Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Zastrzyki przeciwbólowe dają od dawna... Tyle ze one wplywają na dziecko no i moze dojsc do sytuacji ze dziecko zbyt mocno zwiotczeje i zaraz po porodzie trzeba np reanimowac. Nie chcialabym tego przezyc. No ale nie wiem jak sie zachowam jak faktycznie będzie mocno bolało.. Nie chcę narażać Kubusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia bo baby to zazwyczaj takie zazdrośnice. Faceci chyba jednak większy dystans mają do takich pierdół. Nic tylko olać. Wiem ze Ty starasz sie byc mila itd . (Tez przechodzilam takie etapy z bratowa) ale zobaczysz ze przyjdzie dzien kiedy po prostu zaczniesz ją ignorowac i nie bedziesz z nia rozmawiala bez koniecznosci. No chyba ze zołza dojrzeje i sie zmieni. Ja w tym momencie mam relacje z bratową - jakby to określić- ani mnie chłodzi ani grzeje. Juz mi zupelnie wisi i przestalam sie nią zupelnie przejmowac. Zwykla obca osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo :) sama je przeglądam godzinami dobrze, że sa takie gotowe wyprawki, i kasa zaoszczędzona, a większośc ciuszków w super stanie i znalazły się też jakies gratisy :) i oczywiście masz rację z piekielną i co do tych zastrzyków to pewnie też, ja też nie chciałabym zaszkodzić Młodemu (ciągle nie mamy imienia):O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w czasie porodu z corka mialam 2 zastrzyki przeciwbolowe. bylo to po 24 h i w czasie jak dostawalam zastrzyki to mialam podlaczone ktg ale glownie po to zeby kontrolowac serduszko corki. i powiem wam ze gdyby nie te zastrzyki to nie wiem czy bym co skurcz nie tracila przytomnosci bo tak juz strasznie bolalo. tak bylo prawie 4 lata temu ale teraz wlasnie podobno robia jakies zastrzyki ktore nie zagrazaja dziecku. przynajmniej tak mi wczoraj powiedziala polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd no mam najswieższą ulotke od lekarza dot rodzajów znieczulenia i wszystkie te wstrzykiwane dozylnie lub domiesniowo to są opiaty i przenikają przez lozysko dzialając rowniez na dziecko w mniejszym lub większym stopniu. Ja wlasnie leze na plaskim i daje odpoczac plecom - wyprasowalam małą część ciuszkow małego.. Chyba z tydzien to wszystko będę prasowac... No i chyba cos sie dzieje z cisnieniem bo bylam na zakupach i myslalam ze zemdleje w sklepie.. Krecilo mi sie w glowie i czulam sie jakbym sie upiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt jest cos z cisnieniem bo mnie strasznie bolala glowa ale tak z tylu i zawsze na cisnienie tak bolalo mnie. dzisiaj czuje sie tak zmeczona ze w sumie nic nie molam zrobic. zrobilam tylko szybki obiad i nie jestem w stanie dzisiaj nic zrobic. jak stoje to mam wrazenie jakbym miala kamien w brzuchy ktory wazy 5 kg i ciagnie mnie do ziemi. a za tydzien i 2 dni zaczynam III trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff.. chatka ogarnięta:) obiadek zrobiony - naszło mnie nagle na kapuśniak:) dzisiaj przyjechała nowa sofa dla syneczka;) i za dwa tygodnie ruszamy z remontem pokoju chłopaków plus przedpokój i wymiana drzwi wejściowych, obym to zniosła jakoś:( nienawidzę remontów, a szczegolnie sprzątania po... Noelia ciuszki super, a zachowania zołzy i jej męża nawet nie próbuję komentować - szkoda słow:( mąż powinien ostro zareagować.. Jeżeli chodzi o znieczulenie to oczywiście w jakimś stopniu wpływają na dziecko, ale nie sądze żeby odpowiednio podane mogło spowodowac komplikacje. Gorzej jak trafimy na jakiegoś konowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja wlasnie wróciłam ze spaceru z siostrą i kupiłyśmy kolejne ciuszki dla dzidzi. Jeszcze nie wiem jak ja nazywać bo ostatnio naszlo nas na Hanię. Alanja kupiłam dziś ten spray i przerzuciłam się na wilgotne chusteczki do podcierania więc mam nadzieję że to pomoże:-) Zupka pieczarkowa ready a obiadek gdzieś dziś może na mieście mężem. Noelia trzymam kciuki za kolacje i ja bym tak tego nie