Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

hej dawno mnie tu nie bylo ale dzis na chwilke zajrzalam i odrazu wspomne ze bardzo dziekuje za info o pampersach w auchan u nas sa one po 50 pare zlotych a przy dwoch szkrabach ida pampersy jak woda wiec jak dla mnie przy kilku paczkach roznica ogromna. wyslalam zdjecia dziewczyn wszystkie dzieciaczki cudne ;-) moje jutro skoncza 4 miesiace waza 6500kg sa bardzo grzeczne i cudne. od stycznia karmie sztucznym nie dawalam jeszcze nic poza mlekiem dziewczyny zasypiaja ok 19-20 i spia w nocy do 4 potem w naszym lozku dosypiaja do 7-8 w dzien maja drzemki jak im sie zachce ;-) w ciagu dnia sa grzeczne na wieczor ostatnio cos im sie poprzestawialo jenda przestala lubic sie kapac nic zlego sie nie stalo a jednak teraz przed i po wyjeciu z wanny zazwyczaj krzyk ale bywa roznie . juz widze ze dziewczyny maja inne charaktery jedna jest spokojna i cierpliwa druga wymusza ciagle rece bardziej jest marudna i chce rzadzic ale staramy sie byc sprawiedliwymi niestety nieraz krzycza obie na raz o rany to wtedy tragedia nie wiem ktora brac na rece gdy jestem sama ale na szczescie sa tez chwile gdy bawia sie ze soba gaworza sobie trzymaja sie za raczki razem spedzaja czas na macie czy lezaczkach ;-) sa dobre i gorsze chwile z dwojka co tu oszukiwac ;-) ale ogolnie wszystko lubia i spacery i jazde autem i gosci i jezdzic w gosci i przebieranie lubia sie bawic i ze mna i same ze soba. do tej pory raz mialy katar tak to sa zdrowe ale przez wczesniactwo sporo jezdzimy na rozne kontrole wiec juz nielubia lekarzy zwykle badanie to krzyk a szczepienie to tragedia. na poczatku plakalam z nimi teraz jest juz lepiej ale i tak cala sie trzese jak tak placza ale na szczescie zawsze jezdzimy z mezem. na spacery chodzimy jak nie jest za zimno troche sie boje w chlodniejsze dni ryzykowac wiem co bylo przy zwyklym katarze a i ciezko mi sie wyprawic na spacer samej wiec sie nie pale;-) co tam jeszcze mowilyscie a no ja piore caly czas w loveli i prasuje caly czas uzywamy pampersow i chusteczek pamperskapie w oilatum i smaruje parafina i uzywam linomagu te zakupy sie sparwdzily ogolnie niczego nie zaluje jesli chodzi o wyprawkowe zakupy. a i moje tez maja czasem takie drobne krostki taka kaszke ale przechodzi no i ja zawsze je odbijam ale nie zawsze one bekna. chyba tyle pozdrawiam was piszcie o promocjach i bede was w miare mozliwosc***odczytywac. a i ksiazeczki tez kupie dzieki za pomysl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze... m. poszedł w kolegami do pubu (dzisiaj jego wyjście) a ja z małą od 17:30 sama. Wykąpałam ją (dzisiaj wyjatkowo kąpiel wczesniejsza), nakarmiłam, odrazu zasnęła o 18:15 i teraz siedze i się nudze... :( jakoś tak dziwnie że nie mam co robić hehe. Przyzwyczaiłam się być na pełnych obrotach i teraz nie wiem co mam ze sobą zrobić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
odnośnie promocji to w Tesco - chusteczki Huggies pure 4-pak za 13,49 zł w moim dziś juz nic nie było wszystko wykupili. w ogóle ja wszystkie promocje dla malej sprawdzam na http://www.promobaby.pl/ nie wiem czy znacie stronkę :) ja bardzo często korzystam. Jeszcze będąc w ciąży ją odkryłam. Czy ma któraś mama problem z ropiejącym i łzawiącym oczkiem?? u nas prawdopodobnie zatkany jest kanalik łzowy. Lekarz pediatra kazał masować kilka razy dziennie kącik oczka- krople nie pomagają. Zabieg to ostateczność mam nadzieje ze przejdzie szybko. muszę mała zapisać do okulisty może coś doradzi jeszcze.zrobie wszystko zeby tylko unikąc sondowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey. U mnie dzień jak co dzień. 