Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

W przypadku, gdy umowa o pracę wygaśnie Ci w trakcie trwania macierzyńskiego,a pracodawca nie przedłuży umowy, ZUS wypłaca zasiłek macierzyński, a nie równowartość wynagrodzenia. To są naprawdę jakieś grosze 300-400 zł. Więc lepiej jak pracodawca przedłuży umowę. Tak kiedyś wyczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no dla mnie badanie genetyczne to usg genetyczne... :) ale chyba z niego zrezygnuje... moja prowadzaca gin twierdzi, ze nie trzeba tak wszystkiego sprawdzac, za to ta wczorajsza fisia miala na tym punkcie :) nie wiecie ile kosztuje takie badanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że jeśli w czasie trwania urlopu macierzyńskiego z 1 dziecka zajdziesz w drugą ciąże to będziesz miała zasiłek macierzyński, jeśli umowa o pracę wygaśnie w trakcie trwania macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby pociagnac 2 ciaze to trzeba przepracowac - wiem ze roznica jest duza, ale nie pamietam :D - tydzien albo miesiac. Na pewno trzeba na ilestam wrocic do pracy. Jezeli nie masz umowy to nie masz dokad wrocic, jezeli masz umowe to musisz jeszcze ustalic z pracodawca przerwanie macierzynskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
jak dla mnie jezeli urodzi sie w trakcie umowy to wyplacaja do konca maciezynskiego (nawet jak umowa sie skonczy) kwote taka sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia bedzie ci wyplacac do konca macierzynskiego a druga ciaza nie ma znaczenia akurat. jedynie jak zarejestrujesz sie urzedzie pracy jako bezrobotna to oni beda ci wyplacac zasilek dla bezrobotnych do 20 tygodni od urodzenia. takiego normalnego zasilku macierzynskiego nie dostaniesz. no chyba ze zajdziesz w ciaze do listopada 2013 to wtedy pracodawca przedluzy ci umowe do porodu drugiego dziecka i dostaniesz wtedy z zusu macierzynski. Tereska u mnie z tej czaszki wychodzi chlopak :) a tetno malego ojesy caly czas ok 140-150 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz te zcaly czas twierdzi ze usg genetyczne to jest bardzo wazna sprawa. w 13 tygodniu jak robil mi to przypoaminal ze teraz robimy jedno z 2 nawazniejszych usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...Witam! Mam zapytanie, pracownikowi(pracownicy) kończy sie umowa o pracę w trakcie urlopu macierzyńskiego. Czy dalszą wypłatę zasiłku przejmie ZUS? I czy do moich obowiązków należy tylko wydanie świadectwa pracy? Nie muszę jej przedłużać umowy? Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2009 roku! " odpowiedz : "Urlop macierzyński będzie trwał jedynie do ostatniego dnia trwania umowy o pracę. Nie musi Pani przedłużać umowy o pracę. Korzystanie z urlopu macierzyńskiego nie przedłuża okresu obowiązywania umowy o pracę zawartej na czas określony. Po rozwiązaniu umowy ZUS wypłaca zasiłek macierzyński przez okres, w którym przysługiwałby urlop macierzyński "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOsia jak zajdziesz pozniej w ciaze a nie bedziesz miec umowy to juz ZUS ci nie bedzie placil nic.....bo gdybys miala umowe na czas nieokreslony i po macierzynskiem poszla na wychowawaczy i wtedy zaszla w ciaze...to wystarczy ze pojdziesz do pracy na jeden dzien dac np l4 to juz masz wszystko od poczatku placone...a tak to lipa raczej... Ale nie pracuje w ZUSie wiec moge sie mylic :) moja sis jest kadrowa wiec wiem tyle co od niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa - ale to drugie USG genetyczne (zakladam, ze jedno juz mialas) jest praktycznie obowiazkowe w 20-22t. Nie mowie, ze ma wykryc jakies straszne wady wrodzone, bo o to