Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość sunflowersun
U mnie 7t4d no tak tu wyczytałam crl... Ale lekarz nie powiedział który to tydzień wg usg- ja liczę od miesiaczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Bułka u mnie w 5t5d był tylko pęcherzyk widoczny i ciałko żółtkowe, a zarodka nie było widać, no może małą kropeczkę :-) W każdym razie był niemierzalny :-) Na początku ciąży nasze kropki rosną z zawrotną prędkością, także Twoj wynik myślę prawidłowy, a raven Twój dzidzius widocznie od razu wystartował szybko :-) Myślę że każda ciąża inna, nie ma co porównywac, grunt to zachować spokój i mieć wiarę że będzie dobrze! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Kurcze to u mnie raz jakoś mało 6 tydz i 3 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to myślę, że przy czymś jak usg (same cienie, mniejsze - większe) i przy takich ociupinkach to 1 czy 2 mm wte czy w tamte może sie lekarz pomylić. I może co niektórzy podają wymiar pęcherzyka płodowego a inni już zarodka (jak mają lepszy sprzet to może już widza co w środku?) a poza tym każdy dzien to różnica pewnie o milimetr. A może te pecherzyki różnej bywaja wielkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieewczyny ja też jak czytam wyniki Waszych pomiarów z USG to aż się dziwię. Są jakieś normy, przedziały od do jaka powinna być długoś zarodka w określonym tygodniu a tu jest taka rozbierznoć że hej. I sama juz nie wiem. Może te rozmiary to nie zarodka tylko np. ciałka żółtego albo już sama nie wiem czego. Trochę dziwnie. Oczywiście (tak jak juz pisała któraś wcześniej) lekarze mierzą te długości tak "pi razy drzwi" i sama na swoim usg widzę ze długość nie została dokładnie zaznaczona. Sama nie wiem. Ja idąc do lekarza na usg spodziewałam się jaka może być wielkość zarodka (poczytałam) i się nie mylilam. Wklejam oznaczenia USG jakie znalazłam. AC obwód brzucha dziecka AFI wskaźnik płynu owodniowego ASP akcja serca płodu BPD wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia AUA średni wiek ciąży wg USG CER wymiar poprzeczny móżdżku CRL długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka głowy do końca tułowia dziecka, a dokładnie do kości ogonowej EDD przybliżona data porodu EFW przybliżona waga dziecka FHR bicie serca dziecka mierzone w uderzeniach na minutę FL długość kości udowej GA wiek ciążowy według ostatniej miesiączki GS średnica pęcherzyka ciążowego HC obwód główki HL długość kości ramiennej LMP data ostatniej miesiączki LV szerokość komory bocznej mózgu NB kość nosowa NF fałd karkowy NT przezierność karkowa OFD wymiar potyliczno-czołowy OM ostatnia miesiączka TCD poprzeczny wymiar móżdżku TP termin porodu YS pęcherzyk żółtkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven32
Ja wedlug kalkulatora ciazowego jestem juz w 7 tyg ciazy a ginekolog zapisal mi 5hbd 8 marca zaczal mi sie okres , to juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven32
wyglada na to ze w poniedzialek byl to moj 6 tydzien a nie 5, dzisiaj zaczelam 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
raven32 ale Ty jesteś według OM w 6 tyg i 2 dni a nie w 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven32
to kazdy kalendarz chyba liczy inaczej:P wedlug haczewskiego rowno 6 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven32
6 tyg i dwa dni -to nie mowi sie ze siodmy tydzien leci ? Boze sama juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viktoriaviki
dziewczyny właśnie mam pytanie, jak to jest z tym wiekiem ciąży, podobno liczy się od ostatniej miesiączki, a ja weszłam na kalendarz ciąży i mi wyliczyło od owulacji, czyli jak powinno byc? nie wiem czy jestem w 4 tygodniu czy w 6 tygodniu, jeżeli okres był 12 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Jak na moje oko to leci 6.. 6 i 1 dzien, 2 dzień, 5 dzień skończy sie szósty przyjdzie siódmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem tak. Jeżeli ktoś pisze że jest w 6 tygodniu 5tym dniu to uważam że wiek ciąży to 5 tygodni i 5 dni. Skoro mowi ze jest w traakcie 6 tygodnia to naturalne ze skoro ten tydzien trwa to wiek ciąży nie moze miec pelnych 6 tygodni. Ja jestem wlasnie w trakcie 8 tygodnia gdyz upłynęo 7 tygodni i 4 dni. Jakminie pelne 8 tygodni bede mogla powiedziec ze jestem w 9 tygodniu ciąży gdyż ten wlaśnie mi sie zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
