Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

jestem jeszcze na jednym forum kwietniowek 2013 bo taki mialam termin porodu pierwotnie i tam juz pisze ponad rok a własnie tam nie wymienilysmy sie fb:) tylko tu u nas tak miło:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwoszka ale sie zakrecilas hehe. Dziewczyny ide sie zdrzemnac. Jeszcze dokupiliśmy resztę rzeczy dla bobasa i torba gotowa. Zczytam forum pozniej. Ciekawe jak Lilianna i Myszka. Tinneraa jak u lekarza z mala? Super ze wszystko ok. Tylko zeby mala teraz nie plakala o ten paluszek :( As i jak wibracje na kolki?? Juz nie gosc pozalatwoals juz te formalne sprawy z Oliwka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
kiwoszka zazdroszcze... moja Klaudia taka marudna :( Tylko pierwszy tydzień w domu była spokojna, w drygim tygodniu dostała kolek i jeszcze się męczymy z kolkami. Pocieszam się, że to kiedyś minie, bo czasem jesteśmy z mężem już wykończeni i zwyczajnie na nic nie ma ochoty....;/ W ciągu tygodnia jestem z małą sama i żeby j w domu cos zrobić gdy mała marudzi i płacze to tragedia. A i zasnąć od razu nie chce nawet w dzień... jeszcze max 2 miesiące taka mam nadzieję;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziewczyny dalej ulozone miednicowo i poprzecznie, dlatego mnie tak kopia na dole.. waza 1300 z groszem. Ktg nie wykazalo skurczy. Szyjka dalej 2.5 cm, nie rozwiera sie. Wiec generalnie bez zmian. A ta nasza Marta, kiedy rodziła, bo albo nie zrozumiałam, albo coś przeoczyłam. Czyli ta luteine pod jezyk mogę do pochwy? Sama się zapomniałam zapytać o to,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta w tym tygodniu ma rodzić :) a chciałaby we środę :) Tinneraa w sumie dobrze że nic sie nie zmieniło bo to znaczy że dziewczynki jeszcze posiedzą w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jak się dziś macie?Mnie od rana bolą plecy czuję się coraz gorzej z dnia na dzień coraz więcej ...juz bym chciała mieć to za sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie gosc p
Emi jutro zalatwiam cala reszte ;) ale najpierw poszlam do usc po akt urodzeni oni wszystko wysylaja do gminy wiec jutro jade na gmine oderac pesel ;)bylam rowniez w mopsie tym za hotelem bliza tam dostalam kartke Jakie dokumenty przyniesc i wniosek do wypelnienia aa i na gmine po pesel musisz miec akt urodzenia do mopsu rowniez potrzebujesz akt odebralam ze szpitala wypis oraz zaswiadczenie i zawiozlam zaswiadczenie oraz akt do pracy jutro jade cos tam podpisac i bede miala wszystko zalatwione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z ciekawosci powiedzcie mi, od lekarza dalej trzeba miec zaswiadczenie do becikowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinnera no trzeba że byłaś pod opieką od któregos tam tygodnia nie pamietam 6 chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie od 10 tygodnia :-) mój wypis tatą odbierze jutro a w czwartek będę go miała więc zacznie się załatwianie becikowego. W Gdyni takie rzeczy załatwia się w UM. I $ie połapać w tym nie mogę co trzeba dostarczyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz niw gosc p
Ja musze do mopsu dac akt urodzenia zaswiadczenie od lekarza i zaswiadczenie z zusu o wysokosci netto zasilku macierzynskiego za pelen miesiac w moim przypadku za wrzesien ;) Emi jesli chcesz cos dokladnie widec to pytaj wszystko ci powiem . Pisze jak polamana bo mam tylko neta w tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
