Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Gość dzikidzik
Wystraszona mnie wszystko boli jak na okres, a nawet bardziej... nie łudzę się za bardzo, zobaczymy co przyniosą następne dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makatka ja miałam laparoskopie i to na prawdę nic strasznego. U mnie trwalo dość długo zanim mogłam sie starać o dzidzie,bo potem miałam podawane hormony by wyciszyć endo. Najwazniejsze jednak że dzięki laparo można usunąć to co niepotrzebne w środku w moim przypadku torbiel. A dodatkowym plusem jest to że po laparo wiele dziewczyn zachodzi szybko w ciążę :) i choć to mój 4 ty cykl sie zaczyna to wierze że niedługo będę cieszyc sie dwoma kreseczkami :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagietko - kiedyś już pisałaś o tym, ale nie pamietam... ile musiałaś odczekać? miałaś jakieś zwolnienie z pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabieg miałam robiony w czwartek a zwolnienie miałam jeszcze przez kolejny tydzień po zabiegu. Wiem że niektóre kobiety dostają nawet dłuższe zwolnienia ale dla mnie to ten tydzień był wystarczający. Szczerze mówiąc to dzień po laparo jest najgorszy, bo podczas zabiegu wpuszczaja gazu do brzucha i potem wszystko boli w środku ale nie jest to ból nie do zniesienia. Ja w drugim dniu po laparo prowadziłam auto, choć pobolewal mnie brzuch i ramiona przez kilka następnych dni jeszcze. Także funkcjonować można normalnie ale w pracy nie wysiedzialabym na pewno przy biurku, bo bardzo męczące bylo siedzieć w jednym miejscu. Generalnie bardziej sie bałam czytając góra niż było to warte :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialo być fora a nie gora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dagietko :) dlatego wolę zapytać ciebie niż czytać ogólnie w necie :) a czy przed zabiegiem musiałaś mieć jakieś szczególne badania? skierował cię lekarz prywatny czy z NFZ i w związku z tym czy zabieg był darmowy? w normalnym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat miałam prywatnie robiona laparoskopie bo koniecznie chciałam u konkretnego lekarza, specjalisty od torbieli i endo, a on tylko prywatnie robi zabiegi. Badań miałam mnóstwo jak dla mnie. Po pracy Ci napisze bo mam taka kartkę z całym wykazem badań, między innymi hormony, które bedziesz i tak miała robione. Po za tym z tego co pamiętam to ogólne badanie krwi, moczu, posiewy, ekg, rtg klatki piersiowej, cytologia i coś na pewno jeszcze czego nie pamietam, a napisze później. Ja nie byłam wcześniej szczepiona na żółtaczkę więc musiałam w trybie przyspieszonym przyjąć szczepionki przeciw żółtaczce, bo to wymagane do zabiegu. Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że laparoskopie można robić na nfz. Dagietka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko ;) tyle tego...jeśli będzie ci się chciało to napisz, dziękuję:) choć to pewnie i tak zależy od konkretnego przypadku, od lekarza i miejsca, gdzie będzie zabieg. Ja teraz mam lekarza prywatnego i dlatego pytałam o koszt zabiegu, bo na logikę powinien też być prywatnie, tak jak wszystkie badania laboratoryjne, ale z tego co gdzieś wyczytałam, to mój lekarz pracuje też w szpitalu i tak "kombinuje", że zabiegi zleca na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pracuje w szpitalu to może uda ci sie zrobić przez nfz. Mnie zabieg kosztował 4 tys plus wszystkie badania prywatnie około tysiąca. Ale czego sie nie robi dla zdrowia :) badania chyba są wymagane do laparoskopiu te co wymienilam z tego co wiem. Oczywiscie napisze ci po południu dokładnie jakie miałam badania robione. Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno. Ceny laparoskopii są różne, ks duzo akurat placilam, ale można na pewno za połowę tego zrobić zabieg. Dagietka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie trochę mnie ta kwota zszokowała, bo wyczytałam gdzieś na forum, że dziewczyna płaciła 560 zł. Co prawda forum było kilka lat stare i spodziewałam się, że cena wzrosła, ale nie myślałam, że aż do 4 tys Wszystkiego się dowiem jutro. Akurat mam wizytę o 13:00, więc zostało równo 24h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do_zmęczona
