Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

to ja jeszcze dopiszę plus w sezonie letnim jak są różne imprezy plenerowe można sobie iść i nie martwić się że trzeba już wracać bo dziecko chce spać, można sobie obejrzeć to co się chce zamiast stać przy kulkach czy innych atrakcjach dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatka - nie jesteś sama, u mnie też papier toaletowy idzie jak świeże bułeczki:) balsamów to ja też mam dużo różnych, a niekiedy jest tak, że nawet miesiąc się nie posmaruję żadnym, mam takie fazy albo się smaruję codziennie, albo i nawet 2 razy dziennie, albo tygodniami nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
Cześć Dziewczyny;P To i ja się dołączam do listy oczekujących. 30 lat, starania o 1sze dziecko właśnie rozpoczęliśmy z mężem od tego cyklu. @ planowo: 24 czerwiec;) - także już jesteśmy na szpilkach co będzie się działo na przełomie tygodnia/ Na razie wydaje mi się, że mam bardzo czułe i nabrzmiałe piersi (zazwyczaj nie są takie przed @)...no ale jak wiadomo - może to po prostu jakaś nowa reguła:).. Tak czy owak - życzę Wam gorąco bobaska - i to jak najszybciej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskółka, niulek x - prawdziwe wasze + :) wieczorem kocyk i TV, albo mąż :) a rano w weekend faktycznie 2h zajmuje "zebranie się do kupy" bo makijaż z doskoku między kawką, śniadaniem, a "Dzień Dobry TVN" :) zmęczona - też racja - festyn bez zamków dmuchanych i basenów z piłeczkami, a w TV nie trzeba bajek oglądać :) * no to wieczór kończę ze znacznie lepszym humorem, dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatka to u nas to samo, leci ten papier że hej :) dlatego na mojej liście to jeden z produktów do robienia zapasów :P to ja mam jeszcze jeden plus jak dostanę okres czy zle się czuję lub mam zły dzień mogę w spokoju przykryć się kocem i zobaczyć jakąś dobrą komedię z lampką wina i czipsami lub czekoladą i nikt mi nie przeszkadza. albo w trakcie przytulanek nie mamy dylematu że dziecko płacze i co zrobić czy wstać czy dokończyć bo oboje jesteśmy już blisko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
się robi;) STARACZKI: NICK...................WIEK......STARANIA OD......STARANIA O.......TERMIN @ milllllenka...............24............... 2 cykl.................2 dziecko................27.05 dziki-dzik...............26................4 cykl.................1 dziecko................11.06 kambel .................22................3 cykl..................1 dziecko................13 06 kiku88...................30................8 cykli...................1 dziecko..............17.06 Klasyka. ............ .26.................2 cykl.................1 dziecko................22.06 niulek x ............ . .22................1 cykl..................1 dziecko................22.06 jaskółka87............26..................6 cykl..................1 dziecko...............23.06 Westa i Hestia.......30................1 cykl.................1 dziecko ................24.06 oczekuje...............21.................8 cykl.................1 dziecko................26.06 stempelek1983......30.................4cykl............. .....1 dziecko...............30.06 wystraszona27......27.................1 cykl...................1 dziecko...............30.06 pasikonik88...........25................................ ...........2 dziecko...............03.07 Dagietka30 ............30................2 cykl.................1 dziecko................04.07 mi-fa-so.................31................5 cykl...................2 dziecko...............09.07 kicccia..................24................2 cykl.................. 2 dziecko...............10.07 roxien21................27................3 cykl..................1 dziecko................10.07 makatka03............32...............10 cykl..................1 dziecko...............12.07 zmęczona26.........26.....14 cykl od poronienia..... 