Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Alweraza ja w poprzedniej ciąży miałam często bakterie w moczu, to częsta przypadłość. Tylko pamiętam, że to było w drugim trymestrze i wtedy gin dał mi furaginum. Wydaję mi się,że nie możesz brać sama żadnych leków musisz skontaktować się ze swoim lekarzem, zrób sobie może od razu posiew z moczu, może wyjdą jakieś konkretne bakterie i wtedy będzie lekarz wiedział co Ci konkretnie przypisać. Póki co wydaje mi się, że możesz pić sok z żurawiny ale taki do rozcieńczania, można kupić w aptekach lub w lepszych supermarketach, żurawina wypłukuje dobrze bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez mam infekcje moczu :(( ale przy pierwszej ciazy mialam to samo... Niestety to problem wielu ciezarnych :( aby obejsc sie bez antybiotykow lekaz zalecil picie duzych ilosci wody mineralnej aby jak najczesciej odwiedzac toalete. Czeste picie i siusianie przeplukuje organizm. Polecil rowniez zurawiny w kazdej postaci (soki, suszone owoce itp) . Do tego radze uzywac delikatnych plynow do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Jezeli to nie pomoze to czeka mnie antybiotyk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaatkaaaa
Ja tylko powtarzam daty i terminy, które podał mi lekarz. Myślę, że termin porodu jest zawsze podany orientacyjnie. Ostatnio 3 tygodnie temu - we wtorek USG wykazało 7 tydzień i 1 dzień, dziś też wtorek USG wykazało 10 tydzień i 5 dni. Słyszałam, że na wszelkie bakterie w moczu dobra jest herbata z bardzo dużą ilością cytryny. Wiem po swoim przykładzie, że mi to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alwareza - mi też wyszły w moczu liczne bakterie. Zapalenia nie odczuwam, nic nie boli ani nie piecze, więc na razie podjadam tylko suszoną żurawinę. Jak będzie źle, to przejdę się do apteki po coś, co mogą brać kobiety w ciąży, tam mi na pewno doradzą. Wizytę u ginekologa mam w przyszły poniedziałek, więc pewnie wtedy mi coś na to przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatkaaa ja jestem w 9 tyg i 6 dniu a termin mam 05.02 Ciąża różnica tygodnia a termin jednego dnia ? Dzidziuś ciesz się mdłości to dobry objaw :) Ja chcę moje mdłości oddajcie mi je bo zeświruję buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaatkaaaa
BebiBabu mam przesłać skan Karty Ciąży i USG jak mi nie wierzysz? ;) Wiek płodu masz obliczony przez USG czy lekarza? Bo mi właściwie 3 lekarzy podawało inny wiek płodu. Dlatego opieram się na tym, który wskazuje USG. Ja się nie przywiązuję do daty porodu, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że może być inny niż zakładany. Ale używając kalendarzy ciąży z obliczeniem daty porodu, biorąc pod uwagę pierwszy dzień ostatniej miesiączki wyszedł mi 5/6 luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - to proste - wiek ciąży wg USG jest inny niż wyliczony wg terminu ostatniej miesiączki( dziecko jest większy niż by to wynikało z terminu ost miesiączki). To znaczy, że wg USG termin porodu byłby jednak wcześniejszy - czyli masz tak jakby dwa. Wbrew pozorom to może być istotne. W przypadku kiedy przenosisz chociażby - lekarze będą musieli podjąć decyzję wywoływać poród (już) czy nie... Zazwyczaj robią to 2 tygodnie po terminie. I kierują się terminem miesiączki - raczej, choć zdarza się, że i z pierwszego USG, jeśli są duże rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja również się dopiszę :) z tego co widzę najmłodsza jestem :P Tak wiec u mnie wedlug ostatniej miesiaczki 9 tydz ale, ze mam nieregularne cykle jest to dopiero 6 :) humorki mam okropne, raz sie smieje a zaraz bez powodu płaczę, jem jak swinia i wszystko mnie irytuje :P oby sie ułozyło.Byłam wczoraj u gin i fasoleczka ma 5,7 mm i widzialam bijace serduszko wiec jest dobrze :) Pozdrawiam NICK.....................WIEK..........SKĄD............. T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka....28............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26............małopolska........ .04.02.14..............? BebiBabu ....... ......33 ..........UK .......................05.02.14.............? majowa .................27.............PL(ok.Gliwic)..... 05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25............ok. Katowic....... .05.02.14............? Żabka37 ................37..............Pl........................07 .02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25..............DE................... .07. 02.14 ............? Cytrynka963...........29..............DE................. .....03.02.14..........? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl......................08.02.12........ ......? Małamaja...............26................IE............. .........10.02.14..............? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41...............Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30..............Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29..............ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............? chudzina123............23...............ok. gdanska........19.02.14............? szkockaKratka.........31............ UK (Szkocja)........20.02.14............? dzidzius210..............32...............ok.Szczecina... .28.02.14............? onatowie299999......29............pl..................... .....21.02.14............? Miska Misia..............28.............PL........................ .4.02.14............? tonietakieproste........20............PL,podkarpacie...25.02.14...........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BebiBabu ja tez moge podeslac Ci troszke moich mdlosci :) co prawda nie jest ich zbyt duzo bo teraz to juz tylko z rana i przed spaniem ale co tam podziele sie. Czytalam ze brak mdlosci moze swiadczyc o nieprawidlowym rozwoju lozyska lub dziecka ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc... W ciazy z corka nie mialam zadnych mdlosci ani wymiotow, prawde mowiac to po za bolacymi piersiami i brakiem miesiaczki nie mialam chyba zadnych innych objawow ciazy :)). Cora urodzila sie zdrowiusienka. Robilam wywiad rodzinny na temat mdlosci i nikt w rodzinie ich nie mial i wszystkie dzieci zdrowe :). Zle samopoczucie i rozstepy po porodzie omijaja moja rodzine :)) moja mama nie ma ani jednego rozstepu na ciele po 4 ciazach.. Moje 2 siostry rodzily w 2010 tak jak ja i rowniez nie maja roszstepow na brzuchach. Co innego jezeli chodzi o piersi... Tu ich troszke mam :) ale jakos mi one nie przeszkadzaja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
BebiBabu specjalnie do ciebie pisałam o tym, że ja nie miałam żadnych dolegliwości ( do dziś) i na usg wszystko jest super! Dziewczyno ciesz się dobrym samopoczuciem. Ja dziś pierwszy raz wymiotowałam i czuje się fatalnie i chciałabym aby było jak wcześniej. Tonietakieproste twój dzidziuś ma 5,7 cm???? Duży :) Prawie dwa razy taki jak mój a termin mam na 5 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
królik skacze - tonietakieproste napisała 5,7 mm a nie cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
Faktycznie to już przeoczyłam :) O to malusi jeszcze człowieczek :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaatkaaaa
Alalat to co powinnam lekarza się jeszcze raz zapytać o datę porodu? Nie wiem, dla mnie póki co najbardziej się liczy żeby szczęśliwie I trymestr zakończyć o porodzie będę myślała później, dużo później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaatkaaaa
Dziewczyny, mam pytanie. W pierwszych tygodniach gdy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży zdarzyło mi się wypić trochę alkoholu, jakieś piwo, jakiś drink a innym dniem zażyć jedną aspirynę. Wiem, że to są rzeczy, które mogą zaszkodzić. Czy mogą być jakieś konsekwencje tego? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie,kazda kobieta przez jakis czas nie wie o ciazy jedna dluzej inna krocej pije pali wiec nie boj sie orgnizm chroni zardek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatkaaa ja Ci wierze ale te różnice. Ja mam obliczone wg ost miesiączki. Na USG jeszcze 2 tygodnie i jeden dzień muszę czekać. Małamaja przyjmuję mdłości :) Z córką tez mdłości nie miałam i był spokój. Tym razem mogło być podobnie to bym tak nie panikowała ale nie no skąd musiało mnie zacząć mdlić..... Każda ciąża inna. Tonietakieproste ale mnie pocieszyłaś. Właśnie jestem w 10 tyg Niby 10 tydzień to wcześnie ale nie dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja w poprzedniej ciąży też miałam infekcję moczu i żurawit brałam podobno żurawinę dobrze jest jeść... ja wczoraj miałam wizytę i na szczęście zobaczyłam bijące serduszko zobaczyłam 8 tydzień drugi dzień u mnie oby dalej było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry pie