Tygodnie ciaży liczysz według ostatniej miesiączki ponieważ terminy z usg będą się różnić a zatem pierwszy dzień cyklu to 0 tydzień i 0 dzień , jeżeli np. dzisiaj według miesiączki masz 6tydzień i 1 dzień to jet to już zaczęty 7 tydzień, (czyli jesteś w 7 tygodniu) Najlepiej będzie ci się liczyć jak zapamiętasz w którym dniu miałaś 6 tydzień i 1 dzień i wtedy każdego tego dnia w tygodniu będziesz zaczynać kolejny tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do_zmęczona
Jeżli miesiączkę miałaś 16.06 to był twój 0t0d, w skrócie w każdy poniedziałek tygodnia będziesz zaczynała nowy tydzień 29.07 - 7 tydzień, 5.08 - 8 tydzień, 12.08 - 9 tydzień, 19.08 - 10 tydzień itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie co do cen to nie ma reguły. Ja wiem że płaciłam duzo, choć mogłam iść do innego lekarza i płacić mniej. Na pewno można to duzo taniej zrobić. Cenami nie ma co sie sugerować, jutro sie dowiesz jakie są one u Twojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To byłam ja dagietka wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
ją miałam ten sam problem z wliczeniem tygodnia bo wczoraj jak odebrałam wyniki pani mi powiedziała że to pozwej 2tygodnia a na kalkulatorze wychodzi że 5 więc myślę że 5 z tego co napisała do zmęczona jak liczyć wg ostatniej @ a dokładnie to 4tydz.3dzień:-) chyba że coś źle policzyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmm
niulek dobrze liczysz a pni w laboratorium pewnie miała na myśli 2 tydzień od poczęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Tak nieśmiało piszę na Waszym forum :) Chciałabym dołączyć do Was :) W niedziele mam dostać @, ale nie wiem czy przyjdzie, mam nadzieje że nie :) Otóż mam już jedno dziecko, prawie 4 letnią córkę i chcemy z mężem mieć drugie. Ostatnio w czasie mojej owulacji, a wiem kiedy ją mam bo dokładnie czuje, z mężem poszliśmy na żywioł i pierwszy raz od roku kochaliśmy się bez zabezpieczenia, czynność powtórzyliśmy za dwa dni. Teraz mam objawy podobne jakie miałam będąc w ciąży z córką. Ból piersi, częstomocz, ból podbrzusza. Mam nadzieje że to coś zwiastuje, bo normalnie przed @ nie mam żadnych dolegliwości. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
witaj Natalia!!! :) widzę, że z tego samego rocznika jesteśmy :) z pierwszym dzieckiem szybko zaszliście w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
witamy nową forumowiczkę :) dzikidzik- też jestem z waszego rocznika- w końcu to najlepszy 86- rok czarnobyla heh :) kto wie, ty aktywnie działałaś, u mnie nie ma nawet cienia nadziei, chyba, że owulacja była w dniach teoretycznie nie płodnych, ale wg. mnie była prawie planowo, ostatnio zauważam specyficzny ból jajnika i nie koniecznie zawsze idealnie 14 dni przed @. Miałam go tydzień temu w czwartek i wczoraj, ale nie możliwe, żebym miała wczoraj drugą owulację. Choć jak zmęczona zauważyłam, że nie pojawiło się nic po, tak jak to zawsze jest już po.., ale kto to wie czy to nie norma. zmęczona- hormony szaleją, to bardzo dobry znak, piesek jakoś to wytrzyma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:-) Natalia fajnie ze do nas dolaczylas. Widze ze ty jestes w podobnej sytuacji do mojej a mianowicie jedna dziecko w domku - moja mala jest z 05.05.2009 i teraz planujesz nastepne (albo juz sie to stalo:-) - za co trzymamy kciuki. Dziewczynki musze sie z wami podzielic szczesliwa wiadomoscia a mianowicie dzisiaj kilka minut temu zrobilam test (a do okresu mam 5 dni) i wyszedl pozytywny:-) A teraz najlepsza czesc - moja siostra tez mi obwiescila ze jest w ciazy:-) Wszystkim staraczkom zycze szybkich sukcesow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana87
