Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

- zmeczona - ja za pierwsze badania w pierwszej ciąży też zapłaciłam sporo kasy, coś ok 250 zł, ale to było 3 lata temu, więc teraz pewnie wyszło by więcej, - Klasyka - jak po wizycie u lekarza? - Dagietko - przykro mi, powodzenia w kolejnym cyklu:) - kicccia - też miałam z miesiąc temu podobny sen, że test wyszedł mi pozytywny,ten sen był taki realny.. że rano chwilę mi zajęło nim dotarło do mnie, że to tylko sen :) - makatka03 - powodzenia na jutrzejszej wizycie:) - natalia 86 - witaj:) powodzenia :) - alexandra - gratulacje:) - ana87 - ja bym jeszcze trochę się wstrzymała z testem, no ale wiem, jak to czasem trudno:) - aneczka0124 - oby na czwartkowej wizycie okazało się, że Twoje obawy są niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów nie mogłam się zalogować na swój nick, więc musiałam trochę inaczej mi-fa-so

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maktka zgodnie z obietnicą podaję Ci jakie badania miałąm robione przed laparoskopią: - grupa krwi Rh - sód, potas, glukoza w surowicy - badanie ogólne moczu - OWA, VDRL, HBS, anty HCV - cytologia - rtg klatki piersiowej ważńe 3 lata (jesli masz ważńe, to nei musisz robić) - morfologia krwi i płytki - INR, APTT - TSH, FT3, FT4 - posiew : bakteriologia + mykologia , chlamydia, ureaplazma - ekg do tego koniecznie szczepienie przeciwko WZW B Jeśli będziesz musiała mieć robioną laparoskopię dam Ci kilka cennych wskazówek jak to przetrwać :) Ja nie mam żadnych złych wspomnień z cewnikami, bo nie miałam cewnika. Nie mam żadnych złych wspomnień z wymiotami po narkozie, bo lekarz mnie do tego przygotował, Cały zabieg trwał ok 45 min. Nic nie pamiętam oczywiśice, bo słodko spałam, a po wybudzeniu byłam przesczęśliwa, że mam to za sobą. No i jeszcze jakieś głupoty wygadywałam, bo po głupim jasiu mi zostało :) No i wszystkie pielęgniarki miały ze mnie polewkę :) ale bynajmniej wesoło było. W każdym razie nie ma czego się bać. To tylko może pomóc. A teraz z innej beczki : Dziewczynki sierpień będzie mój :) Mówię Wam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zdążyłam się podpisać Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam nowa kolezanke. Graruluje tym ktore zobaczyly dwie kreski. Ja wysiadam juz dziewcczyny. Od tych tabletek 3 d*pkow 3 nosp i foliku siada mi juz zoladek. Dzis po wzieciu ostatniej tab nospy tak mnie bolal ze zgieta w pol lezalam. Wzielam krople zoladkowe bo myslalam ze zwariuje z bolu. Czulam ta tabletke na zoladku. Przeszlo troche a musze jeszcze d*pka wziac. Boli mnie kregoslup od lezenia i taka polamana sie czuje. Dzis odrobine wiecej wstalam i zaraz plamienie sie nasililo bardziej. Czuje sie fatalnie bo jesc mi sie nie chce przed mdlosci. Jak cos zjem to potem przelewanie w brzuchu. Sorki ze wam sie tak zale. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze chciałam życzyć powodzenia jutro an wizycie, Koniecznie daj od razu znać co lekarz powiedział. Trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
Zmęczona podziwiam Cię, naprawdę. a ja też dziś pomarudzę, bo niestety moje plamienie przyszło dziś z rana jak w zegarku :/ czyli pojutrze okres :(((( no trudno, przynajmniej wiem, że mogę wyjść pobiegać... echhh, do spisania później.... miłego dnia życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia - Witaj! Dzikidzik - pomyśl jak Dagietka - sierpień będzie Twój :) Alexandra - Gratulacje :) Czarna kawa bez mleka - pamiętam, że pisałaś gdzieś na pierwszych stronach :) jak się u ciebie potoczyło? Aneczka - mam nadzieję, że wizyta będzie dla ciebie budująca i wszystko będzie dobrze mi-fa-so - dziękuję zmęczona - bardzo ci współczuję :( oby