Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Karolcia przykro Laura ja jestem . Michasiowa jak dobrze pamiętam miałaś wczoraj wizytę na 19godz i co tam słychać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola-ale nie fajna sytuacja, az nie wiem co napisac, przykro mi.... Ja tez jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok, co za dzień! Ją dziś też miałam fatalny, wchodzę na forum a tu też same doliny:( Karola strasznie mi przykro z ta praca, czy chociaż Twój mąż pracuje w tej chwili? Moniquel koniecznie musisz posłuchać dziewczyn i coś pokombinowac z lokum! Mój szwagier też kiedyś popełnił błąd i zamieszkał w jednym domu z teściowa a teraz jest wrakiem człowieka tak go wykończył ten babsztyl. Wiem że u Ciebie to jest mama a nie teściowa, ale jak opowiadasz strasznie mi ciebie żal. Dziewczyny dziś u mnie w pracy była redukcja etatów i polecialo kilka osób m.in. koleżanka z mojego działu i tak się zastanawiam czy powiedzieć o ciąży żeby ją uratować? To chyba za duże ryzyko w 7 tc, prawda? Jak to jest z ta ochrona kobiet w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace- ja tez jestem w 7 tygodniu i mnie w pracy juz wszyscy wiedza, zreszta na L4 jestem.. A jak to wyglada ze zwolnieniem? To zalezy jaka masz umowe, jesli np. na czas okreslony i skonczylaby Ci sie po uplywie 12tc to musza Ci przedluzyc do dnia porodu, a jesli masz np. na rok, dwa czy dluzej( w moim przypadku jest to 10 lat) to spokojnie mozesz isc na L4 i nie musisz sie o nic martwic.. wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww AniloraAksweisz- moglaby Karola isc na L4 i zus by jej placil, ale ma umowe zleceniei tak jak pisala musi minac 90 dni placenia skladek.. wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww Karola- jka tak teraz nad tym mysle, to napisalas, ze jutro bedzie dokladnie 90 dni, a przeciez jutro idziesz jeszcze do pracy prawda??? Wiec moze udaloby Ci sie z tym L4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michasiowa76
Witam Was serdecznie, Bylam wczoraj u ginekologa ale niestety nic nie widac, oprocz pecherzyka :-( Obecnie jest to moj 7 tydzien. Doktor kazal sie nie martwic, na razie jest ok, ciaza ma sie dalej rozwijac etc. jestem zapisana za tydzien, w czwartek, mysle, ze wtedy bedzie wszystko jasne. Smutno mi :-( Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta źle mnie zrozumialas. Ja nie chcę iść na l4 tylko pomyślałam że jak powiem o ciąży to zatrzymają koleżankę ze względu na to, że po porodzie znikne na jakieś 1,5 roku więc ktoś do pracy musi być. Tylko przestraszylam się że się przyznam, zatrzymają ją, a np. (oczywiście odpukać) u mnie coś pójdzie nie tak i wtedy nie bede miała ochronki i zwolnią mnie a nie ją, bo ona jeszcze nie planuje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta-no właśnie nie wiem jak to jest?jutro jest 90 dzień mojego ubezpieczenia i też jutro konczy mi się umowa.Tylko nie wiem jak pracuje na umowę zlecenie?bo jesli można tak zrobić to na zwolnienie poszlabym od jutra.i tak mam jutro wizytę.bo tak było zaplanowane,że od 1.03 idę na l4. Mój maz pracuje ale ciężko jest z jednej pensji! Dziewczyny zna się któras ba tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michasiowa ją też bym się nieźle zmartwila gdyby u mnie nie było nic widać. Ale takie przypadki są częste, nanastępnym razem na pewno będzie serduszko:) ją też mam usg w przyszłym tyg. będzie to moje pierwsze. 