na pewno juz jestes spokojna ze ich nie ma.. Ale dla mnie np wazne jest sprawdzenie serduszka, zastawki, przeplywy krwi, prawidlowy uklad kostny, obrzeki, czy nic nie rosnie krzywo albo bokiem.. Gdyby odpukac cos bylo nie tak, to mozna leczyc dziecko juz w brzuchu albo od razu rodzic w specjalistycznym szpitalu albo miec skierowanie na zabieg tuz poporodowy. Moja znajoma miala synka z dziurka w sercu, wykryli to na USG i po porodzie mial od razu zaklepane miejsce w Centrum Zdrowia Dziecka, zalatali, pozszywali, jest juz zdrowy :) a gdyby nie takie USG to by nawet nikt nie wiedzial, ze dziecku cokolwiek dolega. Jezeli piszesz, ze Twoja gin ma taki sobie sprzet, to ja bym na Twoim miejscu poszla do lekarza, ktory ma lepszy i sie na tym zna. Koszt 200-350zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj gin pow ze do iego na genetyczne musze przyjsc do 20 tyg :o a myslalam ze po swietach pojde a ty musze isc pod koniec marca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide w 21 tygodniu. jeden tydzien nie robi roznicy wiec doremi mozesz spokojni eisc po switach nic sie przeciez nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede miala wizyte w 21t..gin nawet chciala blizej 22, ale ze bylam na tej wizycie w 17t, to ze wzgledu na L4 nastepna wypada max za 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
lalka_tereska ja wlasnie nie maialm tego usg genetycznego w pierwszym trymestrze... i wogole moja gin jezeli dziecko rosnie to je odradza... kuzwa-ja juz sama nie wiem :( ta wczoraj znow stwierdzila tak jak Wy, ze trzeba robic w kazdym trymestrze przynajmniej raz... a co do drugiego dziecka to skutecznie mi odradzilyscie :) musze liczyc na to ze jednak mi ta umowe przedluza (moj pracdawca wybrany pracodawca roku 2011 i 2012 w jakims tam konkursie) choc nie sadze... zbyt dluga mnie nie ma-i teraz od poczatku na L4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja bym sie bala lekarza, ktory odradza te 2 podstawowe-najwazniejsze badania w ciazy.. Jak mozna odradzac USG? Ze zalozmy ktos uwaza, ze USG samo w sobie szkodzi dziecku - ok. Ale skoro ona i tak robi Ci USG co wizyte, ale nie chce zrobic USG genetycznego, ktore niczym sie nie rozni od zwyklego (pomijajac, ze wymaga dobrego sprzetu, doswiadczonego lekarza i troche wiecej czasu) to ja nie rozumiem. "Odradzam Pani sprawdzanie czy dziecko ma komplet zastawek w serduszku" :o ze rosnie...pewnie, ze rosnie, przeciez dzieci ktore rodza sie z zespolem Downa tez jakos wyrosly w brzuchu - bocian ich nie przyniosl. Przepraszam, nie chce Cie straszyc, ani namawiac do zerwania kontaktu z lekarka skoro zalezy Ci na jej szpitalu, ale ja bym chodzila w takim razie do kogos jeszcze niezaleznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zgadzam z tereska. Gosia a powiedz czy ty chodzisz na NFZ do tej lekarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOsia ja tez nie rozumiem lekarza ktory mowi ze to nie potzrebne....te badania usg sa najwazniejsze... tak jak mowi lalka tereska :/ A co do badan krwi to ja wszytskie praktycznie bede miec robione, czesc mam z pprzedniej ciazy i bedziemy je powtarzac w 3 trymestrze... teraz bylam wlasnie na tym wymazie z cewki moczowej, wiec ja rozumiem ta gin bo chce sprawdzic wszystko. Tylko ze ja na to genetycznie ide do znajomego a jak on chce je zrobic przed 20t to musze isc przed swietami ;) ale spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no nic-zobaczymy jak bedzie :) powiem Wam ze od momentu kiedy sie dowiedzialam, ze to chlopczyk nie cichna w naszym domu dyskusje na temat imienia... :) MOj maz uparl sie na Blazeja, mi