1 dziecko.............12/13.07 Efie.......................33................3 cykl................1 dziecko.................13.07. kiku88..................30.................9 cykl......... .......1dziecko..................14.07 W CIĄŻY: NICK.....................WIEK........CYKL...........DZIEC KO.....TERMIN PORODU titi..............................................1 cykl.......2 dziecko.................01.2014 slodka cytryna100....32.......od dawna..........1 dziecko.........04-06.01.2014 aneczka0124............21...........1 cykl..........1 dziecko..................01.2014 inez10.......................37............1 cykl.........3 dziecko.............31.01.2014 tymianek111.............28............2 cykl..........2 dziecko.............07.02.2014 lulika.......................30/31..........2 cykl........2 dziecko..................02.2014 RybkaPlum.............29..............2 cykl.........2 dziecko................23.02.2014 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny trzeba przegonić jakoś tego doła co nam @ podarowała. Ja polecam jakąś dobrą komedię. Ze swej stronę mogę polecić: teściowie, facet pełen uroku, dorwać byłą,łatwa dziewczyna, ponadczasowego żandarma z saint tropez i resztę filmów z tym aktorem, goście goście i narazie tyle. A jak któraś lubi to francuskie seriale kryminalne: laura - śmierć zapisana w kartach, kamienie śmierci, horoskop śmierci, sekrety wulkanu. a ostatnio zaczęliśmy z mężem oglądać rodzinkę pl od początku i marzy nam się taka gromadka eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Dagietka - dziękuję za odpowiedź. Życzę wam wszystkiego dobrego, a z pomocnym lekarzem pójdzie na pewno sprawnie, trzymam kciuki * Westa i Hestia - witaj :) kolejna 30-tka w naszym gronie :) Jak te czasy się zmieniają - jak moja mama była w moim wieku, to ja już miałam 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
westa i hestia fajnie ze dołączyłaś do nas :) w grupie zawsze raźniej, można podzielić się swoim radościami i smutkami a wiadomo że kobietę najlepiej zrozumie inna kobieta w tej samej sytuacji. to za tydzień będziesz testowała :) my za tydzień rozpoczniemy starania znów i się zastanawiam w końcu jak się starać czy co 2 dni czy codziennie? bo w sumie staraliśmy się i tak i tak i narazie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatka ja mam 26 parę lat temu byłam pewna że w tym wieku to już 2 będę miała lub się o nie starała eh, moja mama miała 24 jak mnie urodziła. i ja zawsze też chciałam urodzić pierwsze do tego wieku. ale się nie udało. teraz bym chciałabym zajść jak najszybciej i urodzić powiedzmy w wieku 27 lat, potem w wieku 29/30 starać się o drugie. ale wiadomo my planujemy a życie inaczej pisze scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek--- > może gdybym miała mniej niż 30 lat to nie liczyłabym dni płodnych, a tak staram się wykorzystać każdy miesiąc. W moim wieku liczy się każdy cykl i jeśli nie stoi nic na przeszkodzie aby go wykorzystać to muszę przynajmniej próbować celować w najbardziej płodne dni. Chociaż miałabym wielką ochotę odpuścić i nie myśleć o tym. W sumie to przez najbliższe dwa lata spokojnie mogę na luzie do tego podejść. Później już będę się martwić i zastanawiać co zrobić. Plusów nie posiadania dziecka jest dużo, można tak na to spojrzeć jednak później i tak nie jest to ważne. 1. Dla mnie teraz najbardziej liczy się brak obowiązku … mam psiaka ale to co innego. Mogę go zostawić w domu samego na kilka godzin, a z dzieckiem już będzie ciężej ;-) 2. Dziecko kosztuje … teraz mogę sobie pozwolić na fajną torebkę, dobre kosmetyki, ubrania … a nie wiem jak to będzie jak już się maluch pojawi. 3. Mamy siebie z mężem tylko dla siebie i jest nam z tym dobrze. 4. Wyjazdy – jeździmy często i daleko i będzie mi tego brakowało. 