Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Gość rinoxi
Kalamburka84 dziekuje:) mala jutro skonczy 7 miesiac.ja zaczelam podawac owoce od 4 mies.najpierw same sloiczki a potem tarlam jablko i gniotlam widelcem bananka.kisieli zadnych nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, ja zaczęłam podawać małemu jabłuszko jak miał-około 3,5 miesiąca.A od czwartego podawałam wszystko, co podaję się po 4 tym miesiącu:) Kupuję słoiczki, ale jak mały zacznie zjadać większe porcje,to pewnie zacznę gotować. Wcina ładnie- także nie mam problemu, jedynie nie toleruje kleików- ani kukurydzianego ani ryżowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, ja zaczęłam podawać małemu jabłuszko jak miał-około 3,5 miesiąca.A od czwartego podawałam wszystko, co podaję się po 4 tym miesiącu:) Kupuję słoiczki, ale jak mały zacznie zjadać większe porcje,to pewnie zacznę gotować. Wcina ładnie- także nie mam problemu, jedynie nie toleruje kleików- ani kukurydzianego ani ryżowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinoxi- ja również gratuluje Twojej małej- zdolna jest! Szybko zaczęła raczkowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
Pomidorek27 dziekuje:) strasznei sie ciesze ze juz zaczela:)jej tez to sprawia frajde.ona bedzie predzej chodzic niz siedziec,bo jeszcze nie siedzi samodzielnie musze jej podac reke zeby sie podciagnela bo opiera sie na raczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-ale numer. Kacprowi chyba wychodzą dwa ząbki. ma w dwóch miejscach na dziąsełkach białe... Czy to możliwe? On w niedzielę skończył 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka mozliwe chociaz bardzo szybko te ząbki. Moj Michas dosyc marudny na tego zabka i kataru dostał,tez niby moze to by na zabki. I oczywiscie w nocy pobudki co godzine z płaczem. Rinoxi gratulacje dla corci. Ja zupki gotuje a deserki kupuje. A czy ktoras z was spotkała sie tez z tym ze miesko trzeba gotowac oddzielnie i nie dawac dziecku tego wywaru z mieska? Bo nie wiem czy dobrze to gdzies wyczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak polopolo mięsko gotuje się oddzielnie i nie dawaj tego wywaru z miesa do warzyw :) na ząbki trochę za wcześnie ale kto wie te dzieci tak nas zaskakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 7 tygodnia swędzą go dziąsełka... Ostatnio strasznie się ślini. Ma w dwóch miejscach białe i wyczuwam ząbki-nie wymyśliłam sobie tego :) Może się mylę, jutro się dowiem na szczepieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, oczywiście,że możliwe:) Jest grono dzieci, które rodzą się ząbkami:) Mojej siostrze też bardzo wczesnie wyszły, bo własnie w okolicy 3 miesiąca. Niedawno wróciłam od pediatry, byłam na kontroli w kwestii tej skóry i jest ok. Pediatra pozwoliła wrócić do zwykłego mleka. Powiedziała też,że małemu szykują się zęby do wyjscia:) Kurcze, jak tak dalej pójdzie, to będzie wysyp zębów na forum, hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
mozliwe ze wychodza juz zabki niesktore dzieci maja je naprawde szybko:)tez slyszalam o tym ze nawet rodza sie z zabkami. ja tez slyszalam zeby nie dawac wywaru z mieska tylko osobno gotowac.ja tak gotuje,jezeli juz gotuje.a moze macie jakies pomysly na zypki dla maluchow,bo ja ciagle robie jedna sprawdzona i w koncu chcialabym cos nowego ale nie wiem jak moge to urozmaicic.gotuje jarzyne(marchew,ziemniak,troszke selera,pietruszka,por) i potem dodaje kurczaczka i co 2 dni zoltko do zupki.troszke sie boje dawac ryz bo mala zle znosi jak ma cos do gryzienia w zupce woli gladka papke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuję tak: ziemniak,marchew,pietruszka,mięsko z kurczaka albo cielęcinka,wywar z warzyw odrobina oliwy i taką zupkę Dominik je najczęściej albo do tych samych warzyw od czasu do czasu dodaję np kalafior albo brokuł, dodaję też ryż ale zawsze zupki miksuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka84 to pewnie zębolki gratuluje Przyszłamama86 mylisz sie co do wychodzenia dwuch ząbków na raz u mnie tak ząbkowała Lenka i Filipek po dwa na raz Filip teraz bedzie miał 5 mie i juz ma dwa ząbki:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
