Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

dzień dobry wszystkim gosiaa, ciesze sie ze wszystko ok, fajnie ze juz choc na 80% znasz pleć:) Stokroc, moje piersi tez od poczatku sa duze ,ale jakos na razie nie widze zeby rosły,wiem ze po porodzie to dopiero bedą mega,jak juz mleko sie w nich zgromadzi. A ja dziś mam duuzo energii i zamierzam posprzatac generalnie dom , a potem wybiore sie na dlugi spacer bo pieknie slonko swieci:) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia to wpisuj sie juz do tabelki. ja wiem ze bedzie chlopak na 90% i teraz zobacze co mi powie 21marca bo wtedy mam polowkowe usg. gosia powiedz jeszcze jakie dostalas tabletki i jak mozesz to napisz jakie wymiary ma twoj maluszek bo moj wazy 250 g wiec podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Co do piersi to moje też urosły, może nie są jakieś dużo większe ale zrobiły się pełniejsze - w sumie na razie nie muszę kupować większych biustonoszy bo jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaa mi też badała długość szyjki usg dopochwowym. Ja na dziś planuje zrobienie porządnej listy wyprawki dla malucha i dla mnie. U nas też słonko świeci, ale ze spacerem poczekam na M. jak wróci z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaa a jakie badania Ci zleciła?? Twoja "podstawowa" gin Ci ich nie kazała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Co do wymiarow to powiedziala, ze jest tak pozwijany ze nie jest w stanie go zmierzyc :) wedlug wagi obliczyla ze jest to 18 tydzien i 4 dzien :) co do tabletek to dostalam jakis PIMAFUCIN cokolwiek to jest :) a badania w wiekszosci robione przez moja gin (choc ta wczorajsza stwierdzila, ze kilka z nich juz zdazylaby powtorzyc kilka razy) wiadomo-morfolgia (mialam tylko raz do tej pory w ciazy), mocz, o.coombsa (PTA), glukoza, TSH, HIV, CMV-Igm, Różyczka Igm, różyczka IgG, CMV-IgG, HBs antygen, Toksoplazma IgG i toksoplazma IgM, wymaz z pochwy, posiew tlenowy, posiew beztlenowy, antybiogram, antymykogram, badanie mykologiczne, wymaz z cewki moczowej, antygen Chlamydia, Mycoplasma/ureaplasma... ufff.... tak jak mowie-czesc z tego mialam-a ona twierdzi, ze te dla niej sa obowiazkowe i to niektore nawet kilka razy... polowy to ja na uszy nigdy nie slyszalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia to zaplacisz za te badania jakies 400 zl. ale dziwi mnie to jak ona okresliwa wage skoro to sie oblicza na podstawie wszystkich parametrow ktore zmierzy czyli dlugosc kosci udowej, obwod glowy i brzucha i dlugosc dwuciemieniowa glowy. skoto tego nie zmierzyla to jak to obliczyla wage. u mnie maly wazy 250 g i tez z wagi wychodzi 18 tydzien i 4 dni. a i ja tez dostalam pimafucin ale na 6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łoooooooooooo kurdele!!! powiem Ci, że ja też w większości nie wiem co to za badania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 faktycznie dużo tych badań. Ja miałam tylko podstawowe. abcd123 nie wiem jakie mój maluch ma wymiary. Jak pytałam o długość w cm to moja gin powiedziała, że nie mierzy tego teraz. Zmierzyła wszystko inne i powiedziała, że w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
moze i ona sobie cos tam mierzyla, ale mi powiedziala, ze dlugosci nie jest w stanie zmierzyc :) co do badan to mam pakiet z pracy wykupiony wiec o fundusze sie nie martwie... tylko czy ja wiem czy jest sens robic te wszystkie badania?? raczej juz do niej nie pojde... nie chce zmieniac lekarza prowadzacego w polowie ciazy.... moja gin procz tego ze nie robi badania gin to jest ok i po pierwszym poronieniu bardzo mi pomogla i w szpitalu i wogole :) najwyzej za miesiac czy dwa powiem jej ze cos tam mnie piecze i zeby sprawdzila... ta wczorajsza byla ok ale znow tak przewrazliwiona na punkcie wszystkiego, ze moj maz stwierdzil brzydko "ze szukala kwadratowych jaj" :) juz teraz sama nie wiem... wynika z tego, ze trzeba sie trzymac jednego lekarza bo czlowiek glupieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no wlasnie... polowy to wogole nie wiadomo co to za badania :) podstawowe to ja tez juz mialam, teraz pewnie w srode na wizycie karze mi zrobic drugi raz :) chce dla dziecka jak najlepiej ale kurde ilosc tych badan mnie przerazila... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazne jest zeby od poczatku miec dobrego lekarza. ona pewnie tak byla mila bo moze liczyla na to ze sie zdecydujesz chodzic do niej. na tym etapie ciazy nie mierzy sie juz calego dziecka bo jest juz za duze ale powinni podac wam wlasnie wszystkie wymiary czyli; HC, AC, FL, BPD no i wage czyli EFW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia ale duzo z tych badan co ci kazal zrobic to sa badania w kierunku grzybicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