zostawiła z tą pipą, nie wiem jak ale jakoś bym utarła nochala tej cholerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w lodówce karton lodow z migdałami i kilogram truskawek :-D szykuje sie dzien obzartucha :-D Kurcze pies z impetem skoczyl na mnie i łapką prosto w brzuch mnie udezyl :-( ale sie przestraszylam! Na szczescie wszystko wydaje sie wporządku - nic nie boli, Jakub baraszkuje po obiedzie.. Teraz sobie leze i odpoczywam. Ciezki dzien jakis... Abcd - no czas szybko mija... Ciekawe ktora sie pierwsza rozpakuje w sierpniu.. Ja to pod sam koniec mam termin wiec pewnie bede z brzuchem jeszcze czytała waszych relacji z porodu i bede zazdroscila ze macie to juz za sobą i maluszki są juz z wami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin an 30 lipca ale biore pod uwage ze corke urodzilam 3 dni po terminie wiec zakladam ze przenosze. jak na prazie tereska ma termin cesarki na 29-30 lipiec wiec pewnie ona bedzie pierwsza no chyba ze ktorejs sie pospieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcd123 bez złośliwosci
czy TY widzisz swoje wpisy, ze ciagle sie na coś użalasz, ciagle cie cos boli, ciagle nie spisz i ciagle masz nerwy przez ludzi, Starasz sie na siłę zwrócic na siebie uwage ? czy masz taki marudny charakter ? nie gniewaj sie, ale az odechciewa sie ciebie czytać.Czasem masz fajne porady, ale wieszkosc czasu posiwecasz na uzalanie sie nad soba i ciezkim losem w ciazy pod wzgledem fizycznym i psychicznym. Przemysl to sobie zanim sie obrazisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No slyszalam ze pierwsza ciaza czesto jest przenoszona a kolejne juz niekoniecznie :-) jesli ja przenosze np tydzien to sie moge załapac nawet na wrzesien... Aaa ostatnio chwile rozmawialam z kolezanką- rok mlodsza ode mnie i juz 5 cudnych dzieciakow. No i zeszlo na temat duzych i mniejszych dzieci - no i powiedziala ze w sumie nie ma duzej roznicy w porodzie dziecka ktore wazy 3 kilo i 4 kilo ;-) Jej pierwsze dziecko mialo 4 kilo - dzisiaj wysoki szczuply chlopiec a inne 3 kilo i tak samo sie męczyła :-) Nie wiem czy to pocieszające czy dołujące... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowy niku - nie masz odwagi wyrazic swojej podlosci pod normalnym nikiem? Jak sie nie podoba to wyrywka stąd- jest wiele innych forów do poczytania. Nie zrozumie ten kto tego nie przechodzi. Akurat mnie tez co chwila cos boli i dzieki temu ze inni tez pisza o bolu wiem ze to jest normalne i sie uspokajam zamiast leciec do lekarza. I akurat kto jak kto ale Abcd wiele uzytecznych rzeczy tutaj pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze porod (parcie) zalezy duzo od tego jak duza glowe ma dziecko. moja siostra pierwszego syna nie mogla urodzic sama bo nawet glowa nie wchodzila do kanalu rodnego przy pelnym rozwarciu wiec zrobili jej cc a maly wazyl 4800. drugi syn wazyl 4600 ale miala juz cesarke bo to byl stan po cieciu. potem jak porownala z ksiazeczki chlopakow to drugi mial glowke o 3 cm mniejsza wiec tego pewni by urodzila a waga prawie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcd123 bez złośliwosci
wyrywka ?? jakiej podłosci ?? czy na forum mozna sobie tylko słodzic a nie wolno wyrazic krytyki wobec kogos ? po pierwsze nie obrazam abcd, tak ja ty teraz mnie po drugie sama to napisalam, ze ona ma czasem fajne porady ale wiekoszsc czasu marudzi po trzecie mam odwage napisac na pomarancvzowo, bo innego loginu nie posiadam zwyczajnie po czwarte milo , ze jej bronisz.Naprawde, widac solidarnosc i bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczo nie potrzebujemy tutaj kogos kto sam nic nie wnosi na forum a tylko krytykuje innych. Moze Ty sie zastanow nad sobą i nad tym co piszesz. X Abcd - no 4800 to juz prawdziwy kolos. Ona mowila o 3 i 4 kilo. Prawie 5 kilo to faktycznie ciezko przecisnąć :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama urodziła mojego brata w wieku 41 lat i