Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Emi..zaswiadczenie o dochodach i z firmy ze podlegalas ubezpieczeniu spolecznemu..potem juz tylko akt ur sie donosi..no i wczesniej mozna wziasc te papiery z mopsu i sobie je wypelnic..aha i od gina zaswiadczenie ze podlegalas opiece..staram sie ile sie da zalatwic przed zeby potem z malenstwem nie jezdzic..a Piotr bedzie tylko dwa tyg po wiec ,zebym pozniej sama nie musiala.tyle zalatwiac ..zreszta Emi zadzwon do mopsu i zapytaj jakich dokumentow potrzebuja bo wydaje mi sie,ze zdarzaja sie roznice w wymaganych dokumentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zaswiadczenie o dochodach to skad wziac??? Dla mnie te dokumenty to czarna magia. A o to ubezpieczenie z zaklafu pracy to pracodawca wystawia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dochodzie ze skarbowki a o ubezpieczeniu pracodawca..ze skarbowki za.2012 albo zapytaj bo ja musze za 2011 i 2012 bo do becikowego i chce sprobowac na zasilek rodzinny bo w koncu teraz bedziemy rodzina wielodzietna;) i nie pamietam za.ktory rok do czego ale wwydaje mi sie ze za.2012 do becikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Dziękuję bardzo za infoemacje. To ja w pon tez cos spróbuję z Patrykiem zalatwic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiecie bo ja nigdy nie byłam na porodówce w Wejherowie i nawet nie znam tego szpitala czy można iść sobie zwiedzić porodówkę czy trzeba zadzwonić tam szybciej czy lepiej wogule sobie odpuśić bo muszę i tak jechać do szpitala tam gdzie się oddaje honorowo krew bo ja oddaję ale moja legitymacja jest na pańeńskie nazwisko i muszę tam jechać aby to zmienić wrazie czego jak by przy porodzie chcieli orginał no i tak się zastanawiam czy wejść od razu na porodówkę żeby zobaczyć bo wrazie porodu to nawet nie wiemy gdzie iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianna a powiedz mi co to jest te całe ubezpieczenie społeczne? Bo nie bardzo rozumiem, też się chyba tym wszystkim teraz już zainteresuje żeby później mniej tego załatwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quo mozesz sie umówić na zwiedzanie porodowki. Lepiej zadzwonic wlasnie. A najpierw idziesz na sor. Potem pilegniarka najczęściej idzie z Wami a Ty na wozku masz przejażdżkę hehe. Tinneraa nawet jak nie pracujesz to jestes ubezpieczona. W ciazy mam przysluguje to kobietom.A jak masz prace to to od Lilianny wiem ze trzeba od pracodawcy to zalatwic. A jak nie pracowalas to napewno z urzedu pracy ze jestes zarejestrowana. Tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny była u mnie właśnie ciotka pielęgniarka i zaleciła noszenie pasa poporodowego. Czy używałyscie takiego pasa? Czy jest sens? Ciotka poleciła pas pani teresy i jest dość drogi i się zastanawiam czy inwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinnera ,ze oplacany byl zus i to wystawia pracodawca..kadrowa bedzie wiedziala o co chodzi I KONIEC PRACY!!!!!:):) 1,5 MCA PRZERWY..BOSKO:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinnera zadzwon do mopsu ja tak zrobilam przedstawilam sytuacje i powiedzili mi co musze im przyniesc i gdzie po co musze pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianna ale ja mam na zlecenie umowę, nie odprowadzam żadnych składek, więc mnie to chyba nie dotyczy? teraz się zrobiłam głupia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi1986- właśnie na tym polega sprawa że nawet nie wiem gdzie jest sor wiem tylko gdzie się oddaje honorowo krew haha dlatego wolę szybciej jechać aby zobaczyć anie z bólami będziemy szukać porodówki to mówisz że dadzą mi się przejechać bryką no to nieźle :0 a ty też byłaś zwiedzić jakoś tak trochę mi głupio tam zadzwonić i pytać się czy mogę przyjechać zobaczyć jeszcze powie mi a co my zoo do oglądania :) Tinera-ja też jestem na zlecenie ale opłacam sama składki chorobowe a co do renty to jak ci ją przyzmawali to nie dali ci legitymacji rencisty to jest to ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quo1130 oczywiscie mam legitymację rencisty. Jestem w ten sposób ubezpieczona i dlatego nie opłacam żadnych innych składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ze skurczami na noc zostalam ..trzymajcie kciuki zeby przeszly..jeszcze dwa dni a najlepiej do 7 bo nie mam czasu na porod;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość p
