Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość gość
Przejrzalam maluszkow na naszej poczcie. Ale wszystkie slodkie ! Czuprynka dzdzi Milakulus mnie rozbraja :) rowniez dorzucilam kilka fotek mojej Lilki. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Moja panna jeszcze spi. Chodzi pozno do lozka.Dopiero kolo polnocy, potem do poludnia spimy. Wczoraj rozpakowalam lozeczko. Mala wyrosla nie tylko z ciuchow ale i ze wszystkich sprzetow. Kolyska wystawiona na sprzedaz rowniez przewijak z wanienka bo do wanienki sie nie miesci juz od dawna a z przewijaka nie korzystam,( przebieramy sie na lozku). Koszyk bujany tez juz za maly i caly worek ciuszkow. Niektorych nie zdazylam jej zalozyc ! tez tak macie ?? za duzo wszystkiego nakupowalam :-/ mam 2 wanienki, wkladke do wanny, nierozpakowany laktator i mase innych gadzetow ktorych nawet nie uzylam. Jesli by teraz mnie ktos zapytal o wyprawke dla dziecka doradzilabym kupic lozeczko, paczke pampersow,paczke chusteczek,oliwe z oliwek,3 body, 3 pajacyki,kombinezon,czapeczke,rekawiczki niedrapki, podgrzewacz! i fotel bujany ktory jest niezastapiony no i.......suszarke :) mamaLenki-aplikacja na iphona ratuje zycie czasami, dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudne te nasze dzieciaczki:) muszę dorzucic fotki mojej księżniczki:) Lili to już duża dziewczynka, Milka sesja super!!! teraz żaluzje ze ja nie zrobilam swojej ale stwierdzilam, ze zrobimy sesje wiosna, jak podrośnie i może gdzieś w plenerze. U mnie 56 poszło w odstwakę, 62 są w sam raz ale też za długo nie pochodzi, ale kombinezon wciąż za duży. Ktoś wie kiedy się zaczną wyprzedaże w smyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Mój Młody Julianek jest juz taki duzy. Idzie mu 6 tydzień a wazy 6200 - karmie tylko piersią :):) Śliczne Wasze dzieciaczki! Ja też wysłałam mojego szkraba- zdjęcia z sesji- Milka, też byłas na takiej sesji, czy jakiejś innej? . Jeśli chodzi o problemy z brzuszkiem, to cuda działa herbatka z Hipp "Ulatwiająca trawienie" - ma koper włoski, rumianek i anyż- naprawde rewelacja! :) . Mam pytanko do Was: . - Czy Wasze dzieci mają jakieś preferencję do trzymania główki w jedna stronę? Mój Julek praktycznie najbardziej lubi mieć główkę odwróconą w prawą stronę. Zauwazyłam, że nawet jak śpi obrócony w te stronę, to dłużej spi... Nasłuchałam się o tych różnych kręczach i innych przypadłościach i o rehabilitacjach - boje się, że to może być to! . - a na ciemieniuszkę chyba najlepsze jest mycie w Oilatum :) . Pozdrawiam. . ps. Piszcie dużo! Bo stale Was czytam!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do trzymania główki na jedną stronę to radzę iść z tym do lekarza - pediatry niech obejrzy dziecko a jak się coś mu nie spodoba to da skierowanie do ośrodka na rehabilitację. z twojego opisu może wynikać że dziecko ma asymetrię bo mój synek też właśnie główkę tylko na jedną stronę dawał i się okazało że to asymetria i chodziliśmy na rehabilitację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ctr Alt Delete, Milka - cudne macie zdjęcia z sesji, aż też żałuje, że się nie zdecydowaliśmy. Pamiątka na całe życie. W ogóle wszystkie maleństwa piękne na naszym forum, Tullippanna ekstra zdjęcie z Lili w wannie, widać, że jej się podobało. Mój Kubuś też miał przez jakiś czas, że główkę cały czas w prawą strone dawał. Odkąd śpi ze mną w łóżku, to robię tak, że jeden dzień klade go po mojej prawej stronie, a drugi po lewej, w ciągu dnia na prosto, chociaż jak zaśnie to i tak zazwyczaj ma główkę na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalolii
