Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Provitaminko - mam podobnie ja jestem mega nerwus i uparciuch chodzacy wulkan ale byle g...i ryk, mowia ze tu harpia a tu wrazliwa i tylko musze miec twardy tylek... ja nie jestem uniesc krzywdy dzieci, cierpienia, nie ogladam programow, nie czytam - w ciazy wrecz odradzam by nie osiwiec...swego czasu bylam w harcestwie i robilam dla pck oraz w hospicjiu dzieci z rakiem, wiele bym dala by im tym biednym cos przekazac wiecej i dac ale nei wiele czesto mozna,...kiedys bylam w szpitalu ze swopim a tam lezal chlopiec 6mc z domu dziecka - bidulek mega - codziennie sie nim zajmowalam bo mi pekalo serce...i chyba sie tak na maxa uwrazliwilam po 2 ... a myslalam ze dla synka bede twardziocha i ble ble ale gdzie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No muszę przyznać rację Elizabet1204 co do obaw juz po wsze czasy... W ciążach co prawda się nie bałam - w pierwszej trochę porodu przedwczesnego (który mi kompletnie nie groził ;), a teraz to jeszcze niczego. Obawiam się poronienia, ale potrafilabym je zaakceptować, bez wpadania w depresję. W każdym razie jedno... Może dlatego, że już mam dziecko, a może już taka moja psychiczna konstrukcja. Za to od razu po porodzie zaczęły się napady wręcz paniki z powodów wszelakich. I trwają do dziś. W ogóle to mniej więcej raz na miesiąc śni mi się śmierć córki, budzę sie przerażona i spłakana. Ale wydaje mi się, że mimo wszystko udaje mi się nie być nadopiekuńcza. Ale trzeba walczyć ze swoją schizą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię i sporo eksperymentuję z indyjską kuchnią. Uzależniłam się od balti (był w barze obok mojej pracy), ale nigdy nie udało mi się go powtórzyć w w warunkach domowych. Zdarza mi się wywalić cały gar do kosza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli82
Po tygodniu czytania chciałabym się w końcu do was dołączyć. To moja 2 ciąża (ogólnie 3, bo jedno poronione), termin na 29.12. Może jak dobrze zacisnę nogi będzie styczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli-witaj:) Ile lat ma twoje dziecko? Chlopiec czy dziewczynka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bułka30, Haga....bardzo wam współczuje. Najgorzej jak już serce bije i koniec. Provitamina....my się znamy z październikówek, tylko coś umilkłaś. My piszemy dalej ze sobą, ale na prywatnym już forum. Nick............wiek.......miejsce...........termin...... ..ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... .........2 Czarofffnica......................................03.12.. . ...........kolejna sunflowersun.....................................03.12... .........1 (+1por.) Eko_Mama.........30...........Śląsk................04.1 2.... .......2 tilli-tilli..............30..........UK.................0 4. 1 2............3 oaniao...............34........Kraków..............05.12 .............3 Elizabet1204.......35......... .....................06.12.............2 dumna mama.......25.......okolice wawy.......07.12.............2 anna84..............29.........Płock...............08.12 ... .........1 waniliowa23.........23.......Kraków............08.12?... . .........1(+1pz) Lakis.................34..............................09. 12.. ..........2 mała Hania..........26........Frankfurt.........11.12............ .1(+ 1 pz) Czarne_Oczy100..30......Warszawa..........13.12.......... .....1 Kroptuska...........33............................14.12? .............3 Wiolka037...........30.......Wrocław...........14.12.... ... ......3 Raven32.............32............................15.12.. .............1 JagaJagusia........25........Gdańsk...........17.12..... ...........2 monteblack.........32.......Białystok.........18-19.12.. ..........1 MM_ .................27......Bydgoszcz........18-20.12.......... . 1 (+1pz) Justyszak...........28........Poznań............22.12... ............2 Ania7912............34........Sompolno.........27.12..... ..........2 deli82................31.......zach.pomor.......29.12...............2 Dominisia0611.....23.........Lublin............31.12..... .........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
a ja uzupełniam wiek, bo nie dodałam przypadkiem... :) witaj deli :) Nick............wiek.......miejsce...........termin...... ..ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... .........2 Czarofffnica......................................03.12.. . ...........kolejna sunflowersun......29.............................03.12... .........1 (+1por.) Eko_Mama.........30...........Śląsk................04.1 2.... .......2 tilli-tilli..............30..........UK.................0 4. 1 2............3 oaniao...............34........Kraków..............05.12 .............3 Elizabet1204.......35......... .....................06.12.............2 dumna mama.......25.......okolice wawy.......07.12.............2 anna84..............29.........Płock...............08.12 ... .........1 waniliowa23.........23.......Kraków............08.12?... . .........1(+1pz) Lakis.................34..............................09. 12.. ..........2 mała Hania..........26........Frankfurt.........11.12............ .1(+ 1 pz) Czarne_Oczy100..30......Warszawa..........13.12.......... .....1 Kroptuska...........33............................14.12? .............3 Wiolka037...........30.......Wrocław...........14.12.... ... ......3 Raven32.............32............................15.12.. .............1 JagaJagusia........25........Gdańsk...........17.12..... ...........2 monteblack.........32.......Białystok.........18-19.12.. ..........1 MM_ .................27......Bydgoszcz........18-20.12.......... . 1 (+1pz) Justyszak...........28........Poznań............22.12... ............2 Ania7912............34........Sompolno.........27.12..... ..........2 deli82................31.......zach.pomor.......29.12.... ...........2 Dominisia0611.....23.........Lublin............31.12..... .........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie dziewczynki:)Najwazniejsze ze moj lokator zyje i ma 22 mm:) Bylam panstwowo,z protekcja mojej szefowej, u lekarza ktory ma mnie prowadzic:)Masakra...W poradni nie ma usg,na nie musialam isc na klinike...Koniec 9 tyg (rozbieznosci sa bo pozne jajeczkowanie i dlugie cykle)a ja widzialam tylko jednolita mase i bijace serduszko.Sprzet jak za krola cwieczka.Nie widzialam ani raczek ani nozek,ani glowki...Nastepna wizyta za 4 tyg,czyli w 13 tygodniu... A prenatalne robi sie od 11 do 14 nie? Jakas jestem rozczarowana i nie do konca uspokojona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie muszę skorygowac ciutkę! Nick............wiek.......miejsce...........termin...... ..ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... .........2 Czarofffnica......................................03.12.. . ...........kolejna sunflowersun......29.............................03.12... .........1 (+1por.) Eko_Mama.........30...........Śląsk................04.1 2.... .......2 tilli-tilli..............30..........UK.................0 4. 1 2............3 oaniao...............34........Kraków..............05.12 .............3 Elizabet1204.......35......... .....................06.12.............2 dumna mama.......25.......okolice wawy.......07.12.............2 anna84..............29.........Płock...............08.12 ... .........1 waniliowa23.........23.......Kraków............08.12?... . .........1(+1pz) Lakis.................34..............................09. 12.. ..........2 mała Hania..........26........Frankfurt.........11.12............ .1(+ 1 pz) Czarne_Oczy100..30......Warszawa..........13.12.......... .....1 Kroptuska...........33............................14.12? .............3 Wiolka037...........30.......Wrocław...........14.12.... ... ......3 Raven32.............32............................15.12.. .............1 JagaJagusia........25........Gdańsk...........17.12..... ...........2 monteblack.........32.......Białystok.........18-19.12.. ..........1 MM_ .................27......Bydgoszcz........18-20.12.......... . 1 (+1pz) Justyszak...........28........Poznań...........19.12... ............2 Ania7912............34........Sompolno.........27.12..... ..........2 deli82................31.......zach.pomor.......29.12.... ...........2 Dominisia0611.....23.........Lublin............31.12..... .........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze jeszcze sie nie dopisalam :| jak mozecie mnie wpisac, no ostatnio nie mam nawet sily kompa odpalic a na telefonie raczej nie uda mi sie to :( wiek 23 miasto łódź data porodu 30.12, 2 ciaza. dzieki z gory :) powiedzcie mi czy zabezpieczacie sie juz przed rozstepami? Wczoraj kupilam sobie 100 % olejek arganowy bo przeczytalam ze jest super na wszytsko ;) zobaczymy, jak na razie dobrze nawilza lepiej od oliwki ale ma taki lekki zapaszek :| nie podchodzi mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteblack a gdzie bedziesz robila prenatalne? Ten sam sprzet bedzie uzyty? Gratuluje dobrych wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam ze czesto sie lapie na mysleniu czy napewno serduszko dalej bije :( nakchetniej bym codziennie na usg chodzila.. Mimo pozytywnego nastawienia wiem ze beda to najdluze 7 miesiecy w moim zyciu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Princessa ja uzywam na zmiane olejkow arganowy, jojoba, awokado,dzikiej rozy,pestek sliwki i makadamia :) narazie te z witamina a trzymam na 2 trymestr bo tak lekarz zalecil aby nie przedobrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
super wieści monteblack! Powiem Ci, że jak ja byłam na fundusz na wizycie w ósmym tygodniu to lekarz tylko powiedział że ciąża żywa, a badanie trwało z 10 sekund, nic mi nie pokazał, ani serduszka ani nic. Za tydzień poszłam na wizytę prywatnie to zupełnie inna rozmowa, inny sprzęt - ale to był 9 tydzień i ja rączek, nóżek też nie widziałam, tylko kontury można było odróżnić i gdzie główka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tez sie boje o to....No coz w poniedzilek wizyta ,to bedzie juz 10 tydzien i mam nadzieje, ze uslysze serce. Nie wiem tylko jak z prenatalnymi bo w moim miescie jest lekarz, ktory jest swietnym specjalista od badan prenatalnych, ma sprzet najwyzszej jakosci ,tylko ze nie wiem czy tak wypada pojsc nagle do innego lekarza tylko na