3 mam kciuki za nas obie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michasiowa nie martw się u mnie też nic nie było widać,a był to 7tydzień byłam załamana,a 2 dni później jest piękne serduszko,także głowa do góry,cuda się zdarzają,czego Tobie również życzę:):):) Ja cały dzień się lenię okrutnie aż wstyd,jeszcze wieczorem miałam straszną ochotę na kebaba i mąż spełnił zachciankę ciężarnej żony hehehe wiem ,że nie zdrowe,ale to tylko ten jeden raz:) Poza tym ciągle mi niedobrze,ale cóż takie są uroki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grace ja też ide w przyszłym tygodniu na swoje pierwsze USG . Dokladnie za tydzień . Michasiowa które to było u ciebie USG . Czy nasz podane wyniki . kiedy miałaś ostatnia @ . co ile masz cykle . mam synka 3 letniego który jeszcze w nocy spał w pieluszce . ale od 5 dni noce są suche i nie zakładam mu pieluszki . tylko jeszcze jest problem z kupką . może odzwyczaję go zanim wejdę w nowe pieluchy . tym bardziej ze od września do przedszkola planuje żeby poszedł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;((((
witam dziewczynki. ja dzis w lekkim stresie. dobrze po poludniu mam wizyte u poloznej, dzis dowiem sie wiecej, czy wszystko jest ok i co naszym malym bąbelkiem. W zeszlym tygodniu straaasznie sie zdolowalam, po tym jak wyszlo to krwawienie na usg i diagnoza : musimy czekac. Wiec dzis sie doczekalam w koncu. ************************************************************************************************************************************************************************Karola idz do lekarza dzis, zadzown bez podawania danych do inspekcji pracy czy gdzies tam i niech ci powiedza czy nie da sie nic zrobic. Zycze pwoodzenia kochana, bo szkoda by bylo, zebys stracila te pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;((((
Moniquell co u Ciebie jak się czujesz dzis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;((((
na godzine 17 a dzis mialam takie sny ze masakra. najpierw w nocy tak mnie zakłuło, ze myslalam ze w brzuchu mi sie cos oderwalo, potem mialam sny w jakiejs wodzie, probowalam trzymac się jakis krzakow obudzilam sie cala mokra - a tu mi poecherz cisnal i musialam leciec do lazienki. masakra ;(( potem snily mi sie podroze do polski i z powrotem, jakies ogórki konserwowe woziłam. Mój mąż mi z rana powiedział, ze ja mam lepsze haje niż po jakiejs trawce :D a ja nic nie pale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona nerwy robią swoje . a jeśli chodzi o zwidy to ja w sierpniu miałam operacje i po niej byłam na morfinie co dwie godziny dostawałam i po paru dniach jak już mniej bolało a nadal dostawałam to miałam różne zwidy . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace......to bardzo szlachetne z twojej strony ale moze sie stac tak jak piszesz...ja ze swojego doswiadczenia wien ze jesli chodzi o prace to najlepiej martwic sie tylko i wylacznie o siebie...bo o ciebie nikt nie bedzie....a praca to wazna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola poszukaj w necie jak to wyglada ale wedlug mnue skoro dzis mija 90 dni jak jeste ubezp. to mizesz isc na l4 do konca i bedziesz mialabswiadczenia z zusu normalnie. ja w pierwszej ciazy mialam ciut inna sytuacje. 1 wrzesnia zaczelam prace 6.09 dostalam umowe na 3 mce okres probny a 21.09 dowiedzialam sie ze jestem w ciazy 5 tyg4 dni powiedzialam szefowi zeby nie myslal ze chcialam go oszukqc czy cos... chcial mnie zwolnic ale sie ulitowal tylko nie zaplqcil mi za pierwsze 33 dni zwolnienia pozniej przejal mnie zus u tym sposobem do konca ciazy plaacili mi chorobowe potem macierzynski i nawet zasilek z urzedu pracy przez pol roku dostawalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka236
