Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość porodówka jak marzenie

Poród w Myszkowie

Polecane posty

Gość gość
Jesli oba łózka wolne to rodzisz za scianką. Generalnie to polozna decyduje o tym czy pilka, gaz itd mozesz poprosic ale to zalezy od fazy porodu. Do porodu w wodzie konieczne jest badanie hiv i gbs- Jesli sale sa wolne to trafiasz na nowa czesc a jak nie ma miejsca to na stara Dziecko jest zabierane do badan i kapieli. Dostsjesz bleubox ale paczki nie przychodza co miesiac. Moja corka ma 5 msc dostala sloiczek bobovita, paczke z gazetkami i paczke od nestle. To tyle. A wychodzisz w trzrciej dobie jesli wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy tatuś przy porodzie przebiera się w ubranie zamienne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka25
Tatus ma mieć wygodny stroj i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tatuś powinien mieć ubranie zmienne, (jednorazowy fatuch i foliowe ochraniacze na buty). Na sali porodowej panują sterylne warunki, prawie jak na sali operacyjnej, także dbajmy o higienę i odpowiednie, bezpieczne warunki przy narodzinach naszych dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chodzi o poród w wodzie, to nie jest to raczej wina personelu, a raczej pacjentek, które nie są doinformowane o tym, że do takiego porodu niezbędny jest dodatkowy zestaw badań i zgoda lekarza prowadzącego na taki poród. Kobieta, która chce rodzic w wodzie powinna najpierw dowiedzieć się jak to wygląda, bo zapewne nie każda z was wie, ze zaraz po urodzeniu dziecka trzeba przejść na fotel ginekologiczny z wiszącą pępowiną między nogami żeby urodzić łożysko, a w wodzie można siedzieć max pół godziny. radze poczytać jakąś mądrą książkę przed podjęciem decyzji o tym jak ma wyglądać ten wyjątkowy dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Jestem w 35 tyg ciąży i mialam rodzic na parkitce ale sie waham bo ten szpital mnie przeraża ;/ Natomiast słyszalam duzo dobrego o szpitalu w Myszkowie.Pierwsza coreczke rodzilam naturalnie na PCK i porod wspominam super :)szybko poszlo i polozne super niestety juz nie ma tam porodowki.Teraz tez chcialabym rodzic naturalnie ale wiadomo róznie bywa ,a tu piszecie ze cesarka to ostatecznosc:/Dziewczyny wiem że kazda na pewno ma inne doswiadczenia ale doradzcie gdzie rodzić.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam szpitali w Cz-wie ale Myszków polecam. Wcale nie jest tam tak żle z cesarkami... gdy ja byłam na oddziale to połowa babek w salach obok była po cc. Nawet połozne zartowaly ze niedługo ich zawód wyginie. Prowadzisz ciaze u lekarza ktory pracuje w tym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! jestem w 28 tc. Poród przewidywany na początek lutego 2015. już teraz zbieram info na temat myszkowa. Bardzo proszę o świeże wpisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulcia300
Czesc jestem 4 dni po terminie i nic sie nie dzieje czy ktoras moze cos doradzic bo boje sie okropnie ze z moja kruszynka cos bedzie nie tak... Rodzic mam zamiar w myszkowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bardzo polecam porodówke w Myszkowie, miałam co prawda cesarkę ,ale było naprawde ok, zadnych komplikacji, pielegniarki i panie od noworodków bardzo pomocne i sympatyczne, rodziłam w lipcu 2013, lekarze też OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja też mam kilka pytań do doświadczonych mam, bo już 35 tydzień i będę rodzić w Myszkowie:) Mam kilka pytań - będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi:) 1) Co ze sobą zabrać? (także do CC) Mam oczywiście pieluszki, podkłady, kosmetyki dla bobaska, śpiochy, ale nie wiem np. ile koszul do porodu trzeba mieć i czy w ogóle? Czy w przypadku CC też trzeba mieć swoje ubranie? 2) Jak wygląda CC w Myszkowie? Po ilu dniach wyszłyście? Kiedy po CC mogłyście zająć się dzidziusiem? Kiedy mógł zobaczyć Was mąż/partner? Jak ogólnie wrażenia po CC? Liczy się dla mnie każdy szczegół:) Pozdrawiam wszystkie mamusie i całuski dla bobasków;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, ze powstał ten post na forum , ja rodzę w marcu 2015 , fajnie gdybym spotkała tu dziewczyny na tym samym etapie ciązy. Poród oczywiście w Myszkowie , po pierwsze najblizej a po drugie i co najważniejsze słyszałam same dobre opinie o szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackhill
