Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brava

Nowy temat dla staraczek :) Zapraszam!!

Polecane posty

aguska, ja brałam duphaston ale nie bolały mnie piersi ... dziewczynki, a orientujecie się może jaka powinna być norma TSH dla staraczek? bo ja mam 2,5 a norma z laboratorium to 4 ... zastanawiam się, czy TSH moglo być powodem poronienia a teraz trudnoscia zajścia w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
Ola normy dla kobiet w ciąży 1 trymestr 0,24-2,99 mIU/ml, w II trymestrze 0,46-2,95 mIU/ml, natomiast w III 0,43-2,78 mIU/ml. czyli twoje wyniki mieszczą się w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguska, a dla kobiet starających się ? bo ja robiłam 2msce po poronieniu i było 2,5 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
Tu jest pełen cytat TSH a ciąża ..................Czy to prawda, że normy TSH dla kobiet w ciąży są inne, niż dla pozostałych? Dlaczego? Jakie więc są? Rzeczywiście, normy TSH dla kobiet w ciąży są niższe niż dla ogólnej populacji i różnią się w zależności od trymestru ciąży. W I trymestrze norma wynosi 0,24-2,99 mIU/ml, w II trymestrze 0,46-2,95 mIU/ml, natomiast w III 0,43-2,78 mIU/ml. Dzieje się tak dlatego, że hormony wytwarzane przez kobietę ciężarną - ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG) i estrogeny prowadzą do zwiększenia stężenia hormonów tarczycowych w krwi, co z kolei hamuje wydzielanie TSH................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
dla staraczek 1,5-2 to podobno najlepsze wskazniki ale nie musi być jak pod kreske, a z twoim 2,5 nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart0
hmm to dość dziwne, bo ja mam wynik TSH 1,02 mlU/l przy zakresie 0,27 do 4,20, więc się w tym zakresie mieszczę. To już nie wim jest ok, czy mam nadczynność tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, plis - poradźcie.W tym miesiącu możemy zacząć się starać tylko że mężowi wyskoczyła opryszczka na ustach. Poprzednim razem udało mi się zajść w ciążę w pierwszym cyklu i trochę się martwię tą opryszczką. Myślicie, że niepotrzebnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
martO twój wynik jest ok, w normie ja nie jestem lekarzem tylko pisze jak doczytałam, a najlepiej porozmawiać z lekarzem a le jak same dziewczyny widzicie obie mieścicie się w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się, żeby prolaktyna była powodem poronienia, bo właśnie prolaktyna odpowiada za utrzymanie ciąży i jej poziom wzrasta od zapłodnienia, ja jak miałam robione badania to miałam podwyższony poziom prolaktyny i martwiłam się, że coś jest nie tak,a tydz. później okazało się, że jestem w ciąży, co oznaczało, że już podwyższona prolaktyna była, bo utrzymywała zarodek. Co do opryszczki, to powszechnie wiadomo, że jest bardzo niebezpieczna dla kobiety w ciąży, ale czy to ma jakiś wpływ na zapłodnienie, nie wydaje mi się, nigdzie o tym do tej pory nie czytałam, najwyżej w tym miesiącu Wam się nie uda. Trzymam za Was kciuki kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
stringer na ustach nie ma problemu, ponoć jest problem jak jest na narząach w momęcie porodu i jeszcze jak jest po raz pierwszy to nie masz w sobie przeciwciał wtedy może być grozna dla płodu a jeżeli już kiedykolwiek przechodziłaś nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
naukowasowa ty mówisz o progesteronie nie o prolaktynie,progesteron wzrasta podczas ciąży i odpowiada za jej utrzymanie nie prolaktyna, zbyt wysoki poziom prolaktyny może powodować wczesne poronienie tak czytałam a co do opryszczki to jest grozna dla płodu jeżeli matka złapała wirus po raz pierwszy i nie ma przeciwciał i podczas porodu jeżeli jest na narządach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska31
