Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

*natka3636 - może twoje maleństwo upodobało sobie właśnie żołądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly wlasnie czesto uciska mi na żołądek i czesto boli. nie raz tez czuje ze chce mi sie strasznie pic ale czuje ze w zoladku nie mam miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgaga jest przez to ze hormony rozluźniają ścięgna, wiązadła oraz rowniez zwieracze przełyku ktore robią sie luźniejsze i jak sie więcej zje to treść żołądkowa podrażnia dolną część przełyku. Z jednej strony natura stara sie nam pomoc w zblizającym sie porodzie no ale hormony wplywają nie tylko na partie około- miednicowe, macice itp. ale takze na reszte ciala powodując wlasnie refluks, zgagę, większe ryzyko zwichnięć, skręceń, powikszenie stóp itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo a propo pomarańczy o tym samym pomyślałam:) Bez2013 witam w klubie refluksowców:) ja jeszcze mam do tego helicobakter:) Dobranoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
refluks miałam stwierdzony jeszcze przed ciążą, choć niedawno stwierdziłam, ze powinnam była zasięgnąc opini jeszcze jednego lekarza, ponieważ tamten nie zlecił żadnych badań tylko opinie wystawił na podstawie objawów. Moja wina w sumie do powinnam bardziej go męczyć lekarza o skierowania i więcej badań. Ale ataki zawsze miałam wieczorami a rano zawsze przechodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie wyprawki - dostałam troszke ciuszków od siostry męża i jego bratowej oraz od kuzynki, niewiele tego ale zawsze coś. Dostałam również stojak pod wanienkę. W temacie wózka to jak na razie nie mozemy sie zdecydować, ale napewno musi mieć pompowane koła - nadal szukamy takiego który spodoba się mnie i mężowi. Zamierzam kupić trochę ciuszków z rozmiaru 56 i 62 ale to w czerwcu dopiero. A i jeszcze idzie paczka z alegro z łóżeczkiem. Troche długo ale akurat długi weekend więć musze czekac cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
no właśnie wszyscy trabia o zimnym mleku. ale ja mleka nie moge. Marysia jest ułożona aktualne w ten sposób, ze ma właśnie główkę przy watrobie. a kopie po pecherzu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
aha, i ostatnio zaczął mnie boleć żołądek jak np. pije cos gorącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Zmeczona jestem bo wczoraj wieczorem za dlugo siedzialam a dzis rano pobudka. Zawsze bylam rannym ptaszkiem i jak juz otworze oczy to juz nie moge zasnac. W temacie refluksu to mnie jeszcze pomaga siemie lniane. Kupuje w aptece mielone, zalewam wrzatkiem i mieszam, potem czekam zrobi sie letnie i pije. Najczesciej przypominam sobie o nim po ataku. Moze sprobuj tego na zgage. Podobno oslania przelyk. Moze pomoze na zgage skoro mleka nie lubisz. Ja tez mam skaze bialkowa, ale cale zycie wmuszalam w siebie mleko i jak trzba to pije najczesciej przegotowane, jak mam atak to nie raz litr to malo ale pomaga i przynosi ulge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w ten niedzielny poranek :) Tak piszecie o pieluszkach i też będę polować na promocje. Póki co kupiłam jedną paczkę 43 sztuki chyba w opakowaniu pampersów newborn bo akurat kupowałam butelki, smoczki, pieluszki tetrowe, flanelowe, kocyk i inne akcesoria u jednego sprzedawcy więc jedną paczkę pampersów przy okazji już kupiłam. Dużo kupować nie będę bo właśnie niekóre dziewczyczyny pisaly o tym, ze dziecko moze miec uczulenie wiec kupie na poczatek 3 male paczki roznych pieluszek i sprawdze ktore najlepsze. O pieluszkach dada tez slyszalam dobre opinie, moje 3 kolezanki ktore maja male dzieci uzywaja dady od poczatku i bardzo sobie chwala. Dziewczyny piszecie o jakims forum zamknietym, czyli stad uciekacie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) a my wczoraj zajechalismy do mojej sis, moje male kociaki zostaly na balkonie i boje się że cos im się stanie... Już dwa kocury na nie polowaly ale je pogonilam a teraz musza sobie same radzic :o mam nadzieje że do jutro wytrzymaja. Co do pampersow to ja też