mimo wszystko raczej nie zdecyduje sie na zmiane lekarza w polowie ciazy... razem z mezem stwierdzilismy ze moze z nastepna ciaza wybierzemy kogos innego :) teraz tak patrze na recepte to to jest wogole dr nauk medycznych :) wiec szycha medyczna :) moja gin pracuje w szpitalu gdzie chce rodzic-jakos niezrecznie byloby mi ja zmienic, a pozniej spotkac przy porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
wiem... ale skoro powiedziala, ze wszystko jest ok i tabletki dala tylko na trzy dni to jej wierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd ja mam te wszystkie wymiary wypisane o których mówisz, ale nie zagłębiałam się co one oznaczają. Ważne, że z maluchem ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak mozesz to napisz wymiary Fl dlugosc kosci udowej HC obwod glowy AC obwod brzuszka BPD wymiar dwuciemieniowy glowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
a widzisz ze skrotami latwiej-mam to faktycznie pod zdjeciem ktore mi wydrukowala :) BPD-4,45cm, HC-15,80cm, AC-13,42cm, FL-2,60cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FL 33,7 mm HC 161 mm AC 153 mm BPD 45 mm W sumie to fajnie znać te wymiary :) Dzięki za wytłumaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz też mi zlecił zrobienie większości tych badań ale na pierwszej wizycie, jak tylko okazało się że jestem w ciąży - m.in. na toksoplazmozę, HIV, różyczkę - w sumie było 8 badań poza podstawowymi krwi i zapłaciłam 250 zł :/ Teraz musiałam zrobić tylko podstawowe krwi i moczu, zobaczymy czy na wizycie w środę zleci coś jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje wymiary BPD 45,18 mm, HC 157,18 mm, AC 128,61 mm, FL 28,19mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze 2 dni nie mialam zadnego skurczu a dzisiaj cos znowu zaczyna sie dziac mimo ze biore caly czas nospe i magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki muszę się Wam pochwalić, że w lutym 2014 biorę ślub kościelny i robimy chrzciny maluchowi :) Teraz czeka mnie wybieranie sali, zespołu, kościoła itp. Wcześniej trochę się tego obawiałam, ale teraz się cieszę :) W sumie to wszystko na raz mi wyszło, czyli: ciąża, ślub i praca licencjacka, ale dam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slub koscielny bralam razem z chrzcinami corki. co prawda bralismy slub tylko dlatego ze nie chcieli ochrzcic corki i dla swietego spokoju. i tak liczy sie dla mnie bardziej slub cywilny. jakos do kosciola mi sie nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
gratulacje :) jak sobie przypomne te wszystkie planowania-az Ci zazdroszcze :) abcd polezakuj troche... moze minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia nie bardzo moge bo meza nie ma caly weekend a ja musz euporac sie z corka no i jeszcze trzeba wyjsc z pieskiem na spacerki. ale za to maz bedzie poniedzialek i wtorek w domu to sobie nadrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
a wlasnie nie wiecie jak to jest... umowa konczy mi sie w listopadzie 2013, automatycznie bedzie przedluzona do sierpnia 2014 (czyli do konca maciezynskiego), a jezeli zajde w druga ciaze np. w marcu 2014r to co?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowy nie przedluza ci tylko zus bedzie ci wyplacal macierzynski chya ze pracodawca juz ci sie zadeklarowal ze przedluzy ci umowe do tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa - to ja pisalam, ze wszystkim cos sterczy :) czesto wargi sromowe i nieukryta w nich do konca lechtaczka wygladaja jak malutka moszna i penis. Ok 20t to sie zaczyna klarowac, ale wtedy juz jest sie zdanym na widzimisie dziecka, bo jak sie pokurczy albo pozaplata nogi w warkocz to ciezko zajrzec :) co masz na mysli mowiac, ze rezygnujesz z badania genetycznego? Czyli ktorego? http://www.in-gender.com/cs/forums/t/128026.aspx?PageIndex=1 - a tu jeszcze jeden link - do zgadywania plci dziecka z ksztaltu czaszki. U mnie zdecydowanie dziewczynka. A jeszcze sprawdzcie sobie tetno malucha - potem to sie wyrownuje (i abcd sie nie zgadza z tym ze to sie sprawdza :D ), ale w tych tygodniach od konca pierwszego trymestru podobno dziewczynki maja ponizej 150, a chlopcy raczej blizej 160. U mnie caly czas ma rowno 145, czyli dziewczynskie. Okaze sie po porodzie czy te wszystkie znachorskie metody dzialaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no dobra... no a jak ten ZUS juz tak wyplaca a ja zajde w druga ciaze-to do kiedy beda wyplacac?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×