5. Lenistwo – czasami ma straszną ochotę po prostu nic nie robić, biorę piwko, książkę i siadam na tarasie na kilka godzin … czasami przyjdzie mój psiak mi poprzeszkadzać. zmęczona--- > też myślałam o podyplomowych, ale dla mnie dodatkowy koszt to dojazdy i noclegi. Nie uniosłabym tego finansowo. Liczyłam kilka razy i musiałabym bardzo oszczędzać. Zapasy kiedyś robiłam, kupowałam po kilka tych samych produktów ponieważ akurat była Promocja. Teraz mam podwójne tylko to, co najczęściej się kończy – mydło, szampon, pasta do zębów. Inne kosmetyki staram się kupować po zakończeniu opakowania. Ja kupuję naturalne kosmetyki, a one są ciut droższe od tych zwykłych więc zapasy ciężko mi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Jak żywiołowo się zrobiło na forum, ja dlatego wyjechałam na dłuższy urlop. Wiedziałam, że taka okazja może się szybko nie pojawić, także spokrzystałam z chwil wolności, a teraz zaczynam odkładanie. Odnośnie badań, ja w zesżłym tygodniu byłam na kolejnej kontroli u gin. jestem zdrowa jak ryba, bałam się infekcji po wakacyjnej, ale na szczęscie obyło się bez. RybkaPlum- dzięki, ja się nie nastawiam, wiadomo, że jakieś myśli sąm, że mogło się udać, ale starm się odciąć od tych myśli i skupić na tym co muszę jeszcze zrobić nim zajdę w ciążę. Za pierwszym razem bez wielkich planów zachodzą wielkie szczęściary. Uwierz, że mnie też bawi sama myśl o naszej minach i te moje myśli więc nie dziwię, się reakcji :)) Póki co nie przywołuje tego w naszych domowych pogawędkach, ale pewnie za jakiś czas będziemy się z tego razem śmiali,a nie każde z osobna:) Tak to jest, pierwszy raz w pełni świadomie i celowo. zmęczona- ja jestemn typem chomika,podobnie jak ty poluje na promocje :)) daltego tak spodobał mi się amarykański program o kuponach, heh ale po śmietnikach bym nie biegała, za to potrafię kupić zapas 6 szamponów, 12 słoików sosów, 10 opakowań piersi z kurczaka, 6 kg karkówki, przyjeżdzam do domu i zastanawiam się gdzie to pomieścić :) Taka już jestem nie potrafię oprzeć się promocji, ale kupuję tylko potrzebne rzeczy. Obecnie właśnie kończy mi się zpas kawy i herbaty, heh może ktoś słyszał o promocjach liptona i nesca ? :)) Jak to mówią - dobry zwyczaj nie pożyczaj :) Ja zaczęłam prowadzić tzw. akcje denko :) nie twieram nowego kosmetyku tego samego rodzaju dopóki nie skończe poprzedniego, miałam już takie sytuację, gdzie na pólce kólowało 5 końcówek kremów, chociaż przyznam, że cieżko mi żyć w świamdości, że mam coś nowego i jeszcze tego nie używam. Miłejgo dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi-fa-so--- > a jakie testy masz? Ja teraz zakupiłam z allegro. Mam jeszcze kilka LH z Rossmanna i chcę zobaczyć jak działają, tak dla porównania. Te z allegro dużo tańsze więc postanowiłam spróbować. Z tym rodzeństwem to super sprawa jak później dzieciaki się dogadują i trzymają razem. Ja mam siostrę, ale tak naprawdę to nie czuję abym ją miała. Zapatrzyła się w swojego męża i jego rodzinę całkowicie mnie od siebie odsuwając. Mieszka za granicami kraju i okazji do spotkań jest bardzo mało, a i tak wówczas przykleja się do męża i nawet nie chce ze mną spędzić chwili. Starałam się jakoś do niej dotrzeć, ale nie udało się. Nie było między nami żadnej kłótni, ot tak po prostu przestala się interesować, pisać, dzwonić … makatko--- > regularne cykle są fajne, ale nie gwarantują ciąży … czuję kiedy mam owulację, testy to potwierdzają, ale co się dzieje dalej … czy pęcherzyk pęka, czy plemniki są ok. … tego nie wiemy. zmęczona--- > uwielbiam takie filmy i też mam kilka swoich ulubionych „pod słońcem Toskanii”, „p.s. kocham cię”, „to właśnie miłość”, „sposób na teściową”, „ślubne wojny” i jeszcze kilka innych … zawsze potrafię się na nich oderwać od codzienności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj podjechałam do stadniny i się przeraziłam. Nie jeździłam jakieś 4 lata. W tym czasie była budowa domu, przeprowadzka