ważył właśnie 4800. Dodam, że siłami natury, mając już zielone wody płodowe, i z anomalią macicy, która nie powodowała skurczy. Powiem Wam, że ledwo to przeżyła...dostała krwotoku i w ogóle dramat. Po porodzie bardzo długo dochodziła do siebie...dla mnie to skandal, że lekarze nie zrobili cc przy tak licznych do tego wskazaniach! lekarz DEBIL!! IDIOTA!! miałam wtedy 16 lat i myślałam, że go kiedyś dorwę pod domem i zrobię z nim porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolada- na szczęście to się zmienia i teraz jak coś jest nie tak to szybciutko robią cesarkę. Przegladam allegro i mysle ze niedlugo zaczne zamawiac rzeczy typu smoczek, frida do noska, termometr, akcesoria do paznokci itp. Duzo miejsca nie zajmą a juz będzie z głowy. No i ciagle szukam czegos funkcjonalnego do kąpieli- jakis stelaz na wannę czy cos co nie zajmie duzo miejsca. Tyle ze takie fajniejsze to kilka stów kosztują... Drogo. Macie moze liste niezbednych "akcesoriow" do pielęgnacji dziecka? Oprocz kosmetykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti masz rację...teraz lekarze sami się boją takich trudnych porodów. Na szczęście... Co do kąpieli... pewnie będę kąpała małą w pokoju, kładąc wanienkę na ławie. Będę miałą bliżej do miejsca, gdzie ją powycieram, poubieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti mam wrażenie że nie ma sensu kupować tych stelaży za kilkaset złotych gdyż one sie sprawdzają tylko do momentu aż dziecko zacznie siadać, potem już normalnie do wanny maluszka sadzasz. A stelaż za opóźnienie kilka stów zostaje... ja na pewno kupię zwykłą wanienkę i taki składany prosty stelaż za 70 PLN. Pomarańczowa nie tylko słodzimy sobie na forum, ale piszemy tu razem od dłuższego czasu, wspieramy się, wytworzyłyśmy pewną więź i konsekwentnie dążymy do tego aby to forum było dla nas miłą podporą w cięższych chwilach. Każdy jest inny, każdy inaczej radzi sobie z problemami, ale my to między sobą tolerujemy. Iuuważam że nie masz prawa wchodzić tutaj tak znienacka i wyrażać swoje niepochlebne opinie bo my ich nie potrzebujemy. Co innego gdybyś była jedną z nas, i razem z nami byś tu pisała od dłuższego czasu. W przeciwnym wypadku daruj sobie fatygi a nam możesz oszczędzić swoich złotych myśli. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z tym stelazem to racja ze nie ma sensu kupowac. ja dostalam od brata meza i uzywalismy go tylko na poczatku. teraz tez bede uzywala go na poczatku bo podobno stoi w piwnicy u tesciow od 3 lat wiec pozyczymy go sobie na jakis czas ale gdybym miala kupowac sama to nie kupilabym go teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolada niestety tacy lekarze nadal się zdarzają:( Aandzikk mam nadzieje, że pomoże:) KattiYo szkoda czasu na pomarańcze, mają już to do siebie,że lubią rozwalać fajne topiki... Abcd ty wogóle nie przejmuj się durnymi wpisami, po to tu jesteśmy żeby się wspierać, wymieniać inforacjami i doświadczeniami, a jak trzeba to mamy się tu wyżalić, ponarzekać i wypłakać. Co do porodów to jak na razie oba miałam dokładnie w terminie:) i oby ten też był.Zastanawiam się nad zmianą stopki, bo tak jak przeczuwałam od początku mój gin trochę przyaktorzyl z 15 sierpnia, u nowego podczas rejestracji na pon. wyliczyli mi na 9.08 i mi samej też tak wyszło kiedy tylko dowiedziałam się o ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie śpią? Dziewczyny szkoda ze tak pozno sie dowiedzialam- na tvn style i na tvn playerze mozna oglądać program " o matko" - prowadzi go Bosacka ktora jest w 4 ciąży i program tyczy spraw ciążowych. Niestety na tvn playerze nie mozna juz obejrzec wczesniejszych odcinkow ale jeszcze przez 5 dni jest do obejrzenia online odcinek 6 albo 7. Zaluje ze wczesniejszych nie widzialam bo program zapowiada sie fajny. Dzisiaj mąż jedzie na mecz to sobie chętnie włączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj kupilam dla malego karuzele do