Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

W ogole jaka masakra, przyszlam z pracy, zjadlam 4 male placki ziemniaczane, wstawilam pralke i od tamtej pory leze jak ten leń na kanapie, dziś z tych nerwow troche rozbolal mnie brzuch :-( i tak leżąc mysle jak te nasze babki łaziły w pole w stanie błogosławionym, a my takie zdechlaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name, oj tego badania chyba nie chcę robić... zapytam jeszcze ginekologa, ale jeśli wyjdzie mi, ze dziecko odbiega od normy i może mieć Zespół Downa (bo to nie jest pewne, znam przypadki diagnozy podczas ciąży ZD, a po urodzeniu dziecko zdrowe) to co, usunąć? Kiedyś rozmawiałyśmy o tym z kolezanką, co by nam dała ta wiedza,i tak pewnie nie usunęłybyśmy (bo nie ma 100 proc pewności, że nie urodzi się zdrowe, a nawet jeśli, to chyba nie dałybyśmy rady) a tylko dodatkowy niepotrzebny stres do końca ciąży.. Z drugiej strony, można zobaczyć, czy wszystkie narządy dobrze się rozwijają i ewent leczyć tuż po urodzeniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usunac...kiedys bym powiedziala,ze chyba tak. Ale teraz z takim postepem w medycynie, rehabilitacjach wiem ze jest lepiej. Aczkolwiek wiaze sie to zazwyczaj z siedzeniem w domu i opieką nad takim dzieckiem do konca jego dni, a wiadomo jak nasze panstwo pomaga... Ratunkiem sa fundacje. No i kazdy ma prawo życ. Ja chyba nie umialabym zyc z mysla ze usunelam ciaze... Mam kolezanke co ma corke z ZD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kazdego dnia patrzac na moja piekna corke dziekuje Panu Bogu ze dał jej wszystko. Jaka byla radosc jak na usg lekarz pokazal nam kazda reke, noge, kazdy paluszek u raczki i nozki. Nawet mam jedno zdjecie usg co wyglada jakby bylo zrobione juz narodzonemu dziecku w sepi albo takie wytlaczane... Cos niesamowitego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedzial ze w 12 tyg ale teraz czytałam na jego stronie i faktycznie tak jak piszecie między 12 a 14 tyg można...mi powiedział lekarz zeby zrobić bo jak dziecko ma jakąs wadę genetyczną to można legalnie usunąć... i jakby u mojego dziecka wykryto jakąs wadę to bym usunęła...nie chciałabym aby to dziecko potem cierpiało bo co jeśli nie będzie samo w stanie funkcjonowac?co się z nim stanie jak mnie zabraknie?a co jeli jego życie będzie jednym wielkim cierpieniem?nirktóre choroby są naprawdę straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No o tym tez myslalam ze co sie stanie z takim dzieckiem jak rodzicow zabraknie... Gdzie Wy sie wszystkie podziewacie? Pusto tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia, ja tez tak myślałam, ale te badania nie dają 100 proc pewności. Jesli przezierność karkowa wyjdzie trochę większa, lekarz powie - podejrzenie ZD, co wtedy? Zobacz, ile tu tematów o tej przezierności typu "czy jest ok". Dlatego ja się zdam na lekarza, zapytam o to badanie (w ostatniej ciąży lekarz nic mi o nim nie mówił). Ale to sprawa indywidualna, ciężki temat i każdego osobista decyzja. Tak naprawdę ja nie wiem, co bym zrobiła,i mam nadzieję, że nie zostanę na tę próbę wystawiona. Dziewczyny, które miały dziś wizyty; co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasia25ck
