Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Emka poszukaj w necie, myślę, że skoro masz umowę do 2015 to nic Ci nie zrobią. Czekałabym do 12tc z obu powodów, dobrze, że nie zakładasz, że cos mogłoby pójść nie tak, czytając Twoje posty jakbym siebie widziała - pierwsza ciąża już w 2 cyklu, przebieg książkowy, druga ciąża też w drugim cyklu, dlaczego coś miałoby iść nie tak? A jednak.... Nie chcę smęcić ani "czarnowidzieć", być może nie doszłam też całkowicie do siebie, bo nawet nie korci mnie, zeby komuś powiedzieć; pozytywne nastawienie jest ok, ale prawdą jest też, że te pierwsze 3 mies to tak naprawdę selekcja naturalna, to są słowa lekarza, tego jest wszędzie pełno, tylko nie każdy o tym mówi. Dopóki sama nie poroniłam, nie wiedziałam, ze moja mama też ma to za sobą :o z innej beczki: też macie taką zgagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syrfi: chcąc uściślić! Mogę powiedzieć już teraz bo TERAZ wypowiedzenia mi dać nie mogą, tak? Ja nie pytam czy mi przedłużą, tylko czy TERAZ nie dostanę wypowiedzenia. A z tą sprawą "umowa do czasu porodu" to jeśli ja mam teraz do 2015 roku, to mogą mi ją po prostu skrócić do dnia porodu? Sorry, że tak się uczepiłam tematu i może rozwalam temat (obiecuję zaraz wrócić do nudności i bólów brzucha ;) ), ale kurde martwię się, bo chcę powiedzieć jak najszybciej i zależy mi na najbliższej poporodowej przyszłości - czyli na macierzyńskim, a dopiero po nim będę się dalej martwić o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura: co do zgagi, to całą pierwszą ciążę nie mogłam sobie dać z nią rady. Masakra! Teraz po troszku daje o sobie znać, ale nie jest jeszcze tragicznie :) Choć pewnie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem co to zgaga i mam nadzieję, że nie będę za to mam maga wzdęcia szczególnie wieczorem...także łatwo nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Z tego co wiem to jest możliwość zwolnienia przed 12 tyg- dyscyplinarnie. Ale wiesz, że przed takim zwolnieniem muszą mieć podstawy by to zrobić. Pisemne nagany i tp. A umowy raczej nie skrócą. I tak się sama automatycznie rozwiąże :). A pracodawcę trzeba poinformować oficjalnie z zaświadczeniem od lekarza bo inaczej to może tego nie uznać :). Jeśli coś nie jest na piśmie to tak jak by tego nie było. To samo dotyczy się zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Jak Cię policja zatrzyma z niezapiętymi i nie będziesz miała poświadczenia o ciąży ze sobą to i tak mandat dostaniesz. Tak więc warto książeczkę ciążową czy jak się tam nazywa nosić ze sobą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Emka taka jest moja wiedza na ten temat ale żeby się dowiedzieć dokładniej to by trzeba było poszperać w kodeksie pracy bo to najpewniejsze lub z radcą prawnym pogadać. W każdym razie zaświadczenie na piśmie dla pracodowcy. I nie informuj zanim takowego mieć nie będziesz. Przezorny zawsze zabezpieczony :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syfri, zgadzam się z Tobą, jeśli informować pracodawcę to zaświadczeniem lekarza o ciąży. Dyscyplinarka to jedno, a redukcja etatów też może być (ale nie jestem pewna, raczej prawo Cię chroni). Ciągle te swoje cycki macam, echhh ja nie wytrzymam do poniedzialku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak to się automatycznie rozwiążę? Nawet jak jest na dużo dłużej niż dzień porodu? :) Z tym dyscyplinarnym to wiem ;) Ale dyscyplinarnie to można zwolnić ciężarną nawet i po 12 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co Ci z cycami nie tak Laura? ;) Mnie bolą, ale chyba coraz mniej więc mnie to cieszy. Mój mąż się ciągle pyta w, którym to tygodniu będę miała to większe libido, bo póki co facet dla mnie może nie istnieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzam, czy nie oklapły, echh dzis rano dostałam stracha, bo i cycki mniejsze, i mdłości brak... W pierwszej ciąży tak do 7 mies nie wiedziałam, co to zgaga, a teraz już się zaczyna. Właśnie mleko popijam, może pomoże... A jak Wasze brzuchy? Ja mam duży brzuch teraz, (rano był