lozeczka. dzisaj zjem pierwsza kielbaske z grilla w tym roku bo mama zapowiedziala ze przyjada po mnie i corke i jedziemy na dzialke wiec caly dzien na swierzym powietrzu. maz niestety wroci dopiero wieczorem wiec omienie go ta przyjemnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti gdzieś już pisalyśmy o tym programie. Dla mnie bez szału. Chociaż lubię Bosacką to akurat ten program za wiele ciekawego nie wniósł do mojego światopoglądu, ale to chyba jest spowodowane tym, że już tyle się naczytalam i naslyszalam o ciąży że mało co mnie zaskoczy. Alanja ja nie dostałam ulotki do tego płynu i nie wiem ile razy dziennie go stosować i czy to wystarczy tylko spryskać i zostawić? Raz dziennie? Któraś z Was kiedyś pisała że na tym etapie dziecko śpi 20 godzin.... moja chyba tyle czuwa, tak wariuje że masakra, ale mnie to oczywiście niezmiernie cieszy. Miłego dzionka kobitki i dzidziusie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U nas dzis słoneczko, ale wieje wiatr a w nocy był przymrozek.. My juz pierwsza kiełbaskę z ogniska zjedlismy wczoraj mniam:) Kattiyo ja ogladam ten program od początku. Jest bardzo fajny:) Każdy odcinek jest powięcony jednej kwestii, np było o wyprawce dla niemowlaka, o sportach jakie mozna uprawiać w ciązy, o pracy, nawet było pokazane jak Bosacka była u gina, usg, itp. Premiera jest zawsze w sobotę o 17.00, a potem w tyg jeszcze o róznych porach dnia ten odcinek powtarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz Andzik musialam przeoczyc o tym programie. Czytalam jak na razie tylko reklamy tego programu i wydaje mi sie ciekawy. Zwlaszcza ze lubie program Bosackiej wiem co jem. Abcd ja juz jadlam grillowana kielbaske ale z grila elektrycznego, liczy się? :-) Fajnie - karuzelka :-) Ja planuje zrobic sobie liste potrzebnych drobiazgow i zaczac buszowac po allegro. Aaa apropo duzych dzieci- wczoraj na fb kolezanka wstawila zdjecie swiezo urodzonej corki wraz z wymiarami - 63 cm i 4900 !!!!! Maaasakra Jak miala ciuszki na 56 rozmiar to sie nie przydadzą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera, mi się zrobił zajad w kąciku ust i szlak mnie trafia:( Przynajmniej pogoda śliczna więc zaraz się ubieram i idę w teren:) kurczak się piecze więc obiad z głowy:) Abcd za mną też już jakiś grill chodzi, po prostu uwielbiam ten okres, spotkan z przyjaciołmi - grill, pifffko i sloneczko;) no piffko w tym sezonie odpada, ale co tam ...jaka karuzelkę kupilas? cała z plastiku czy jakies wiszące pluszaki? miłego grillowania... KattiYo dzieki chętnie obejrze ten program, dzisiaj na youtube pooglądałam sobie poród i już mam kupę w majtkach;) nie ma mowy żebym cos takiego jeszcze sobie zafundowała... Aandzikk, ja mam dużą butlę i na niej jest napisane,że 2 razy dziennie nasączonym gazikiem przemyć miejsce i zostawić przynajmniej na 1 minutę, można też bezpośrednio na chore miejsce z atomizera pryskać - ja tak robię:) w razie czego znajdziesz na necie ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandzia tyle ze ja nie mam tvn style a niestety na playerze nie ma dostepnych wczesniejszych odcinkow :-( Bede ogladac od odcinkow bierzacych chyba ze moj mąż znajdzie mi gdzies w necie do sciągnięcia ale wątpie. Moj maluszek dzisiaj od rana aktywny chyba sie wyspal i szaleje :-) U nas piekne słońce ale tez wiatr bardzo chlodny. Przymrozkow na szczescie nie ma - wystawilam juz storczyki na zewnątrz wiec mam nadzieje ze nie bedzie mrozu juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja1974 Też za mną chodzi piwko, najlepiej z sokiem . Mimo iż wcześniej piłam je sporadycznie, to teraz mam na nie wielka ochotę. Zakazane, kusi ;) Co do zakupów, to jeszcze ich nie poczyniłam ;) zaczne w maju na dobre ;) Wczoraj byłam na badaniu glukozy, samo wypicie, mozliwe do przezycia ale potem cały dzień nie chciało mi sie jeść, wyniki dobre więc się nie martwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×