sie podoba ale przekonana nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja chodzilam z corka do lekarza ktory tez wszysko olewal i gdybym w 16 tygodniu nie poszla sobie na usg kontrolne prywatnie to moze bym nie miala corki. Od tego 16 tygodnia zaczelam chodzic juz prywatnie i to jest wlasnie ten lekarz co teraz prowadzi mi ciaze. Tamta pierwsza powiedzila ze wszystko jest ok a ja mialam skurcze i do tego lozysko przodujace. Ona oczywiscie nic nie widziala i tak jak ciebie tez nie badala.nie zaluje decyzji przeeniesienia sie do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
nic, najwyzej bede chodzic do obu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obrazilam sie na Cybexy, kupilam Inglesine :) http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=664 kolor jasny szary na bialym stelazu. Jezeli potwierdzi sie dziewczynka, to fotelik bedzie pudrowy-roz, plan B dla chlopaka czarny. A dla mnie http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-S2013/358009/1048694/SANDAŁY%20NA%20OBCASIE - postawie w szafie i bede patrzec :D jeszcze moze uda mi sie przed porodem zalozyc z raz na jakas randke z mezem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tereska ten nawet jest ladniejszy i ma super funkcje montowania siedziska przodem i tylem. bardzo sie przydaje ale ja niestety nie mam tej mozliwosci u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I obie oslonki (deszczowa i zimowa) w komplecie, a tamten nie mial. Tak wlasnie pomyslalam, ze przyda sie to montowanie tylem do kierunku jazdy. Ale pewnie nie dluzej niz Ty bedziesz uzywala gondolke ktorej ja nie bede miala. Potem chyba dziecko juz bardziej woli podziwiac widoki niz wlasna mame :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tereska to wszystko zalezy od dziecka bo jak widze kolezanke ktora 8 miesieczna corke wozi w gondoli to podziwiam ja bo moja corka jak miala 5 miesiecy w gondoli robila mi awanttury i musialam ja wozic w spacerowce na pol lezaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to bedzie jesli pracodawca przedluzyl mi umowe do porodu? Zus bedzie wyplacac maciezynski w wysokosci pensji czy tylko ten zasilek? Jestem z tego kompletnie zielona;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines - jezeli dostaniesz umowe tylko do dnia porodu, to potem macierzynski wyplaca ci ZUS w wysokosci 100% naleznego wynagrodzenia przez caly okres urlopu macierzynskiego. Tak brzmia obecne przepisy, pewnie zgodnie z nowymi bedzie to 100-60 lub 80%. abcd - wiesz co..moj maz ma siostrzenca, ktory do 2r zycia czas spedzal najpierw spiac, a potem spiac albo siedzac w foteliku do karmienia i ogladal w tv reklamy ;) rozne dzieci sie trafiaja.. Ja sie oszukuje, ze nasze bedzie...grzeczne. Jak bedzie grzeczne to z reszta juz sobie poradze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tereska to faktycznie jak sie ma takie dziecko to sie nie czuje ze jest. moja od urodzenia pokazala kto tu rządzi bo tylko wyskoczyla z brzucha to od razu zrobila na mnie kupe :D ale mam taka wielka nadzieje ze moze maly bedzie teraz spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyn, ktore po porodzie przechodza na ZUS - uwazajcie, bo ZUS ma 30dni na wyplate swiadczenia. Wiec zgloscie sie do nich jak najszybciej z potrzebnymi dokumentami, upewnijcie sie ze maja Wasze poprawne dane, wypelnijcie druczki z nr konta, aktualny adres zamieszkania, no i badzcie przygotowane finansowo na ten miesiac poslizgu z wyplata. Mam nadzieje, ze dzieki temu po porodzie zaoszczedzicie sobie dodatkowego stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×