Witam Z góry przepraszam za zaśmiecanie waszego topiku, mam nadzieje że nie weźmiecie mi tego za złe ;) ukazał się dziś materiał z wywiadem z Eleną Tonetti w języku polskim, a takich materiałów tłumaczonych na nasz język jest niewiele, natomiast informacje w nim przedstawione są tak istotne i ważne, iż uważam, że każda kobieta która spodziewa się dziecka lub je planuje, powinna je poznać, dlatego wkleje ten link gdzie tylko się da, by jak najwięcej osób mogło sią z nim zapoznać. Zachęcam Was bardzo do odsłuchania tago wywiadu, choć może nie jest zbyt płynny bo prowadzony z tłumaczem, ale naprawdę jestem przekonana, że takie sprawy jak sposób przyjścia na ten świat, okresu płodowego oraz pierwszych miesięcy i lat życia, mają kluczowy wpływ na nasz rozwój i determinują całe nasze późniejsze życie i jeśli chcemy zmienić nasze życie, życie naszych dzieci i cały nasz świat, mam taką moc. http://www.youtube.com/watch?v=T6w04-TCExg Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cherry pie wolała bym przeczytać niż słuchać. Strasznie męczące to tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry pie
Wiem niestety takie widocznie warunki były, ale jeśli rozumiesz angielski można znaleźć wiele jej wypowiedzi w necie, w których szerzej opisuje temat, bo tu to tylko go lizneli, ale niestety nie znalazłam żadnych jej wywiadów tłumaczonych na polski. Ale polece Ci (ale także wszystkim przyszłym mamom) obejrzenie materiałów z konferencji Narodziny Bez Przemocy, która odbyła się w zeszłym miesiącu. Krótkie wykłady ale bardzo ciekawe, na różne tematy dotyczące mamy i dziecka: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VbUiKuBs9EM&list=PL3zT9hTB4qimJOe4WuI--9srCw_861n2p Playlista wykładów jest z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaatkaaaa
Można się też dopisać? Myślę że wyszliśmy na prostą, tylko co do tej daty porodu musimy jeszcze z lekarzem poważnie porozmawiać, na razie,oficjalnie. NICK.....................WIEK..........SKĄD............. T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka....28............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26............małopolska........ .04.02.14..............? BebiBabu ....... ......33 ..........UK .......................05.02.14.............? majowa .................27.............PL(ok.Gliwic)..... 05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25............ok. Katowic....... .05.02.14............? Żabka37 ................37..............Pl........................07 .02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25..............DE................... .07. 02.14 ............? Cytrynka963...........29..............DE................. .....03.02.14..........? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl......................08.02.12........ ......? Małamaja...............26................IE............. .........10.02.14..............? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41...............Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30..............Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29..............ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............? chudzina123............23...............ok. gdanska........19.02.14............? szkockaKratka.........31............ UK (Szkocja)........20.02.14............? dzidzius210..............32...............ok.Szczecina... .28.02.14............? onatowie299999......29............pl..................... .....21.02.14............? Miska Misia..............28.............PL........................ .4.02.14............? tonietakieproste........20............PL,podkarpacie...25 .02.14...........? Paaatkaaaa..............24............PL, śląsk.............6.02.14.................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Dawno nie pisalam, bo czekalam do wczorajszej wizyty u gina. Niewiem czemu, ale strasznie sie denerwuje ta ciążą. Dwie poprzednie uplynely mi bez takich stresow, a teraz ciagle sie boje czy wszystko bedzie dobrze, czy dzidzius bedzie zdrowy...niewiem, moze to z wiekiem przychodzi:) czlowiek robi sie bardziej swiadomy wszystkiego. Wczoraj w koncu zobaczylam moją kruszynkę, tak fikala koziolki,ze az pani doktor nie mogla zdjecia pomiarowego zrobic, no ale w koncu sie udalo- 37.73mm ma teraz tj, w 10w5d. Badania wyszly mi wszystkie ok, ale pani doktor stwierdzila ,ze macica jest zbyt twarda- i to mnie martwi najbardziej. Przepisala mi magnez, mam zazywac tez no-spe. Ale najwazniejsze ze z dzidzią wszystko ok. Cisnienie tez troche za wysokie, zwalam to na kawe, ktora wypilam wczoraj, no 1kg jestem do przodu. Następna wizyta 1 sierpnia. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilona
Witajcie:) Paatkaaa super ze wszystko dobrze z dzidziusiem. Jesli chodzi o mdlosci to ja nie mialam w poprzedniej ciazy i teraz a wszystko jest dobrze, wiec obalam mit, ze w ciazy trzeba miec melosci bo jak sie nie ma to ciaza sie zle rozwija. Dziewczyny ktore ich nie maja raczej powinnysmy sie cieszyc ze nas to ominelo. U mnie dzisiaj juz 8 tydzien. Bardzo wolno leci ten czas. Co do zurawinki to rowniez polecam nawet profilaktycznie aby nie pryplataly sie jakies bakterie w moczu. Ja w poprednich ciazah mialam czeste infekcje pecherza a teraz pije sok z zurawinn od samego poczatku i poki co odpukac wyniki mam dobre. Odnosnie rozstepow. W obu poprzednich ciazach mnie ominely, i licze na to ze i teraz ich unikne, ale zapobiegawczo sie smaruje ;) Pozdrawiam mamusie. Jakie macie plany na dzis? U nas piekna pogoda, moze wyskoczymy na plaze wygrzac kosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilona
Paaatkaaa jesli chodzi o picie alkoholu na poczatku ciazy i branie aspiryny. Wiele jest kobiet ktore nie planuja ciazy wiec dowiaduja sie o niej jak nie przychodzi okres a wczesniej zyja jak zyly. I dzieciom nic nie jest. Plod jest chroniony przed szkodliwymi wplywami z zewnatrz, przynajmniej na tym najwczesniejszym etapie. Natura tak to wymyslila. Podobno ta naturalna ochorna konczy sie w momenci gdy tworzy sie lozysko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kin@ powiedz mi, przy Twoim wieku ciąży na kiedy masz termin? Bo moja dzidzia dziś już powinna mieć 10 tygodni i 6 dni a zdaje się że przez to mam jakąś rozbieżność co do terminu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie w pierwszym dniu, kiedy powinnam dostać okres ostatni raz się napiłam się alkoholu, bo co prawda dziecko było planowane ale chyba nie wierzyłam, że nam się za pierwszym razem uda :) Ciesze się, że nie muszę się o te wczesne początki martwić, ale kolejnym stresem będą chyba badania prenatalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Paatkaa, z terminem porodu w szpitalu itd ważny będzie ten z miesiaczki, ewentualnie przy dużych rozbieznosciach czasem biorą pod uwagę ten z PIERWSZEGO USG- więc zachowaj je i pilnuj dobrze ;)! Potem na Usg to już różnie może wychodzić, po prostu dzieci rosną w różnym tempie, jedne są nieco większe, inne mniejsze, a wg wielkości płodu szacują przecież wiek ciąży. Swoją drogą płód to jakieś okropne słowo- wg wielkości dziecka zatem. Ja dzisiaj ledwo zwloklam się z łóżka, masakra z ta sennoscia. U nas sloneczko swieci, ale podobno dzisiaj ma być nieco chłodniej. Zabieram dzieci do mojej mamy, żeby się pobawily ze swoimi kuzynami w podobnym wieku,, którzy też tam dzisiaj będą, dawno się nie widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybko- cały czas myślę o Tobie i trzymam kciuki, żeby było dobrze! O której masz to USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×