Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość królik-skacze

starania, ciąża 2013

Polecane posty

Kwietniowa staraczka Jeśli chodzi o badanie temperatury to chyba jestem ekspertem w tej dziedzinie ha ha ha Tak wiec mierzenie temp zaczynasz zaraz po @ , Temp mierzysz zawsze rano o tej samej porze , to bardzo ważne żeby ustalić sobie jedną godzinę , różnica 30 minut już zmienia wynik . Ja termometr wsuwałam sobie gdzieś do połowy jego długości a mam zwykły z apteki. No więc zaczynasz mierzyć temp codziennie i zapisywać sobie , Temperatura na początku cyklu utrzymuje się ta sama czyli może być niewielka różnica jednego lub 2 stopni , temp podnosi się i opada , gdy zaczynają się dni płodne i zbliża się owulacja, wtedy z każdym dniem stopniowo temp wzrasta o 2 lub więcej stopni.. im wyższa temp tym bardziej zwiększa się płodność, przy najwyższej temp odbywa się owulacja. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia temp opada już na następny dzień....jeśli jednak udało się dojść do zapłodnienia ta wyższa temp już się utrzymuje przez całą ciąże.....Kobiety które robią sobie takie wykresy co miesiąc, to już praktycznie 3 dni od zajścia w ciąże są w stanie stwierdzić że się im udało... Ja robiłam te pomiary przez 3 lata , miesiąc w miesiąc , później mi się znudziło , bo to jednak jest trochę męczące...musiałam nastawiać budzik na 6 i nie ważne czy to w tyg czy to weekend i można by sobie było słodko pospać... Mam nadzieję że pomogłam , zdaję sobie sprawę że nie opisałam tego fachowo, ale nie jestem też żadnym ekspertem ani profesorem a po drugie od 7 lat mieszkam za granicą i zaczyna mi już powoli brakować słów...Co jest bardzo frustrujące... Jak tam święta Wam mijają? Ja leżę w łóżeczku z grypą i zatokami....;o(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birget. Tez tak mysle, dlatego chce poczekac do 5 kwietnia i wtedy zrobie kolejny test jak nie dostane okresu. Mam nadzieje, ze wytrzymam do 5tgo , tak naprawde to robilabym je codziennie, zeby miec juz pewnosc :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale chce poczekac do tego 5tego kwietnia :) Jak nei dostane to wybiore sie do lekarza na to badanie krwi , bo oczywiscie mam taka mozliwosc :)) czyli przede mna 5 ciagnacych sie dni, hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
dzieki, pomoglas mi z ta temperatura. ja elasnie narazie zaczynam i ciezko sie wyznac co i jak. rano nastawilam bydzik, ale przysnelam sobie mimo budzika i za parenascie minut dopiero zmierzylam. ale roznica jest nie znaczna. zaczelismy juz starania mimo ze dopiero dwa dni po okresie XD ale co tam, zawsze wieksze szanse:D czy to prawda dziewczyny, ze plemniki powinny dojzewac dwa dni? nie pijemy alk w te swieta, aby nie popsuc plemnikiw :) staralibysmy sie codziennie ale slyszalam ze to moze oslabic plemniki, bo one podobno potrzebuja 48 h aby dojzec. gratulacje wszystkim zafasolowanym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
najgorsze ze mam kontskt ze zwierzetami. musze sobie zrobic po swietach badanie na toksoplazmoze, zeby ewentualnir ograniczyc kontakt z psem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksnakjdjdia
Czesc dziewczyny. moge sie o cos zapytac poniewz pewna sprawa nie daje mi spokoju.... Wlasnie powinnam miec 2 dnien plodny, jednak sluz zamiast przezroczystego jest gesty i ma mleczne zabarwienie. W dodatku podczas kilku stosunkow zauwazylam, ze pochwa jest jakby "spuchnieta" co to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
