Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karimata83

Dla mam ktore przeszly cukrzyce ciazowa, 2012/2013

Polecane posty

Ooo to fajnie ze napisalas bede musiala zapytac w aptece ;) a moj domis od wczoraj mowi mama ale to pewnie jeszcze nie swiadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
moja jakos w tamtym tyg pierwszy raz powiedziala mama:))))) az skrzydelek dostalam:) tata oczywiscie zazdrosny i teraz ciagle jej powtarza "tata":) moja ma skonczone 7 mies.od tyg raczkuje i teraz zaczyna stawac na nogi jak ma sie czego zlapac zeby sie podciagnac,idziemy dzisiaj na szczepienie i musze zapytac czy moge jej pozwalac na takie wyczyny czy nie zaszkodzi sobie na kregoslup.jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, to teraz będzie mu się coraz więcej wyrywać! Masz przewagę, bo zaczął od mama a nie od tata, oby Antek też tak zaczął...hi hi U nas wysypka znowu ustępuje, przypuszczam, że mógł to być banan, który zaczęłam do swojej diety wprowadzać, a podobno banany są ok. Spróbuję znowu za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś cisza znowu na forum, miałam się udać dzisiaj w końcu zrobić krzywą cukrową ale mi odeszła ochota, może w przyszłym tygodniu. Antośka dopadł leciutki katarek, zakrapiam mu nosek solą fizjologiczną i odciągam, co jeszcze mogę zrobić aby nie przerodziło się to w jakąś poważniejszą infekcję? Na razie oddycha normalnie, czasem psiknie, czasem jak śpi to mu furczy w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo dziewczeta jestescie tam ? Ksawerek dwa dni temu skonczyl 3 miesiace. Kalamburka czy Ty zwiekszylas porcje mleka Kacprowi ? Bo ja jeszcze nie. Nadal stosuje 120 ml co 3 godziny. Milego dnia ! My dzisiaj wyjezdzamy do tesciow na pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
cos sie dzieje z forum bo nie wchodza posty,mozna pisac i pisac i nic:((:(:( mam pytanie do mam maluszkow ktore byly szczepione na pneumokoki,jak wasze dzieciaczki sie zachowuja po ? tzn czy sa jakies zmiany w spaniu czy jedzeniu? malutka moze wstawac na nogi pod warunkiem ze robi to sama,opinia lekarza.cale szczescie bo ciezko byloby jej zabronic wstawania.nawet podczas kapieli sie podnosi:) wszedzie szuka czegos zeby sie podciagnac:)ladwo zaczela raczkowac a juz chce na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malakak
Kiedy Wasze maluchy zaczęły się wyrywać do siedzenia, bo mój Antek strasznie się chce podciągać już ze dwa tygodnie, a dzisiaj to nawet z pozycji lekko pod kontem się podnosił ale leciał na bok. Kurcze, nabawił się też katarku. Dzwoniłam do lekarza i stwierdził, że póki to tylko katarek to nic, jakby pojawił się kaszelek czy gorączka albo pogorszyło samopoczucie, to wtedy przyjechać a tak to Nasivin do noska 0,01 3 x dziennie i czyścić nosek, tyle. czy Wasze Maluszki miały katarek już? I ile dn u takie bąbla to trwa, bo u nas już trzeci dzień, mam nadzieję, że góra tydzeń i będzie po sprawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dominik jeszcze nie raczkuje ale już próbuje Byłam z nim wczoraj u lekarza dostał kolejny syropek i kropelki zyrtec mam z nim przyjść 5 czerwca na szczepienia lekarka go zbada i zobaczymy czy dostanie szczepionkę kurcze jak na razie dalej mu charczy i pokaszluje to już 3 tydzień :( jak nie przejdzie to musimy kupić nebulizator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę coś się dzieje z kafeterią... Przyszłamama, zwiększyłam Kacprowi do 150 ml, ale ostatnio coś wariuje z tym jedzeniem-raz wypije 150 a potem 90ml. Nie wiem, czemu tak. Dwa dni temu zrobił mi taki numer, że sprawdzałam, czy oddycha-wyobraźcie sobie, że dostał jedzenie jak zwykle o 23 i obudził się o 6, dostał jeść i spał do 9 - a ja razem z nim hehe. Pierwszy raz od porodu tak długo spałam-aż dziwnie :) Malakaka, Kacper też by już chciał powoli siadać-co prawda nie sam, bo jeszcze za mały, ale tak się układa, że naprawdę lada chwila będzie próbował samodzielnie :) Super to wygląda :) Ja dziś miałam gości-wczoraj się naprzygotowywałam i dziś od rana za wszystkie czasy, padam na twarz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka a co ile mu podajesz te 150 ml ? Bo ja dawalam mu przez 1 dzien 150 co 4 godziny i wydawalo mi sie ze jest glodny bo zanim uplynelo 4 godziny to juz plakal. Dlatego powrocilam do 120 ml co 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamama, Kacper średnio je co 2,5-3 godziny w dzień, a w nocy i nad ranem między 5-6 godzin... Przy czym w dzień raczej maksymalnie wypije 120 ml, potem na noc o 23 pije 150 ml i rano po tych 5-6 godzinach tez 150 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, no ja w czwartek wysłałam męża po ten neublizator do apteki dyżurującej i kupił jakiś tam, w każdym razie robimy inhalacje z soli fizjologicznej trzy razy dziennie już trzeci dzień i w sumie katarek się nie pogłębia a nawet jest lepiej. Daję też po 5 kropli Cebionu 2 x na dobę i nasivin soft 3x dzennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. przepraszam ze tak zadko tu bywam. Malakaka na katarek sól i nasivin, nic wiecej nie ma. A moze małemu ida zabki? Moj Mis własnie pierwszy raz dostał katar jak szedł mu pierwszy zabek. I przypomniałam sobie,choc moze to nie aktualne ze mojemu synkowi na podrapana głowke smarowałam kremem EMOLIUM SPECJALNYM,ktoras z was miała z tym problem,nam bardzo pomogl. Rinoxi fajnie ze mała taka silna i sprytna,pewnie szybko zacznie chodzic. Jesli chodzi o butelke to mamLOVI ale smoczek sie zasysał i mleko ciekło bokiem,a teraz mam zwykła CANPOLA i jest ok. Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo zdrowka i radosci naszym pociechom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
mala szuka wszedzie czegos czego bedzie mogla sie chwicic i podciagnac zeby stanac na nogi.wspina sie po meblach,chwyta za nogawki:) nie mowiac juz o tym jaka jest szybka gdy zauwazy gdzies kabel albo klapki porzucone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malakaka, a Ty już robisz krzywą cukrową? Mnie gin powiedziała, że wcześniej niż po pół roku od porodu nie ma sensu... Więc czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalamburka juz po remonciku nawet szybko poszlo :) kladlismy tylko panele jeszcze trzeba kuchnie remontowac ale to jak wiecej kasy bedzie. A u nas kolejna noc nie przespana Dominik budzi sie co godzine czasami dwie marudzi bo dziaselka go bola ale zabkow wciaz nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egrewagra, no to super, że szybko poszło :) Szkoda, że Domiś musi się tak męczyć z tymi dziąsełkami. Oby mu już te ząbki wyszły. A ja dziś w kiepskiej formie-glowa mnie strasznie boli, kręgosłup odmawia posłuszeństwa, kiepsko. Kacper też jakiś marudny. Do tego Mąż od piątku na zawodach-dziś wraca, ale pewnie późno. Masakra. Wczoraj byłam u Rodziców, dziś wybieram się do Teściów i jakoś to czekanie szybciej minie. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. egrewagra, szkoda Domisia- biedaczek, niech te ząbki pojawią się jak najszybciej- mały przestanie się męczyć, a i Wam będzie lżej. polopolo, a jak tam u Was? jak Michaś? lepiej sypia?? rinoxi- Fajna Ta Twoja mała i na pewno szybko zacznie chodzić. Męczące jest takie bieganie za nią?? czy nie jest aż tak żle? Kalamburka, współczuje tego złego samopoczucia, a jak tam Kacperek?? Malakaka, a co u Was? My wczoraj byliśmy u teściów, ale jechałam tam z duszą na ramieniu. Mały przez 3 dni był strasznie marudny. Dokazywał okropnie. Na szczęscie wczoraj był już lepszy. Także znów usłyszałam,że przesadzam... no ale cóż... niech i tak będzie.Moja tesciowa ma cukrzyce i zmierzyłam jej glukometrem cukier ( oczywiście wymieniłam igłę) i po obiedzie ( dość sytym:p) mój cukier był mega niski- 94, także ucieszyłam się bardzo. Kalamburka, ja robiłam krzywą 8 tygodni po porodzie i wynik miałam w normie (117), choć faktycznie- wcześniej, po porodzie te cukry miałam różne. Na czczo często wynik przekraczał normę, więc może i lepiej krzywą zrobić po pół roku? Ale teraz wiem na pewno,że jest ok.:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, nie wiem jak u Was ale u nas dzisiaj pogoda suuuper, w końcu pójdziemy na polko, bo tak się bałam, bo Młody z katarem, niestety dalej... Jutro do pediatry go wezmę, żeby sprawdził czy jest ok w płuckach i oskrzelach, chociaż nie kaszle, nie ma temp. no ale tak dla pewności. Kalamburka, mnie kazała diabetolog zrobić krzywą po trzech miesiącach ale nie chce mi się isć, bo znowu co najmniej 2 godziny z głowy bez sensu siedzenia, no ale już nawet teściowa huczy idź, idź więc pójdę. Skaza Antka czasem daje znak o sobie ale malutko więc jest fajnie, no tylko ten katar jest do bani, bo czasem go przytyka...sama też mam katar i boli mnie gardło, głównie wieczorami, coś się nie mogę pozbierać już trzeci tydzień chyba pójdę po jakiś antybiotyk...dla karmiących. A gdzie się dziewczynki na wakacje wybieracie? Ja na razie nie mam planów ale chyba nigdzie daleko. Co roku jeździmy nad morze ale to od nas ok. 800 km więc boję się z Antkiem jeszcze w taką podróż ruszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też ładna pogoda więc wybraliśmy się z dziećmi do sali zabaw-prezent na dzień dziecka mieliśmy iść wczoraj ale pogoda nie dopisała. Dziś znów noc nie przespana masakra pobudka co godzinę i ciągłe wiszenie na cycu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinoxi
Pomidorek27 czasem meczace takie bieganie za nia,zwlaszcza jak cos robie a ona akurat wtedy ma ochote wchodzic na meble,albo pchac sie tam gdzie nie powinna.najczesciej jak gotuje to daje ja do lezacka bujaczka i stawiam na stole przy wyspie kuchennej i lobuziak obserwuje jak i co robie:)niech sie uczy za mlodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×