Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Goosiaa2
a mi sie wydaje, ze jezeli umowa konczy sie przed porodem to tylko pozniej sa swiadczenia... nie maciezynski... ale najlepiej zadzwonic do ZUSu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 jeśli umowa kończy się przed porodem to pracodawca musi przedłużyć ją do dnia porodu i później płacone jest macierzyńskie , mi skończy się w trakcie macierzyńskiego i własnie próbujemy z kierowniczką przekonać szefa żeby już mi aneksem przedłużył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja jestem przerazona jak mi w ciagu tygodnia urósł brzuch. az sie boje co to bedzie do konca. tydzien temu robilam zdjecie brzucha i wczoraj i jest na prawde duza roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka_tereska - dziękuję za pomoc :) ale dalej nie rozumiem. Mój przypadek kwalifikuej się do urlopu maciezyńskiego czy tylko do zasiłku macieżyńskiego? Jeśli do tego drugiego to jaki okres on obowiązuje, bo na internecie znalazłam, że trwa on 20 tyg... Kurcze a cały czas byłam święcie przekonana, że cały rok bede miałą wypłacane macieżyński :(:( trochę się martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines - co prawda ani nie jestem kadrowa, ani nie pracuje w ZUSie, ale moj zaklad pracy podlega pod scisly nadzor finansowy ministra finansow, a co za tym idzie kontrola wszystkich mozliwych urzedow istniejacych w naszym kraju (wymog do otrzymania koncesji itd). Wszystko zawsze jest zgodnie z przepisami...czasem az za bardzo ;) wiec wszyscy jestesmy mocno uswiadomieni, jezeli chodzi o prawo pracy i wyciagamy z tego dla siebie ile sie tylko da. Napisze Ci jak to wygladalo do tej pory u nas - umowa do dnia porodu = urlop macierzynski finansowany przez ZUS w 100% wysokosci wynagrodzenia. U nas jak sie jest na urlopie macierzynskim to i tak kumuluje sie urlop wypoczynkowy, wiec po macierzynskim dziewczyny zawsze szly jeszcze na ok miesiac wypoczynkowego (tez platny), a potem wychowawczy. W Twojej sytuacji wypoczynkowy oczywiscie sie nie naliczy, bedziesz miala podstawowy wymiar urlopu macierzynskiego. Dla nas sierpniowek ten wymiar zgodnie z nowymi przepisami to 6 miesiecy z mozliwoscia wydluzenia do roku na indywidualne zyczenie i brac 80% przez rok lub 100% pol roku + 60% przez kolejne pol. Zawsze mozesz zadzwonic do swojej kadrowej lub ZUSu i potwierdzic dla pewnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoj przypadek bedzie sie nazywal zasilkiem, ale platny na podstawie wynagrodzenia (100-60% lub 80%) i trwa tyle co urlop macierzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Ci bardzo ! :) czyli na zasiłku będzie mi orzysługiwało 12 miesiecy tak? jutro jeszcze zadz i sie upewnue :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na usg polowkowym bada sie glownie narzady dziecka. Sprawdz sie serdzuszko zoladek, nerki itp. Do tego mierzy sie glowke kosc udowa, obwod brzuszka no i na podstawie tego wychodzi waga dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Jak tam po weekendzie?Ja troszkę odpoczęłam:) Właśnie wstałam,zjadłam i popijam sobie herbatę:)Mam strasznego stracha,bo o 16 mam wizytę u ginekologa.Mam nadzieję,że wszystko będzie ok i może poznam płeć mojego dzieciątka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynnki :) Ja w wekkend bylam w pracy niestety i dzisiaj znowu do niej ruszam...ale jutro bede odpoczywac ;) Kurcze powiem wam ze moj biust tak szybko mi rosnie....jak tak dalej pojdzie to bede musiala sobie szyc stanik na zamowienie :/ teraz nosilam juz D a juz jest za maly... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed ciaza mialam Ba teraz D. u mnie jak na razie zatrzymal sie ale tak jakos miesiac przed porodem znowu zacznie rosnac bo przynajmniej tak bylo z corka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam właśnie ze sklepu i krótkiego spacerku:)Pogoda jest po prostu piękna:) Teraz siedzę i popijam kawkę.Cały czas myślę o tej dzisiejszej wizycie...nie wiem jak wytrzymam do 16:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