6 posiłków dziennie. Pierwszy o 8 potem o 11 i kolejno 14, 17 o 20 kąpiel i kolejne jedzonko i zasypia tak gdzieś koło 21 i śpi do 3-4 czyli kolejne jedzenie. Zasypia bez problemu i budzi się 7 bądź 8. I tak w kółko :) jak się budzi o 7 to próbuję go przetrzymać z jedzeniem do 8 żeby miał stałe pory jedzenia i raczej sie to udaje. :) Ja też nadal piorę w Loveli. Nie prasuje chyba że bardzo zmięte albo ubranka do lekarza. W usypianiu pomaga mi pieluszka tzn zakrywam mojemu synkowi oczka i dzięki temu szybciej zasypia. Dziś może być ciężka noc bo niestety Kacperek się spina bo kupki nie może zrobić :/ W kupie pojawił się śluz co oznacza, że prawdopodobnie moje maleństwo jest uczulone na białko mleka krowiego a więc czas rozpocząć diete. Tylko co tu jeść? ps. W TESCO kolejna promocja PAMPERSÓW 3 - 132szt za 74,99 wychodzi po 57gr. i Życzę wszystkim przespanej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia Ali. Bardzo dziekuje za ta stronke. Juz dodalam do zakladek. Na pewno bede czesto korzystac:-) My niestety mamy problem z zatkanym kanalikiem. Masuje juz ponad tydzien. Efektow brak. Wydaje mi sie ze niestety skonczy sie to plukaniem : ( juz ustalilam z m, ze bede czekac pod drzwiami bo tego nie zniose. Ponoc jest jak reka odjal po tym zabiegu. Ale jeszcze dajemy jej chociaz tydz. Moze sie odetka w koncu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mieliśmy problem z kanalikiem, ale tylko w jednym oku, też zbierała się ropa. Robiłam tak, że masowałam kanalik a po masażu od razu czyściłam nos frida, takl dosyć mocno starałam się ciągnąć, nie wiem czy dzięki temu, ale już jest wszystko ok:) Jutro będę w tesco to sprawdzę czy są te chusteczki jeszcze w promocji:) Mamamagdalena fajnie, że się odezwałaś, pisz częściej, byłam ciekawa co u twoich dziewczyn, ja też jestem z blizniaków i wiem jaka to fajna sprawa, więź między siostrami bliźniaczkami jest bardzo duża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas był problem z ropką w oku i łezką, ktora stała w oku. Problem utzrymywał się chyba z 3 tygodnie. Masowałam kilka razy dziennie. Przemywałam 3-4 razy dziennie wacikiem nasaczonym sola fizjologiczną - koniecznie jeden ruch do wew. oka. i wacik wyrzucamy, nie używamy ponownie. I dostałysmy krople do oczu - zakrapiałam 3 razy dziennie i problem zniknął :) Rób tak non stop i zobaczysz że przejdzie. Mama pytanie jakich husteczek nawilżanych używacie? które wg was są najlepsze? Ja używam tylko jak jest kupka, bo tak to woda przegotowana. Używałam do tej pory z huggiess-a i były fajne chociaz jakies bezzapachowe. A teraz otworzyłam nową paczkę z nivea i musze przyznać że są fatalne... słabo nasączone i odkąd zaczelam ich używac mała ma jakies zaczerwienienia wiec chyba je odstawie. Ogólnie odradzam. A jakie są wasze opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
U nas od 2 nocek fataknie:( mala zasypiała ostatnio o 20 budziła sie kolo 1-2 na jedzenie spałado 6 karmienie i koło 6.30 wstawałyśmy. Teraz było tak. Poszla spac o 20 wstała 22.45, 2.10 , 5.10 i spac nie chciała(tylko o 6.30 drzemka 30minutowa - i tak dzisiaj , wczoraj podobnie. Ledwo żyje bo miałam wczoraj zjazd i kursowałam ja nakarmic 3 razy w ta i spowrotem a mam sesje:( Masakra, mam nadzieje ze od jutra bedzie wszystko normalnie , moze mala wyczuła ze mnie nie ma i w nocy nadrabiała...oby. Promo baby tez w ciazy odkryłam :) Mi nivea husteczni pasują-te fresch and pure. Mala po nich nic nie ma, ale huggisy najmniej chemii maja, ja np. nie lubie pampersa za bardzo zielonych po sa strasznie mokre i musze potem pupe osuszac mocno.-ale co kto lubi:) dalismy malej dzisiaj soczku jablkowego (wczoraj tylko ze 3 łyczki na spróbowanie) -wypila 30ml! i chciała jeszcze ale na raz wystarczy. No i je od kilku dni sinlack łyżeczką, robie pół najmniejszej porcji z opakowania:)-byliśmy u pediatry to juz pozwoliła. I kazała zupy dawac od poniedziałku. Zaczynamy od dynia+ziemniak(najmniej uczulające), potem marchewka, jabłuszko,banan troche to poje to brokuł, morela, śliwka jagody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