kurcze ja nigdy nie dodawalam ani masla,ani oliwy do zupki.gotowalam w malej ilosci wody i dodawalam miesko i miksowalam. a ty miksujesz juz po dodaniu ryzu czy ryz dajesz w calosci?bo w zupkach w sloiczkach jest w calosci i mala roznie to je w zaleznosci od nastroju,czasem sie krztusi tym ryzem a czasem zje i nawet nie zauwazy.mojej ida zabki i u gory i na dole na raz i ciagle nic a spuchniete ma dziaslo na dole cale a u gory ma w miejscu jedynki sinawe wiec moze szybciej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, chwilkę mnie nie było ale Starszak miał urodziny i non stop goście :) A dzisiaj Antosiek kończy 4 miesiące :) I dostaliśmy od pediatry zalecenia: trzymać dalej dietę, wprowadzić jeden posiłek z Nutramigenu 120 + 2 łyżeczki kaszki kukurydzianej Nestle na wieczór i póki co tyle. Zmiany o niebo lepsze ale karmimy dalej i to mnie cieszy. Odnośnie dodatkowych posiłków, jabłek, zupek itd, to na razie nie możemy, no ale faktycznie mięsko powinno się gotować oddzielnie i dopiero potem dodawać do zupki. Zazdroszczę Wam tych zupek, Antkowi pewnie dopiero w szóstym miesiącu pozwol coś wprowadzić jak nie w siódmym. Mam chociaż nadzieję, że będzie jadł ten Nutramigen, bo słyszałam, że to niezłe paskudztwo. Podawała któraś z Was Maluszkowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po szczepieniu-masakra. Nienawidzę tego :( Co do ząbkóww- to niby są zawiązki dopiero... No ale fakt faktem, że coś się dzieje :) Tylko, że niby dolne jedynki wychodzą pierwsze, a u nas coś się dzieje trochę głębiej. Sama już nie wiem. Pcha sobie te rączki strasznie, nawet gryzak już się nauczył wkładać-to normalne żeby takie rzeczy się działy bez ząbków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka, moim zdaniem niedługo Twojemu synkowi pojawią się ząbki. A co do szczepienia, aż tak źle było?? Mojemu też niby coś w buzi wypatrzyła pediatra, ale ja jakoś nie widze różncy w jego zachowaniu, jest normalny-w sensie jakoś znacząco nie daje się we znaki, także sama nie wiem,czy to czas ząbkowania. Niby wkłada wszystko do buzi,ale robi to już od dłuższego czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, wszystkiego cuuudownego dla Antosia:) Z tego, co się orientuję,to egrewagra podaję Domisiowi Nutramigen. Myślę,że jak tu zajrzy,to napisze coś więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, ja również życzę wszystkiego najlepszego Antosiowi :) Pomidorek, płacz był straszny, jak tylko Kacper najbardziej potrafi - wszask po prostu. A mnie się chciało ryczeć razem z nim :( Nienawidzę igły! Ja już sama nie wiem, czy to zęby czy co... no ślepa nie jestem, ma białe dziąsełka w dwóch miejscach, do tego ten ślinotok, wkładanie rączek do buzi od dawna... Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodaje oliwe albo olej bo masla nie moge ze wzgledu na skaze a co do mleczka tak ja podaje nutramigen :) masz pytania to pisz smialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze o ryzu mialam napissc wiec tak ryz miksuje razem z warzywami nie daje calego bo domis jeszcze zabkow nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, no i jak Domiś przyjął to mleko? Bardzo jest niedobre? Czy za każdym razem lekarz Ci je przepisuje, bo mi na razie dał receptę na 2 opak. ale mamy dawać raz dziennie razem z kaszką kukurydzianą dwie łyżeczki. Mój Antoś też pcha łapki do buzi i być może coś mu się zbiera na zęby, bo jest jakoś jaśniej na dziąsełkach ale myślę że to jeszcze potrwa z miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka pediatra za każdym razem mi je przepisuje ale tylko może przez pół roku potem muszę mieć zaświadczenie od alergologa i będzie dalej je mogła przepisywać ze zniżką. Domiś o dziwo przyjął je dobrze, gdy otwarłam pierwszy raz puszkę pomyślałam że to mleko jest zepsute tak śmierdziało zrobiłam mu butelkę i spróbowałam ale miałam odruch wymiotny a Domiś wypił to mleko bez problemu :) przez kolejne dni nie chciał za bardzo pić ale ja je lekko dosładzałam glukozą a potem kaszką smakową i teraz je pije bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w sklepie Auchan jest bardzo atrakcyjna promocja na deserki jeden deserek kosztuje 2.99 a drugi jest za 1 gr czyli w sumie 2 słoiczki są za 3 zł nakupowałam ich dużoo bo naprawdę się opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
a na deserki jakiej firmy jest ta promocja? w biedronce jest duzo promocji od dzisiaj dla dzieciaczkow.pieluchy,pieluchy do wody,deserki i obiadki z bobovity i duzo innych:) jutro sie wybieram na zakupy,az sie boje ile kaski pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki za informację, bo ja próbuję sama je zjadać, bo ileż można gotowane jabłko jeść, fuj. I kupuję na razie właśnie z bobowity marchewka + jabłko i próbowałam też z bananem i na razie nie ma objawów uczulenia więc jeszcze poobserwuję i nakupię sobie tego, bo strasznie smaczne :) Wyślę męża dzisiaj do Auchan, bo wczoraj był w biedronce ale on jak mu czegoś nie napiszę żeby kupił, to kupuje tylko to co jemu potrzebne a reszta go nie interesuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×