Dziewczyny, ale zarąbiste te zdjęcia z sesji. Napatrzeć się nie można na te słodziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jaś też lubi trzymać głowę bardziej na prawą stronę ale jak śpimy razem w nocy to co karmienie go przekładam i bez problemu zasypia też na lewej. W zasadzie spokojnie przekręca głowę też na lewą - w ogóle sam się z plecków już na boki przekręca - tak trzeba na niego uważać. Ale zdecydowanie lepiej mu na prawej stronie i nikt nie napomniał nawet o asymetrii badając jego odruchy - a trochę w szpitalach byliśmy. Ja na wiosnę też chcę zrobić jeszcze jedną sesję rodzinną jak Jaś już będzie większy i będzie siedział - uwielbiam zdjęcia (sama amatorsko cykam) i dla mnie to najpiękniejsza pamiątka :) A przy okazji będą prezenty dla dziadków i pradziadków na święta :) Ctr+Ale+Delete - również piękna sesja. Nie mogę się doczekać jak otrzymam wszystkie zdjęcia z mojej sesji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki ;) Tak tak Tuilipanna ta aplikacja też mnie już nie raz ratowała ;) Pytanka mam do was :) 1. Czy wasze dzieci zassały smoka? Moja nie chce wcale, używado tego mojej piersi :(. Mamy ten płaski AVENTU. Mamy cycusiowe jakie smoczki zassały wasze dzieci?? 2. Któraś z dziewczyn pisała, ze dzidzia ma trądzik noworodkowy? Jak to wygląda? Mojej wyskoczyły takie krosteczki na polasiach i bródce 4 dni temu i myślałam że to skaza, ale nie jem od tego czasu nabiału i nic lepiej :( 3. Piszcie o jakimś mailu ze zdjeciami, nie bardzo wiem o co chodzi bo dołczyłam dosć późno, ale widziałam, że dziewczyy podają maila prosząc o dostęp więc ja też się uśmiechne do Was z taką prośbą, moze mnie przyjmicie, a podzielę się z Wami moim małym szczęściem :) evaoka@spoko.pl Dziewczyny chętne do ćwiczeń z Chodakowską na poczatek polecam SKALPEL i SKALPEL II. Potem jak juz mięśnie sie wyćwiczą i podrasujecie kondycje TURBO spalanie i Killer;) Działa działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
mamaLenka - ja dziś pierwszy raz zaliczyłam SKALPEL! Nie było łatwo! Próbuję zrzucić nadprogramowe kg po ciąży.. Ważę 5 kg więcej niż przed ciążą, w sumie w ciąży przytyłam 16 kg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ćwiczyłam przed ciązą 5-6 razy w tygodniu. Za 4 razem dałam rade cały :) Efekty rewelacja. Ja dopiero jestem 4 tyg po porodzie ale od przyszłego tygodnia zaczynam ;) Jużsie nie mogę doczekać. Mam 10 do zrzucenia, ale karmie piersią wiec liczę na ekspresowy efekt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
ja też karmię piersią i niestety te ostatnie 5 kg nie chce spadać, w sumie waga się nie zmienia od 1 miesiąca! Ale będę próbowała się ich pozbyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaLenka u mnie dzidzia też nie chciala smoka ale wkoncu po wielu próbach zaskoczyła, pierś oczywiście jest dużo lepsza, ale czasami zadowoli się i smokiem, kiedy wiem, że nie jest głodna. Kupiłam NUK, wczesniej miałam inne ale jakos ich nie chciala. Co do asymetrii to mi lekarz powiedzial, że widzi skłonnosć do przekrzywiania się na lewo i zalecił bardzo częste układanie na brzuchu i pilnowanie aby kręgosłup był prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tulippanna
Mama lenka jeszcze raz wyslalam. A smoczka moja tez nie chce wcale. A szkoda. Byloby czym ten rozwrzeszczany dziubeczek zamknac od czasu do czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1123
Wasze dzieciaczki śpią na poduszkach w łóżeczku? położna mi powiedziała ze do 1 roku życia nie powinno się kłaść główki na poduszce. Jak to wygląda u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest tak, że Julek nie przekręca główki w ogóle w lewo, ale zdecydowanie woli prawą stronę. Po 6 grudnia idziemy na szczepienie, więc na pewno o to zapytam. A jak wyglądają takie rehabilitacje? . Kupiłam sobie książkę- zmień swoje życie z E. Chodakowską. 