zbyt wysoki poziom prolaktyny może prowadzić do poronien, czytałam wątek gdzie po interpretacji wyników przez lekarza dziewczyna miała 12 krotnie podwyższoną prolaktynę i roniła w 8 tyg każdą ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguska31 a możesz wkleic ten watek? jak zajde, najwyżej będę "cisnąć" lekarza by dal mi cos na zbijanie ... podobno można do 12tyg zbijac za wysoka prolaktynę, a później już jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy serdecznie, im Nas więcej tym lepiej :) czy Wy też jesteście dziś tak senne jak ja, mam wrażenie, że zaraz padne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernbarossa
dzien dobry dziewczyny : ) Jak u was dzisiejsze samopoczucie ? Ja czuje sie coraz gorzej , nie mam kompletnie na nic sily nawet zeby sie z lozka podniesc , ale musze jakos przezwyciezyc to wszystko .Ale mam nadzieje ze juz bedzie okej . Witam wszytsie nowe dziewczyny , przylaczajcie sie im nas wiecej tym lepiej : * A do waszej dyskusjii sie niestesty nie wlacze bo nic sensownego bym nie powiedziala , najzwyczajniej w swiecie sie na tym nie znam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernbarossa
Nauowasowa ja jestem taka senna od dobrego tygodnia . Niby wstaje normalnie znaczy budze sie ale bym pposzla spac dalej i przespala najchetniej cly dzien , mimo okolo 12 godzin snu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry! Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim staraczkom ślicznych i zdrowych dzidziusiów :-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernbarossa
Antosia dziekujemy dziekujem :* Az zapomnialam ze to dzisiaj nasze swieto :D hihi Wszytskim kobietkom wszytskiego najlepszego zeby wasze marzenia sie spelnily , nie mowie jakie zeby nie zapeszac : 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewytr
czy wy jestescie normalne? staracie sie o dziecko to idzcie z mezem do sypialni, a nie zakladacie miliony durnych topikow. jak idziecie zrobic kupe to tez najpierw zakladacie topik na forum? a potem sie ludzie zastanawiaja skad sie biora jakies nawiedzone mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewytra - jak Ci nie pasuje Nasz dyskusja i wzajemne wsparcie to nikt Cię tu nie trzyma i nie będziemy tolerowały takich wypowiedzi jak Twoja, więc mogę Ci pomachać na do widzenia. :) Dziewczyny, a ja Wam życzę pozytywnych testów z dwiema grubymi różowymi krechami i brak okresu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernbarossa
Oby wszystko sie nam ulozylo tak jak tego chcemy i zebysmy wszytskie w najblizszym czasue ujrzaly dwie piekene gubiutenkie krechy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba dziś będę testowała :) u mnie sytuacja jest o tyle dziwna, że jak zawsze miałam okres jak w zegarku co 26-27 dni tak przed ostatni miałam chyba w 36 dniu a ostatnio miałam w 48 dniu :( byłam u gin ale powiedziała, że wszystko jest w porządku i żeby się niczym nie przejmować i starać się dalej :) dziś jest mój 46 dzień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam nicka to testuj i pisz nam szybciutko czy się udało. Życzę z całego serca 2 kresek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernbarossa
Ja rowniez dolaczam sie do trzymania kcioukow :) Dzis slonezka nie ma i dopadla mnie taka handra ze nie da sie normalnie . Kuje mnie cos tam w dole brzucha : c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziękuje ale czuje, że nic z tego nie będzie... jestem niemalże pewna... ;| mi się dziś od rana w głowie kręciło przez tą pogodę :( nie długo jadę na uczelnie więc testować będę koło 15... pogoda jest tragiczna :( dziewczyny a może zrobimy tabelkę? w której będzie znajdował się nic, data ostatniej @, cykl starań, wojewódzctwo i data nast @ ? co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modernbarossa
to jest swietny pomysl :) Tylko ze u nas moze byc to trudne gdyz mi na przyklad juz wyskoczyly dwie kreseczki : ) wiec chyba sie nie nadaje do tej tabelki D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
........Nick ..............Wiek.....ostatnia@ ...cykl starań.....woj.........następna@ zapomniałam nicka......20.........22.01..........4...........dolnośląskie...... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×