zamierzac sprobowac roznych :) na poczatku myslalam o hugisach ale jak slyszalam tyle zlych opini to narazie sobie odpuszcze.. A powiedzcie mi mamy te doswiadczone czy uzywalyscie tych pampersow 1 Newborn czy od razu 2? A jeśli tak to na ile wam starczyly te 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w słoneczny poranek!!! Doremi, ja zaczęłam od pieluch 3 - 6 kg, bo chłopcy mieli od razu po 4,5 kg:) Dziewczyny ja zawsze używałam pampersów i moi chłopcy nie mieli żadnego uczulenia:) mam nadzieję, że teraz też tak będzie:) ale oczywiście jestem otwarta na inne pieluszki, myślę jednak, że w grę wchodzą tylko te z biedronki. Huggisy odradzam bo kol używała i jej opinia na ich temat to porażka. Sierpniowa mamo z tą naszą ucieczką to jeszcze zobaczymy:) Natka3636 zaczernij sobie nick!!! Bez2013 siemie lniane jest rewelacyjne, tyle że moj lekarz w ciąży kazał ostroznie z nim więc całkiem zrezygnowalam tak dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanja1974 - też wyczytałam na google ze nie ma badań odnośnie wpływu siemienia i lepiej nie pić, ale ja pije je tylko po ataku jak już się strasznie nacierpię, nie pije codziennie. Mam nadzieję ze nie zaszkodzi to mojej kruszynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baz2013 ja na szczęście jakoś sobie radzę maślanką i migdałami, jak na razie nie jest to bardzo dokuczliwe z resztą ja twarda sztuka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a ja dziś obchodzę Wielkanoc więc pozdrawiam was świątecznie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten piekny poranek. dzisiejsza noc byla wspaniala. nie bolaly mnie plecy i biodra jak nigdy. obudzilam sie zdziwiona ze byla juz 8:30 a zawsze wstawalam przed 7. XXXX co do pampersow to ja 1 zuzylam 2 paczki dla corki. co prawda przez namowy wszystkich kupilam od razu rozmiar 2 a ona miala tylko 3200 wiec byly troche za duze. na tym zdjeciu corki co wyslalam widac dobrze ze byly dla niej za duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aandzikk w takim razie zycze ci wesolych swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka34
anulka-jestem,jestem:) dwa dni układałam z mamą ciuszki i mam ich duuużo:) A ppowiedz od jakiego rozmiaru masz ubranka? bo przy naszych blizniakach to trzeba chyba od 50 zacząc? tym bardziej,ze moja córcia zapowiada sie na małą a synus za to duży.Jak w ogóle sie czujesz?robilas juz glukozę?ja mam w środe i juz sie boję. Dziewczyny mam jeszcze pytanie-czy naprawde tak istotne jest leżenie na lewym boku? bo ja mam córcie akurat bardzo po lewej stronie (synek bardziej na srodku,a prawej strony w zasadzie za bardzo nie mam przez wadę macicy) no i może to glupie ale boje sie ze leżac na lewym boku przygniatam córcię... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka34
kurcze myslałam ze sie zaczernilam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 - dziękuję z a odpowiedź, na wyniku mam ciała ketonowe 15 (+) mg/dl, czyli bardzo mało, trochę się obawiam żeby nie narastały tym bardziej, że wcześniej nie było ich wcale. Z tym większym wysiłkiem to może być to, bo więcej się ruszam na świeżym powietrzu. Może jutro coś więcej się dowiem na ten temat.:) A propo pomarańczek, na naszym forum też mącą, najlepsze, że są to osoby lub osoba które piszą na stałe pod czarnymi nickami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby jak lezy sie na lewym boku to dziecko a w twoim przypadku dzieci maja wiecej tlenu i substancji odzywczych. nie wiem jak to jest przy blizniakach ale u mnie maly co chwile zmienia miejsce. jak rano budze sie na lewym boku to on lezy z lewej strony brzucha. jak leze na prawym boku to maly jest z prawej strony. mysle ze maluszkom nic nie bedzie jak bedziesz lezala na lewym boku a na pewno wiecej zyskaja z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka34 takie leżenie jest po prostu najbardziej wskazane, ale nie konieczne. Myśle, że najlepiej często zmieniac pozycję. I zaczernij sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigrai30 dlatego najlepiej ignorować wpisy