Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Jesli chodzi o laktator i butelke do trgo to bym wziela. Kolezanka z sali od razu miala pelno pokarmu i kazaly odciagac recznie bo mowily ze trzeba byc przygotowanym na takie sytuacje..... Strasznie niemilo ja potraktowaly a jej maluch w inkubatorze lezal i dodatkowy stres :-\ Co do butli to z perspektywy czasu to bym wziela. Przy nastepnym na pewno biore :-) Ale wam zazdroszcze ze jeszcze macie maluchy w brzuchach :-) ale juz nasam koniec prawie zwariowac mozna bylo ze juz sie jest ociezalym (zwlaszcza ze trafilam na te najgorsze upalu ;-)) Ja trafilam na mile panie pielegniarki i polozne i tego tez Wam zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Ja juz nie mam miejsca, zeby to spakowac nawet - jak bedzie potrzeba to tatus przywiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_2013
AS1985 dziękujemy ;) a co do końca to faktycznie oszaleć można ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Ja juz tez mam dosc, tym bardziej, ze ciagle sama siedze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniellka
No wlasnie niby 20 tydzien a mi zlecialo strasznie od momemtu jak juz wiem ze bediemy mieli dzidzie jakos ten czas szybciej mi leci :) To fajnie ze sa dobre opinie zaraz lzej na duszy ,, wczoraj kolezanka cos mowila ze smoka jej nie pozwolili kazali wlozyc palca do buzki (dla mnie nie zbyt ciekawe rozwiazanie ) ale to chyba jak sie trafi na jaka Pania :) zreszta zawsze mozna protestowac heheh chodz wlanie tak jak mowisz nie potrzebny dodatkowy stres .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
Moja koleżanka rodziła pół roku temu w Wejherowie i miała smoka z tego co mówiła nikt tam nie protestował :) Zawsze można wziąść na wszelki wypadek..ja o wyprawce szpitalnej będę myśleć dopiero w grudniu :)....ale już nie mogę się doczekać :)))) Mam nadzieje że jeszcze jakieś mamusie napiszą tutaj swoją opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Jutro zaczynam 38 tydzien, wiec niewatpliwie niedlugo cos napisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gieniusia
Iwona to fajnie - ja zaczynam 36 i jestem ciekawa najświeższych newsów. Jak byłam na KTG trafiłam na słynnego doktora S. Powiedział raptem 3 zdania przez cały czas - wszystkie do siebie he he. Ale nie powiem - USG zrobiłm meeega dokładnie i tyle mu to zajęło, że aż zaczęłam się martwić, czy wszystko ok. Oczywiście wypis - takie hieroglify, że nikt nie jest w stanie tego przeczytać:) Ale jak trafię na niego na porodówkę, to się chyba popłaczę albo ucieknę do Redłowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Kto to jest doktor S.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gieniusia
Na poczatku wątku trochę o nim było. Lekarz, któy pracuje w We-wie. Niestety mało sympatyczny - krótko mówiąc, jak to określił go ktoś, kto miał z nim do czynienia przy własnym porodzie - słowotok hi hi. Co do kompetencji nie będę się wypowiadać, bo jak pisałam badanie zrobił porządnie, przynajmniej tak mi się wydawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Nie wiem o kogo chodzi, nie chce mi sie szukac po calym watku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
Mamusie a kiedy robiłyście posiew z dróg rodnych? Czy przy przyjęciu w Wejherowie oni wymagają jakiegoś bardzo aktualnego wyniku czy wystarczy raz zrobione badanie? Nigdy nie wiadomo kiedy można się zarazić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