nadal żadnych wieści od dziewczyn.... ja także, słyszałam , że to usg wykluczające wady dopiero między 12 a 14 tyg- i mnie tak w przychodni zapisali- a że nie ma terminów to mam gdzieś ok 10 kwietnia.. bardzo chciałam zobaczyć swoje maleństwo i choć trochę być spokojniejszą czy bije mu serduszko i poszłam na wizytę prywatną- wrażenia ogromne, ale spokojniejsza jestem za to. a jeśli chodzi o wady genetyczne to nie wiem co bym zrobiła- wiadomo, że kazda chciałaby zdrowe dziecko--jednak czasami ktoś ma inny plan- polecam przeczytanie książki Poczwarka ) piękna pozycja o dzieciątku z zespołem Downa- a swoją drogą jak piszecie są fundacje i rodzice mają ogromną możliwość wspierania swoich dzieciaczków- te dzieciaki są naprawdę bardzo kochane i mimo iż wyglądają inaczej od zdrowych dzieci i mają niższy poziom inteligencji zasługują na życie. Trzymałam w ramionach noworodka z zespołem Downa- uwierzcie mi że serce się kraje, ale jest w nich coś bardzo niezwykłęgo i pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze do lekarza prywatnie Co do blizniat to wyjasnil mi to tak: plodnosc u kobiet nie karmiacych piersia wraca bardzo szybko. najpier jajeczkowanie jest a pozniej okres. zanim sie wszystko ustabilizuje to zaraz po porodzie moze byc wiecej niz jedna komorka jajowa uwolniona dlatego w tym pierwszym cyklu po porodzie mozna miec blizniaki ale to nie warunek Nie wiem czy to cud czy nie, nie jest to wazne widocznie tak mialo byc i musze byc wdzieczna Bogu za to ze dal mi taki dar po dlugim okresie starania o córke i prosić aby pomogl mi donosic ciaze do konca i wychowac dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokladne badanie narzadow mialam jakos w 22 tc. I polecam. Przynajmniej stres odchodzi, ze jak dziecko placze jak ma kolke, to co innego jeszcze dochodzi. Teraz tez zamierzam udac sie na takie w t12. I pozniej na polowkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam dwa usg odnosnie przeziernosci w przeciagu tygodnia. jeden lekarz powiedzialm 1,3 a drugi 1,7 wiec to tez od sprzetu zalezy.... wszystkeigo mozna byc dopiero pewnym jak dziecko dziecko ma kolo 2 lat bo wtedy najwiecej rzeczy sie ukazuje. ale prawda jest taka - matka kocha zawsze swoje dziecko, niezaleznie jakie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnimi czasy mecze sie z zaparciem. Wlasnie najadlam sie suszonych sliwek i moreli. Czekam na efekt. Heh. Gdzie kupujecie mielone siemie lniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, jestem pierwsza z dzisiejszych z USG. Obowiązkowo najpierw musiałam poczytać co tam naskrobałyście, bardzo dziękuję za kciuki i że tak ze zniecierpliwieniem czekacie na relacje:) Otóż właśnie dziś po raz pierwszy zobaczyłam moje 6 mm maleństwo. Na chwilę obecną wszystko jest ok i serduszko bije:) wspaniałe uczucie! z ekscytacji zapomniałam zapytać o moja bolącą pachę, bóle brzucha, wzdęcia i tysiąc innych rzeczy:/ czekam na relację Gosi i Kasiuli, mam nadzieję, że wizyty równie pomyślne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace88: ciesze sie z dobrych wiadomosci z wizyty. Ja moja pierwsza wizyte u prywatnego ginekologa mam w piatek o 18. juz sie boje czy wszystko jest ok. a tak ogolnie to od niedzieli mam omropne mdlosci, ktore trwaja caly dzien. nic nie moge jesc i jak tak dalej bedzie to umre z glodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam też nowe przyszłe mamuski - zwłaszcza mami 2013, mamy ta samą datę ostatniej miesiączki, więc i termin porodu będzie podobny:) no name - widzę, że masz podobnie w pracy jak ja. Mam potwornie dużo stresów i boję się, że to wpłynie na ciążę. dziewczyny co do badań prenatalnych, mi moja gin dzisiaj powiedziała, że mam przyjść za 3 tyg na normalną wizytę, a potem znów za 3 tyg i nazwała to na "usg prenatalne" ale ja nie pytałam o szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuś27 dziękuję:) w takim razie w piątek będą kciuki za Ciebie. Ja tez byłam na prywatnej wizycie, ale zapisałam się też na NFZ, ale tylko po to, żeby wykorzystać trochę fundusz i choć część badań zrobić bezpłatnie. Bo dostałam tego tyle od mojej gin, że pewnie tak jak któraś z dziewczyn napisała będzie to ze 300 zł. Dziewczyny, ale macie fajnie z tymi wizytami, że tak niedrogo, moja kasuje 120 zł, a to i tak tanio jak