Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Justynko dziekuje :) straszny jest ten internet.. Wczoraj przeczytalam o dziewczynach co urodzily martwe dziecko w 36 tygodniu.. Masakra jakas jak to wplywa na czlowieka.. Zaraz sobie cos wkreca. Tez bym chciala tego nie czytac ale mam tyle czasu wolnego ze czytam jakies straszne historie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100% racji Elizabet1204.. mam wrażenie, że net to jednak zło ;) Zwłaszcza jeśli chodzi o dolegliwości lub ewentualne choroby. Znajomy lekarz mówi, że to jest przekleństwo, bo pacjenci coraz częściej przychodzą zdiagnozowani samodzielnie, nakęceni jak bąki, podają nazwy domniemanych posiadanych chorób, które występują bardzo rzadko i nawet nie chcą słuchać, że to jakiś całkiem inny problem ;) Przed pierwszym porodem miałam obraz internetowy, wrednych położnych w państwowych szpitalach, karmienia piersią przerastającego możliwości normalnego czlowieka, braku środków higienicznych typu podkłady i pieluchy w szpitalach itd itp. Wszystko było ZUPEŁNIE na odwrót... Wszyscy mili, troskliwi, uczynni, nikt się nie denerwował, że go budzę, wszystko co mi było potrzebne to dostałam, karmienie okazało się naturalne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę Princesso :) A co do kremu masz rację jak nic, nie doczytałam, muszę kupić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie...Ja wczoraj przeczytalam o bidulce Haga82 i nocke mialam z glowy ze i u mnie tak bedzie... A moj jak widzi ze cus czytam w necie o ciazach to wyrywa mi lapka z rak.Jest niepoprawnym optymista i po prostu sie smieje ze mnie jak wymyslam;)Gdybym miala w domu takiego samego shizola jak sama jestem to bysmy oszaleli;) Co do moich prenatalnych to pan doktor kazal mi przyjsc koniecznie za 4 tyg,wiec bedzie to akurat 13 tydzien-mysle ze to pod katem badan.Jak nie pojde tego samego dnia zrobie prywatnie,aczkolwiek rozmawialam dzis ze znajoma pielegniarka i mowila ze prenatale robia u nas na innym odddziale niz ja dzis bylam i tam maja sprzecik full wypas:) W ogole to musze troche wyluzowac bo za bardzo sie tym wszystkim stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko dlatego wlasnie kupilam ten olejek arganowy, nie jest tani ale podobno warto. Nie tylko przeciw rozstepom ale i do wlosow, paznokci, twarzy i cale go ciala ;) narazie po jednym dniu zauwazylam ze super nawilza a to w sumnie najwazniejsze jesli chodzi o rozstepy i ma bardzo duzo witamin (bez vit a) i kwasy omega. Uzywam na noc po kapieli. Czytalam tez ze dobry jest tez ten olejek z rossmana na rozstepy, ale jak dla mnie ma za bardzo intensywny zapch nie na nasze mdlosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do moich dolegliwości to wiadomo zmulenie, zmęczenie, ale jestem na duphastonie i kiepsko się po nim czuje. Mdłości mam, ale jakby mniejsze niż w pierwszej ciąży. Ale jeszcze się to może zmienić, bo dopiero jutro kończę 8 tydzień. I często mnie boli żołądek, myśle,że to po tych lekach. Byłam dzisiaj na wizycie, dzidzia ma 1,5 cm i fajnie sobie fika :) Jestem na zwolnieniu od początku, nawet nic jej nie mówiłam, lekarka sama mi dała ze względu na jedną ciąże poronioną, a z drugą też więcej leżałam niż chodziłam. A i mam torbiel na jajniku i czekamy aż sie wchłonie. W pierwszej ciąży na mdłości pomagała mi przegryzka rano, zanim podniosłam głowę z poduszki, miałam przygotowane koło łóżka picie i dwa sucharki, jakoś mi to pomagało na te poranne mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na wizycie. Dzidzia wazy 108 gram, zmierzony caly po kolei, glowka nozka brzuszek itd. Serducho bije, a podczas badania dzidzia chyba spala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli, z bólem żołądka to chyba masz rację. Ja odstawiłam duphaston tydzień temu i czuję się bez porównania lepiej. Wcześniej paliło mnie, najgorzej wieczorem i budziłam się nad ranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane:-) wczoraj byłam u gina i jestem przeszczęśliwa. dziecko zdrowe ma 5cm nóżki rączki i bardzo sie wierci:-) łezka mi się w oku zakręciła kiedy maleństwo zakrywało rączkami głowkę i nie dawało się zmierzyć:-) robiłam badanie na przezierność karkową i wszystko wyszło ok bobas zdrowy strasznie się cieszę a ze zdjęciem bobasa zasnęłam wczoraj w ręku:-) pozdrawiam was i życzę tylu wzruszeń ile ja miałam w sobie wczoraj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizyte dziś po 16. Oczywiście obawy są ale staram sie byc dobrej mysli. Od rana nienajlepiej sie