ci się jak najszybciej poprawilo Dagietko :) dziękuję :) super to wszystko opisałaś, dziękuję za "kciuki". Dam znać popołudniu co i jak. Chciałam jeszcze zapytać jak długo zajęło ci zrobienie tych wszystkich badań, tzn. ile czasu minęło od decyzji o skierowaniu do terminu zabiegu. Z tego co wiem to robi się go też w określonych dniach cyklu (8-12), więc to dodatkowo uwarunkowuje termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarna Kawa bez mleka - pewnie, że pamięta, na forum pojawiło się dużo nowych osób, ale stary skład na pewno kojarzy :), co tam słychać u Ciebie? dzikidzik- u Ciebie faktycznie terminowo, ja wyliczyłam sobie do 3sierpnia- 31 dniowy cykl, to takie moje maksimum, dzisiaj 29 dzień cyklu, także tuż tuż... alexandra2p- trzymamy kciuki, teraz trzeba liczyć na to, że @ się nie pojawi. Powinnaś dostać 4 sierpnia? ana87- poczkeaj z testem, jeśli potencjalnie zaszłabyś w ciąże pod koniec cyklu to test nic nie pokarze, testy przed terminem pokazują kreski jak doszło do zapłodnienia na początku cyklu, wtedy beta ma szanse bardzo wzrosnąć, ale jeśli występują jakies dolegliwości to teretycznie poziom bety powinien być wysoki natalia- im mniej się myśli o ciąży, tym szybciej się pojawia, ja bym poczekała z testem, bo jeśli się nie pojawi to i tak przez kolejne dni będziesz się zastnawiała nad tym, czy wynik nie jest fałszywie ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
gość powyżej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku była jasna sprawa, bo na początku grudnia dowiedziałam sie że mam torbiel i chciałam sie jej pozbyć jak najszybciej, ale musiałam najpierw dostać 2 dawki hormonow, które wprowadziły mój organizm w stan menopauzy, więc przez ten czas nie miałam okresu. Przy normalnej laparoskopii nie masz tych zastrzyków, ja musiałam odczekać że względu na te torbiel. Po dwóch zastrzykach tym samym po dwóch miesiącach miałam robiony zabieg. W tym czasie porobilam wszystkie badania i zaszczepilam sie przeciwko żółtaczce. Od diagnozy do wykonania zabiegu 2 miesiące, ale tak jak mówię, u mnie trwało to dłużej bo miałam torbiel endometrialna. Wiem, że jeśli zabieg jest wykonywany na same zrosty i droznosc jajowodow, to czeka sie duzo krócej. Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję:) będziesz moją skarbnicą wiedzy, ale postaram się za bardzo nie męczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana87
Witam. dziewczyny miałyście racie, nie wytrzymałam i zrobiłam test- wyszła jedna kreska:( test jest z allegro o czułości 25 chyba jednak ten miesiąc nie jest dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makatka jeśli bedziesz miała ochotę to pytaj o co chcesz, z chęcią pomogę jak tylko będę mogla. Powodzenia kochana dzisiaj ! Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
Natalia86 -> No to czekamy do niedzieli razem z Tobą w napięciu!;P powodzonka! Aleksandra -> Wow! - gratulacje!;) Ana -> spokojnie - jeszcze dużo może się zdarzyć - przecież testowałaś na kilka dni przed @ ;P Jak zagnieżdżenie miało miejsce późno - to na test zbyt wcześnie - spróbuj raz jeszcze w terminie @ i uszy do góry :P Zmęczona -> jesteś niesamowicie dzielna, wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
hej ;-) Zmęczona w sumie po to tu jesteśmy żeby też się sobie wyżalać;-) Ana nie załamuj się bo trochę szybko więc poczekaj jeszcze zrób w terminie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Podczytuję was regularnie, ale nie piszę, bo "planowanie dziecka" mam już za sobą ;). Jestem na końcówce I trymestru, pod koniec tygodnia zaczynam II (i czekam na niego z niecierpliwością, bo mam nadzieję, że mdłości mi w końcu ustąpią). Niulek, zmęczona - gratuluję 2 kreseczek :) No i pozostałym, które ostatnio doczekały się na pozytywny test także gratulacje! Wybaczcie, że nie wymieniam was wszystkich, ale nie wszystkie z was kojarzę. Makatko - przygotowujesz się do laparoskopii? W takim razie powodzenia, oby wszystko przebiegło bezboleśnie i oby jak najwięcej udało się dzięki temu wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