i po prostu nie było czasu. Jak wczoraj zobaczyłam ceny to się przeraziłam ... ja rozumiem, że wszystko podrożało, ale o 200% ... koszmar!!! Policzyłam wszystko i wyszło mi nie 250zł jak kiedyś a 600zł za przynajmniej namiastkę tego co było 4 lata temu ... zrezygnowałam. Znowu się poryczałam w domu. Chciałabym się czymś zająć popołudniami i muszę poszukać jakiegoś zajęcia, konie odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie - ja mam tym razem testy z allegro, te tanie, mam nadzieję, że działają dobrze. Poprzednio miałam takie z apteki, ale to za drogi interes. Rodzeństwo.. ja mam jedną siostrę rok starszą, wiadomo w okresie liceum były kłótnie, fochy, tym bardziej, że miałyśmy wspólny pokój. Ale teraz jest super, mimo, że też dość rzadko się widzimy, moja siostra mieszka w Niemczech. Mój mąż ma 4 rodzeństwa. Więc jak się zjadą wszyscy na święta to jest naprawdę fajnie i wesoło:) A moja najlepsza koleżanka jest jedynaczką, kiedyś jej zazdrościłam, bo miała pokój tylko dla siebie :P a ja musiałam dzielić go z siostrą, ale teraz bym się z nią nie zamieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi-fa-so---> tylko pozazdrościć takiej siostry!!! Chciałabym mieć ze swoją taki kontakt. Może kiedyś jej się odmieni i poczuje potrzebę posiadania siostry, na dzisiaj mogę dla niej nie istnieć ... ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie – mój brat też zagranicą z żoną, przyjeżdża najczęściej raz w roku na tydzień, wtedy się spotkamy wszyscy razem raz lub 2. Kontakt mamy dość luźny ale też bez żadnej kłótni, po prostu nie mieliśmy się kiedy „zaprzyjaźnić”, bo najpierw przeszkadzała różnica wieku 4 lat, tym bardziej że jest różnica płci, potem ja wyjechałam na studia na 5 lat, potem mieszkałam z ówczesnym chłopakiem 2 lata, więc byłam poza domem rodzinnym, a w międzyczasie on pracował zagranicą, aż w końcu przeniósł się tam na stałe, tak że nie było ja nawiązać bliższej więzi, ale ogólnie jest OK. Też lubię konie, mam nawet w pobliżu 2 stadniny, ale zawsze przerażały mnie właśnie koszty i nigdy osobiście nie spróbowałam :) Efie, Zmęczona – też lubię takie „babskie” komedie dla relaksu, one są wszystkie tak podobne, w sumie o wszystkim i o niczym, że mi się mieszają i najczęściej nie wiem, która była o czym :) Filmy francuskie też lubię. I czeskie komedie, filmy Woody’ego Allena itp. Był nawet taki moment, że miałam karnet do klubu konesera w kinie na takie nietypowe, niepopularne filmy. Niestety mam tak, że jak obejrzę, to najczęściej szybko zapominam i nie potrafię po jakimś czasie opowiedzieć o czym konkretnie był, podobnie zapominam tytuły, więc nie podam :( Mam nadzieję, że to nie pierwszy objaw demencji :D mi-fa-so – również zazdroszczę siostry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi-fa-so, już niedługo nadchodzą Twoje dni;) Córcia będzie miała rodzeństwo, spokojnie:) Tymianku, ja mam tak samo-czasami chciałabym znowu być sama:) Ale tylko czasami;) Swoją drogą-te Wasz plusy nieco mnie dobiły;PPPP Jaskółka, obserwuj cholerę, obserwuj:) Dagietka, najważniejsze,że ufasz swojemu lekarzowi! Wiesz co i jak, to możesz działać:) Moja koleżanka po laparo zaszła w ciążę bardzo szybko:) Westa i Hestia, witaj na naszym forum:) Zobaczysz, jak fajnie Ci tu będzie-same fajne Baby u nas:D Makatka, u nas również papier toaletowy zużywa się w ekspresowym tempie;P Ja nie wiem dlaczego;) I codziennie kosz pełen śmieci;P Efie, kuźwa, no nieźle z tymi koniami://// Jak pech to pech:/// Wystraszona, masz rację, nie nastawiaj się-lepiej mieć super niespodziankę:D Co do testów-ja miałam z allegro ciążowe-sprawdziły się:) A co do owulacyjnych, to nie pomogę, bo nie używałam nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybko---> koszty mnie poraziły. Ta sama stadnina, ta sama Pani instruktor ... pogadałam i niestety takie teraz obowiązują ceny. I tak utargowałam trochę, ale