Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość porodówka jak marzenie

Poród w Myszkowie

Polecane posty

Gość gość
dziewczyny ja miałam cesarke w Myszkowie. taki poród jest naprawdę po ludzku. Pół godzinki i z głowy potem rana tylko trochę ciągnęła. Zero traumy i wielogodzinnego wycia z bólu Mała nie wymęczona 10 pkt . Ja mam malutka blizna. A te porody siłami natury to ból okropny, skurcze , wywoływanie : oxy i masaż szyjki - ból kosmiczny, potem krocze porozrywane, hemoroidy, nie mozna na tyłku kilka tygodni siedzieć, a jakie komplikacje dla dziecka - niedotlenie itp. Moja szwagierka rodziła naturalnie i więcej dzieci nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paradox jak z ta wanna - niby jest a nie ma nikogo kto by ją obsługiwał. Przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarówno na masaz jak i podawanie czegokolwiek mozecie sie nie zgodzić, ja odmówilam, bo przy pierwszym porodzie mialam i oksy i masaz wiec teraz madrzejsza o bolesne doswiadczenie odmowilam. Umeczylam sie to fakt, ale juz w dobe po porodzie nic mnie nie bolalo, nie mam blizny. Co do cesarki to niestety w myszkowie ostatecznsc, ordynator jest bardzo anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka25
Pytałam dr Dewora o znieczulenie i generalnie nie ma, bo za dużo kobiet po nim ląduje na stole i rośnie ilość cesarek... W tym szpitalu robią wszystko żeby naturalnie urodzić. Ja rodziłam od 6 do 22 i dopiero wtedy rozwiązano ciążę cięciem. :( Do tych przyszłych mamusiek, które się boją bez znieczulenia: nie taki diabeł straszny.... Ogólnie gdyby nie fakt ,że tyle godzin to trwało (bóle z krzyża) da się przeżyć spokojnie. Jasne wiem, że każdy ma inną tolerancję bólu, ale dla tego maluszka ścierpicie :) trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to prawda że w tym szpitalu cesarka to ostateczność ja rodziłam 15 godzin bóle okropne co 3 minuty a rozwarcie dosżło do 3 cm. Wyłam z bólu . Robili masaż szyjki 2 razy ..masakra myslałam że sie zejde z bólu i nic nie pomogło , dopiero jak tetno dziecka zaczęło spadać zrobili w końcu cc, na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale tyle godzin męki ......a prosiłam o cesarkę wczesniej i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a w ktorym szpitalu jest cesarka na zyczenie? Bo mnie sie wydaje ze w chwili obecnej kazda porodowka stroni od cc. Niestety! Tylko kwestia tego czy jest to podyktowane rozsadkiem lekarza czy tez kobieta jest "przytrzymywana"do bardzo niebezpiecznej granicy. Jesli to drugie no faktycznie klapa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie raczej chodzi o to ze w tym szpitalu nie wywoluje sie porodow. Na parkitce przy skurczach j/w osiem razy zdarzyloby sie urodzic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc, mozecie podpowiedziec jak to jest z opieka nad noworodkiem w Myszkowie? Czy zawsze gdy pojawia sie zaawansowana zółtaczka czy jakis powazniejszy stan dziecko przewozone jest do innego szpitala? Niby chwala sie nowoczesnymi inkubatorami, lampami do naswietlania itp. ale jak to jest w rzeczywistosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojego Młodego nie przewieźli pomimo tego, że wcześniak (34 tydz.) żółtaczka też była i naświetlali go tutaj na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze ktos doda cos w temacie? Bo pisalyscie wczesniej ze porody raczej po 36 tyg.przyjmuja w Myszkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nasz 23 tydzień ciąży i właśnie się okazało, że mały ułożył się pośladkowo i może być cc jak sie nie odwróci. Jak wygląda cesarka w Myszkowie?? Może być tatuś dziecka przy tym?? Nie wiem co teraz lepsze- cesarka w Zawierciu gdzie mieszkam czy przyjazd do Myszkowa. Miałam zamiar rodzić w wodzie w Myszkowie a tu maluch wywinął numer. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka25
Póki co się nie martw, bo jeszcze jest czas, żeby dzidziuś ułożył się prawidłowo. Moja córa czekała do 34 tyg, a jak potem wywinęła koziołka to mi brzuch chciało rozerwać. Mia łam cesarkę i tak, bo nie było postępu . Tak więc tatusia być nie może na sali, a dzidzi nie kładą na piersi (gdzie niegdzie tak jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To fakt, 23 tydzien o niczym nie przesadza-jeszcze sporo czasu na "odwrót":) A rodzic w wodzie to i tak chyba nie da rady w Myszkowie z tego co tu piszą - wanna jest ale bez obsługi:) Do wyboru szpitala jeszcze troche Ci pozostało bo sytuacja moze sie zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam cc w zawierciu i jestem meeega zadowolona,nie zamieniłabym tego szpitala na żaden inny!a opinie o nim są nieprawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula3112
