Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Gość teraz sie uda na pewno!
Smakuje prawie jak zwykle piwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno moja mama tak miaLa jak z bratem w ciąży była i lekarz mówił że jak ma straszną ochotę na piwko to może oczywiście nie w dużych ilościach lecz od czasu do czasu. Podobno na nerki dobre :) ale to bylo 20 pare lat temu :) tak czy inaczej brat zdrowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piwka to Karmi dla kobiet w ciąży też jest super! Ale u mnie jest totalnie odwrotnie, piwa nie lubię chyba, ze Corona lub Desperado. Ale jeśli chodzi o winko to wcześniej wieczorek prawie zawsze po lampeczce winka sobie piłam. A od kiedy zaszłam w ciążę to od wina totalnie mnie odrzuciło, mało tego, jak mąż napije się wina czy piwka wieczorem i kładzie się koło mnie spać, to nie ma szans, żebym odwróciła się w jego stronę, zapach alkoholu mnie tak odrzuca. Nie mówię, już o pefumach - szczególnie mocnych męskich nie daję rady. Dziewczynki mam do Was pytanie, byłam wczoraj u gina, i z maleństwem wszystko ok, na prawdę maleństwo - niecałe 4 cm, Ale zmartwiłam się, bo lekarz powiedział, że z niunią wszystko ok, ale macica w dalszym ciągu nie jest do końca tak twarda jak być powinna, i dalej mam brać luteinę dopochwowo - 3x1. Sam zresztą lekarz stweirdził, ze myślał, że już luteinę odstawimy, ale jednak dalej muszę brać:( i się tym zmartwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was jeszcze jedno pytanie, tym bardziej, że tu tyle nowych dziewczyn, to na pewno dobrze mi doradzicie. Bo jestem w tej chwili 11 tydz i 5 dz., a USG pokazało, że 10 tydz i 6 tydz (wczoraj), a następną wizytę mam za 4 tyg. 28.03.2013 r., i to będzie 14 tydz i 4 dz. i teraz pytanie, bo mam stres straszny (a mam się nie denerwować, bo mam wysokie ciśnienie) czy wówczas nie będzie już za późno na usg genetyczne? Chyba pójdę do innego lekarza, nie wiem co robić. W jakim okresie Waszym zdaniem powinno się zrobić usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra jak bylismy na wakacjach pila tez tego cytr lecha on ma 2% ale pila go z godz albo dluzej wiec te % to pewnie wywietrzaly dawno;) ja wlasciwie bardziej mysle o wakacjach jak bedzie goraco np to lubilam piwka z soczkiem sie napic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja sie orientuje to 13 tydz ale pewnosci nie mam ja jestem zapisana na 13marca a to bedzie moj 13tydz 1dzien oki ja lece na pociag ruszam do Pzn;)) zajrze z pociagu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, te prenatalne robi się między 12 a 14tygodniem, ważne, żeby 14 był nieskończony, tak mi powiedziała moja gin. Ja byłam wczoraj - to był 12t4dc i było idealnie. Mały ma 6.5cm. A co do sera pleśniowego - wiem, że nie powinno się go jeść, dlatego troszkę podpiekłam i nałożyłam go sobie maleńko, tyle co na smaczek :P A Karmi - piję sobie czasami, głównie w soboty przed tv, ale już po połowie butelki mam tak wzdęty brzuch, że mało kiedy go końćzę :D W nim jest bodajże do 0.5%alkoholu - dziewczyny,w kefirze jest więcej, więc odpowiedzcie sobie same, czy można od czasu do czasu wypić sobie taką oranżadę :) A teraz czas na pomarańcze i petitki oblane czekoladą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie pytam co sadzicie bo to moja puerwsza ciaza. Ale tez mysle ze mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja tak z innej beczki... Jaki kolor