pomarańczy, na debilizm nie pradziasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja wam pisalam ze kupilismy inny wozek dla malego od znajomych. w sumie sprzedawali go za grosze bo mysleli ze kolka od wozka sa do wymiany bo nie chcialy sie obrcac. maz wszystkie mocowania kółek nasmarowal i napompowal bo nie mialy prawie wcale powietrza i kolka sa jak nowe. z wozkiem sprzadali nam fotelik maxi cosi z adapterami na stelaz wozka. no i ostatnio maz powiedzial mi ze dobrze zrobilam ze uparlam sie na ten wozek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Wczoraj było tak ładnie ze z mężem wyszliśmy do parku posiedzieć troszkę na lawce:) 30 minut na świeżym powietrzu od razu lepiej się poczułam,spalam jak zabita:) jutro wizyta wiec mam nadzieje ze będę mogła juz wychodzić na krótkie spacerki. życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ale piękna niedziela .Ja zużywałam 1 może 2 paczki ,potem 2 juz na pewno więcej,ale naprawdę tylko pampersy po innych moje dzieci miały zaczerwienione biodra regularne paski.Wiecie co mi lekarz polecił na zgage i inne dolegliwości żołądkowe -wodę zuber .Jest ona w 5 litrowych butelkach i kosztuje ok 20 zł.Podobno ma nieprzyjemny zapach ale jest rewelacyjna .Ja osobiście jej nie próbowałam bo u mnie tego nigdzie nie ma.Lilka mi szwagierka w Anglii pokupowała ubranka nawet na 46 ale troszkę .Więc ja kupuję na 56 i 62 bo mam nadzieję że takie mini to one nie będą a najwyżej mąż szybko kupi takich malutkich ubranek.Ja spię na obu bokach bo strasznie się kręcę bo mam problemy z lewym biodrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :-) u mnie piękne słoneczko :-) Pewnie po obiadku w koncu zajrzymy na festyny majowe. Andzik - wesołych świąt :-) Abcd - tez bym chciala miec chociaz jeden dzien wolnego od bólu bioder i spojenia łonowego... U mnie w nocy i nad ranem tragedia.. X Ja mam jutro glukoze.. Stresuję sie igłami i tym świństwem. Skora zrobila mi sie taka wrażliwa ze wiem ze pobieranie krwi będzie mnie bolało. Moze w nagrodę jak bede wracać ze szpitala kupię coś dla Kubusia ;-P X Co do pozycji spania- tak naprawde to trzeba zmieniac. Najbardziej wskazana jest na lewym boku bo wtedy serduszko łatwiej pompuje krew dla mamy i dziecka, co nie oznacza ze na prawym boku ta krew niedoplywa :-) Od 5 czy 6 miesiąca niewskazane jest rowniez dlugie lezenie na plecach bo powiekszona macica uciska jakąś żyłę i krwi doplywa do dziecka za mało. Ja w nocy nie zwracam na to uwagi, staram sie znaleźć taką pozycje w ktorej bedzie mi wygodnie. Jak za bardzo przygniatam małego to daje mi pare kopniakow i sie przesuwam :-) I tak jest mi ciezko bo najwygodniej spi mi sie na brzuchu, ciezko mi sie przyzwyczaic do pozycji bocznej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniolek ja mam dobrze bo mam pozwolenie na wyjscie przed blok na plac zabaw z corka :) spacerowac niestety nie moge bo mimo ze szyjka jest dluga i zamknieta to przy chodzeniu zaczynaja sie skurcze i lekarz mowil ze mam nie chodzic za wiele zeby nie prowokowac macicy bo w koncu moze szyjka zaszalec. jezeli u ciebie jest teraz dobrze to pewnie bedziesz mogla tez wyjcs i posiedziec na dworzu bo to prawda ze zupelnie jest inne samopoczucie jak wyjdzie sie chociaz na chwile na świeże powietrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam straszne problemy z kręgosłupem, staram się dużo leżeć na lewym boku ale później łapie mnie ból biodra i budzę się w nocy z krzykiem bo tak potrafi boleć, do tego nie mogę dłużej wysiedzieć niż godzinę bo później ciężko mi jest wstać i chodzić. Dziewczyny od kilku dni odczuwam dziwne kłucie w okolicach pochwy i ciężko mi jest określić czy to tam czy w okolicy narządów moczowych bo to kłucie promieniuje. Naczytałam sie o tym, że często kłucie w pochwie oznacza skracanie się szyjki i troche sie martwie. Wizyte mam u lekarza za kilka dni dopiero. Moze to byc od drog moczowych bo juz wczesniej mialam problemy z pecherzem ale sie nakrecam i martwie troche :( Miała ktoras z Was podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×