Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

dziewczyny, dziękuję za słowa pocieszenia :) Jutro napiszę więcej, bo dziś już jestem padnięta. AAaaa i trzymajcie kciuki bo jutro idę do lekarza i dowiem się czy wszystko jest ok bo te bóle niepokojące. I może coś o płci tosiaczka będzie ( tosiaki to małe łosia :D ) Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wy też macie takie dziwne uczucie ciężzkości w brzuchu. Ciągle chodzę sikać, a myślałam że to objaw w 1 trymestrze. Ale ten cięzki, twardy i wypchany brzuch. Czy to objaw do niepokoju? Tak jakbym połknęła balon. A i często jem, w zasadzie to caly czas coś podjadam. Oczywiście przytyłam przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi glowa pęka caly dzien juz jakos kolo 14 bralam apap i przeszlo a teraz znow boli juz ie mam sily ide zaraz spac:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica123456789
Dziewczyny dziekuje za odpowiedzi podtrzymujace na duchu,jestem mama po stratach i dlatego tak sie boje a do wizyty jeszcze tydzien....ehhh zycze wam powodzenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wrześnióweczki kochane , dawno mnie tutaj nie było , wkręciłam się w inny topik , ale widzę że tutaj życie dudni na całego :) Ja też spodziewam się synka , mąż szaleje ze szczęścia , ja również bo od dawna marzył mi się synuś. Czytałam że niektóre z Was czują się osłabione i senne...Ja również mogłabym przeleżeć calutki dzień , myślałam że tylko tak jest w pierwszym trymestrze.A tu jestem już w drugim i nadal nie mam na nic siły, wszystko z rąk leci itd. Często pobolewał mnie brzuch gdy chodziłam lub nawet gdy długo siedziałam i na ostatniej wizycie u gina okazało się że mam za krótką szyjkę więc mam bardzo na siebie uważać , nie jeździć niepotrzebnie samochodem , nie uprawiać sexu :( nie rozmwiać przez tel i nie nadużywać laptopa itp... Tak więc wpadam na kafeterie tylko od czasu do czasu.... Wiecie może ile cm ma Wasza szyjka?? Moja ma 25 mm i jeśli będzie się skracać to będę mieć założony krążek , póki co odpoczywam i leżę z biodrami w górze , żeby odciążyć szyjkę..Cieplutko pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mnie tez tu dawno nie bylo, nie czytalam wszystkich postow bo musialbym siedziec 2 dni przed komputerem :) spodziewam sie dziewczynki, wszystko jest ok, wyslalam zdjecia brzuszka na maila:) pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem jestem i jeszcze raz jestem:) Rarity cieszę się że wychodzisz:) Mnie jest trochę mniej bo wczoraj cały dzień za kółkiem, dziś będę od 14 w domu, co prawda będę zakuwała, ale z kompem obok siebie. U mnie ok:) Ciąża książkowa już teraz, lekarz ma jedynie uwagi do mojego stanu zapalnego pochwy, ale dał mi leki i podobno ma przejść. A ja chodzę jak nakręcona, masę spraw mam do pozałatwiania, ale najważniejsze że dobrze się czuję, poza sennością która mnie dopada w południe. Nawet z nią sobie radzę, ale tylko dzięki kawie i jakimś Redbulom. Zmykam, synuś się budzi:) zajrzę wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ;) Ja coś źle spałam, wszystkie mięśnie mnie bolą. Niusia gratuluję synusia ;) a Kad gratuluję córuni, piękny brzuszek ;) Widzę, że chyba przewaga synków na naszym topiku, zobaczymy jak reszta dziewczyn pozna płeć ;) Jak już dziewczyny znacie płeć to kilka stron wcześniej jest tabelka, gdzie możecie dopisać płeć, żeby każda z nas wiedziała ;) Amy cieszę się, że u Ciebie wszystko przebiega jak należy :) Miłego dnia życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Myślałam, że uda mi się otworzyć topik ;) ja dziś w nienajlepszym nastroju...wczoraj znowu pojawiło się lekkie plamienie i po wizycie dostałam znowu Duphaston i No-spę mimo, że usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości...myślałam, że w drugim trymestrze najgorsze już za mną :( stresuje mnie przyjmowanie leków :O naczytałam się o tym, że no-spa może powodować obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka i teraz schizuję :O nie wiem czy ją brać...