Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Milka1988
Jak sobie myślę jakie piękne chwile przeżywa teraz knw to az mi sie płakać chce :)))) Jeeeejku - baaaaardzo zazdroszczę :) U mnie tradycyjnie narazie cisza :).Do terminu zostało 12 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aam
knw1986 Gratulacje:) milo slyszec takie wiesci:) no to dalej... ktora nastepna? heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus a u Ciebie jakiś postęp? Dawno się nie odzywałaś, może też już urodziłaś?:) Dziewczyny się powoli rozkręcaja z porodami:) tez bym chciala zeby w nocy mnie zlapalo i rano miec córeczke na rękach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdziernikowamama2013
Witam Was ;) wczoraj o. 21.03 na swiat silami natury przyszla Weronika o wadze 3360 gram i 54 cm dluga. Porod trwal od 3 nad ranem, o 16.40 przebili mi pecherz i dopiero wtedy zaczely sie mega skurcze ale na szczescie skurcze byly co 5 min i trzymaly 40 sekund i przy takich skurczach urodzilam ;) Weronisia jest bardzo grzeczna przespala cala noc i za dnia tez spi ze musze do jedzenia ja budzic ;) Pozdrawiam i trzymam kciuki za reszte mamusiek w dwupaku i zycze lekkich porodow ;) i oczywiscie gratuluje mamuskom ktore juz sie rozpakowaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Skurcze późnym wieczorem lub w nocy i finish nad ranem to tez moj upragniony scenariusz :) Rozkręca sie rozkręca - a milakulus pierwsza na liście a na razie cisza. Oby juz byla "po" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw 1986 gratulacje! Pewnie większość z nas chciałaby być na Twoim miejscu. :-) Czekamy na opowieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
pazdziernikowamama - tydzien przed terminem! Suuuper - serdeczne gratulacje! !! Duzo zdrowka! ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, ciężko z gratulacjami nadążyć! Pazdziernikowamama2013- gratulacje, troszkę się namęczyłaś, oby tetaz czekały Cię już same cudowne chwile!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka mamy ten sam termin. Obecnie leże na patologii i się nudze. Nic się nie dzieje. Mam tylko bóle podbrzusza, KTG wykazuje max 50% skurczy. W nocy zaczął lekko odchodzić czop, teraz niestety cisza. Zobaczymy ile tu poleze, mam nadzieję ze wyjde już z dzieciątkiem. Zostałam skierowana przez lekarza ze względu na mocno obciążony wywiad i wolą mieć mnie teraz pod kontrola. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) milakulus.................30.09.................Jakub 2) Danusia01986.........02.10.................Kacperek......... 24.09 3) malbikk....................02.10.................Tomasz..... .......25.09 4) Delicja21a...............02.10.................Blanka 5) Knw1986................03.10.................Wiktoria....... .......05.10 6) Michellinka..............07.10.................Aleksander 7) cyan_10..................07.10.................Dominika..... ......01.10 8) Larrwa.................... 08.10.................xxxxxxxx 9) Przyszła mama.......08.10..................Kaja..................03.1 0 10) 2plus1.....................08.10..................Piotruś  11) undo........................10.10..................Francisze k 12) Aam.......................10.10.................Krzyś0 13) madziulkao7............10.10..................Maja 14) Tullippanna............10.10..................Lili.......... ............03.10 15) radmon..................10.10..................Alan 16) dalyah....................10.10..................Nataniel 17) pazdziernikowa......10.10..................Weronika............04.10 18) Gigi82…….......….. 13.10….…....…..Kacperek 19) karola2812 ............13.10.... ............ Klaudia 20) Ana_86..................16.10..................Kaja 21) Milka1988...............17.10.................Janek 22) myoosis91..............17.10.................Ksawery 23) malinka321............17.10.................Krzysiu 24) mamaMatyldy.........18.10.................Matylda 25) lalolii......................19.10.................Ewa 26) Mimi1987................20.10................Alan 27) nika8307................21.10................Jakub 28) Wodna2..................22.10................Błażej 29) JuLKoWa...........22.10......................Julian 30) Martusia1985..........23.10................Amelia 31) emileczka007.........23.10.................Klaudia 32) pattip......................24.10.................Mikołaj  33) sylwunia1011.........24.10.................Ines 34) CzekamyNaVanesse..24.10..............Vanessa 35) Kroliczatko.............25.10........ ........Julian 36) Tamarark .............. 25.10.... ........... Lenka 37) Malika27 ...............25.10 .................Anna Maria 38) Ewelina1988......…26.10..................Alan 39) Ctr + Alt + ............. 28.10.................Julian 40) mamamagdal….... 30.10.................Ewa i Ola 41) JulkaZ....................30.10.................Gabrysia 42) kura samograj........30.10.................Laura ***MAMUSIE ROZPAKOWANE*** Danusia01986............Kacperek.......24.09........(SN).. .. ...2.800/53c mmalbikk.....................Tomasz..........25.09........(CC )... ....3.400 54cm  Cyan_10....................Dominika.......01.10.........(CC ) .......3.400/52cm Przyszla mama..........Kaja..............03.10.2013 (CC)...... 3650/56cm Tulippanna.................Lili.................03.10.2013 (SN) pazdziernikowamama2013....Weronika. ..04.10.2013 (SN)..3360/54cm Knw 1986..................Wiktoria.........05.10.2013 (SN)...... 2940/52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne gratulacje!!! No to codziennie nowy dzieciaczek na świecie:) oby tak dalej:) jak widać wszystko da się przeżyć więc i my się muismy nastawić, że damy rade, ale najważniejsze żeby nasze dzieci były zdrowe:) Tak się zastanwiam co do szczepień, sama jeszzce nie podjęłam decyzji czy szczepić dodatkowo czy nie. A wy już podjęłyście decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepionkę skojarzoną wezmę napewno, chociażby po to, żeby nie kłóć dziecka tyle razy. Ale nie wiem czy szczepic przeciwko pneumokokom, rotawirusom i meningokokom. Może jakieś mamy się wypowiedza czy szzcepily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Pierwszy raz czuje skurcze przepowiadajace w miare regularnych odstępach. Co prawda nic mnie nie boli tylko co 20 minut brzuch mi sie napina tak ze az zmkenia kształt i ja czuje delikatne ciągnięcie. Codziennie jakies nowe doznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda się wkońcu robi piękna to byśmy jeszcze zaliczyły przyjemne spacerki jakby nasze bobaski się pośpieszyły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
No,proszę ale się rozpędziły dziewczyny!!!GRATULACJĘ DLA KOLEJNEJ MAMUŚKI i oczywiście zdrówka i samych szczęśliwych dni życzę!!!! Radosne nowiny się zaczynają-nic tylko się cieszyć razem z wami :) __te które czekają-przyjdzie i pora na nas,szkoda tylko że nie wiemy kiedy :D Niech stanie się to jak najprędzej i najszybciej(na porodówce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw, październikowamama2013 wielkie gratulacje:) i czekamy na relację z porodu, knw jestem ciekawa co się działo podczas twojego porodu jak lekarz mówił, że dawno takiego nie miał:D. U mnie nadal cisza - niestety, skurczy brak, brzuch pobolewa jak Kubuś kopie i to by było na tyle. Strasznie wam zazdroszczę dziewczyny, że już macie porody za sobą, ja już mam powoli dość tego przenoszenia. Ledwo co się ruszam, brzuch już mega nisko, staram się mimo braku sił wykonywać jakieś prace typu sprzątanie, dzisiaj byłam nawet w centrum handlowym, ale tylko po to żeby pochodzić, na zakupy kompletnie nie miałam ochoty, towarzyszyłam siostrze. Jestem nastawiona na poniedziałek, mam tylko nadzieję, ze już wtedy będą mi wywoływać poród, a nie że będę miała jeszcze parę dni leżeć i dalej czekać. Ponawiam pytanie do mamuś, które urodziły odnośnie jedzenia w pierwszych dniach po porodzie. Mi się wydaje, że będę się bałą nawet chleb zjeść żeby nie zaszkodzić maleństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaMatyldy
:):):) Dla wszystkich rozpakowanych mam przeogromne gratulacje... rozkręciłyście się na maxa ... Każda informacja o waszych porodach sprawia, że chce mi się płakać ach te hormony :) We wtorek moja kolej... mam nadzieje ze wszystko pójdzie dobrze, już nie mogę się doczekać a z drugiej strony zaczynam się bać ...ale wiem że musi być dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mimi wydaje mi sie ze zycie byloby zbyt piekne gdyby tak wyglądały skurcze porodowe :).Wzięłam sie za prasowanie i juz jakoś nie rejestruje tych skurczy wiec na pewno byly to przepowiadajace :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
hej, my jeszcze oczywiscie w szpitalu. Kaja jest najglosniejszym dziciatkiem na korytarzu:p maz wlasnie przysnal obok z glowa na moim lozku i mala spi w lezance to pisze. w sumie troche ku przestrodze. mialo byc sn a bylo cc. lekarz to mnie sie pytal czy palilam papierosy(a ja nigdy nie palilam!) mialam lozysko na 42 tydzien i zwapniale! i do tego Kaja byla okrecona pepowina wokol glowy i wokol raczki i jesli bym rodzila dalej sn to mogloby sie zle skonczyc....no i to lozysko. masakra. jeszcze bym pochodzila z tydzien i naprawde byloby nieciekawie. gratulacje mamom ktore urodzily po mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus z tego co ja się dowiadywałam to trzeba jeść normalnie , nie ma co się ograniczać bo pozniej nie dziwmy się że dzieci są na wszystko uczulone;/ sama wybadasz czy coś szkodzi malenstwu czy nie. Trzeba jeść, bo zaniknie pokarm i wtedy nie bedzie fajnie. Na pewno trzeba unikać potraw ciężko strawnych takich jak wszelkie bigosy, fasolki, grzyby itd . najlepiej jeść dużo nabiału oraz rzeczy bardziej gotowane, pieczone, grillowane jak najmniej smażonego i pikantnego. Dużo kasz najlepiej jeczmiennej, warzywa gotowane marchewki itd unikać trzeba brokuł i kalafiorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mama na pazdz 2013 oooo matko dobrze, że wszystko jest dobrze. Kurcze ta pempowina mnie przeraża ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw i Październikowa - gratulacje! A mi ten ból kości łonowej i pachwin przeszedl do tego stopnia, ze moge chodzić, bo kuśtykałam. Jak sie rozchodzi, to idzie jakos funkcjonować, ale leże prawie caly czas. 2 razy czułam i slyszalam jak mi cos tam chrupnęło. Pewnie spojenie łonowe się rozchodzi i stąd te atrakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamamanapazdziernik a to, że malutka była owinięta pępowiną, to robili ci usg i wtedy to wyszło, właśnie się zastanawiam czy w szpitalu przed porodem muszą jeszcze usg zrobić, żeby zobaczyć tą pępowinę i np. ilość wód płodowych. Jak to u was wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
przyszła mama na pazdziernik-jeju,całe szczęście że miałaś cc,bo tak jak piszesz,różnie to mogło się skończyć.Pępowina najgorsze co może być,mój mały na każdym usg ma pępowinę koło główki,nie owiniętą ale jest ona ciągle bardzo blisko i trzyma ją w rączkach,wiec też mnie to martwi..Co do łożyska to właśnie większość kobiet po porodzie słyszy:pani paliła!!Nie wiem od czego to zależy ale one szybko się starzeje i pózniej podczas porodu wygląda jak wygląda:/ mam znajome które nigdy nie paliły a łożyska ciemne i stare jak u palaczek!!Ja paliłam dość długo przed ciążą i w ciąży do 10tyg,ale mam nadzieję,ze moje łożysko jest ok.W 33tc,stopień dojrzałości łożyska II.. >>może ja jutro urodzę,super by było bo jutro mamy z mężem pierwszą rocznicę ślubu,ale był by piękny prezent :) >też jestem ciekawa porodu knw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpital nie ma obowiązku robienia usg przed porodem a wiec różnie to bywa(wiem to na pewno bo znajomej nie zrobili usg i o mało co małej by nie było skończyło się tak że wylądowała w klinice i na szczęście jest ok, a lekarz rodzicom powiedział że w rozporządzeniu nigdzie nie jest napisane że kobiecie rodzącej trzeba usg robić) radmon powiem Ci że mnie pocieszyłaś historią twoich koleżanek i wagą ich maluszków, jestem już troszkę spokojniejsza(moja tez będzie miała max 2500g)ale jak widać byle zdrowe, urosnąć będą miały czas gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusią a tym w dwupaku dużo cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×