makatko czekamy na wieści;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
próbowałam się dostać do lekarza i dostałam wolny termin na 23sierpień trochę się załamałam a do mojej lekarki to można się umawiać tylko we wtorki niewiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stempelek83
natalia witam alexandra ogromne gratulacje zmeczona yrzymaj sie wiem ze lezenie meczace ale warto niulek jeszcze raz gratulacje beta wyszla piekna tymianek pozdrawiam i powodzenie w II semestrze oby dolegliwosci minely makatka mam nadzieje ze laparoskopia przebiegnie pomyslnie dzikidzik i dagietka sierpiej tuz tuz wiec do dziela Bedzie Wasz U mnie bez zmian czekam na @(choc caly czas mam nadzieje ze sie nie pojawi i ze wkoncu zobacze 2 kreski na tescie) bol brzucha dziwny przedwczoraj bolal wczoraj wcale dzisiaj znowu boli oj dziwne to jakies piersia nadal bola najbardziej przy schodzeniu po schodach chyba zaczne je podtrzymywac:) dzisiaj moj 36dc i biegam do taolety co 2 godz i sprawadzam czy @ nie ma.czuje sie ciagle zmeczona,podziebiona i katar daje mi w kosc od kilku tyg, czasami podobolewa mnie glowa a nic sie nie wyjasnia chcialabym juz wiedziec co i jak bo cierpliwosc jak powiedzial moj maz nie jest maja cnota :) postaram sie poczekac do pt i jak nic sie nie zmieni to pojde do lekarza bo jesli to nie ciaza a @mi sie rozregulowala to chce to zalatwic jak najszybciej bo nie mam czasu do stracenia kazdy miesiac jest na miare zlota jak chyba dla kazdej z nas starajacych sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymianku - podpytywałam Dagietkę o laparoskopię trochę na wyrost, bo na poprzedniej wizycie mój nowy lekarz po badaniu powiedział, że być może będzie konieczna Ale do rzeczy:) Wyniki męża jak najbardziej OK:) Moje też go jakoś nie poraziły, ale ewidentnie najprawdopodobniej nie dochodzi u mnie do owulacji. Odczuwam bóle owu co miesiąc, ale najwidoczniej albo pęcherzyki za mało rosną, albo rosną i nie pękają. Na laparoskopię, mimo, że może być potrzebna przyjdzie jeszcze czas, najpierw spróbujemy leków. Powiedział, że nie byłoby właściwe robić ją od razu jako pierwszy krok. Tak więc mam CLOstilbegyt na 4 cykle w dniach 4-8dc, a jak w międzyczasie się nie uda to w grudniu jeszcze przed świętami zrobimy laparoskopię. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko mu zaufać, bo naprawdę podoba mi się ten lekarz :P Zamieszanie tylko robi mi np. czytanie netu, bo czasem ma inne zdanie niż większość piszących, chociażby na temat TSH. Podobno dla starających się ma być 1. Mi dziś wyszło: TSH - 1,64 (0,34 - 5,60) ft3 - 5,44 (3,67 - 10,43) ft4 - 13,0 (7,5 - 21,0) Powiedział, że przy normalnej normie do 5, dla starających się może być do 2,5. Dziewczyny - czy któraś z was brała CLO? Zmęczona? Podobno się po nim tyje...ja muszę bardzo pilnować wagi, a po każdej minimalnej nawet dawce hormonów niestety waga od razu idzie do góry o 2 kg i to jest nie do uniknięcia i nie do zrzucenia. Często czytałam, że dziewczyny po 4 mies. tyły po 10 kg :( Może to głupie, oczywiście nie zrezygnuję przez to z CLO, ale cały czas mi to siedzi w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymianku - gratulacje i życzę spokojniejszego i zdrowszego II trymestru Ja mam iść do lekarza na USG koło 12-14 dnia następnego cyklu żeby zobaczyć jak jajeczka reagują na CLO. Jak @ przyjdzie prawidłowo, to też to będzie ok. 23-25.