czuje. zdąrzylam już dwa razy puścić pawia. Mdli strasznie ale leże w lozeczku i liczę że się zaraz poprawi. Zjadłam kanapkę więc może zaraz odżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dumna mama - gratuluje :)) A mi sie dzis zlamal i wypadl caly kolejny zab jestem zalamana :(((( dziewczyny jak w Waszym ze tak powiem zdrowym jedzeniem, ja rano na sile cos, potem owoce warzywa nie wchodza...czasem jem obiad...nie moge od 17 mdli mnie jak cholrea :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli, mamy bardzo zbliżony termin porodu (ja mam 31.12) i też jestem jeszcze na duphastonie i w związku z tym chcę Cię zapytać, kiedy go odstawiasz? ja jutro kończę 8 tydz i mam go brać jeszcze przez 6 dni i koniec. Boję się troszkę czy to się wszystko dalej samo utrzyma bez dupka. A co do specyfików na rozstępy, zakupiłam sobie krem gerbera i oliwkę w żelu - nuty zapachowe mi odpowiadają, aczkolwiek będę stosować dopiero za jakieś 3-4 tyg, bo ten krem jest od 4 m-ca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptusko bardzo współczuję tych mdłości. Naprawdę chyba nikt az tak jak ja tego nie zrozumie ;) Poradą żadną nie pomogę bo mi osobiscie nic nie pomogło. Jedyne co to może spróbuj ten Mamarin. Co prawda mnie osobiscie nie pomógł ale znam dziewczyny które nie mogły się obejść bez tego. To jest wit b6 z wyciagiem z imbiru. Mi wit b6 podawana domiesniowo w szpitalu troche łagodzila dolegliwosci. Ja za 30 tab zaplacilam 13,50. Bralam jednorazowo dwie tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na rozstepy w pierwszej ciąży stosowalam zwykłą oliwkę bambino. Zero rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominisia dziwne.. Mam termin dzien wczesniej i mi babka powiedziala ze teraz jest 7 tydzien i 5 dzien.. Juz nie kumam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina- trzymam kciuki:-) ja też sie bałam a jak widać nie potrzebnie :-)u mnie z tym jedzeniem jest odwrotnie niż u was bo nie mam mdłości za to mam dość duży apetyt:-) warzywa i owoce to podstawa wcinam ich mnóstwo:-) ale nie odmawiam sobie niczego co by było niezdrowe wszystko w granicach rozsądku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tez biore dupka :| od tygodnia mam zmniejszona dawke zobaczymy co mi dzisiaj powie bo ide po recepte i zwolnienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja duphaston lykam dwie tabletki dziennie i jeszcze mam cale dwa opakowania i pewnie na tym sie nie skonczy... A Rozstepy to niestety jak maja sie pojawic to sie pojawia. Moja siostra w ciazy przytyla 25 kg, smarowala cale cialo zwyklym balsamem co kilka dni,czesto zapominala i zero rozstepow. A mam kolezanki, ktore smarowaly sie specyfikami za 100 zl i pelno kresek ... Oczywiscie lepiej sie smarowac niz potem zalowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fufa, Dumna Mama - na takie wiesci czekalam :) Gratuluje! Provitamina- teraz twoja kolej:) Kroptuska wspolczuje z tym zebem. Moje zeby tez wymagaja leczenia.Prawie kazdy z plomba, dwa juz martwe, najchetniej wszystkie bym je wybila i wstawila implanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dumna mama- ja tez wcinam owoce, wczoraj caly talerz winogron, dwie gruszki i mandarynki :) Apetyt mam dobry. Mocno ograniczylam slodycze,napoje slodzone i smazone rzeczy. Same winogrona juz maja w sobie duzo cukru i kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Princessa - 7 tydz i 5 dzien = 8 tydzien ktory wlasnie leci i u Ciebie sie konczy :) Ja odstawiam powoli dupka ale wczoraj znow plamienia :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raven - dzieki moje zeby to tez parodia, 2 stracone do implantow, dwa juz tylko korzen eh...w ciazy trzeba zrobic bo potem poleci wsio wlosy paznokcie i zeby...choc nie ma reguly ale ponoc i tak robilam do tej pory robilam zeby w ciazy... mi smazona rybka wchodzi i niestety slodycze ktorych przed ciaza nie cierpialam...teraz jak widze wz jak wracam z pracy dostaje slinotoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pomidory pod kazda postacia:) Wczoraj po 2 tygodniach wieczornych mdlosci byly pawie a'la chlor spod monopolu.Myslalam,ze uszami bedzie szlo... Dzis rozpoczelam 10 tydzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie przyszle mamusie:-) Mozna sie przylaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja musze na bank jedna koronke zrobic i to w ciazy bo jak mi korzen poleci i ten kawalek szostki co zostal -to obudze sie szczerbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×