na Gdańsk. Ale zdecydowałam, że jednak będe do niej chodzić prywatnie, ma dobry sprzęt i jest bardzo kochana:) a z NFZu będę badania krwii wyciągać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam zapytać przy USG który to tydzień, co za skleroza, o czym ja myślałam. Tylko z tego kółka takiego mi obliczyła, że to 7tc,ale wg moich obliczeń (i mojego kółka bo dostałam takie od innej lekarki) dziś jest pierwszy dzień 8 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki.Wszystkim bardzo dziekuje za trzymanie kciukow.Przepraszam ze tak pozno ale niedawno wrocilam do domku.Wszystko wporzadku bije serduszko i jest bez zastrzerzen:)Jak mi kamien spadl z serca tak bardzo sie balam.Wizyte mam za dwa tygodnie zlecil mi badania troche ich jest zalozy mi karte ciazy i z wynikami do niego.Prosilabym bardzo zeby ktoras mnie wpisala do tabelki ja jestem z lodzkiego 31 lat corke mam i termin porodu 16.10 z gory dziekuje.Ale jestem padnieta chyba stres ze mnie dopiero schodzi jeszcze raz dziekuje ze bylyscie myslami ze mna i trzymalyscie kciukasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace88 gratuluje ciesze sie ze wszytsko dobrze.Ja jutro zaczynam 9 tydzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i witam nowe kolezanki heheheh ale sie motam zamiast w jednym pocie napisac to rozbijam je na kilka zmeczona chyba juz jestem ale za to bardzo szczesliwa:)Jesli chodzi o te badania miedzy 12-14 tez sie ich abrdzo boje ale co ma byc to bedzie badzmy dobrej mysli i wierzmy ze wyjda te badania nam wszytskim ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami 2013
grace 88 :) dziekuje bardzo :) ja czekam na moja wizyte jestem strasznie ciekawa\ podekscytowana ;) i pewnie tak jak Ty jak tylko zobacze male mm i uslysze bicie serdeszka , zapomne o calym bozym swiecie i mojej liscie pytan :p ale zawsze beda kolejny wizyty wiec nadrobimy :) czytam rowniez dyskusje nad badaniami prentalnymi i zastanawiam sie czy nie zapisac sie na takowe :) nus27 mialam ( chwilowo ustaly) takie same objawy jak Ty nie moglam przelknac nic , od razu mnie odrzucalo - w najlepszym wypadku... nigdy nie lubilam jogurtow , ale z racji nie tolerowania miesa , ziemniakow , chleba itp. zywilam sie jogurtami, owocami i oczywiscie slodyczami :\ od czasu do czasu udalo mi sie zjesc cos pozywnego , teraz juz na szczescie chwilow przeszly mi calodzienne mdlosci:) mam nadzieje ze u Ciebie tez minie to w miare szybko :) pozdrawiam mamuski :) obysmy jutro byla rownie piekna pogda jak dzis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace i Gosia super ze USG wyszły dobrze . a jak zwykle raz w tygodniu a czasami dwa razy wstaje o bardzo głupiej porze dnia . muszę jechać na giełdę po kwiaty oj ciężki tydzień sie zapowiada . dzisiaj środa a to jutro USG moje pierwsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze moje malenstwo bedzie zdrowe i nie bede musiala stanac przed takim wyborem, bo to bardzo wyczekiwane dzieciatko. X Gigi....a jesz jablka?wiem ze bardzo pomagaja... X Laura....masz racje gdyuby nie bylo pewnosci na pewno nie zdecydowalabym sie na usuniecie musialabym miec 100% pewnosc X Nus27....ja mam to samo mdlosci od rana do wieczora juz 3 tydzien....koszmar X Grace, Gosia gratulacje...super ze serduszka bija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nus ja tez ide w piatek na wizyte. Ale na nfz. Ty 18 ja 11.20. G i G super ze wszystko dobrze! Zaparcia mi tez dokuczaja. Milego dnia, buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_ya
hej przyszłe mamuski! tak czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy ja załapie sie na pazdziernik hmm... pierwszy dzien @ miałam 25 styczeń dwie kreski ujrzałam 13 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×