Alexandra- gratuluje :):):) fasolki:):):):) chciałabym się także doradzić- @ mam mieć 6.08 jednak mam pewne dziwne objawy które trwają już jakiś czas, a mianowicie- bóle jajników, podbrzusza, pleców tuż przy nerkach, oraz nie wiem jak to nazwać - jakby (ciągnięcie, swędzenie czy smeranie) co jakiś czas sutków, piersi ogólnie nie bolą ale czuje jakby się powiększyły. Chciałam zapytać czy 6 dni przed\@ mogłabym zrobić test ciążowy? bardzo chciałabym dwie kreski . jednak sama nie wiem co myśleć.prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową forumowiczkę:) ciesze się bardzo że jest nas troche wiecej :) od razu zyczę powodzenia :) Ja trochę się zaczynam denerwować tym podejrzeniem toksoplazmozy. W czwartek jade na konsultacje do przychodni chorób zakaźnych. mam nadzieje że lakarz powie mi cos dobrego i mam nadzieje ze nie trafię do szpitala:( tyle się naczytałam w interniecie o tej chorobie że na prawde się martwie. Ten tydzień to już 14 więc powoli do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana87 ja testowalam dzisiaj czyli 5 dni przed okresem i wyszlo pozytywnie. Moim zdaniem sprobuj jutro rano zrobic a potem powtorz w dniu planowanej @. Tylko jak ci negatywny wyjdzie to sie od razu nie stresuj bo nawet na testach jest napisane ze powinno sie testowac gora 4 dni od spodziewanej daty @ (wszystko zalezy od czulosci testu). Aneczka0124 trzymam kciuki zeby wszytko bylo w porzadku. Daj nam jutro znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka0124 sorki rozkojarzona jestem - myslalam ze dzisiaj jest sroda:-) A wiec odezwij sie do nas po wizycie u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za miłe przyjęcie :) Ja o moją córkę starałam się ok roku, ale wcześniej brałam tabletki anty.i nie dojrzewały mi jak należy pęcherzyki. Może też za bardzo chciałam? Ale jak już trochę odpuściłam, rzuciłam się w wir pracy to się udało :) i mam już swoją Alicje :) Choć w ciąży było ciężko - bo 90 % leżałam ,ale było warto. Teraz trochę się obawiam, że zbyt szybko się cieszę, że może nastąpić poronienie samoistne i przyjdzie @, albo w ogóle nie zaszłam, mimo że mam znaczne objawy. Boję się cieszyć. Alexandra2p - gratulacje :) i jak pięknie wyszło, że Twoja siostra również w ciąży. Zdrowia :) Ana87- ja mam dostać @ w niedziele, a mam objawy ciążowe i również chciałabym zrobić sobie test wcześniej. Ale boje się rozczarować, że będzie negatywny, albo będą 2 kreski, a później okaże się że doszło do poronienia samoistnego i będzie ryk:( Wolę poczekać. Co do toksoplazmozy, to jej się nie obawiam, gdyż w zeszłym roku na nią zachorowałam. Ale w ciąży nie byłam, więc nie jest to tak niebezpieczne jak dla kobiet w ciąży. Miałam mocno powiększone węzły i leżałam na to 7 dni w szpitalu na oddziale chorób tropikalnych i odzwierzęcych - masakra. Pozdrawiam Was dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Aneczka na pewno będzie dobrze;-)trzymam kciuki;-) Alexandra gratulację;-) to będziesz fajnie miałą że z siostrą sie wspólnie będziecie wspierać;-) Ana ja robiłam 4 dni przed @ i to tak po 18 i wyszła druga blada a testy miałam o czułości 10 ale tak jak alexandra mówi możesz zrobić tylko się nie załamuj jakby wyszedł nagatyw bo to przed @ trzymam kciukasy za dwie kreski;-) Cześć Natalia;-) fajnie że nas tu juz tak dużo;-) Wystraszona nadzieja ciągle jest;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×