/Juz nie gość nie wiedzialam ze z tym jest az tyle zachodu!!!! juz jakis czas zalatwiasz to wszystko, tyle to trwa...napisałąm Ci na fb, bo się zakręciłam... Masakra nie wiem co z czym jeść... Tinneraa uparciuszki z Twoich Dziewczynek, ale mają jeszcze czas by główką na dól się obrócić,Za szybko dla nich teraz. Póki nie jest gorzej to tylko się cieszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinneraa dopochwowa luteina zawiera dodatkowo kwas mlekowy. Tak powiedziala farmaceuta. Jednak tą podjezykowa mozna tak tez zastosoaać z tym ze nie zawierając kw mlekowego moze nieznacznie w mniejszym stopniu sie wchlonac. Pielegniarki mowily ze dopochwowo jest jednak lepiej wiec ja tak bede stosoaac. W ogole myslalam ze zapisza mi formalnie do pipuszki ale nie bylo zaznaczone wieci farmaceutka musiala dać w zwiazku z tym pod jezyk. Ale mowila ze ta jest tansza od dopochwowej. Ja bede uzywac luteine od dolu hehe, tak mialam w szpitalu i tak mowily Pielegniarki ze dziala lepiej w tamtych miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o luteinie dopoch. mialam okropne zapaalenie i pieczace uplawty dlatego gin.mi zmienil na d*phaston. ale nie kazdy musi tak miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Hania dzis o 10:5o ma 5 miesiecy jeszcze piesiac i stuknie pół roku a pamietam jak kończyła dwa tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi w ciąży bliźniaczej jest inaczej trochę, doktor powiedział że mogą się już nie odwrócić bo maja mało miejsca, no ale zobaczymy. A co do tej luteiny, to w szpitalu wydaje mi się że własnie brałam pod język do pochwy, bo wyglądały identycznie, ja wczoraj zapomniałam doktora zapytać, ale może spróbuje. Kiwoszka, ale te nasze dzieci rosną co?:) Moja córcia, dziś wstała z płaczem, nie mogła wejść do sypialni, otwieram jej drzwi a tu cały opatrunek ma zdjęty, szybko akcja ubrać się i iść na ośrodek, dobrze że to minuta drogi, ale gdyby to był weekend to nie byłabym już tak zadowolona.. bu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosną te nasze dzieciaczki, rosną :-) Moje maleństwo ma co prawda 25 dni ale jak patrzę na zdjęcia jak się urodziła to taka duża już się wydaje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek My w przyszłym tygodniu też mamy umówioną wizytę i szczepienie i tu mam do Ciebie pytanie. Decydowałaś się może na dodatkowe szczepienie na pneumo i rota czy tylko podstawowy zestaw szczepień na ten czas? Ja nie wiem czy się zdecydować na te dodatkowe, mam mieszane uczucia ... Dziewczyny, a może wy szczepiłyście swoje pociechy dodatkowo??? Poradźcie proszę, bo nie wiem co robić, wiadomo zdrowie najważniejsze, ale nieraz takim szczepieniem to można zdrowie popsuć ... Może macie jakieś własne doświadczenia z tym tematem, bo jeśli się zdecyduję to muszę już teraz zamówić te szczepionki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka my już tu kiedys z Lilianną pisalysmy ale powiem ci jeszcze raz ja jestem ogromnym wrogiem tych dodatkowych jak i wogóle szczepień no ale dobra bylam za i uparta na to chcialam szczepic az w koncu dotarło do mnie ze to samo zło. dlaczego juz ci mowie moja mama pielegniarka wielki przeciwnik tego odradzala mi i pokala sie w glowe jak jej mowilam o pneumokokach , w przychodni w ktorej mama pracuje ja szczepilam Hanie i tam pielegniarka ktora te szczepeinia wykonuje powiedziala mi ja bym swoich wnuków nigdy nie szczepiła dodatkowo więc pomysl i tez tego nie rób , dalej mam kuzyna farmaceute ktory tak mi to wytlumaczyl ze padłam jak firmy farmaeutyczne robia ludziom z mozgu wode i naciągaja na kase sa bezlitosni i pomyslec ze ludzie im ufaja a oni tak nas robią to byl szok i tu nie chodizlo tylko o szczepienia ale o mase leków ... w kazdym razie po rozmowie z nim wiem ze szczepionka to samo zło , dalej znajomi odradzaja jedna kolezanka szczepila i skoncyzlo sie szpitalem gorączką no