No bo dla przykładu skoro 6 tydz i parę dni jest już siódmym to jakby sie cofnąć do początku to pierwszy tydz i parę dni jest drugim, a przecież nie jest drugim tylko pierwszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raven- na moją logikę i to co pisałam wyżej to wg OM upłynęło już 6 tygodni 0 dni a zatem dziś zaczęłaś 7 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bułka30
A mi się wydaje, że każda kobieta i jej ciąża to sprawa bardzo indywidualna, a te wszystkie miary są orientacyjne. Każda z nas jest inna, w innym wieku, prowadzi inny tryb życia, z różnymi schorzeniami i chorobami, lżejszymi bądź cięższymi... każda z nas ma inny cykl, dłuższy bądź krótki, u jednej będzie to 28 dni a u innej 40. Nie ma co się przejmmować i szukać dziury w całym. Mi np. lekarz mówił, że normy oznaczające tyd ciąży na wyniku bhcg, wcalenie nie muszą oznaczać dokładnego tygodnia ciąży tam wskazanego i nie należy sie tym sugerować, a w tym badaniu głównie chodzi o równy przyrost, choc często zdarzają się anomalia i to też jest normalne. Tak sobie patrze na moje zdjęcie i jak w pysk strzelił zmierzony jest zarodek, zresztą nawet zaznaczony na zdjęciu, a jajeczko to ja mam duże, jakieś 15 mm. Także głowy do góry, ważne aby nasze kropeczki rosły zdrowe a ich mamusie czuły się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Skoro tydzień nie jest skończony to jak można nazywać go następnym, dla mnie to bezsensu. Jak dla mnie np. 6 tydzień i parę dni jest lecącym szóstym tygodniem przecież nie dobilam jeszczedo siódmego tydodnia, jedno sie musi skończyć żeby zaczęło sie drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven32
No tak, jest piatek...rowno 6 tydzien.Czyli zaczynam siodmy, masz racje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bułka- ocywiście każda ciąża jest inna ale ja pisze o wieku ciąży wg ostatniej miesiączki a to chyba każda wie kiedy miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Diety pomylilam sie dzisiaj zaczelas 7 tydz ale wczoraj logicznie nie było 6 tydz. i 0 dni tylko 6 tyg i 6 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Sorry miało być a nie diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Znam datę zapłodnienia więc nie potrzebna mi data miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bułka30
Jak ja bym miała liczyc od daty miesiączki to byłabym w 9t3d ciąży, dlatego jest to data umowna początku ciąży, która nie koniecznie ma porkycie z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bułka30
a dziś dopiero mija 6t2d ciąży, więc to sprawa indywidualna każdej kobiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam w poniedziałek u lekarza to wg OM byłam w 6tc3d....i lekarz w karcie wpisał mi 6/7 tydzień....czyli jeszcze 6 a prawie 7...bo tak to rozumiem... qqqqqqqqqqqq Z praca ciężko w dzisiejszych czasach,...ale jakby patrzeć tylko przez pryzmat pracy to mało kobiet decydowało by się na świadome macierzyństwo... Najważniejsze jest zdrowie maleństwa a reszta niech się pali i wali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I też uważam, że te pomiary usg to indywidualna sprawa...ja nawet nie porównuje z innymi bo każdy nawet mały człowieczek jest inny.... Zresztą donoszone noworodki rodzą się tez z różną wagą i długością... Nie ma co porównywać bo stale będziemy się doszukiwać czegoś czego nie ma i denerwować się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven32
Ja tez staram sie nie porownywac ale ciezko tego nie robic jak wymiary z mojego usg sa jakies gigantyczne:) A moze dziecko ma odziedziczyc wysoki wzrost po rodzicach:) Wizyte mam na 15 w poniedzialek, juz coraz blizej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała Hania Jak mówimy, że coś jest w pierwszym tygodniu października to znaczy, że między 1 a 8 października. Dziwne byłoby mówić "w pierwszym tygodniu" mając na myśli daty kiedy ten pierwszy tydzień się skończył. Datę przytulanka też każda prawie zna, ale lekarze o nią nie pytają, dlatego, że dokładniej da się określić wiek ciąży po miesiączce. Poczęcie może nastąpić kilka dni po "przytulanku". Albo plemniki z poprzedniego przytulanka mogą doczekać w macicy do owulacji (czyli zapłodnienie nastąpi przed seksem, o którym myślimy, że to właśnie wtedy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×