyjaciółki i mama. Czy usg z pomiarem przezierności to to samo co test Pappa??? Mamy w rodzinie przypadek zespołu Downa i chciałabym żeby moje maleństwo zostało jak najlepiej przebadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja po genetycznym. Wszystko ok,przezierność 1,38. Pobrali mi też krew na PAPPA. Więc tym samym odpowiadam :-) asiaż32 -- Pappa robia na podst.krwi,wyniki po 10 dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak p.s to ja bylam na badaniach w poradni genetycznej. Mój gin też robi usg genetyczne,ale dał skierowanie do specjalistycznej poradni... Chyba ze wzgl. na Pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi moja pani gin. powiedziała, że test PAPPA jest skuteczniejszy niż usg. Jego czułość to ponad 90%, a badanie usg to tylko 65%. Mi wyszła bardzo niska przezierność karkowa więc pani gin nie sugerowała testu PAPPA, ale kto wie...różnie może być. Nie robię więc tego testu, co ma być to będzie, a będzie napewno dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha a jak wielkie jest twoje malenstwo no i opowiadaj czy widac bylo kogo nosisz w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
ja tez juz usg gen mialam i wszystko w porzadku.ale zastanawiam sie jeszcze nad Pappa.a amniopunkcje ktoras z Was robila?lub ma zamiar?bo ja juz sama nie wiem :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIestety nie wiem co noszę ,ponieważ jest to dopiero 11 tc i 3 dz -wg. usg. Zostałam źle zapisana,powinnam pojść za tydzień-dwa... Dzidzia ma 5,6 cm,wszystko dobrze sie rozwija. Tetno 165. Ale chyba nie wytrzymam i za jakieś 3-4 tygodnie pójdę na usg 4d,może bedzie widać pleć;-) Co do tej biopsji płynów to lekarka mi mówiła dzisiaj,żejeśli Pappa wychodzi źle,towtedy robią tą biopsję... Miłego wieczoru,ja jadę do teściowej na racuchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą biopsją to jest dokładnie tak jak mówi gocha. Miala ją robioną koleżanka mojej mamy, która ze względu na wiek (43 lata) miała wskazanie do amniopunkcji. Podobno straszny ją to bolało, i przez tydzień brzuch ją bolał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej. Usg mam an 22 lutego. wtedy tez okaze sie dokladniej, ktory to tydzien (teraz teoretycznie mam 11t5d) mam miec tez porobione badania krwi ale jakie to nie wiem, bo nikt mi nic jeszcze nie powiedzial :) A co do cery to u mnie nie najgorzej na twrzy za to plecy!! Masakra! Drazni mnie to bardzo, bo ja z tych co nie zostawia w spokoju tylko cisna i kombinuja :) to wyobrazcie sobie jak musze sie nagimnastykowac przed lustrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
abcd123- usg gen mialam robione w 11 tyg, bo moja dzidzia byla juz na tyle duza ze lekarz postanowil je zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Już po wizycie i usg genetycznym. Na razie wygląda że wszystko ok :) Wszystko na miejscu i wszystko działa :) Dzidzia ma ok 7 cm. Pobrano mi krew na test PAPPA. Dostałam pierwszą płytkę z usg 3d :) rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna wracam do moich dolegliwości, to juz trzecia nieprzespana noc - tzn na pól przespana, tak szczerze mam ciągle te bóle brzucha - nie mówię, że nie jest to do wytrzymania, bo wytrzymać moge dużo tylko może bardziej mnie niepokoi w ciągu dnia tez tez są ale raczej jak tak na wpół leżę to jakby mniejsze to moja pierwsza ciąża - lekarz mówił, że może się to zdarzać, więc nie chcę panikować wiem, ze macica sie rozciąga, ja do tego jestem po operacji i mam duża bliznę na podbrzuszu, więc może to zrosty daja mi tak w kość ? wiem, że niektóre z Was już sa w ciąży któryś raz doradxcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na takie bole mozesz brac nospe. mnie po porodzie przez pol roku bolal brzuch w jednym miejscu zwlaszcza jak wiecej pochodzilam albo cos dzwigalam. we wrzesniu mialam lyzeczkowanie i tez przez miesiac bolal mnie brzuch w tym miejscu. teraz praktycznie od 8 tygodnia ciazy boli mnie w tym samym miejscu no i mysle ze to moze byc zrost na macicy po ciazy bo tak czesto bywa. jezeli na usg jest wszystko w porzadku to nie ma co sie martwic. u ciebie tez moze byc wlasnie ze to ta blizna boli i napewno macica bo rozciaga sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