straszne nie chce nawet pisac , nikt w moim gronie rodzinnym i znajomych nie szczepil a takze w gronie pracownikow sluzby zdrowia u mojej mamy tez nie bardzo boałam sie powikłań i zaszczepilam tylko podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamka moją siostra szczepila chrzesniaka i jest zdrowy. Natomiast ja będę szczepić moją córkę tylko tymi podstawowymi ale tymi skojarzonych żeby jej nie kłuć kilka razy. Moją pediatra powiedziała ze to dobra decyzja. Ale wiadomo ze każde dziecko reaguje inaczej na szczepienie. Moją kuzynka z kolei w ogóle nie będzie szczepić swojej córki (kuzynka urodziła dzień przede mną). Ogólnie temat szczepień to dość burzliwy temat u mnie w rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo..Kamka ja do kiwoszki dorzuce juz tylko argument popierajacy fakt iz szczepionki to syf,taki,ze przez tydz po szczepieniu w udko moj syn nie chodzil krzyczac z bolu..dalej szczepionki MMr ktore niby sa obowiazkowe -ja odmowilam- odpowiedzialne sa za autyzm..i niech nie wciskaja ze nie skoro we wloszech rodzina wygrala raka sprawe..u nas jest to tylko tuszowane..mojej klientki syn rozwijajacy sie swietnie stal sie po MMr autystykiem..drugiej zreszta tez..sa to zasilne rzczy dla tak nie dojrzalego ukladu nerwowego i uposledzaja go..i pewnie wiele ADHA i innych deficytow mozna by zaliczyc jako efekt poszczepienny..aha laseczki ktore rodzily niedawno sprawdzcie czym byly szczepione wasze dzieci..bo dwie szczepionki wycofano 17.07 nan wzw b i potrojna na tezec i ta reszte..oczywiscie w telewizji cisza a ja znalazlam rozporzadzenie ministra o natychmiastowym wycofaniu bo szczepionka.jest niestabilna..po kilka dniach w necie pojawily sie artykuly uspakajajace rodzicow ,ze nie grozna,ze tylko kilkanascie szczepionek zostalo zuzytych co jest wierutna bzdura bo szczepionka byla ponad pol roku w obiegu..jak nieznajdziecie nr seryjnych to pozniej tu wrzuce.. A tak poza tym jakas masakra z ta koncowka ciazy..juz nawet pisac nie bede bo szkoda slow..ale na tyle zle ,ze dlatego wczoraj nie pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Kamka ja jeszcze nie zdecydowałam do końca, ale jak już to na rotawirusy nie będę szczepić, groźniejsze są pneumokoki i to na nie ewentualnie się zdecyduję. No i na pewno skojarzone ale 5 w 1 a nie 6 w1. Był u mnie pediatra i powiedział, że to dobra decyzja. Nawet meningokoki nie sa tak groźne jak choroby wywołane pneumokokami. Wiem to ze szkoły rodzenia, miał z nami pediatra wykład o szczepieniach. A ryzyko autyzmu jak tu ktoś pisał jest baaardzo rzadkie, jesli nie znikome. Druga sprawa, że dziecko mogło dostać autyzmu po nieskojarzonej szczepionce DTP, ponieważ podstawowa wersja na NFZ jest "starsza". W skojarzonych szczepionkach występuje DTP acelularne, które w wielu krajach występuje podstawowo. Tylko my i jakiś tam jeszcze kraj za nową wersję tej szczepionki musimy płacić. Ostateczną decyzję podejmę dziś, bo też muszę zamówić te szczepionki, około tygodnia się podobno czeka a szczepienie mam 4 września. . kiwoszka dzieci bardzo indywidualnie reagują na szczepienia, nie jest powiedziane, że każde dziecko musi mieć jakieś powikłania :) . A tak z innej beczki. Gdzie robiłyście dzieciaczkom USG bioderek? Mnie położna poleciła usg kompleksowe w budynku solidarności koło zieleniaka w Gdańsku, co z mojej perspektywy się opłaca, bo u mnie płaci się 70 zł za jedno bioderko a tam 150 za bioderka oba, czaszkę i jamę brzuszną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulusek jasne ze indywidualnie mnie tam odpowiedz farmaceuty ze to syf wystarcza ja usg robilam w wejherowie w stermedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×