przepraszam chusteczki :P i za inne błędy bo mam malo czasu, zaraz znowu lece na uczelnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
My wczoraj późno wróciliśmy do domku od tesciow i kapanie było dopiero o 21:30. Jas usnal o 22 -wstał o 1, potem 4:30.i o 8 i śpi dalej :) Zdecydowanie potrzebuje zastrzyku mleczka co 3h i tak się wybudza. Chusteczek używamy białych pampersa. Zielone też były dla mnie za mokre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
U nas nocka super.Musimy cos na dzis sobie zaplanować,jakiś rodzinny wypad :)My chusteczki używaliśmy białe z pampersa,ale kiedys nie było ich w sklepie i kupiłam huggisy no i stwierdziłam że są lepsze!Pampersa wydawałby mi się szorstkie i sztywne strasznie a huggisy właśnie nie.Miałam też z nivea na początku,ale kupiłam ze wzgędu na pudełko na nie,potrzebowałam takiego,bo Alan za każdym razem straszył się jak odklejałam chusteczki,no i nivea pachniały ładnie,ale nie są rewelacyjne,no ale jak piszecie,każdy lubi co innego i dla każdej pupci inny kosmetyk lepszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje chusteczki pampers zielone i mi odpowiadają. Huggies nie probowałam, ale ich cena mnie odstraszyła troche. Inne testowałam, ale jak dotąd pampers byłbnajlepszy . Ale wiadomo kazdemu co innego pasuje. Dzis robie po raz kolejny porządek w szafie wiki przerzucamy sie na 74 :-) wiki już wyciąga rączki do zabawek i zaczeła siė głośno śmiać. Kilka dni temu była niespokojna, jadła co godzine teraz jestem pewna, ze to skok rozwojowy był :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć , nie pisałam przez weekend. Nie miałam ciekawego weekendu małe problemy - ale szkoda gadać. Wiktoria właśnie zasnęła. Dzisiaj dzień całkiem inny niż zawsze. Mała od rana spała tylko godzinkę. Aż się zdziwiłam bo nie była taka marudna. Byliśmy u teściów na obiedzie potem kawa. Maż pojechał z małą do domku a ja na zakupy bo pusta lodówka. No i tak niedziela minęła. W środę Wiki będzie miała 4 miesiące - tak ten czas leci .... dziewczyny kiedy wracacie do pracy ?? Ja dopiero 05.12 iż mam jeszcze zaległy urlop. Cieszę się , że będę mogła spędzić ten czas z córką. Zastanawiam się nad zmianę pampersów. Chyba przejdę z oryginalnych na Dadę ... używa ktoś ? Jak tak to proszę napisz swoją opinię. Jak nie ma promocji to naprawdę są drogie. Na dziecku nie powinno się oszczędzać ale jak coś jest dobre i tańsze to dlaczego nie skorzystać prawda ? Ja dzisiaj robiłam porządki w szafce i znalazłam tyle pajacyków , body oczywiście za małe. Zapomniałam o tym wszystkim. Wszędzie mam ciuchy od małej i potem się zapomni , aż szkoda. A co robicie z ciuszkami od swoich dzieci ? Ja wszystko zostawiam kto wie , może będzie drugie , może koleżanka być w ciąży czy ktoś z rodziny Troszkę oddałam do PCK. Fasolka - ja też tak mam jak jestem sama , dziecko śpi , wszystko w domu zrobione to mi się nudzi. Tak się cieszę , że mam dziecko i jestem szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