Lilianna trzymaj sie ja trzymam kciuki mocno :) Emi podjedz do mopsu wez wniosek i dziewczyny ci powiedza co przyniesc i skad to wziac ja nie mialam za duzo do przynoszenia bo maja moje zaswiadczenia z pracy itd za 2012 bo bylam na wychowawczym i rodzinnne dostaje wiec ja tylko musialam akt i zaswiadczenie od ginekologa a reszte maja w mojej teczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie gosc w poniedzialek Patryk ma wolne wiec podjade do mopsu i zapytam o to co potrzeba do becikowego. . Quo no to jak oddajesz krew to wchodzisz glownym wejsciem tam gdzie autobusy stoja. Po schodach, prawda? Tam jest parking platny . A sor jest nizej-tez po prawej stronie. Jak wjezdzasz tą góra do szpitala to jest po lewej stronie sklep spozywczy a sor jest praktycznie na przeciw. Ja weszlam z mezem na chwile na polozniczy jak bylam na patologii. Nie boj sie pytac. Telefonicznie nikt nie wie kim jestes hehe a problemu nie powinno byc ze zwiedzeniem!! . Lilianna dobrze zrozumialam ze znowu masz regularne skurcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry..no to dzieki trzymaniu przez.was.kciukow i dwom buscopanom forte przetrwalam noc..po 2-3 godz skurcze sie rozeszly..:) mowilam,ze nie mam czasu na glupoty;) i przed 7 wrzesnia nie moge ur..hihi..a.do tego tatuś prosil coreczke ,zeby na niego poczekala bo.chce byc przy momencie jej przyjscia na swiat i widac posluchala sie..grzeczne dziecko;) a tak poza tym zastanawiam sie kiedy pospie do rana..nie marze nawt o nocy bez przerw na toalete ale o tym by nie budzic sie przed 4 i juz nie spac do rana Milego dnia laseczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Quo am najprosciej powiedziec Sor jest tam gdzie stoją i wjezdzają karetki pogotowia ty tez tymi drzwiami musisz wejsc a nastepnie nie do okienka tylko wchodzac troszke w gląb przed takimi duzymi drzwiami skrecisz na prawo i do samego konca gabinet poloznych tam wejdz bo potem i tak odesla cię do okienka w celu rejestracji i założenia takiej karty z którą wrcisz do poloznych. Lilianna no ja za ciebie ogromnie tryzmam kciuki :) Moje dziecko jeszcze spi :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emi- no będę musiała się wybrać :) jak coś to popytam bo "koniec języka służy za przewodnika" Kiwoszka - to będę szukać karetek jakoś znajdę byle nie przy porodzie bo wtedy bedzie gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam się podpisać , dziś mam wizyte u doktorka nie mogę się doczekać aby zobaczyć moją niunie i ile waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Lilianna to super ze sie unormowalo a ten bulcobis czy jakoś tak to na skurcze? Lepsy od no spy? Na recepte czy jak? . Quo pewnie ze zadzwon. Co Ci szkodzi , jak to sie mowi "za pytanie nikt Ci w pysk nie da "hehehe. Daj znac jak bobo :) . Dziewczyny skonczyl mi sie net w telefonie i w laptopie cos sie pochrzanilo i pewnie ta odpowiedź bedzie szła i szła wiec moze nie byc mnie pare dni.chyba ze na lapku wroci z wifi... cos pogrzebalam a mąż nie ma czasu zerknąć . A myszka jak cicho tak cicho. Pewnie urodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi..buscopan forte jest bez recepty i jest znacznie macniejszy od nospy..ktoras z dziewczyn tutaj tez dostawala jak ja..nospa juz nie rozpedzala tych skurczy i wtedy gin zapisal mi ten buscopan forte..czyli tez mocniejsza wersje o to jedyna rzecz ,ktora mi pomaga..fakt ze,wczoraj jeden mi juz nie pomogl ale po drugim juz zaczelo pomagac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Cześć dziewczyny :)Mam pytanie do Was, bo ja mam mały problem, żeby to ogarnąć. Chodzi o ściąganie mleka. Chodzi mi o to, że nie wiem jak mam ściągać, co ile czasu i ile ml, żeby do nadprodukcji nie zaszkodzić i sobie tym nie spaskudzić laktacji. Chce sobie zrobić zapasy, gdybym musiała kiedyś wyjść z domu na dłużej. Aha i jeszcze jedno, wie ze szkoły rodzenia, że jest jakaś metoda: 3 minuty z jednej, 3 z drugiej, potem 5 i 7 minut z jednej i drugiej podczas jednego ściągania ale nie wiem za bardzo o co w tym chodzi. W temacie ściągania mleka jestem zielona trochę i liczę na Was :) Mam nadzieję, że pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek..ja mimo karmienia dwa lata .ie sciagalam nigdy ale na twoim miejscu zadzwonila bym do szpitala na oddzial polozniczy i poprosila o konsultacje z polozna laktacyjna i bedziesz miala wiedze z pierwszej najlepszej reki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie gość P
Dokładnie tak jak mówi Lilianna ja tez bym zadzwoniła na położnictwo i poprosiła o porade laktacycja :) bo ja sciagam ja wychodze ale to tyle na jednorazowe karmienie w razie gdyby malutka zgłodniała albo jak jade z Oliwka i wiem ze nie bedzie technicznej możliwosci karmic np do kościoła lub jak wszystko urzedowe załatwiałam ale wtedy sciagałam 120 ml z obu i tyle :) Lilianna jak dziś sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×