dziewczyny, które ostatnio rodziły w Myszkowie. Podacie mi liste potrzebnych rzeczy dla mnie i maluszka na pobyt w szpitalu .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla ciebie podkłady na lozko i podpaski poporodowe Dla dziecka pampersy i chusteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość88888888888
Kup sobie mydło biały jeleń do podmywania, ubranka na wyjście ze szpitala dla ciebie i dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie po prostu nie zdążyli wysłać do innego szpitala i dlatego w 34 tygodniu tutaj rodziłam, ale generalnie chodziło mi o to, że ten szpital pod naprawdę każdym względem jest godny polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka25
Wstyd się przyznać, ale ja nie miałam pojęcia , że trzeba mieć swój papier toaletowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milka25 hahahah :D :D a jak Wasze maluszki mamusie już po? :D moja młoda niebawem 4 msc kończy :D zleciało, że szok . już prawie nie pamiętam jak bardzo mnie bolało :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka25
My juz prawie 3 msc po i coreczka super. Caly czas wisi przy cycu i tylko wymieniamy rozmiar ciuszkow na wiekszy:) Ja juz bym mogla rodzic znowu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientujecie się może jakiej firmy mleko dają dzieciom?? Myślę o zakupie w razie jakiejś promocji ale nie wiem które wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość74858748
w szpitalu dostajesz gotowe buteleczki takie małe mi dawały Enfamil ale ja nie dokarmiałam chowałam sobie i w domu mi sie przydało później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka25
Ja mialam Bebiko 1, a kolezanka z sali Nan Pro. Nie wiem czemu... pewnie daja pierwsze z brzegu i jak nic nie jest maluszkowi to kontynuuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda331
Witam ma ktos moze termin na polowe pazdziernika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, rodziłam w Myszkowie niedawno. POLECAM bo swietny szpital, a w nim kilku bardzo dobrych i ludzkich lekarzy. Warunki super, połozne w wiekszosci super, panie od noworodkow troche mniej. Pytajcie jak cos-chetnie odpowiem, bo w ciazy zdarzylo mi sie tez byc na patologii wiec cos niecos wiem o tym szpitalu. Osobiscie ciesze sie ze nie wybralam szpitala np na slasku, bo w Myszkowie kameralniej, spokojniej, a przede wszystkim po ludzku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj z grupą ze szkoły rodzenia zwiedzałam salę porodową w Myszkowie i mam kilka pytań. Może któraś mi na nie odpowie?? 1. Jak rodzicie same na sali to możecie sobie wybrać, czy chcecie rodzić na łóżku na wprost drzwi czy za ścianą?? 2. Czy można bez krępacji korzystać z piłki lub gazu?? 3. Czy możliwy jest poród w wodzie w osobnym pomieszczeniu na końcu korytarza?? 4. Co się dzieje jak zgłasza się do porodu ciężarna a wszystkie sale są zajęte? 5. Czy często się zdarza, że nie ma miejsca na nowej części i wyganiają na starą?? 6. Czy dziecko jest cały czas z mamusią i po co wywożą dziecko na oddział noworodkowy?? I chyba ostatnie :) 7. Jak długo przebywa się w szpitalu z maluszkiem jak jest wszystko w porządku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odp. 1) Mysle ze mozna wybrac, ale raczej trafisz na ta dalsza salke gdy obie sa wolne. Drzwi zazwyczaj sa otwarte wiec słychac odgłosy i z jednej i z drugiej:) Ja darłam sie na potege ale w momemcie gdy masz skurcze to zwisa Ci czy inni słysza. 2)Mozna, zaproponuja ci wszelkie opcje gdy dotrzesz na sale porodowa. 3)Teoretycznie mozna 4)Tego niestety nie wiem, ale raczej niz ma tam az takiego obłozenia. 5)Zdarza sie, szczegolnie gdy porod bez problemow i dziecko zdrowe, ale na starej czesci tez nie jest zle. 6)Moze byc caly czas, tylko po cesarce nie odrazu. Na oddziale dzieci badaja, szczepia, kąpia itp.wiec moze byc zabrane na chwile lub na dłuzej jezeli bedziesz zglaszac jakies problemy ze zdrowiem. 7)chyba 2-3 doba (ja ostatecznie po cesarce wiec nie wiem tego na 100%) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odp. :) A dostajecie drogie mamy niebieskie pudełko?? Oraz czy wypełniacie ankietę, żeby przychodziły za darmo co miesiąc gazety i inne próbki przez rok dla maluszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×