Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Ziga
Mam 3 letniego synka. Zaszlam w pierwszym miesiącu starań. Myślałam że z drugim też tak będzie a tu taki szok amh takie niskie. Przed 1,5 roku chodzilam po lekarzach którzy mi nie pomogli a wręcz pogorszyli moja sytuacje aż wreszcie trafiłem do kliniki leczenia nieplodnosci. Jestem po pierwszej wizycie. Lekarz zlecił mi badania i zobaczymy co będzie dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu masz rację. My najpierw mocno przeżywaliśmy nasze starania i niepowodzenia. A dopiero gdy trochę zrezygnowani odpuściliśmy doczekaliśmy się tego cudu w Invimedzie. Nie wiem własnie na ile to kwestia szczęścia, czy mniejszej ilości stresu. A prawdopodobnie wszystko to po trochu. A Twoja historia jest naprawdę zdumiewająca i podbudowująca, na pewno przyda się innym starającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosiakgosia13- Obskakujesz wszystkie fora z tematyką niepłodności i piszesz jak to super jest w invimedzie, wynajęli Cię do reklamowania kliniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się z Wami chętnie podzieliła, mam AMH ponad 40, a dzieci nie planuje... Świat jest niesprawiedliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziga
Dziewczyny, robilyscie sobie badanie fsh i e2 w 2 dniu cyklu? Jakie macie wyniki? Mi lekarz powiedzial ze jak e2 wyjdzie poniżej 70 to nie duże szanse na dziecko. Jutro idę zrobić badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ziga- lekarz gada głupoty, ja miałam e2 -45 i zaszłam w ciążę naturalną, w necie jest sporo historii dziewczyn które już były na htz i zachodziły w ciążę, dopóki jest jakaś komorka w jajniku to jest szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Witam nowe koleżanki :-) Miałam przerwę od Kafe, odwiedzałam rodzinę i czekałam na @, dłużej niż zwykle... ale w końcu przyszła, zaczęłam tabletki antykoncepcyjne. Czekam na tel z kliniki z info co kiedy będzie. Niestety zrobiłam znowu badanie TSH, 2 tygodnie temu było poniżej 1, w pon już 2,2! Cały czas biorę Eltroxin 50, skąd ten nagły skok w górę?! Martwi mnie to, bo do ivf to trochę wysokie. Eyeopener, mam nadzieję, że reszta testów wyjdzie już dobrze u ciebie. Z punkcją byłoby super, bo mało inwazyjnie chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziga
Dzięki za pocieszenie. Mam nadzieję że mi też się uda. Mój synek bardzo chce rodzeństwo i prosi mnie żebym mu taka mała dzicie kupiła a ja ze łzami w oczach tłumacze mu że niestety nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziga, to bardzo wzruszające, że synek chce rodzeństwo. Domyślam się, że pęka ci serce, bo to nie takie proste. Co to e2? Estradiol? Mój lekarz się chyba mu w ogóle nie przyglądał... muszę zrobić porządki w wynikach badań, bo już nie pamietam jakie miałam 3 dc. Z tego co słyszałam to wysokie FSH może być większą przeszkodą. Ale każdy przypadek jest inny, zrób badania i skonsultuj je z lekarzem. Trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziga
Tak e2 to estradiol. Jutro idę zrobić badania i będę czekała za wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyeopener
To ja tez trzymam kciuki, zeby wyniki wyszły dobrze. @Kejka, Ty sie pozytywnie nastawiaj:-) Ja na razie odsuwam przygotowanie do iv w czasie. Nie wyrobimy sie z badaniami, a do tego jeszcze jeden pecherzyk nie pekl i glupi rosnie. Teraz wiec inny lek dostane, aby nie bylo z tego torbieli no i przy okazji wyciszenie przed stymulacja. Troche mi to odebralo dobrego samopoczucia, ale w sumie wiedzialam, ze nie bedzie latwo. Moj optymizm jednak kazal mi wierzyc ze wit D rozwiaze wszystkie problemy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorisKa32
@Eyeopener witamina D jest świetna, ja zaczęłam w ogle stosować ją reguralnie między innymi na okresy jesień-zima, kiedy samopoczucie normalnie mi spadało. Dziewczyny, chciałabym do Was dołączyć. jestem po badaniu amh. mam 32 lata i moje cykle mają dramatyczną długośc. Zobaczymy co wyjdzie z tego, ale lekarz podejrzewa właśnie wczesną menopauzę :O jestem przerażona, czekam na wynik, w poniedziałek najpóźniej wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farelka90
Eyeopener dziękuję, za słowa wsparcia, jak się czujesz? Zastanawiam się właśnie nad którąś z klinik niepłodnościowych, ale tyle ich jest, że zaraz zwariuje. Pisałaś, że masz dietę, bez glutenu i nabiału. Ktoś Ci ją ustawił? Czy nie konsultowałaś jej z dietetykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, czy istnieje możliwość obniżenia testosteronu naturalnymi metodami? albo chociaż takimi, które nie ingerują w organizm zbytnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosimama
Kejka81 i Ziga, czy wysokie fsh to nie świadczy przypadkiem o menopauzie? Bodajże powyżej 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
doriska masz już dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farelka90
DorisKa32, witamy Cię w naszym gronie :) Długo się już staracie o maluszka? Dramatyczną długośc tzn jaką? A nie badałaś się pod kątem pco? to czesty objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, ja z szybkim pytaniem: kogo w warszawie polecacie do diagnozy przedwczesnej menopauzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorisKa32
gość nie właśnie :( tym bardziej nie wiem kompletnie czy kiedykolwiek będę mogła. nie mam stałego partnera, a czas leci. Czytałam o adopcji komórek, ale sama nie wiem jak do tego podejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorisKa32
@farelka90 nie jeszcze się nie staram o dziecko, ale w przyszości bardzo chciałabym mieć dziecko. nie mam póki co stałego partnera, rozstałam się z wieloletnim narzeczonym około roku temu. podejrzenie tej przedwczesnej menopauzy to dla mnie szok, zawsze pragnełam mieć dziecko. to był też powód rozstania, mój były nie koniecznei widział się w roli taty. A tu nagle takie coś. moje cykle to nawet 60 dni mogą mieć. nie mam żadnych innych objawów podobnych do pcos, cukier ok, nadwagi nie mam, na usg nie wychodziły mi jakieś specjalne ilości pęcherzyków. lekarz powiedział, że może ale nie musi to być ta menopauza, ale ja się boję, bo moja mama w wieku 41lat miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziga
Faktem jest ze niskie amh i wysokie fsh nie świadczy najlepiej o naszej rezerwie i jest to sygnał ze trzeba się spieszyć ale póki amh nie wynosi 0 i występuje mieaiaczka to zawsze jest nadzieja. Moje fsh 1 ,5 roku temu wynosiło 12,5 dzisiaj robiłam ponownie i pewnie będzie wyższe. Lekarz zapytał czy myślę o in vitro z kd. Nie wiem co na to mój mąż ale ja chyba bym mogla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziga
Moje mama miała 38 lat i jeden jajnik jak mnie urodziła a ja mam 32 jeden jajnik i zajść w drugą ciaze nie mogę więc nie tylko geny odpowiadają za nasze niskie amh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziga
Moja mama miała 38 lat i jeden jajnik jak mnie urodziła ja mam 32 lata jeden jajnik i w ciaze nie zachodze więc geny nie zawsze są jedynym powodem niskiego amh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eyeopener Ale mnie rozbawiłaś z tą wit D :-D Chociaż muszę przyznać, że odkąd ją biorę czuję się lepiej, ale biorę też leki na tarczycę, więc nie wiem które bardziej pomaga. Odwlekanie w czasie jest męczące i trudne, ale z drugiej strony masz czas na wzmocnienie organizmu i jakości jajeczek poprzez dietę i suplementy, więc to chociaż jakiś plus! Muszę wybrać się do apteki, bo pokończyły mi się witaminy i ostatnio biorę tylko wit D i kwas foliowy. I postaram się zmienić dietę na zdrowszą. Od jutra, bo dziś w pracy było ciasto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farelka, Klinik jest mnóstwo, fakt, ale ja bym ograniczyła się na początek do konsultacji gdzieś w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Chyba, że częste branie wolnego i dojazdy nie będą dla ciebie problemem. Doriska, Witaj :-) Poczekaj spokojnie na wyniki badań, nie martw się na zapas. Długie cykle mogą mieć różne przyczyny, nie myśl o tych najgorszych! Zosimama FSH (robione w 2 lub 3dc) sie zmienia w kazdym cyklu, wysokie oznacza, ze jajniki slabo pracuja, ale to nie musi byc regula, w kolejnym cyklu moze byc lepiej. Wazne jest usg, ilosc pecherzykow i poziom innych hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyeopener
Farelka, co do diety to sama bo mi inny lekarz polecił książkę związana z jedzeniem i tak jak sie naczytałam o protokole immunologicznym usunęłam to co uznałam ze dam radę ( a kocham chleb:-)) jem więcej warzyw, unikam słodkiego. Nie mam ortodoksyjnej diety:-) Doris, a może uda sie zamrozić Twoje komórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyeopener
Ziga, ja tez rozważam KD ale jestem jednak w innej sytuacji. Raz już rodziłam, jesteś młoda wiec duża szansa ze sie uda. KD jako opcja dobrze ze jest, ale skoro zdrowe pary do roku maja sukces to u nas trochę cierpliwości trzeba. Nawet jeśli czas goni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×