Gieniusia nie martw się, może być mało sympatyczny ale ważne żeby dobrze wykonywał swoją pracę! :) Pamiętajcie o naszych prawach i obowiązkach lekarzy i położnych w trakcie porodu i opieki okołoporodowej polecam stronkę rodzicpoludzku.pl Wkońcu to cudowne przeżycie, rodzimy dziecko, niektóre z nas doświadczą tego może tylko raz i prawa kobiet rodzących muszą być respektowane dlatego chylę czoła przed Paniami położnymi w Wejherowie o których pisały wcześniej mamusie, ale tak powinno być zawsze i wszędzie. Poród i pierwsze dni z dzieciątkiem to powinien być cudowny i wspaniały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniellka
Iwona80 chodzi Doktora Sadowskiego , tez mialam okazje poznac na sor jakies 3 tyg temu .. troche dziwny mało mówny , ale nie kazdy jest mily z natury:) i ,, wytlumaczylm tym ze przed moja wizyta mial cc wiec myslam ze jest po porostu zmeczony . Usg dlugo i dokladnie zrobil na moje kilka pytan :usłyszalam ginekolodicznie ok ... i na tym koniec dyskusji :) jedyne co mnie uraziło to to ze po uzg nie dal mi chusteczki do wytarcia zelu .. a wrecz wreczyl karte ciazy i pokazal drzwi ,,na szczescie łazienka obok :) No wlanie z tymi prawami jest roznie bo jak sie zle czujesz badz cos ci dolega nie zawsze masz sile i ochote cos wyjazsniac .....Ale cieszmy sie dziewczyny bo poczytalm wczoraj o innuch szpitalach w okolicy ,,, i wychodzi nasz jest najlepszy !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniellka
JoannaParis na kiedy masz termin ? Bo tak patrze ze jestem tu najmlodsza brzuchem hahhahahahahha ,,,, Tinnera sie nie odzywa pewnie juz tuli swoje kruszynki ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
Ja mam termin na 15 stycznia :) Właśnie rozpoczęłam 28 tydzień ciąży :) Dobrze, że mimo wszystko wychodzi, że nasz szpital jest najlepszy w okolicy .. a co myślicie o tej teorii, że kobiety o szerokich biodrach mają łatwiejszy poród ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
ja wręcz słyszałam Szerokie biodra = stworzona do rodzenia dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniellka
cos w tym jest , tylko chodzi chyba bardziej o miednice :) Jak ci przebiega ciaza ? U mnie na poczatku wymioty ,a teaz bole glowy i bezsennosc :( i do tego cukier podwyzszony ...ehhh zazdroszcze dziewczynom ktore juz maja za soba porod lub sa na koncowce ....znasz juz plec ? Moj uparciuch nie chce sie pokazac najpierw pupcie a teraz pepowina miedzy nozkami ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Juz teraz wiem, ze chodzi o dr Sadowskiego, bo mialam przyjemnosc (?) sie z nim dzisiaj zetknac ;) jakas grubsza afera jest z dr Wajlonisem chyba, ale nie wiem o co chodzi...w kazdym razie dr Sadowski byl dzisiaj w zastepstwie...No coz, nie jest to moj ulubiony typ czlowieka, bo stresuje mnie jak ktos nic nie mowi, tylko patrzy w ten ekran jakby czegos zlego szukal na sile...ale fakt, badal mnie dlugo, zakladam, ze dokladnie i ze wie co robi...pobral tez wymaz na paciorkowce i kazal zaniesc od razu...moze to i dobrze, ze juz wiem kto zacz, bo na porodowce bym sie pewnie stresowala a tak juz wiem kogo sie spodziewac w razie co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaParis
Anielka ja na początku ciąży czyli pierwsze 4 miesiące miałam cały czas nudności, czasami wymioty i brak apetytu i ciągłe zmęczenie..przez co schudłam 4 kg :/ potem na szczęscie przeszło i od tamtej pory czuję się już bardzo dobrze, glukozę robiłam 3 tygodnie temu i wyszło prawidłowo, inne wyniki też mam w normie, raz brałam urosept przez bakterie w moczu. Teraz czeka mnie doppler i ostatnie dokładne usg a w hallowen wizyta kontrolna :) Też bym chciała już być na końcówce :) A jak idzie kompletowanie wyprawki ? :) W razie czego daję Wam znać że w rossmanie z kartą Rosnę pieluszki pampers new born i new born sensitive są 20% tańsze :) A ile na początek tych new born musi być jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Czytalam, ze tych newborn to mozna kupic jedna paczke, bo to sa pieluchy "szpitalne" - potem mozna spokojnie kupowac juz "dwojki"...ale to niech sie moze bardziej doswiadczone mamy wypowiedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gieniusia