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jupila mi tez kazdy mowil ze 2trymestr super duzo energii i wogole a tu co?ciagle boli mnie glowa nic mi si nie chce najchetniej bym przespala popoludnie cale i nadal zwracam jest lepiej niz bylo ale kurde i tak zwracam nawet juz kilka razy dziennie :( chce juz jakis sierpien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jupila ja biorę nospę prawie od początku ciąży, wcześniej nawet brałam po 2-3 dziennie z zaleceń lekarza. Też miałam obawy ale lekarz zapewniał, że przy 2 nospach dziennie nic się takiego nie stanie, tzn z tym napięciem. Czasami się tak dzieje jak ktoś tej nospy bierze więcej niż 3 dziennie, dlatego zawsze mi mówił, żebym więcej niż 3 nie brała. Mam nadzieję, że ma racje. A czy oprócz plamień masz jakieś bóle? Ja też miesiąc temu plamiłam, lekarze w szpitalu stwierdzili, że nie znają przyczyny, później mój lekarz stwierdził, że łożysko jest nisko ułożone i gdzieś uciskało dlatego pojawiły się plamienia. Rozumiem dobrze Twój niepokój bo ja tak samo boję się, że sytuacja się powtórzy. Mam nadzieję, że jutro dowiem się na wizycie że łożysko się podniosło i jest wszytko ok. Najważniejsze, że nic złego się nie dzieje. Wypoczywaj i nie przemęczaj się, bierz leki i wszystko będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie drugi trymestr jest gorszy niż pierwszy :o W pierwszym owszem miałam bóle brzucha ale nie takie jak teraz. Teraz jeszcze ciągle mnie bolą plecy, spać nie mogę i w drugim trymestrze plamiłam :( Ogólnie teraz większość czasu spędzam w łóżku bo wystarczy jeden dzień większego wysiłku a później przez tydzień cierpię z bólu :( A mówią, że trzeci trymestr jest jeszcze gorszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mam bóle? hmm dobre pytanie - powiem tak - czasami odczuwam obecność swojego brzucha ale nie nazwala bym tego bólem czy skurczami. Już sama nic nie wiem.. I Przyjmujecie jeszcze Duphaston? bo ja myślałam, że na tym etapie łożysko go już produkuje a tu znowu leki :O i stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z jakiegoś powodu lekarz Ci zalecił nospę więc lepiej słuchać lekarza. Ja nadal biorę luteinę 2 razy dziennie po 2 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jakiegoś powodu...moim zdaniem żeby dmuchać na zimne a ja wolałabym mieć dobry powód do przyjmowania leków w ciąży :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojączek
jupila a na co ci lekarz teraz przepisał te leki?? pytam bo jestem na tym samym etapie co ty i mi lekarz odstawił leki już. Ps. to Ty mnie pocieszałas odnośnie niebolących piersi w 12 tygdoniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick........... wiek.....termin porodu.......miejscowość...........płeć reni89..............24...... 23.08.13.........Bielsk o-Bia ła..........synek kwiatówka.........33......30.08.13..........Łódź ..... ..............synek? brzuchatkaXX.... 26......03.09.13..........Warszawa... ... ............. Blanka1980.........33......04.09.13..........Wars za wa.................. gr@niska...........32.......05.0 9.13.........Lublin......................synuś żabeczka1982.....31.......07.09.13..........Krosno...... ....raczej córcia MajonezKielecki...27.......07.09.13..........Łódź..... .................córka rybalopika..........29.......08.09.13..........Poznań... .. .................... Dagna1988.........24.......11.09.13..........Szczecin ek... .......córcia?? pszczolineczka....29.......11.09.13..........Stare Babice.............synuś Rarity................27.......11.09.13..........Krak ów.... ..................... Ewelurkak...........27.......12.09.13..........Bielsk o-Biał a.................. KAJAmosia...........27.......13.09.13..........Śląs k........................synek Zabka092...........28........14.09.13..........Koło(wlkp ).......raczej córa jestemfit............25........15.09.13..........Dębica. .... .................... martucha878787...25........15.09.13..........Wrocław. ..... ................ keiti78...............35........17.09.13..........Ziel ona G................syn?? agi1984..............29........17.09.13..........Hertf ord UK................... asiula74..............38........18.09.13..........Łó dź... ........................ kamiira...............29........18.09.13..........Nowa Sól....................... justinaaa............30........20.09.13...........Bia ystok.. ................... Amy10................32........20.09.13...........Łó dź......................syn? Agatka.09.2013....34........21.09.13...........Wrocła w... ................... arttella.............. 28........21.09.13...........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ...... 