płaski) no tak na 5 miesiąc mi to wygląda hehe ;) trochę dziwaczne to jest, ale siedzę teraz też jak w zaawansowanej ciąży, bo inaczej ciśnie mnie... pewnie macica się powiększa? NO i wzdęcia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie cycki bola tylko jak mocniej przycisne :P Ochoty na seks tez nie mam :D co u mnie to rzadkosc bo wczesniej zawsze mialam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Emka mi nie chodziło, że z dniem porodu rozwiąże Ci się umowa. Po prostu jak będzie Ci się kończyła ta co ją masz to mogą nie podpisać z Tobą nowej. No i rzeczywiście mogą zwolnić w zwolnieniach grupowych np. przy likwidacji zakładu. Niestety nie jestem wyrocznią w tych sprawach i najlepiej skonsultować się z prawnikiem. Albo poinformować pracodawcę i iść na zwolnienie lekarskie. Musisz sama zadecydować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja większe libido miałam, jak mdłości ustąpiły ; 5-6 mies. Teraz też nawet o "tym" :) nie myślę (ale męża nie ma, wraca za ok tydz, także mam spokój ciała i sumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnulka mnie też nie bolą (no może tak troszkę jak ścisnę, w okolicach pach), i wcale nie bolały... ale w pierwszej ciąży też raczej nie bolały. A mocno Wam piersi już urosły? Bo mi minimalnie jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak miałam że bolały mnie cycki i potem przestały przestraszyłam się ze coś nie tak ale potem znów zaczely i w sumie teraz mam cały czas takie nadwrażliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez minimalnie urosły :) w sumie duzych nie mam wiec jakby troche wiecej urosly to bym sie nie obraziła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Niestety cyce puchną :(. MI się już w biustonosze nie mieszczą, a że małych nigdy nie miałam to boję się gdzie ja kupię na siebie biustonosz pod koniec ciąży. Przy pierwszej miałam niemały z tym kłopot a coś mi się wydaje, że teraz będzie znacznie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syrfi
Wiecie co mnie najbardziej denerwuje. Brak możliwości spania na brzuchu :(. Normalnie nie wysypiam się teraz :(. O dziwo ostatnio wcale spać nie mogę i mi się nie chce a w pierwszej ciąży spałam na potęgę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Czy mogę się do was przyłączyć wczoraj byłam na wizycie i gin potwierdził że jest 8 tydzień ciąży więc mam na początek pazdziernika termin :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chodzę do pracy to mnie po prostu ścina z nóg o 22....dzisiaj po południu się wyspałam więc może trochę dłużej posiedzę...może nie spię dużo ale za to jak dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura: brzuch mam niestety spory (powiedziałabym, że byłby to 4-5 miesiąc u chudej osoby ;) ), ale nie będę tego zwalać na to, że coś mi już urosło bo prostu taki mam :P Wzdęcia też mnie męczą, a dodatkowo nie pomagam sobie colą :P Piersi mam nadwrażliwe i chyba tylko minimalnie urosły. Syrfi: ja normalnie śpię na brzuchu. Czemu mówisz, że nie można. Szczerze powiedziawszy to w pierwszej ciąży bardzo długo spałam na brzuchu, a później na boku, ale i tak z przewagą brzucha. Inaczej się nie wyśpię, bo to moja ukochana pozycja :D A pod koniec ciąży to jakbym chciała spać na plecach to bym się udusiła pod tym ciężarem hehehe. Muszę faktycznie zapytać prawnika. Bo ja chcę powiedzieć, żeby móc wyjść do lekarza wtedy kiedy potrzebuję , ale nie chcę iść od razu na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace88 CO do tarczycy to spokojnie, cala ciaze mialam niedoczynnosc i bralam eutyrox, w drugiej ciazy tez go biore Emka - ja mowilam ze po 12 tygodniu bo to koniec I trymestru i zmniejsza sie ryzyko ze cos sie stanie, tak zeby nei zapeszac. Ale jesli masz taka prace to powiedz wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrfi ja piszac o umowie i warunkach pracy.zwolnienia odnioslam sie do sytuacji kolezanki ktora ma umowe do 2015 roku i nie rozwiaza jej z nia zaraz po porodzie bo jest macierzynski a pozniej jesli wroci na 7/8 etatu to jest rok chroniona - wiem bo mialam tak w rpacy w przypadku przyjaciolki ja spalam w pierwszej ciazy prawie caly czas na brzuchu do 8 miesiaca ( tak pol na brzuchu pol na plecach) teraz tez na brzuchu spie Musze Wam się czymś pochawlić. Kupilismy z M karuzelka dla córeczki i dziś zasnela pierwszy raz w lozeczku nei w wozku i to sama :) Ale jestem z niej dumna :) Moze bedzie koneic bujania i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie o tak wczesnej porze :) ja juz sie obudzilam i juz raczej moge zapomniec o spaniu :P BIGOSIK-witaj i gratulacje:) skoro jestes w tym samym tygodniu co ja i masz termin na poczatek pazdziernika to idziemy rowno :p wczoraj wczesnie zasnelam i dzisiaj juz pobudka o 6 :/ co do spania na brzuchu to uwielbiam spac w tej pozycji,ale odkad dowiedzialam sie o ciazy to spie na boku ,chyba sie boje ze zdusze ta moja fasole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie zapraszam na PoLeMisiowy profil https : // www . facebook .com / Polemisie , gdzie prezentuje uszyte z kolorowej bawełny i miłego w dotyku materiały Minky, wypełnione antyalergicznym silikonem zabawki, apaszki. Twoje Dziecko będzie miało kapitalną zabawę i na pewno wyróżni się z tłumu. Zapraszam także na all http : // allegro . pl /listing/ user.php?us_id=28152144 .Wybieraj i zamawiaj. Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;-) Moniqell ja bym chyba dostała zawału na samą myśl o bliźniakach:-o Kurde jestem w szoku razem z tobą. Powiedziałaś rodzinie już o ciąży? O mojej wiedzą tylko nieliczni ale pewnie szybko się rozniesie. Najbardziej wkurza mnie fakt że ci co wiedzą to nie wierzą że ta ciąża była planowana:-D Moja córcia ma 5miesięcy ,jak się urodzi drugie to będzie mieć 13:-D Mam nadzieję że sobie poradzę;-) Narazie nie myślę;-) Mdłości tracą na sile na szczęście:-D A tak to nic mi nie dolega. Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no name 123
cześć :-) wczorajsza wizyta bardzo mnie uspokoiła :-) 6tc i 2 dzień (dziś już trzeci he he) pęcherzyk był, serduszko widziałam jak biło - 100 uderzeń na minutę :-) dzidzia wielka - aż 3 mm hi hi. Co to mojej infekcji - nie za bardzo ją mam ale gin skwitował, że i tak nie może mi dać żadnych globulek i kazał się podmywać tantum rosa (jak koleżanka radziła :-) ) trochę mnie to zdziwiło, bo któraś już dostała na infekcje z nas tabletki dopochwowe ...... tak mówicie o bliźniakach - to robiąc usg dopochwowe skwitował - niestety jeden pęcherzyk :-P (on ma bliźniaczki he he) a ja mówię by nic nie czarował bo nie chcę bliźniaków :-P to stwierdził, że jeszcze może się wykształcić drugi - nie wiem czy żartował czy mówił na poważnie ...... załamałabym się ....... na pewno bym sobie nie poradziła z 3latkiem i bliźniakami sama na tej mojej wsi :-/ kazał zrobić różne badania - m.in. na toxo, cytomegalię, grupę krwi, tarczycę ....... ciekawe ile to będzie kosztowało :-/ a jutro już do pracy na 8h masakra jak mi się nie chce :-/ ja zamierzam powiedzieć koło 10 tc w pracy mimo, że mam umowę na stałe ......... 1 witam nowe zafasolkowane - super, że grono się powiększa 1 jutro się zaciemnię bo teraz jestem u rodziców i tak na szybciocha do Was piszę - fajnie taki weekend gdzie nie trzeba gotować, prać sprzątać he he a teraz lecę coś zjeść bo mnie mdli :-/ buziaki :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita ja mialam zamiar starac o drugie jak mala skonczy 1,5-2 latka ale nie teraz. Wcześniej tyle lat nie mogłam zajść w ciąże a tu teraz taki myk. Póki co wie tylko mój M i przyjaciółka. Rodzicom powiem jak będę miałą potwierdzenie czy jedno maleństwo czy bliźnięta. Mimo wszystko boję się jak to teraz będzie. Mała jest straszny pieszczot, jest bardzo absorbującym dzieckiem, w dzień śpi 2 razy po 2,5h ( mimo że ma 2 miesiace). Dobrze ze chociaz w nocy jak o 22 zasnie to pobudka o 4 na jedzenie i dalej spi do 8. Boje się troche jak sobie damy rade finansowo i mieszkaniowo :( Boję się też powiedzieć w pracy że nei wracam teraz - wiem że już do tej firmy nie będę miała powrotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×