będzie miał pokój Waszych dzieci? Bo kurczę kombinuję, myślę i nie mam żadnej koncepcji :o My będziemy dzielić sypialnię z dzieckiem, przynajmniej przez pierwszy rok niestety. Odpada na pewno różowy, niebieski i brzoskwiniowy. W pokoju jest trochę światła, ale szału nie ma, okno nie jest duże. Macie już jakieś pomysły na swoje pokoje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sypialnue mam szaro rozowa i tez. Dziecko bedzie na poczatku z nami a pokoj planuje na zielono fioletowy ale to latem pomysle bo widze ze to szybko sie zmienia u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie widać postów
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokoik naszego słoneczka będzie budyniowo-blado niebieski. Łóżeczko białe. ten niebieski trochę w greckim stylu. Kanapa ekri. Nie wiem jeszcze jakie zasłonki. Żyrandol biały. Wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmm zdrzemnełam się trochę i już mi lepiej. Ogarnełam,mały rysuje a ja chyba zrobię sobie jeszcze zapiekaneczkę ;D AGATKA z tym badaniem to wiem to co Majonezowa nasza pisze. Między 12-14 tygodniem ŻABKA...Z nieba mi spadłaś ;) Bo będziemy teraz malować sypialnie tylko nie możemy dojść do porozumienia z kolorem.I własnie mnie olsniło jak przeczytałam Twój post!!! Szary... Teraz mam na jednej scianie tapetę taką mocno fioletową i do tego jasny róż.No i ten róż własnie chce zmienić bo tapeta zostaje.Szary będzie idealny...i do mebli ;D Dzięki hehe Ja mam pokój małego taki ciemny malinowi a na jednej ścianie ma tapetę z tirami dlatego mam nadzieje na drugiego chłopaka żeby sobie mogli "dzielić" razem ten pokój. A przez pierwszy rok jak nie dwa lata będzie spał w sypialni z nami tzn w łużeczku.Tak samo jak jego brat który 'wyprowadził' się z sypialni po swoich drugich urodzinach ;D Co do piwa...ja bym chętnie sie napiła patrzyłam ostatnio na Somersby i taką miałam ochotę.Ale nie wypije tak jakoś już mam.Wole sobie odmowić nawet tych "bezalkoholowych" Moja koleżanka w sumie piła w ciązy te Lechy i to po 3 na raz ale dla mnie piwo to piwo.Jakiś mam taki odchył Tak samo Red Bulle...piłam często przed ciążą a teraz nie tkne. Natomiast odrzuciło mnie od Coca-coli i Pepsi.Wcześniej piłam dużo...teraz nie dam rady odruch wymiotny. Ale to nawet dobrze ;) Pije głownie mienralkę gazowaną-bo praktycznie tylko ona mi smakuje. No i soki owocowe ale nie wszystkie bo np na mój ukochany jablkowy mam odruch taki jak na pepsi. Ehhh ta ciąża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie usg potocznie zwane genetycznym trzeba wykonać dwa razy, pierwszy między 11 a 13,6 t.c a drugi między 18 a 22. Dziś na badaniui lekarz mi na karteczce napisał :) Byłam dziś na tym specjalnym usg, Ale chyba przez moją "powłokę brzuszną" nie można było maleństwa odnaleść i zmienił mi na dopochwole. Niuniaczek ma 6cm, wszystko jest w jak najlepszym pożądku, ryziko obniżone do minimum minimum ;) Niuncio siedział po turecku, krzyżował nogi. Lekarz się z niego śmiał. Uparciuszek nie chciał się kręcić, lekarz mu dokuczał opukując mi brzuch, w końcu jakoś go "namówił" . powiedział że często się zdarza że w tej pierwszej fazie nie chętnie się dają dzieciaczki pomierzyć. Wesoły doktorek. A dzidzia taka ładna. No i nadal nie wiadomo jaka płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keiti78Zg