asiaz32-super ze wszystko w porzadku :-) :-) :-) noelia-a moze procz tabletek pomysl o starych sposobach naszych babc?nie wiem, moze jakies oklady?moze bedziecie sie smiac ze mnie ale mi na bole brzucha pomagaja moje 2 kotki.ich polozenie sie przy brzuchu, ogrzewanie go i mruczenie nie tylko mnie uspokaja ale i bol przechodzi...z reszta to dzieki mojej kotce dowiedzialam sie ze mam guza..kotka czesto lezac ze'mna, lizala mnie w jednym miejscu po glowie..poczytalam i zrobilam badania.guz byl.nie jest zlosliwy ani nic takiego ale jest.ja tam wierze w intuicje zwierzat. badania na toxo robilam-wszystko w porzadku. :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja też już po usg genetycznym, w 13t4d, wszystko dobrze, przezierność 1,42, CRL 73,2, na 90% chłopak ;] termin na 09.08., tętno małego 171, ale przez całe badanie ostro sie ruszał. Nie mogę się doczekać, żeby poczuć pierwsze ruchy, wieczorem próbuje się wczuć w brzuszek,ale nic jeszcze nie czuć... Rodzi któraś z Was z W-wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaż32
Dziękuję szczęśliwakobieto :) Lady_green jesteśmy na podobnym etapie. U mnie Pan Dr nawet nie wspomniał jeszcze o płci :/ Następna wizyta za 2 tygodnie, może wtedy dowiem się czegoś więcej. Cieszę się ,że u Ciebie też wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaż podobno chłopca szybciej można rozpoznać, no i wszystko zależy jak się ułoży :) myślę, że na kolejnym USG przyciśnij gina, żeby się przyjrzał dokładnie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Lady_Green ja jestem z Wawy. Planuję rodzić w św. Zofii. Termin mam na 04.08, ale pewnie będzie cesarka więc wszystko przyspieszy o tydzień. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez gdzies czytalam ze chlopca szybciej mozna rozpoznac niz dziewczynka. teraz ciekawe czy na nastepnym usg potwierdzi sie czy zmieni sie na dziewczynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka-e ja też planuję tam rodzić. Wiesz ile wcześniej trzeba się zapisać? Znasz jakieś dodatkowe opłaty w tym szpitalu, odnośnie udogodnień. A Ty na życzenie będziesz miała cesarke? dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety na poród sn z buta - chyba że masz opłaconą położną (o ile się nie mylę ok 1500). Sala jedynka z łazienką i łożkiem dla osoby towarzyszącej 500 doba, zaś cc z mężem 200. Ja chyba cc z racji poprzedniej cc (odstęp będzie wynosił ok 1,5 roku). Poprzedni pobyt wspominam bardzo dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie odebralam wyniki TSH 1,8 czyli od miesiaca ani drgnelo :) FT4 1,34 wiec tez chyba ok Ale i tak musze wiecej leku brac bo tsh w 2 trymestrze musi byc ponizej 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez musze zrobic chyba tsh bo przed ciaza mialam w dolnej granicy a w 8 tygodniu mialam 0,19. Kiedys mialam nadczynnosc tarczycy wiec teraz juz sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za co tsh odpowiada? jest bardzo ważne? bo ja miałam tylko raz badane przed ciąża, i było chyba okolo 2,5. Gin nic nie mówił na ten wynik, to teraz nie wiem czy może zbadać sobie czy nie ma potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady green tsh jest odpoweidzialne za tarczyce i ogolnie dobrze jest je kontrolowac w ciazy bo czesto wlasnie wtedy sie ujawnia ze cos jest nie tak.... Ja mam niedoczynnosc i hashimoto wiec musze sie leczyc i kontrolowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×