Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

każdy fanatyk jest kreaturą, podać śłownikowe definicje? przykro patrzeć jak marnujecie swój potencjał i inteligencje na walkę z wrogiem, który istnieje tylko w Waszych umysłach, to co fanatyzm robi z Waszym tokiem myślenia to rodzaj inwalidztwa lub mutacji mózgu - czyli z homo sapiens w homo fanaticus. I nie będę rozwijać tematu, Wasze prawo mieć swoje opinie o mechanizmach tego świata, moje prawo, oceniać to jako zaślepienie nienawiścia wynikłą ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njun dzięki za przypomnienie :) Kalendarium na dziś: 1521 Wojna polsko-krzyżacka: nieudany atak wojsk krzyżackich na Olsztyn, którego obroną dowodził Mikołaj Kopernik. 1797 Austria, Prusy i Rosja podpisały w Sankt Petersburgu ostateczną konwencję rozbiorową głoszącą, że nazwa Królestwa Polskiego ma być wymazana na zawsze z map. 1945 Armia Czerwona zajęła miasta: Bydgoszcz, Kalwaria Zebrzydowska, Nakło nad Notecią, Osiek nad Notecią, Szamotuły, Tolkmicko, Wadowice i Wolsztyn. 1996 Rząd Józefa Oleksego podał się do dymisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie roku 1945, to chyba pogoda sie tej zimy powtórzyła. Az dziw bierze, że moja babcia jechała 20 km rowerem do Poznania na własne oczy zobaczyć jak hitlerowcy spieprzają. Swego czasu miałam ostrą domową dyskusję czy Kopernik był Polakiem, ale to chyba lepiej zostawić, hahaha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
nie potrafisz wytłumaczyć , ani przekonać do własnych racji to bluzgasz i wyzywasz od fanatyków i oszołomów typowym zwyczajem ..podejrzewam ze jesteś żydówką , o czym wcześniej wspominałem a żydzi nie potrafią rozmawiać z gojkami tylko bluzgają i wyzywają , jak coś im się nie podoba , co nie jest im po myśli to jest inny świat , który niestety poznałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog- czyli jednak dla ciebie meżczyzna, to taki który gwałci. Ja nim pewnie według cienie nie jestem, bo żadną nie zgwałciłem, ale ciebie to bym pomolestował :P Teraz będę pewne dla ciebie zboczeńcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njunnujn- ciekwae czy ta twoja babka się tak cieszyła, kiedy po niemcach przyszli sowieci :O Ty byś lubiła być gwałcona przez chmarę mongołów? Wiesz jak mongoły gwałciły kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustaliłeś juz przecież że jestem żydówką, znowu Ci sie teoria spiskowa potwierdziła i git. Jakie można dać argumenty na to, że jesteś fanatycznym antysemitą? hmmmm... może wkleić wszystkie Twoje posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barć Kurcze nie jest mężczyzną ten co gwałci, tylko chodziło mi o to, że to żadnej różnicy nie robi jakiej jest rasy. W każdym przypadku gwałt dla mnie jest obrzydliwy! No, mam nadzieję, że teraz już rozumiesz, co miałam na myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSA, co Ty taki dzis monogwałciczny jesteś? Polki gwałcone przez sowietów nie były w swej masie, bardzo tego pilnowali żeby zjednać sobie sympatie ludności, szczególnie chłopstwa i robotników, szlachcianki to co innego. Ale teraz mi sie kojarzy, że babcia niekoniecznie jechała do Poznania, wystarczyło chyba podskoczyć kilometr do trasy berlińskiej żeby tę paniczną i bezwładną ucieczkę obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocian kle kle
Poniewaz jestem chory to tylko tak z doskoku: Kiey niewolnictwo było jeszcze legalne żadna co atrakcyjniejsza murzynka nie została przepuszczona przez ich właścicieli. Niektóre były sprzedawane jak dziwki tylko dla pieprzenia. A jak przestawała być atrakcyjna to wypieprzali ja na plantacje gdzie prawdopodobnie długo nie pożyła. Gwałty były są i będą i nie są domeną jednej rasy. Japoczycy kiedy wkraczali do chin te gwacili wsyzstko co sie rusza i na drzewo nie ucieka. Od tej skłonności nie jest wolny żaden nardód i żadna rasa więc agument żaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njun Ty czytałaś ta książkę, co mi Minty proponował? Piotr Zychowicz - Pakt Ribbentrop - Beck. Jestem już prawie w połowie, podoba mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
pilnujesz moje posty ? ..i chcesz donieść waszym zwyczajem ? to jest może być topik ciekawy ale bez żydowskich donosicieli , którzy nic tutaj nie wnoszą poza wyzwiskami i próbami donosów wyraż się ...opowiedz o sobie i swoich doświadczeniach , poglądach ...inaczej stwierdzę , że jak większość żydów niszczysz po prostu zwykłą dyskusje pomiędzy ludżmi o różnorakich poglądach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocian kle kle