wyszło mimo wszystko strasznie dużo. Muszę sobie poszukać czegoś innego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zamówiłam testy na allegro i właśnie teraz do mnie dotarły :-) szybko! ciekawa jestem ich działania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że mi również sie szybko uda. Co do testów owulacyjnych, ja mam takie z allegro. W zeszłym miesiącu pokazały mi idealnie owulacje, ale błąd zrobiłam bo po pierwszym pozytywnym teście owulacyjnym przestalam je robić, a podobno pozytywne mogą wychodzić kilka dni. Potem mąż wyjechał no i nie udało sie w poprzednim cyklu. Teraz ma zakaz wyjazdów przez najbliższe dni, nie chce stracić kolejnej szansy :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie - podaj namiar na sprzedawcę :) też powinnam powoli kupić Dagietko - tak, podobno testy owu mogą wychodzić kilka dni pozytywne, ale również podobno powinno się robić tylko do pierwszego pozytywnego i od niego liczyć te 24-36h jak jest w ulotce i w tym czasie owu powinna wystąpić, a dalsze robienie testów podobno tylko wprowadza kobietom zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny, dziewczyny..... naprawde.. prawdziwe te wasze plusy.. :-) ale prawde powiedziawszy to człowiek zaczyna doceniać tak prrraaawdziwie ta wolnośc jak ma ją juz zabraną :-(... dla mnie najtrudniejszy był pierwszy okres... ok 3 miesiecy.. bo nagle świat wywrócił mi sie o 180% we wszystkich aspektach... po tem już człowiek godzi się z losem , potem przyzwyczaja, a potem nie może już sobie wyobrazić ze mogło by być inaczej ...:-) tak wię naprawde kozystajcie dziewczyny, bo jak mawai mój znajomy "nie znacie dnia ani godziny" Witam nowe staraczki :-) A co do mojego antybiotyku to chyba go wezme bo znalazłam wreszcie ze jest to lek z gr. b.. do grupy a zalicza się reni na zgage., część witamin chyba espumisan itp... a ja jak kasłałam tak kaszle nadal.. a mąz był wczoraj u innego lekarza i też dostał antybiotyk, a w końcu to małżonek sprzedał mi choróbsko więc to raczej to samo.... Efie... kurcze w szoku jestem... az sama sie wkurzyłam jak to przeczytałam.. człowiek próbuje sobie jakos czas zorganizować.. cos sobie zaplanuje a wszystko opiera się na kasie... wkurza mnie ze coraz mniej ludzi, rodzin stać na jakiekolwiek rozrywki tylu basen, kino, konie... ja już nie mówie o wyjazdach zagranicznych ale o takim zwykłym spedzeniu czasu, jakiejkolwiek rozrywce.... ja z jednej strony żałuje różnycy wieku jaka będzie między miomi dziećmi (ponad 6 lat0 ale z drugiej str ma to swoje plusy... bo utrzymac dwoje dzieci na studiach... w tym samym czasie... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika---> dokładnie! niby nie zarabiam źle, nie mogę narzekać, mąż też pracuje, prowadzi własną firmę. Fakt spłacamy duży kredyt wzięty na dom, ale jeszcze dwa/trzy lata temu przy tym samym kredycie stać nas było na dużo więcej. Teraz też nie muszę liczyć wszystkich zakupów w markecie, czy zastanawiać się nad ceną tego mleka czy innego, ale niestety mniej zostaje na jakieś hobby, dodatkowe zakupy np. odzieżowe lub tak jak napisałaś na wyjazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie uda mi się w tym cyklu... Tfu, tfu... To też zakupie testy owu. Co do finansów to poprostu przykre że mało kto z tego powodu może pozwolić sobie na częste rozrywki:-( każde z nas chciało by wysłać kiedyś dziecko na wakacje, lekcje gry na instrumencie, zajęcia sportowe czy cokolwiek innego... Ale realia są takie że mało kogo na to stać. Co do waszych plusów oczywiście są prawdziwe... Ale myślę że żadna matka ny się nie zamieniła:-) mi macierzyństwo łącznie z jego ciemnymi stronami bardzo odpowiada:-) mimo młodego wieku wcale rozrywek mi nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicccia - wiadomo, te + to tak trochę na pociechę, bo inaczej by nas nie było na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×