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dziekuje za gratulacje:-) Wystraszona - wlasnie tak @ powinnam dostac 04.08. Test pokazal ciaze, objawy sa ale jak na razie podchodze z dystansem. Jak nie przyjdzie @ to wtedy na maksa bedziemy swietowac:-) Ana - pomalutku - nie mysl ze na pewno to nie jest ciaza - testowalas bardzo wczesnie. Poczekaj do dnia @ i jak nie przyjdzie to jeszcze raz zrob test. Trzymam kciuki. Tymianku -gratuluje prawie ukonczonego I trymestru:-) Makatka - sciskam sie za powodzenie terapii. A mnie dzisiaj od samego rana mdli nie milosiernie. Nic jesc nie moge tylko wode pije.Tragedia. W pierwszej ciazy tez tak mialam. Caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promyczkowaowa
Też mam dostać @ 4.08, dziś testowałam i negatyw. Czuję, że znowu się nie udało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
dziewczyny, jak nie w tym to w przyszłym się uda :)najpiękniejsze terminy porodu przed nami :) alexandra2p- ja na Twoim miejscu już kupiłabym szampana - oczywiście bezalkoholowego i przygotowywała się do świętowania:)- trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jeszcze raz gratuluję przyszłym mamom Witam też nowe dziewczyny :) i trzymam za was kciuki. Tymianku- ostatnio myślałam o tobie :) bo dawno się nie odzywalas. 1 trymestr już prawie za tobą więc już po mału będzie z górki.:) A ja dziś dzwoniłam do szpitala zalecili sprawdzenie bety .w piątek idę na pobranie. Jakoś dziwnie się czuję w ogóle. @ się kończy a mnie zaczęły wczoraj piersi boleć i dziś też. Brzuch mnie pobolewa jak podczas @ mimo że zawsze boli mnie tylko w pierwszy dzień. A po obiedzie strasznie mnie mdlilo:( Jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyjdzie.myślałam że jak @ przyjdzie to będzie oznaką ze mój organizm się oczyszczył a wczoraj zrobiłam sikacza i nadal jest 2 krecha i nawet nie musiałam długo czekać chociaż nie była identyczna. Fakt by. To ten z czułością 10 . Jutro chyba go powtórzę. Łudzę się jeszcze ze może być to kolejna ciąża ale cóż czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makatka ja bralam krotko clo nie przytylam jedyny minus to okropny bol jajnikow podczas owulacji. Monitoring do clo obowiazkowy. I potem bardziej bolesna @ byla ale nie wiem czy to od leku bylo. Zaczynalam w trakcie okresu chyba 3/4 dc przez 5 dni. I wlosy bardziej mi wylazily. Po odstawieniu wszystko wrocilo do normy. Bo ja mialam swoja owulacje a clo mialo dac takiego kopa ale nie pomoglo. Wiem ze niektore babeczki boli po nim glowa i puchna tzn woda sie zbiera w organizmie. Ja bralam przed pierwsza ciaza. Monitoring jest przy tym leku obowiazkowy bo moga torbiele soe po nim zrobic jak pecherzyki nie pekna. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kambel ty to naprawde sie masz. Bo co o tym myslec? Kurcze beta raz rosnie raz spada potem znow rosnie. Oby to nie byl zasniad. Moze poszukaj jakiegos polskiego lekarza albo na jakims forum medycznym popros o porade. Bo naprawde trudny przypadek. Nie wiadomo czy ciaza czy co. Ja wariuje w lozku juz. Mam dosc lezenia. Chce mi sie wyjsc na dwor,do sklepu miedzy ludzi gdzies. Albo chociaz obiad zrobic czy kurze wytrzec. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana87
Alexandra2p- sama już nie wiem. zobaczymy co z tego wszystkiego będzie. powiedz proszę jakiego testu użyłaś? Promyczkowaowa- ja wieżę że jeszcze jest za wcześnie na test, czekamy do @ z następnym testowaniem :) Kambel- to wszystko jest naprawdę bardzo skomplikowane,życzę żeby wszystko się wyjaśniło i było wszystko ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×