badania prenatalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja te prenatalne będę miała robione w szpitalu, w sumie nawet nie wiem przez kogo...i tego się właśnie obawiam, że nic nie objaśni zrobi i już a ja będę umierała ze strachu..No tylko to, że powinnam dostać opis z tego USG dla swojego lekarza, więc co nie co wyczytam... A z krwi to pewnie będę czekać kilka dni na wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba jednak zrobie test podwojny i potrojny, 400 -500 zl mniej wiecej kosztuja razem , chce miec wieksza pewnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Provitamina mówią że po 12 tyg dolegliwości się zmniejszają oby tak było u ciebie, ja zaczęłam 10 tydz i rzygam już prawie miesiąc mdli mnie cały dzień coś okropnego na widok włosa i kruszonki od chleba wymiotuje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś na śniadanie zjadłam lody z borowkami , mam zamiar jeszcze dziś kupić truskawki i znowu zjeść lody nic innego mi nie wchodzi . Byłam dzisiaj w sklepie chciałam kupić sobie sandały ale tak szybko jak weszłam tak szybko wyszłam coś mi śmierdzialo w sklepie , może dam radę w sobotę pojechać na targowisko i tam coś kupię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizabet, moze idziesz na test pappa, miedzy 10 a 14 tygodniem jest wykonywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oznaczane parametry test PAPP-A i wolne hCG ( test podwójny ) są markerami w aneuploidii płodowej czyli nieprawidłowej liczby chromosomów, która wiąże się z występowaniem wad płodu. Test wykonywany jest z surowicy krwi kobiety ciężarnej w pierwszym trymestrze ciąży od 11+0 do 13+6 tygodnia ciąży. na to wyglada potem robiony jest test potrojny ,chyba od 15 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam ze te testy pappa z krwi za duzo nie wnosza, podobno to statystycznie wychodzi, a nie czy napewno jest cos zle. I podobno potrafia byc falszywie dofdatnie :| dlatego robie tylko z tych dodatkowych usg genetyczne, jak bedzie ok to bez sensu robic te z krwi. Ale to moje skromne zdanie i osoby co sie troche na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, ze sprzet do takiego usg powinien byc dobry..tez np nie jestem pewna czy moj lekarz taki posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w szpitalu wiem że mają dobry sprzęt, jeszcze przez Orkiestrę Świątecznej pomocy zakupiony,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten mój państwowy chyba nie jest taki najgorszy, bo były i głowa i rączki i nóżki i nawet oczki na zdjeciu widac i pępowinę. Faktem jest, że trwało badanie 1 min, ale dottore powiedział, że następne 7.06. zrobimy dłuższe z pokazami :) Możliwe, że to dzięki temu, że miałam pięści zaciśnięte pod pupą (tak mi jakoś kazał dziwnie zrobić) oraz pełny pęcherz - sprzyja to wszystkim podobno usg. Choć nieco odbiera komfort ;) Dopisuję Princessę23 Nick............wiek.......miejsce...........termin...... ..ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... .........2 Czarofffnica......................................03.12.. . ...........kolejna sunflowersun......29.............................03.12... .........1 (+1por.) Eko_Mama.........30...........Śląsk................04.1 2.... .......2 tilli-tilli..............30..........UK.................0 4. 1 2............3 oaniao...............34........Kraków..............05.12 .............3 Elizabet1204.......35......... .....................06.12.............2 dumna mama.......25.......okolice wawy.......07.12.............2 anna84..............29.........Płock...............08.12 ... .........1 waniliowa23.........23.......Kraków............08.12?... . .........1(+1pz) Lakis.................34..............................09. 12.. ..........2 mała Hania..........26........Frankfurt.........11.12............ .1(+ 1 pz) Czarne_Oczy100..30......Warszawa..........13.12.......... .....1 Kroptuska...........33............................14.12? .............3 Wiolka037...........30.......Wrocław...........14.12.... ... ......3 Raven32.............32............................15.12.. .............1 JagaJagusia........25........Gdańsk...........17.12..... ...........2 monteblack.........32.......Białystok.........18-19.12.. ..........1 MM_ .................27......Bydgoszcz........18-20.12.......... . 1 (+1pz) Justyszak...........28........Poznań...........19.12... ............2 Ania7912............34........Sompolno.........27.12..... ..........2 deli82................31.......zach.pomor.......29.12.... ...........2 Princessa23.........23.......łódź................30.12...............2 Dominisia0611.....23.........Lublin............31.12..... .........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, że jak byłam w pierwszej ciąży to nie miałam w domu neta...i co za tym idzie byłam spokojniejsza nie czytając tego wszystkiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie na rozstępy kupiłam jakiś krem Pharmaceris, ale później chyba postawię na Fissan, używałam go w pierwszej ciąży i nie mam żadnego rozstępu. Naudkach mam niewielkie, ale to od przytycia w szkole podstawowej jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×