Nick.............Cykl Starań......Ostatnia @.........testowanie Królik skacze......11.............4.03.2013...........3.04.2013 KMSU...............1..............16.03.13.............17 .04.13 nezumi.............1.................10.03.2013.......... ....11.04.2013 Adaa26l.............3..............24.03.2013.........25. 04.2013 birget.............2................11.03.2013........... .6-7.04.2013 kuntekate........3,5 r..............----------.............29-03-2013 olaalee.............2...............24.03.2013........... .25.04.2013 maniek87......2r.....................27.03.2013.......... .....?? 20.04 Gabi_wroc........6...............17.03.2013.............p o 17.04.2012 Karmelka88.......2...............07.03.2013.............0 7.04.2013 kwietniowa staraczka........1...............23.03.2013..............24.04.2013 Fasolkowe nick.............tydzień ciąży........ ostatnia @..........termin porodu Agnes32...........17tc................OM 29.11.12.........05.09.2013 Mama ...........7tc...........ostatnia @ 05.02.....termin porodu - nieznany jeszcze (listopad? ) grace88.........11tc.................15.01.2013........22 .10.2013 dumnna mama ????...................27.02.2013............nieznany jesio Nusia29........17tc...........27.11.2012..............03. 09.201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
ej dziewczyny! sory ze tak post pod postem ale musze napisac! okres dostalam 23 marca, okolo 2-3 dni temu mi sie skonczyl. lekko mnie podbrzusze pobolewalo, tak jak na owulacje tylko sporo lzej, ale teraz zaobserwowalam u siebie juz poerwszy plodny sluz ! tzw kurze jajko, rozciaga sie miedzy kciukiem a oalcem wskazujacym, no wiecie zeeszta doskonale jak taki sluz wyglada. strasznie szybko nie uwazacie? ale jak patrze w kalendarz, to miesuac temu mialsm podobne obserwacje, ze juz okolo 4-5 dnia po skonczeniu miesisczki czulam na jajniku wtefy prawym owulacje. ciekawe, ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
przeszlo mi przez mysl, ale niestety nie mam, a dzis juz nigdzie nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, dzisiaj już nic z tym nie zrobisz, ale w takim razie przytulanka nie zaszkodzi :) a może jutro uda się Tobie w jakiejś dyżurującej aptece kupić i wtedy sprawdzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do Was pytanie, trochę z innej beczki, jak długo test owulacyjny może dawać pozytywny wynik? Wiem, że robi się go tylko do momentu uzyskania pozytywnego wyniku, ale dzisiaj z ciekawości go zrobiłam, jestem dobry tydzień po owu(sprawdzone u gin), a test wyszedł nadal pozytywny. Wiem, że poziom hormonu nie spada w ciągu jednego dnia, ale czy może opadać przez tydzień czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam okresu 10 dni. Nie czulam sie przez ten caly czas na okres,az do teraz.. lekko teraz czuje to uczucie w brzuchu, jak przed okresem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
pocominick ale slyszalam, ze to tak pobolewa jak przed okresem wlasnie :) w orzypadku ciazy, test robiony? birget, to jakbym kupowala test owukacyjny to jeden kupic czy wiecej? byly juz dwie przytulanki od wvzoraj tak ze spokojnie, co za duzo to nie zdrowo:p jak jest z tymi plemnikami? 48h im trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
zdecydowanie za wczesnie (tak mi sie przynajmniej wydaje) u mnie na owulacje bo zazwyczaj mialam okolo14 dnia cyklu, a dzis dopiero 9 dzien cyklu, a jakby liczyc plamenia to 10. ale plecy bola (mnie tak bola na owu i okres), pobolewaja i "pykaja" jajniki no i ten sluz sie zaczyna. ostatni okres spoznil mi sie 3 dni, moze to ma jakis zwiazek. moze mi sie poprostu cos zmienia? teraz jak leze plasko na plecach to czuje ze jajniki pracuja, pykaja (ja to tak nazywam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byly 4 testy.Pierwsze dwa negatywne, a kolejne dwa nie iwem sama, bo byly dwie kreski, ale jedna byla bledsza . Takze nie wiem, czekam do 5 jak nie bedzie okresu to mam nadzieje ze ciaza :))) I wtedy do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
zdecydowanie za wczesnie (tak mi sie przynajmniej wydaje) u mnie na owulacje bo zazwyczaj mialam okolo14 dnia cyklu, a dzis dopiero 9 dzien cyklu, a jakby liczyc plamenia to 10. ale plecy bola (mnie tak bola na owu i okres), pobolewaja i "pykaja" jajniki no i ten sluz sie zaczyna. ostatni okres spoznil mi sie 3 dni, moze to ma jakis zwiazek. moze mi sie poprostu cos zmienia? teraz jak leze plasko na plecach to czuje ze jajniki pracuja, pykaja (ja to tak nazywam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniowa Staraczka ja jak kupowałam testy owu to w opakowaniu jest zawsze 5 sztuk, przeważnie jest też tabelka, która ułatwia utalenie od którego dnia powinnaś zacząć robić te testy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