My używamy pieluszek babydream FIT&FUN , z kartą Rossnę wychodzi 40 gr za pieluszkę. (Dada około 46 groszy, Pampers na promocji w Carrefour, Tesco około 52-57 gr). Dady testowaliśmy-są bardziej podobne do Pampersów, ale jakoś nam nie podeszły, wróciliśmy do babydream i od czasu do czasu jak upolujemy na promo Pampki. Dziewczyny wyszłam dziś pobiegać, po raz pierwszy od 1,5 roku! Mąż mnie zmobilizował, ciężko było, bo mały mnie budzi często w nocy i jestem padnięta, ale warto się przemóc i trochę poruszać , od razu lepsze samopoczucie :D https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y6Sxv-sUYtM - taka optymistyczna piosenka na wieczór polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
mamamagdalena - cudne są twoje dziewczynki, nie mogłam się napatrzeć :) Wyobrażam sobie jakbym ja miała dwóch takich samych Franków, to by było niesamowite :) Dużo pracy, ale podwójna radość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knw1986 Znam wiele osób które korzysta z pampersow dada i są bardzo zadowoleni. Dade produje pampers więc niczym się nie różnią od oryginalnych pampersow. Ja osobiście od poczatku używam pampersow z Rossmann fun&fit za 62 sztuki place 25 zł. I nie uważam ze oszczedzam w ten sposób na dziecku. Nie ma odparzen pupka jest zadbana :) Ja ciuszki sprzedaje i to co zarabuam to wrzucam Alanowi do skarbonki. Ogólnie każdy pieniazek a to od babci , od dziadka czy przyszłych chrzestnych ląduje do skarbonki Alana. Kiedyś rozbijemy i coś mu się konkretbego kupi. Chusteczki używam tylko jak gdzieś jesten i są to chusteczki mustela. W domu dupka za każdym razem idzie pod kran. Alan ciuchy już nosi na 74. Jutro szczepionka ehhh już się stresuje tym płaczem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w tesco a propo promocji chusteczek huggies i niestety, ale nie było ich. Co do pieluch to używamy właśnie z huggisa lub z pampersa, dade też mieliśmy, naszemu małemu wszystkie odpowiadają, więc nie ma problemu. Tak samo jest z kosmetykami, dosyć dużo z różnych firm dostaliśmy i wszystkie po kolei zużywam. Knw co do powrotu do pracy, to na dzien dzisiejszy wiem, że nie wracam. Moja firma przegrała przetarg i od 1 lutego weszła nowa. Wiem, że na pewno muszą mi zagwarantować jakieś inne miejsce pracy, ale warunki będą o wiele gorsze i stanowisko pewnie też. Od maja będę szukać czegoś nowego, a jak nic nie znajdę to idę na wychowawczy, bo umowę mam na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam do 20 października wolne . Za urlop 2013 wyplaca mi pieniądze. Mam zamiar od wakacji szukać pracy. Chyba chciałabym coś robić innego niż wracać na stare śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja probowałam dady i byłam zachwycona bo wygladały i chłoneły jak pampki. Ale niestety pupa czerwona. Teraz wiec jak jest promocja to kupuje pampki na zapas. Myśle, że trzeba sprobować. Jak nie bedzie uczuleń nie ma sensu przepłacać. Tylko jak pampers jest w promocji to jest tylko 10 gr drozszy od dady. Ale biedronka tez robi promocje. My niestety nie mozemy. Babydreem testowaliśmy pupa bie była uczulona ale zawsze mokra była. Wiec kupujemy pampki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubranka wszystkie zawieziemy do teściow. Duzo ubranek dostaliśmy i taka jest u nas zasada, ze zostają dla nastepnych dzieci. Moze my bedziemy mieli drugie to sie przywiezie z powrotem. A moze ktoś szybciej skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubranka też wszystkie zanoszę do mojej mamy. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie będą dla mojej siostry, a potem znowu my wykorzystamy, bo na pewno planujemy dwójkę. Czasami tak sobie myślę, że chciałabym już teraz drugie maleństwo, a potem znowu nachodzą myśli, że lepiej za 2, 3 lata Gdybyśmy mieli warunki to super byłoby mieć trójkę, ale niestety mieszkanie za małe, mamy 2 pokoje i mini sypialnie więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Ja wszystkie ciuszki chowam do pudła i wypożyczam siostrze która wczoraj urodziła synka :) Zaznaczam jednak ze wszystko do zwrotu bo mocno inwestowalam w ubrania z myślą o jeszcze co najmniej jednym szkrabie. U nas dzisiaj w dzień też jakoś tak mało spania było. Ze dwie drzemki po pól godziny i trochę spania w samochodzie jak jechaliśmy na zakupy. Ja też już uciekam spać bo jakaś zmeczona jestem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamagdalena z bliźniaczkami musi być wesoło:) ja bardzo chciałam dwójkę naraz:) Śliczne dzieciaczki:) my używamy pieluszek papmers na noc a dada na dzień. Chusteczek używam różnych, pampers, babydream, dada, ale u nas pupa ładna cały czas. Uważam, że akurat na pieluszkach warto oszczędzić bo to i tak pieniądze wyrzucone w ....:) no chyba, że te tańsze uczulają to nie ma wyjścia. Kupiłam plastikowe pudła w castoramie i na bieżąco jak coś jest za małe to odkładam. Później opisze i wyniosę na strych. Chce mieć więcej dzieci więc ciuszki napewno mi się przydadzą jeszcze, albo może moja siostra kiedyś skorzysta. Ja do pracy raczej nie wracam, więc przyszły rok posiedze z dzieckiem a w 2015 zaczne czegoś szukać. Nie mam też ochoty szybko wracać do pracy, chciałabym jak najdłużej zostać z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używamy pieluch Dady, nie zauważyłam żadnej przewagi Pampersów więc po co płacić więcej. Chusteczki też kupuję w Biedronce, ale Fiti bo dady sporo chemii mają. Mam zamiar wykorzystać cały roczny urlop macierzyński, potem zaległy wypoczynkowy. Strasznie się cieszę, że mamy dla siebie rok czasu bo nie wyobrażam sobie rozstania już za dwa miesiące. A kiedyś wydawało mi się to długo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tullippanna131
Mamamagdalena-fajnie ze sie odezwalas. Czesto sie zastanawialam jak sobie radzisz z blizniaczkami :) duuuuzo zdroweczka dla Was. Odzywaj sie w miare mozliwosci. xxx. My po weekendzie pełnym wrazen. Lilunia troche pozwiedzala. Postaram sie wrzucic jakies zdjecia na maila. xxx a chusteczek uzywam huggies. Kupilam kiedys Johnson's baby. Nie sprawdzily sie. Dobrej nocy mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. My w koncu wyszłysmy na spacer wczoraj.... kończą się mrozy wiec w koncu sie udało :) co prawda odczuwalna była z -10 ale ile mozna siedziec w domu... Teraz ma juz byc podobno z kazdym dniem cieplej ale to sie okaże..... I dzięki spacerowi mała dłuzej pospała w domu pozniej. Jak poszła spać o 19:30 to obudziła się po 4 godzinach - u nas to progres :) a pozniej juz standordowo co 2,5 - 3h. Ale przynajmniej wieczór mieliśmy dla siebie, wpadli znajomi więc spokojnie pogadaliśmy. Ja na początku próbowałam dade ale przeciekała więc zrezygnowałam. Może spróbuje te z babydream skoro piszecie że są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie mamuski :) dawno mnie tu nie bylo oj baaaaaardzo dawno . Nie zdazylam jeszcze nadrobic zaleglosci , ale bycie mama i tata daje sie we znaki ;) W kazdym razie , nie wiem czy ten temat juz byl , ale nasze bobasy zblizaja sie do 4 mieisaca , w jaki sposob planujecie wprowadzac pokarmy stale . Zaczynac od gotowanej marchewki , na deserek jabluszko ?? W jakich odstepach czasu chcecie zwiekszac dietke :) ? Co dwa dni nowe warzywko :)? Wysle zdjecia mojej malej na maila :) Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelek2013
u gory to JA :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wprowadzania nowych pokarmów jak zamierzają to robić dziewczyny które karmią mieszanie? U nas cieplutko, mrozy odeszły więc i spacerki i rytm dnia wróci do normy:) Niestety tatuś jest chory i musimy go izolować, żeby nas nie pozarażał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×