te szarosci to fajny pomysł, a kolor uniwersalny, ja mam w tym stylu całe mieszkanie, albo złamana biel, albo szary albo tupe:) lubie styl skandynawski przełamany drewnem. Nasze malenstwo pewnie gdzies do roku bedzie spało z nami, a pozniej przeprowadzka do starszego brata, gorzej jak bedzie dziewczynka, przydałby sie kolejny pokoj:) szczegolnie gdy bedzie 6 lat roznicy miedzy dziecmi. Byc moze wtedy przyjdzie nam zamienic pokoje , bo Nasza sypialnia jest wieksza. U mnie dzis leczo, a i maz z nad morza przywiozł mi rybke, sera plesniowego nie wolno w ciazy, a co do alkoholu zdarza mi sie od meza wypic łyczek piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSZCZOLINECZKA no to super wieści ;D Mój maluch ma 6,5 cm :] Słodki taki dzieciaczek na monitorze co? Taki idealny głowka taka i brzuszek rączki nózki.Ah ;) Śmieszne to jest jak się widzi jak dziecko tam fika w brzuchu co? Tak szarość to jest dobry pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi mi według kalendarza co ma KEITI w stopce koniec I trymestru 10 MARCA. Ale zleciało... Swoją drogą nieraz czytam że II trym sie zaczyna od 14 a niekiedy pisze że od 16tc dopiero. Hmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nawet nie patrzyłam kiedy. Mój też ma 6.5, pięknie się zgrywamy :P Dzięki laski za te pokojowe inspiracje, ktoś tu wspomniał o beżu, zieleni - chyba coś zaczęło mi świtać w głowie :) Ja się już na dzisiaj żegnam, lecę pod kołdrę, bo coś czuję, że szybko dzisiaj zasnę :) Miłego wieczoru dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wg usg 12tydz4dn i dzidzi 60mm. Nooo fajnie popatrzeć, a już jak przybiera ludzkie kształty to tak fajnie się patrzy. Dziewuszki a myślałyście o usg 4D? i kiedy je wykonać? w którym tygodniu? Męża chcialam zabrać. Bo na razie to on nie chce chodzić, bo mówi że jak usg będizie dopochwowe to będzie się źle czuł. I tak pomyślałam że jak już będzie można zobaczyć dzidzie w kolorach i pooglądać buziuchnę to będzie mu łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sypialnia z dziećmi coś na ten temat wiem od 5 lat prawie..... w tym roku wyeksmitowałam moich 2 chłopaków do pokoju obok. niestety wynajmujemy mieszkanie i nie za bardzo mamy warunki, żeby urządzać kupować meble, weź to później zabierz jak trzeba będzie sie wyprowadzić, a ładować kasę w cudze też się nie chce. Tak naprawdę inwestuje tylko w swój pokój najpierw był niebieski, potem ciemna śliwka, ale teraz tak pomieszałam tak nakombinowałam, że masakra. Pół pokoju mam zielone :) dokładnie listek klonowy, drugie pół były śliwka (bo nie chciało mi się już malować :P) teraz tą śliwkę trochę rozjaśniłam jasnym fioletem - ale tylko na ok 1,5m wysokości.... Namieszane z poplątaniem, ale mi sie podoba :) jak ogarne jak tu dodać zdjęcia, to Wam pokażę (o ile będziecie zainteresowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCO możesz wrzucić sobie na fotosik albo tinypic i nam wstawić linka. Ja według miesiączki miałam 11t6d a według USG 12t6d. Mój chodzi ze mną od początku na usg każde ;D Sam chce...trochę przeszliśmy i wiem że też sie denerwuje. Jak byłam w 6tc to lekarka mówi że nie ma problemu żeby tatuś był ale czy a się nie będe krępowała...ale powiedziałam że nigdy w życiu nie będe się wlasnego męża krępowała. I uwielbiam patrzeć na jego minę!Nic nie mówi ale ja wiem WSZYSTKO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majonez kieleck - nie wolno w ciąży jeść sera pleśniowego. To pierwsze co mi lekarz powiedział na 1 wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się