30 treningów, 30 dni, 30 przepisów. Próbowałam ostatnio, ale jeszcze rana po cc mnie boli, więc wstrzymam sie do wizyty u gina (w tym tygodniu już) żeby mi powiedział, czy mogę ćwiczyć. z moioch 18 kg, zostały jeszcze 3- wszystko dzięki karmieniu piersią. Poza tym, przy ćwiczeniach myslalam, że wyzionę ducha. Jednak 9 m-cy całkowitego bezruchu sprawiły, że stałam się kondycyjnym wrakiem... Ale kondycja ma to do siebie, ze ćwiczona powraca! . Milka piękne zdjęcia! Sliczne z waszymi dłońmi! A ile będziesz miała wszystkich zdjęć i ile to u Ciebie kosztowało? Bo u mnie 21 zdjęć (na plycie i wydrukowanych w formacie 18x24) za 350 złotych. chce mniej więcej porównać ceny... . jesli chodzi o smoczek, to mój Młody też żadnego się nie chciał złapać, więc stwierdziłam, że jak nie chce, to nie bede mu dawała. Ale dzięki znajomej, ktora sprowadza różne rzeczy z USA, wpadł mi w ręce smoczek "Soothie" z Philipsa. W PL nie można go nigdzie dostać! Moim zdaniem nie ma nic lepszego. Ja akurat kupiłam go za dwie dyszki po znajomości a na allegro widziałam nawet za 68 złotych w dwupaku, ale naprawde wart swojej ceny. Z opisu o produkcie wyczytałam, że nie uzależnia, nie odzwyczaja od piersi, bo jest kształtem przypominający sutka.Same plusy! Mysle, że warto zainwestować, bo odkąd go mam, to nie raz mi życie uratował... :-) . a i jescze pytanie: Czy Wasze maleństwa robią w nocy kupki, czy tylko siku? A jeśli robią kupki, to robią je nieświadomie, czy sie wybudzają ze snu? Cos się ostatnio Julkowi porobiło, że jak robi kupkę w nocy, to się wierc***pręży i wybudza się z płaczem- jakby go cos bolalo. a jak puści kilka bąków i strzeli kupkę, to już jest ok. U Was tez tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam, że jedna z was (niepamietam która...) podsuneła sposób na kąpiel. Tzn. moja Gabi kąpiel uwielbia ale zawsze odrazu po wyjęciu z wanny krzyk i płacz... aż nie skoncze jej ubierać itp. A wiadomo ze troche to rwa bo trzeba ją nakremowac, ubrac, poczesac głowke... i około 5-10 minut płaczu... Przeczytałam że najlepiej jest najpierw nakarmic dziecko. Odbić. Poczekać jakies pół h - zeby w wannie nie zwymiotowała i wtedy kąpac****owiem wam że już kilka razy kąpałam i ani razu nie płakała, ani nie krzyczała. Leży sobie spokojnie a ja bez pośpiechu mogę zrobić wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i ja ubrac :) i sąsiedzi odpoczywają od słuchania płaczu :) Polecam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie jak to jest z tym kladzeniem na brzuszku? Polozna kazala na 10, 15 min klasc raz dziennie, moj maly bardzo tego nie lubi, nie wspominajac, ze w zyciu tyle nie wytrzyma. Po ok 5 min bardzo sie meczy i zaczyna plakac. Staram sie go klasc 3 razy po 5 min, ale nie zawsze wychodzi. A jak u was jest, wszystkie kladziecie na brzuszek, jak wasze maluchy reaguja? A i zeby. Kuba w ogole wytrzymal.te 5 min to non stop do niego mowie, chwalac jaki jet silny itp, jak przestaje slyszec moj glos zaczyna sie placz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek lubi na brzuszku. Mnie połozna powiedziala, żeby na brzuszku był jak najdłuzej. Dzisiaj połozyłam go tak na chwilę, połozył główke na bok przyglądajać się grzecznie jak się krzątam i... zasnął! Nie chcialam go tak przebudzać, a bałam się, że śpi na brzuszku (bo podobno spać nie powinien), wiec pół godziny siedziałam nad nim i patrzyłam jak sobie smacznie śpi. . Ten smoczek Soothie Pacifier z Phillipsa Aventu, o którym wcześniej wspomniałam, to teraz jak patrzyłam na allegro, to kosztuje 38 złotych za dwupak. Ja nie wiem, jak ja to szukałam wcześniej, ze mi wyszła taka kosmiczna cena. Niemniej jednak polecam! Ile by nie kosztowal... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