hej dziewczyny :) a ja dzis pierwszy raz ubralam ogrodniczki ciazowe po mojej siostrze :) tak sie smialam przezd lustrem-masakra :) ale brzuszek juz widac jak nic no i ludzie go zauwazaja :) od rana siedze w praniu i prasowaniu :) jakos mnie naszlo :) w srode wizyta u gin, jestem narazie spokojna bo przeciez w piatek bylam ostatnio :) postanowilam zrobic wiekszosc tych badan ktore kazala "zdradziecka gin" :) plan na najblizszy zakup-ciuszki dla mamy i posciel dla malego (o ile faktycznie to maly:) ) myslicie, ze na poczatek dwa komplety wystarcza?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Dominika nic sie nie martw :) bedzie dobrze i zobaczysz swoje dziecko :) mam nadzieje, ze bardziej niz strach rozpieraja Cie pozytywne emocje ;) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą też miałam B a teraz C i też mi się wydaje,że na razie już nie rosną:)Ale nabawiłam się na piersiach strasznych rozstępów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia dziękuję za pocieszenie:) A co do pościeli,to ja kupię jeden komplet,bo koleżanki mi podpowiedziały żebym kupiła 2 rożki,bo dziecku najlepiej śpi się właśnie w nim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi w pierwszej ciazy duzo mniej urosly piersi ale po ciazy i po karmieniu wrocily do wielkosci z przed ciazy. teraz bardzo mi urosly i waz nawet mowi ze takich to ja jeszcze nigdy nie mialam :) ja wizytye mam za tydzien we wtorek ale to na nfz wiec jakos nie przejmuje sie nia. wczoraj po południu zapomnialam nospy i pod wieczor zaczely sie skurcze. cos mi sie wydaje ze od tej nospy juz sie nie uwolnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd a powiedz mi jak właśnie z piersiami po karmieniu ?? tzn czy zmieniły się pod względem wyglądu?? nie mówię tu o wielkości, bardziej o jędrnośći...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pogody to racja :) aż weselej jakoś się zrobiło. :):) Dziewczyny trzymajcie kciuki o 13.20 mam wizytę, oby wszystko było wporządku. Może się dowiem co maleństwo ma między nóżkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
abcd-->a Ty chodzisz do dwoch lekarzy tak?? jest jakas tego przyczyna?? :) i powiedz-roznia sie ich metody?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines widzę,że Ty jesteś 2 tygodnie wyżej ode mnie to pewnie dzisiaj poznasz płeć Niuni:) Ja chyba nie bardzo...to dopiero 16t3d. Myślicie, że jest szansa dowiedzieć się płci na tym etapie?Już bym chciała wiedzieć,bo u nas w domu są wojny na ten temat:P Ja mówię córeczko a mój syneczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie po weekendzie :) mam dziecko chore , czytaj: męża :D hehe prawdziwa szkoła życia, myślę, że z dzieckiem będzie łatwiej co do piersi: moje rosną jakby cały czas i zmieniają kształt, robią się takie gruszkowate jakby wcześniej miałam B/C, teraz są dużo większe, ale nie wiem jakie, bo taki stanik lepszy zamierxam kupić później (bo mam wrażenie że będą rosły jeszcze) a póki co noszę staniki, któych używałam w siłowni, bo są rozciągliwe :) ale wczoraj zauważyłam duże żyły na piersiach, na razie rozstępów zero... ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika23 - z tego co pamiętam to abcd poznałą płeć dosyć szybko, nawet poniżej 16 tyg ale nie jestem pewna. Wszystko zależy od maluszka i aparatury. Choć mój doktorek stwierdził jak go pytalam, że wcześniej niż ok 20 tyg nie ma mowy także mam nadzieję że może dzisiaj coś tam dostrzegnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w 14 tc nie było widać kolejne usg mam to połówkowe, ok. 20 tc, wtedy będzie widać na pewno,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poznałam płeć w 16t5d. Ale wiadomo, że to zależy od ułożenia dziecka i aparatury. Często nie chce pokazać swoich wdzięków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wiecie czym się najbardziej przejmuję w tej dzisiejszej wizycie?:P Jak stanę na wadze u lekarza i będzie SZOK:D Boję się,że od ostatniej wizyty na wadze będzie o wiele więcej kg...i lekarz mnie lekko zjebie:)Chociaż wiem,że mam więcej zatrzymanej wody niż tłuszczyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam o tyle dobrze/niedobrze, że mam wagę w domu :) codziennie się ważę...i jakoś tak szok na wizycie jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×