przy sniadaniu. Czuje że powoli wkraczam w II trymestr przestałam wymiotować a i mdłości pojawaiają się rzadko. A zaraz uciekam pakuje się i młodego i jedziemy na cały dzień do mamy mojej. Co tego jedzenia to wlasnie sobie wygooglowałam i jak zoabczyłam niektóre ZAKAZANE rzeczy to się zasmiałam. Wiadomo troszeczkę z umiarem to chyba nic nam nie zaszkodzi. Ja własnie widzę że WĄTRÓBKI nie można a ja w poprzedniej ciązy jadłam co trzeci dzień bo taką miałam ochotę dużo cebuli i heyah Mam taka książkę o ciąży i tu pisze nie "CZEGO NIE WOLNOOOO JEŚĆ" A CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ! ;) To nawet może przytocze: * Wszystkie sery pleśniwe - zagrożenie Listeriozą *Lody "domowej roboty" lub lody lekko roztopione-Salmonella *Jajka na miękko ,niedopieczone omlety itp. - Salmonella *Surowe lub niedogotowane czy niedosmażone mięso - Toksoplazmoza ,bakteria E coli *Nieumyte owoce i warzywa- Toksoplazmoza *Surowe owoce morza -Salmonelloza No ale czego się wystrzegać rozumiem jako starać się nie jeść. Ja ostatnio jadłam przez 4 dni z rzędu jajko sadzone ale żółtko nie było ścięte.Miałam ochotę więc zjadłam. No uciekam Przekonałam mężnego do szarości i stwierdził że będzie idalnie...i nawet będzie super się zgrywało do moich dywaników co sobie zamówiłam ostatnio na allegro bo są ciemno fioletowe tak jak moja ściana i z takimi maziami szarymi własnie.Wziełam je ze względu a ten fiolet nie wiem czemu wczesniej na szarość nie wpadłam ;) MIŁEGO WEEKENDU :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z Poznania :-) zjadlam sniadanko teraz. Pozniej jedzieny na miasto. Slonko swieci az chce sie zyc buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja sie rozpisałam o serze pleśniowym,a Wy juz wczesniej napisałyście,że nie można jeść :) Witajcie Dziewczyny, u mnie dzisiaj zapowiada się ładny dzień, bo słoneczko juz widzę, więc spacer murowany :) pszczolineczka - pytasz o 4D, ja mam lekarza, który ma takie usg i pierwsze zdjecie dzidzi w 4D dostałam na 3 wizycie jak miał 1,5cm :) już mam kilka fotek bo za każdym razem robi je, ale powiedział,że jak bedziemy około 20 tyg. to wtedy będziemy szaleć ze zdjęciami. Ostatnio na badaniu genetycznym mąż dostał od niego zdjęcie w specjalnej ramce "na biurko" w pracy :P Jakbyście widziały jaki M. był dumny :P Ja o pokoju będę myśleć dopiero w maju gdzieś, bo budujemy dom i spieszymy się,żeby zdążyć przed porodem :) maluch na pewno będzie spać w naszej sypialni, innej opcji przez najbliższe 3 lata nie ma, bo resztę pokoi mamy na piętrze, a sam na pewno spać tam nie będzie :) Dobra dziewczynki popiszcie coś ciekawego, ja uciekam bo szkoda mi dnia przed laptopem siedzieć troszkę, bo cudna pogoda jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ja to dzis wygooglowałam. Co prawda najbliżej mam do Warszawy, więc czekam kiedy będą. w ub roku było to w czerwcu w CH Wola Park. zreszta nie ważne jak będzie to pojadę. ciekawe tylko kiedy będzie. Zabeczka a Ty skąd jestes, skąd Twoj lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przy sobocie ;) wg moich informacji usg genetyczne między 11 a 13 (+6 dni) tygodniem pokój dziecka jest zielony tzn. około rok będzie w naszej sypialni a potem do swojego pokoju, który jest w kolorze zielonego groszku - teraz to nasz 'gabinet' ;) myślę, że to dobry kolor niezależnie od płci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×