mamaLenka U nas smoczek jest częściej wypluwany przez Jasia niż zasysany - mamy NUKa - czasami ratuje tyłek :) Jak bylam w szpitalu pediatra pokazala mi na buzi Jasia kroste z białym czubkiem i powiedziała ze to trądzik niemowlęcy ale oprócz standardowej pielęgnacji nic z tym nie robi bo sam znika. Na "kaszkę" którą ma stosujemy krem nawilżający i robimy kąpiele w chłodniejszej wodzie z Oilatum żeby nie wysuszać bardziej. Ctr Alt Delete - ok 50 zdjęć (ale zazwyczaj więcej) na płycie CD 550 zł - sesja była u nas w domku więc o tyle wygodnie. U nas właśnie w nocy ostatnio max 1 kupa - w dzień normalnie - często ale nie tak jak wcześniej w każdą pieluchę a w nocy albo brak kupy albo właśnie jedna. Właśnie takie wybudzanie to był nasz problem swego czasu - został zdiagnozowany jako kolki niemowlęce. My kładziemy Jasia na brzuchu i spokojnie sobie leży jakieś 5 minut a później dźwiga głowę i trzyma ją, rozgląda się. Leżenie na brzuchu go uspokaja. Ogólnie zdarza mu się spać na torsie taty więc może z tym mu się to kojarzy i dlatego tak to lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moj maluch uwielbia spac na brzuszku. ja nawet klade go na pleckach do lozka a jak sie obudze to maly jest na brzuszku;) naprawde silny maly czlowiek... glowke podnosil i przytrzymywal juz jako kilkudniowy brzdac****olozna sie napatrzec nie mogla:) ja mam smoczka z aventu i czesto maly go ssa. szybko tez przybiera na wadze urodzil sie 3240 a po 4tyg juz 4500 i piekne pyzki mu sie zrobily. postaram sie wrzucic jego zdjecie na poczte jak bede miec chwile bo ciagle znajomi przychodza zebym im pomogla wypisac aplikacje o zasilki wiec pomagam bo mi ich szkoda stracili prace przez zamkniecie zakladu i zostali bez niej przed swietami normalnie tragedia... mam pytanie co polecacie na brodawki? moje sa obolale i na otoczce juz troche krwawia, musze odciagac pokarm bo maly za nic nie chce ssac piersi i juz mam dosc bolu. i jeszcze jedno chce kupic ta mate do lezenia z pianinkiem z fisher price moze ktoras ma i wypowie sie na jej temat. ale sie rozpisalam ;) no coz dzidzia spi to mam chwile. jutro alan bedzie miec 5tyg je w dzien tak po 70-125ml co 2-3godz a w nocy to i 230ml potrafi wydoic i spac 4godz i zowu jedzonko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widzę, że tylko mój szkrab nie lubi leżeć na brzuszku:(. Ctr Alt Delete dokładnie mi też położna powiedziała, żeby jak najdłużej dzieci lezały na brzuchach, ale jak nie lubią to minimum 15 min dziennie trzeba je kłaść, moje dziecko spełnia to minimalne kryterium. Jeśli chodzi o brodawki to dobra jest maść bephanten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelaa111
Ewelina nas brodawki masc z lanolina purelamn100. mala tubka 34pln. Ja niestety musiałam zakonczyc przygod karmieniem piersią i zostaly mi 4tubki.Co prawda napoczete ale zawartosci dalej duzo w nich. Dziewczyny nie mam co znnia zzrobismc a prrzexiez nie wyrzuce. Mozenbyscie chcialy kupic po promocyjnej cenie?? Na dniach wrzucilabym zdjecie na poczte tych tubek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelaa111
Purelan moze dziecko zjesc nie musisz zmywac. A bepanthem ma jednak pewne substancje czynne w sobie jak i malantan i nie powinno tego zjadsc. Dobre tez sa te masci owszem ale jeśli chodzi o wygode to polecam purelan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwunia1011
Ja też polecam maść purelan jest super.Kurcze tak czytam to bardzo tanio za tą sesję bo ja się dowiadywałam to u mnie 850-1000 zł za 10 ujęć na płycie.Kurcze ma straszny problem jutro idę do pediatry bo moja mała ma uczulenie i juz nie wiem czy na nabiał, który wykluczyłam od kilku dni czy na gluten...odstawiłam ja na kilka dni na mm i jest super spokojna, bez kolek , ładnie śpi leży sobie w leżaczku sama zasypia zupełnie inne dziecko. Jak jej dziś podałam ściągnięte mleko piersi to policzek na którym ma wysypkę zrobił się strasznie czerwony czyli wychodziłoby, że ma alergie na gluten bo nabiału wykluczyłam...już sama nie wiem tak chcialam karmić piersią , ale w tym wypadku nie chce jej narażać na kolejny ból i powrót kolek.Czy któraś z was miała do czynienia z alergią na gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy z takimi małymi dziećmi jeździcie do galerii handlowej ? Brak słów. Przecież nawet pediatra ostrzega , żeby do 6 miesiąca nie jeździć do galerii. Matki zastanówcie się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×