Jak njun jest żyddówką to ja jestem tybetańskim pasterzem jaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co Tyyyy, juz doniosłam , do rady zydów dali mi w nagrodę Twoją dzielnicę do władania i dodatkową parę macek, żebym ją lepiej oplotła:) Zrobili taką nową generację macek, że nawet sobie nie wyobrażasz w najczarniejszych lękach, teraz już nikt nie umknie żydowskiej mafii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety, mam gęste grube włosy, ale sprawdzałam te uszy i nijak nie chcą być niżej nosa, mam pecha, miałabym wpływy, pieniądze i nieograniczone możliwosci, Zyd to ma klawe życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Ciekawy jest ten scenariusz, i zastanawiam się na ile to by wyglądało tak jak w tej książce. Jeżeli historia by się potoczyła w ten sposób, to dziś też byśmy byli obarczani winą za zbrodnie hitlerowskie, jednocześnie uniknęlibyśmy horroru. Teraz pytanie co lepsze, to trudny dylemat przynajmniej dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedz, jak w tej ksiązce Autor zneutralizował apetyty terytorialne Stalina? Pokonaliśmy go, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wespół z Niemcami. Potem weszliśmy w koalicję z zachodem i zostały pokonane Niemcy. Widziałam, że gdzieś jest w pdf na necie, to możesz poszukać i przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więcej będziemy mogły podyskutować jak już przeczytam całą, dziś pół dnia czytałam, i na razie mam chwilowo dość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny scenariusz, ciekawe czy wg niego Skorzenny dopadł Roosvelta, bo inaczej to cienko to widzę;) Podasz mi tytuł i autora? kupię mężowi na walę tynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njunnujn- Ale hola, bo oplułaś ludzi, a tak naprawdę nie wiesz że pewnie nie słusznie. Po pierwsze to kto uciekał, ludność cywilna czy wojsko? Bo jak ludność cywilna, to pewnie uciekali aby ratować swoje dzieci, bo naprzykład ktoś z ich rodziny był w NSDAP albo w WaFFen SS i wtedy wiedzieli co ich czeka, a jeśli wojsko się wycofywało, to po to, aby wzmocinić obronę jakiegoś miasta strategicznego. Ewentualnie cofali się, aby zająć jakiś lepszy teren do obrony, a topografia w obronie ma kolosalne znaczenie. Dziś nie ulega wątpliwości że III rzesza przegrała, ale za nim przegrała, to skórki za darmo nie oddała. Żołnierze III rzeszy walczyli do samego końca i mało kto z nich końca wojny doczekał, a jak już, to duża część z nich na wieść o zakończeniu wojny i przegraniu to honorowo oddała strzał w swoją skroń. Taka jest prawda moja piękna, wiec twoja Stalinowska propaganda na dużo się nie zda, bo są dostępne prawdziwe opracowania obrony Niemiec przed atakiem armii Czerwonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocian kle kle
E tam Pewnie co wieczór męczy flaka pod foty jakichś latynosek i chinek:P No ale przecież to nie ludzie więc i nie kobiety:P Masz rację:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Poznania uciekali i cywile i wojsko, wszyscy jedną drogą zwaną do dzis Berlinką. Hitlerowcy bronili sie bardzo zaciekle, w to nikt nie wątpi i jest to powszechnie wiadome i udokumentowane, natomiast kiedy był odwrót to naprawdę nie maszerowali z uśmiechem na ustach defiladowym krokiem, tylko zapieprzali aż sie kurzyło, kto by nie zwiewał przez armią wściekłych ludzi wschodu? Jakie to ma znaczenie, czy umacniali w czasie odwrotu kolejne miasteczka za Odrą coraz bardziej na zachód? Uciekali z miasta twierdzy, ktorego nie dali rady utrzymać, to obejrzała moja babcia, wtedy 20letnia dziewczyna, to był miód na jej oczy, po 5 latach niewolniczej pracy u bauera i to jest bezprzeczny fakt. Dziwnie bronisz retoryki propagandy goebelsowskiej, powiedz jeszcze że atakowali rakiem, czy cos w tym stylu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocian kle kle- Jej rasizm jest na tle psychicznym, a mój rasizm to naturalne instynkty, nauka oraz logika. Ja lubię Czechów, Niemców, Rosjan czy Skandynawów, bo niby czemu miał bych ich nie lubieć? Ci ludzie mi nie zagrażają, żyją na swojej ziemi. Wiec uwierz mi, że mądry i przewidujący człowiek, znający zarówno antropologię, historię, socjologię i psychologię, to także będzie rasistom takim jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
nie nasz uszu bliżej nosa , no szkoda , a więc niestety :( nic nie wnosisz do tematu bluzgasz i ubliżasz , no trudno nie rób offa metoda żydowską , tylko wypowiedz się na temat ten albo tamten albo nie śmieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×