No ja w marcu koło 17-18 zobaczymy jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pytan o cesarke... Trzeba miec duze podklady na łozko, duze podpaski, jakis zel pod prysznic, ze 2-3 pizamy potrzebne beda po porodzie, mozna dla dziecka ubranka i becik ale niekoniecznie bo zakladaja szpitalne, chuteczki nawilzane, kremik do pupki np alantan. Rodzi sie w jednorazowej szpitalnej koszuli.Wychodzi sie po cc w 5-7dobie. Dzieciatko chca ci dac jak najszybciej do sali, ale nie ma nic na siłe. Partner moze byc z Toba zaraz po przewiezieniu z sali operacyjnej, dzieciatko tez moze zaraz zobaczyc. Zreszta szybko po cc ci je przyniosa bys dostawila do piersi, by uruchomic laktacje. Warunki lokalowe swietne, najgorsza "dieta" po cc-najpierw głodowka, potem kleik, a potem dopiero bułka z serkiem na ktora rzucasz sie jak na najlepsze w zyciu zarcie i delektujesz kazdym kesem. No ale widocznie tak to ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa123
czesc dziewczyny. Mam pytanie. Czy mogą zabrać dziecko na noc? Czy musze spac razem z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bede miala cc ze wzgledow medycznych i boje sie, ze mi bedzie ciezko z dzidzia w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pierwsza-druga noc bez problemu! potem beda krecic nosem ale masz do tego prawo, a to ich obowiazek by sie dzieciaczkiem zajac jesli nie czujesz sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedz kochana! a powiedzcie mi jak wyglada sprawa z odwiedzinami? o ktorej, ze tak sie wyraze mąż ma brac nogi za pas wieczorem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok 20 bo jak obchod wieczorny to juz ma nikogo odwiedzajacego nie byc. ale mozna troszeczke nagiac - zalezy od pan poloznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dziekuje za odpowiedzi. Strach sie bac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlenkaa
Witam!! termin mam na pierwszy tydzień lutego. Chcę rodzić w myszkowie. Powoli zbieram i pakuje wyprawkę. Zastanawiam się nad wyposażeniem oddziału, czy w razie komplikacji myszkowski oddział ma odpowiednie środki by pomóc dzidziusiowi i mamie?? Mówię o sprzęcie medycznym i doświadczeniu personelu. Oczywiście oby wszystko było dobrze, ale chyba lepiej o tym pomyśleć zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W razie komplikacji załatwiaja transport do Czestochowy lub na Slask. Szpital ma I stopien referencyjnosci wiec "podstawowy". Jesli masz ciaze zagrozona, to lepiej gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlenkaa
Dziękuję za odpowiedz. Z dzidziusiem wszystko dobrze, dobrze się rozwija, ale mam problemy z szyjką. Mam tysiąc myśli i im bliżej tym jest ich więcej. Zastanawiam się tez nad tym gdzie się udać w razie porodu przedwczesnego tj. przed 36/37 tc. Może ktoś coś doradzić ? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli mialabys rodzic przed terminem, to udaj sie do pierwszego szpitala, ktory jest najblizej, chyba, ze masz ich klika to zdecyduj sie, ktory bylby najlepszy. Ja tez zakladam taka mozliwosc, choc mam cicha nadzieje, ze dojade do Myszkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mysl o komplikacjach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie macie zdania o lekarzach i położnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientujecie się może czy wypisy są codziennie czy tylko od poniedziałku do piątku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wychodziłam w niedziele wiec w weekend sie tez zdarzaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×