Hej dziewczyny :) Karola według mnie te 90 dni obejmuje ale tylko w umowie o prace a nie na zlecenie, ale nie jestem 100 % pewna. Ja nie wytrzymałam i przełożyłam wizyte na jutro rano ale i tak usg bedzie pozniej bo ide na nfz i pewnie dopiero zapisze mnie na usg. Jajniki nawet przestały boleć, tylko od czasu do czasu je czuje. A samopoczucie nawet nie zle prócz tego ze jestem STRASZNIE nerwowa, az sama na siebie czasami jestem zla ;/ heh Wczoraj wciagnelam kebaba i to ostatni raz bo po nim mi bylo strasznie niedobrze i zgage mialam a wieczorem wzdecia !! Nigdy wiecej hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michasiowa, a ciałko żółte było widoczne? Czekaj i w miarę możliwości nie stresuj się... trzymam kciuki za Ciebie za tydzień. Zaniepokojona, podobno sny o wodzie oznaczają ciążę :) także to może być dobry znak. Ja na początku miałam tak abstrakcyjne sny, że szkoda gadać. A dziś jakieś postacie z baśni z rogami mi się śniły:D U nas dzisiaj piękna pogoda, wiosennie się robi, pozytywnie to na mnie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka ja tez jestem bardzo nerwowa do wszystkich burcze. A wczoraj najgorzej oberwal ode mnie moj instruktor . Kurcze jak o tym sobie pomysle to troszke mi glupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ale zaszalałyście z wpisami :D Moniqell - fajnie,ze juz dobrze sie czujesz,a co do mieszkania z rodzicami to wiem co to znaczy :/ Michasiowa76 - bedzie wszystko dobrze,na nastepnej wizycie zobaczysz juz serduszko :) A co do snów to ja od kilku dni mam bardzo realistyczne sny.Wczoraj np snilo mi sie ,ze dzidzia byla juz z nami i jak chcialam ja karmic to mleko tryskalo mi z piersi na wszystkie strony :P mam nadzieje ,ze w rzeczywistoci tak nie bedzie :D Czuje sie nawet dobrze,oprócz tego,ze cos przeskoczylo mi w kregoslupie i jak sie mocno wyprostuje to boli :/ ale kiedys tez mi sie tak zdarzylo i przeszlo po kilku dniach wiec mam nadzieje ,ze i tym razem tak bedzie.Nie wiem czy to przez noszenie 3 letniej siostrzenicy czy tak samo z siebie :/ Wczoraj bylam u męża siostry ktora urodzila w pazdzierniku zeszlego roku i juz chciala mi dac ciuszki dla malenstwa ,ale ja nie wzielam.Narazie mysle tylko o tym,zeby wszystko bylo ok.Jak juz minie 20 tydzien to wtedy zaczne myslec o wyprawce :) a Wy jakie macie zdanie na ten temat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola- przeszukalam internet i znalazlam to na jakies stronie prawniczej "Aby ZUS wypłacił zasiłek chorobowy należy wykazać się opłacaniem co najmniej przez 3 miesiące dobrowolnych składek ubezpieczenia chorobowego. " Takze zasuwaj dzisiaj do lekarza i powinno Ci sie udac z tym L4 :) trzymam kciuki wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww Grace- jesli chodzi o zwolnienie kobiety w ciazy to teoretycznie nie moga tego zrobic, ale teoretycznie moga zwolnic np.dyscyplinarnie, tylko najpierw musieliby udowodnic, ze mieli podstawy do takiego zwolnienia. Z drugiej strony, gdyby byla taka sytuacja, to nawet na wypowiedzeniu mozna isc na L4, jesli jestes w ciazy... Musialabys sie zorientowac jak to w Twojej firmie wyglada i czy kiedykolwiekbyly takie przypadki, ze zwolnili kobiete w ciazy. Ale mysle, ze powazne firmy nie bawia sie w takie cos.... Decyzja nalezy do Ciebie. Pozdrowienia dla reszty. Michasiowa trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnulka- ja tez czekam do 20 tygodnia, wtedy wpadne w zakupowy szal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnulka jesli chodzi o wyprawke to ja lozeczko i wozek mam po synku. A ubranka prawie wszystkie pozyczylismy w grudniu meza siostrze ktora ma termin na kwiecien w wakacje planuja przyjechac do Polski to poprosimy co na ich malego jest juz za male zeby przywiezli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika27 - mam nadzieje,ze to nic groznego :( trzymam kciuki,zeby wszystko bylo dobrze.Daj znac jak wrocisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawronka - ja wszystko musze kupic od podstaw :P no chyba,ze ciuszki dostane ,ale i tak jeszcze kupie to co mi sie podoba :P jak widze takie malenkie ubranka to nie moge wyjsc w sklepie od tego działu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×