Potwierdzam - newborn sie słabo przydają:) zależy, jakie duże dziecko, ale ja nie zużylam już 2 paczki, tylko oddałam komuś, a teraz startuje od razu od 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniellka
oo dzieki za info:) ,, a wyprawka, to do ciuszkow sie nie przymierzam jeszcze bo nie wiem kto mnie po nocach kopie hehehhe:) A najwiekszy problem mam z wyborem wozka całkiem sie pogubiłam za duzo tego kurcze moze polecicie cos ciekawego ,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem w drugiej ciąży termin porodu 21.02. W Wejherowie rodziłam 5 lat temu. Wspominam neutralnie ten pobyt lekarzy prawie w ogle nie widać,a położne bardzo miłe. W brzuszku jest teraz ponoć córeczka. Bardzo mi zależy na tej sali pojedynczej, mam nadzieję że się uda :) Co do wózka to ja mam mutsy(tylko z 4 dużymi kołami ) jest to wózek po moim synku, najbardziej z tego całego kompletu byłam zadowolona z nosidełka do auta,chodzi o kładące się oparcie, że w autku dziecko może leżeć jak śpi - super sprawa!! Nie polecam wózków z małymi plastikowymi kółkami, które się skręcają jest to bardzo nie wygodne. Jak coś to piszcie,ja jeszcze nic nie kupowałam mam tylko wózek i łóżeczko po synku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo. Jak milo nam sie forum rozkrecilo. Ja tez w tamtej ciazy użyłam jedna paczke newborn a dzidziek mial 4100teraz kupilam 1 i od razu dwojki. Co do dokarmiania to pozwalaja. Ja mialam takiego dola.z bolu sutkw jak maly ssal z.pogryzl ze powiedzialam ze chce poczekac az sie zagoja a bede pokarm podtrzymywac laktatorem. Polozne zgodne i pomocne i daja tak duza strzykawke ktora wkladasz razem ze swoim malym palcem do buzi dziecka i wyciskasz mleko po palcu a on ssa. Wiec nie zanika odruch ssania i nie jest zaburzony przez butelke. Tymi strzykawkami dokarmiajcie. Swietnie to wyglada. Dali mojemu bebilon w tej strzykawie bo ja ledwie ledwie wycisnelam 20ml.z piersi laktatorem a.on byl glodny juz teraz ;) i po bebilonie ryczal mi ciagle bo to mleczko tluste bardzo i nie dla kazdego brzuszka. Ciekawe jak bedzie teraz. Dzis po badaniu mlody ma 3400g i zaczynam 39tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, o co chodzi z dr Wajlonisem? Dlaczego nie przyjmuje już w Pro Femina? zastępstwo dr Sadowskiego mnie nie satysfakcjonuje, a położna w rejestracji była bardzo zdawkowa... Czy dr Wajlonis przyjmuje gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi z tym Wajlonisem? znajoma prowadzi u niego ciąże, podobno ten lekarz lubi być wczorajszy na wizytach to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
Martyna nie mam pojecia co sie dzieje, mnie to tez wczoraj zaskoczylo... Co do bycia wczorajszym, nie zauwazylam tego na zadnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, dziwna sprawa... Wczoraj dowiedziałam się tylko tyle, że dr Wajlonis już nie będzie tam pracował i w ogóle nie ma go w szpitalu. I rzekomo nikt nie wie dlaczego... Czy ktoś może wie, czy dr Wajlonis przyjmuje jeszcze gdzieś indziej??? Szczerze mówiąc zamiana na dr Sadowskiego mi się nie uśmiecha:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona80
To ja wiem dokladnie tyle samo, z tym, ze jak przyszlam do mi jeszcze powiedzieli, ze telefonu nie odbiera i w ogole nikt nie wie co sie stalo... U mnie na szczescie jeszcze tylko jedna wizyta to jakos tego Sadowskiego przezyje, moze dzieki temu bedzie milszy jak go na porodowce spotkam... A to jest tak, ze automatycznie pacjentki dra Wajlonisa przepisuja do Sadowskiego czy mozna zmienic lekarza na kogos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×