aa dzieki. nie wiedzialam bo wczesniej nir potrzebowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ja mam koleżankę która 2 lata starała się o dziecko ale że była młoda to nie przeżywała jakoś bardzo tego że nie zachodzi w ciąże , Po 2 latach poszła do lekarza i okazało się że Ona ma owulacje zaraz parę dni po okresie...i dlatego nie zachodziła w ciąże bo z przytulankami czekała do połowy cyklu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
wiesZ, ja wiem ze to jest indywidualna sprawa i ze wieke kobiet ma owulacje tuz po okresie, tylko jestem zdziwiona bo u mnir zazwyczaj wystepowala okolo 14-15 dnia. wiem bo sluz wtedy jest ciagnacy jak kyrze jajo a nie raz mam go tak duzo, ze jak nie zaloze wjladki to mam mojre spodnie w kroku, wiec no nie sposob nie zauwazyc tego. doslownie wrazenie jakby bialkp jajka wylatwalo z pochwy. sory, bo mize zbyt obrazowo to ujelam. w kazdym razie teraz az tyle teho sluzu nie mam , ale lekko pobolewa jak na owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina1
Hej dziewczyny:) Może i mam głupie pytanie, no ale cóż hehe.. Słuchajcie czy do mierzenia tej temperatury w pochwie czy pod językiem potrzebny jest jakiś specjalny termometr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
ja mierze takim elektronicznym z rossmana za 9,99zł :) do dwoch miejsc po przecinku mierzy, dosc nawet jest fajny. kurcze no.. gotuje sobie przygotowuje rzeczy w kuchni i czuje dziwna mokrość, patrze a tu śluz płodny.. to ja chyba już głupia jestem albo mój cykl ześwirował ;] jade kupić test owulacyjny do apteki :), niedaleko jest całodobowa. jeśli to już owulacja ( choć temperatura na to nie wskazuje, a śluz wskazuje) to dobrze, bo od dwoch dni intenstywne przytulanki hi hi hi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneli1988
starac sie kochane :) powiem szczerze ze winko i romantyczne kolacje pomagaja :) a mam takie pytanko.. nie potrzebujecie czegos? WYPRZEDAŻ AVON: woda Passion Dance (50ml) za 25zł woda Eternal Magic Enchanted (50ml) 30zł woda Secret Fantasy i Secret Fantasy Kiss (50ml) po 35zł woda Pretty Fabulous (50ml) 20zł woda My Vibe Graffiti (50ml) 25zł baza pod cienie do powiek 9zł perełki brązujące 20zł maseczki Planet Spa 9zł szampony Advance Techniques 7zł żele pod prysznic Senses 6zł perfumetka Secret Fantasy (15ml) 9zł perfumetka Slip Into (15ml) 9zł i wiele innych zapraszam gg 1274161 tel 530986500 pisz sms a oddzonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korneli masz racje z tymi kolacjami, nam przy pierwszych staraniach pomógł bardziej grill ze znajomymi niż kolacje, ale pamiętam ten weekend jak dziś :) w czwartek wieczorem mój A przygotował mi super kąpiel i kolacje, później oczywiście było przytulanko, w piątek wieczorem odwiedzili nas znajomi i był grill, zakończony oczywiście przytulankiem, a że nastój mieliśmy przez caluteńki weekend to sobotę zaczeliśmy i zakończyliśmy przytulankiem, niedzielę też :) a później były II kreseczki na teście, więc kobietki dobry nastrój i czerpanie przyjemności ze wspólnych chwil daje super efekty :) 3mam kciuki za nas wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
wiecie ze w calodobowej aptece nie bylo testu owulacyjnego?:/ baba spojzala na mnie jak na glupia, otworzyla szuflade i powiedziala : nie ma. a szkoda, bo chcialam sprawdzic. no nic :) przeciez nie wyczaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowa staraczka to jutro kupisz, a dzisiaj przytulanko bez zastanawiania się czy jest owu czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniowa staraczka
jestem podekscytowana tym, ze byc moze teraz na dniach poczyna sie moje dziecko :) najgorsze ze u mnie w rodzinie ciagle ktos z pracy przynosi opowiesci jak to ktoras poronila albo cos sie podzialo i dzis tez tak bylo na swietach ze zaczeli rozmawiac o takich rzeczach. boje sie takich rzeczy ze mi sie przytrafia, ale jak nikt o tym nie mowi to tak nie mysle. gorzej wlasnie jak mowia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×