23.09.13...........Głogów.......................... kokoszka 0207......27........26.09.13...........Wrocław.......... .............. kad....................21........27.09.13............Dęb ica... ...................... Marcopolo............31........27.09.13............Legnic a....................syn Carolajna87..........26........27.09.13............Gdańs k......................... jupila..................30........28.09.13............Bia łystok ...................... majutka129..........23........31.08-1.09.13......Ruda Śląska.................... FRANEKczyMAJA.....25........13.09.13............Doncast er UK.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam wczoraj bardzo jasne plamienie i to stąd te leki - ale usg nie wykazało nieprawidłowości a plamienia już wieczorem nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) BRZUCHATKA, z tym uczuciem ciężkości w brzuchu mam to samo, czasami nie mogę wziąć głębszego oddechu bo czuję jakby mi tam kto kamieni napchał i wypełnił po brzegi :o wyskakują mi też takie buły raz wyżej raz niżej, twarde to to... Nie wiem czy to jest to twardnienie brzucha? Spytam lekarza dzisiaj. JUPILA, rozumiem Twój stres z tym plamieniem, ale najważniejsze że w badaniach jest ok. A Nospą ja się nie przejmuję, bo też biorę. Mimo, że też czytałam o tym obniżonym napięciu mięśniowym, ale ja już nie mam na to wpływu. Gorsze komplikacje mogą być teraz jak nie będziemy zażywać, a co będzie potem to i tak nie wiadomo. Widzę, że dużo z nas cierpi w tych ciążach ukochanych, łączę się ze wszystkimi obolałymi, śniętymi i niezdarnymi ;) jedziemy na jednym wózku :) Denerwuję się trochę przed wizytą u lekarza. Muszę sobie jeszcze zapisać o co dokładnie spytać bo trochę się tego nazbierało. Miłego dnia wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam ;) ale temat bolesności piersi był tu już wielokrotnie wałkowany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam wam wyrównaną tabelkę na meila w wersji txt notatnik:) Moja propozycja brzmi by uzupełniać ją na meilu, bedzie łatwiej znaleźć, a notatniku prościej jest zachować czytelność:) Dzień Dobry poza tym! Zaraz zabieram się za pieczenie ciacha drożdżowego z kruszonką! Mały wczoraj ledwo się poruszał, a dziś w ogole go nie czuję, więc muszę czymś zająć myśli bo zwariuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zwariuje do poniedzialku bo ja wogole nie czuje Hani i nie wiem co jest wy wszystkie juz czujecie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAJAmosia, super, bo czasem trzeba tej tabelki szukać jak się pojawi nowa wrześniówa. Extra zrobiłaś. zabka092 no stres. Ja tam prawie nic nie czuję. Raz na dwa dni, raz na dzień, różnie. Wczoraj po 4,5 m-ca nie picia kawy wypiłam late z expresu u koleżanki i młody mnie tam szturchał i to nawet z kilka razy, jakby pobudzony. A wcześniej nic. Ale i tak to troszę węcej się zdarza niż tak jak dziewczyny opowiadają od co najmniej 4 tyg. Ja to chyba kupię takie słuchawki lekarskie stetoskop i będę słuchać brzucha, co ty myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojączek
Jupila najwazniejsze ze na usg wszytsko dobrze wychodzi, a leki nawet zapobiegawczo napewno nie zaszkodzą :) także głowa do goy odpoczywaj i myśl pozytywnie. () Ps. ja tez jeszcze nic nie czuje,tzn przelwa ni sie tam cos (ala burczy ) ale nie wiem czy moja dzidzia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja chyba oszaleję, nie spałam całą noc z tego kataru, mąż kupił mi wode morską i na chwile pomaga ale tylko jak chodzę, a przy leżeniu to masakra... M. wstawał rano do pracy i jak całował na pożegnanie swoją półśpiacą żonę ze zmęczenia to mówił,że współczuje bo widział jak się męczyłam :( Ale to nie koniec. Odkąd otworzyłam oczy to zaczęło mnie oko prawe boleć i teraz jest całe spuchnięte,czerwone od żyłek i boli, a do tego jeszcze ropieje cały czas :( Jadę na 15:40 do ginekologa bo dziś wizyta, a potem pewnie do szpitala na IP z tym okiem :( Także jak widzicie każda coś ma niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻABECZKA, współczuję tej męczarni. Też miałam wiele niespanych nocy w ciąży. Ale jak idziesz do lekarza, to spytaj, może jednak są jakieś bezpieczne krople do nosa.. A z tym okiem to też Ci sie przytrafiło :( Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję Żabeczka, może to jakaś alergia? Daj znać jak po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie alergia, ja nie mam uczulenia na nic. Potwornie sie czuję, a jeszcze mam półprzymkniete oko tak spuchło :O Odezwę sie wieczorem co i jak :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×