Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Gość gość
Witam wszystkie przyszłe mamy! Jestem studentką położnictwa i bardzo proszę o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej. Jedyne, co będą musiały Panie zrobić to wypełnić zamieszczoną poniżej ankietę, dla mnie natomiast będzie to nieoceniona pomoc. Ankieta, dotyczy pomiaru poziomu stresu podczas ciąży mnogiej w stosunku do pojedynczej, w związku z tym zwracam się o pomoc nie tylko do Pań spodziewających się jednego maleństwa, ale szczególnie do Pań w ciąży mnogiej, gdyż siłą rzeczy jest ich mniej ;) Bardzo dziękuję za okazane wsparcie. Oto ankieta: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDI1bmkzWG9velFNLUVRLTZrLThCNFE6MQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise nie, to nie dzięki IUI jestem w ciąży. Długa historia z tym moim leczeniem... Dziś męczą mnie humory. Mam tak negatywną klepe, że poezja śpiewana. Jutro drę do GP niech mi coś poleci na moje zatwardzenia. To przez to mam humor wisielczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Witam nowe dziewczyny.powodzenia przy testowaniu:) Alalat no to chyba dobrze beta przyrasta?szczerze to kompletnie sie na tym nie znam,bo nigdy nie miałam robionej. Bebibabu ja znowu mam biegunkę. Jeżeli chodzi o humorki to jeszcze nie mam. Synek leży w lozeczku,wiec można troche odpocząć po obiedzie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
--WKoncuSieUda,heh,tak,to bylam ja z 8.06. o 18.01.Nie da tu sie pisac.Dzis tez od 7 rano poza domem,ale wlasnie wracam i znalazlam chwilke,by zajrzec. Jutro,po wizycie wiecej napisze. Witam nowe dziolchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej BebiBabu - dietą zlikwiduj zatwardzenia, nie wiem, czy da się inaczej. A Ty coś przyjmujesz, np żelazo? Ono na pewno powoduje zatwardzenia. Jedz suszone śliwki, morele. Muesli na śniadanie. Razowe pieczywo. Jogurty, pij dużo wody. Ewentualnie otręby też są dobre ( choć ja nigdy ich nie jadłam, ale słyszałam opinie). Sałata, jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, morele. Soki z tych owoców - np gerbera, czy hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dośka - na ten moment beta jest dobra, wysoka. Jeszcze kwestia odpowiedniego tempa przyrastania, na pewno nie może spadać - to ma wyjaśnić kolejne pobranie na betę, dopiero porównanie wyników dwóch badań w odstępie kilku ( trzy) dniowym wyjaśni, czy ciąża dobrze się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co tutaj taki mały ruch dzisiaj? Co tam u Was, ciężaróweczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U mnie paskudna pogoda. Tylko bym spala jesli bym mogla ale niestety to niemozliwe. Popoludniu do pracy, rowerem trzeba jechac a tu leje, ehh. Alalat- daj znac wynik drugiej bety,dzisiaj robisz tak? Na pewno bedzie wszystko oki. Ja jesxcze tydzien i ujrze malenstwo na monitorku,nie moge sie doczekac!!!" Ten tydzien to jak cala wiecznosc!!!!grrr. Czuje sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja tez mam 2 kreski :) pierwsza ciaze poronilam wiec troche sie boje ale lece do polski za dwa tyg to zobaczymy. Ja tez z UK. Obliczalam kalkulatorem porodu ze termin na 16-lutego. Ja mam tylko dwie objawy ciazy a wlasciwie liczac brak okresu to trzy. Jest jeszcze sennosc I wyczulony węch. A jak Wy sie czujecie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984Asia1984
A ja mam termin na 14 lutego :) Moje objawy to brak @, częste siusianie i do południa taki "brak mocy", później już z górki. No i miałam taki dziwny ucisk w brzuchu jak podnosiłam starszego syna (2latka). Może to dziwne, ale nawet jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, to miałam takie uczucie, że nie powinnam go podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WkońcuSięUDa - masz strasznie skomplikowany nick ;). Jutro rano idę się kłuć, we wtorek znaczy się. Dziewczęta - któraś z Was bierze luteinę, taką podjęzykową? Czy ona również Was denerwuje? Strasznie długo muszę ją trzymać, żeby się rozpuściła. Pierwszą dawkę połknęłam, bo nie doczytałam, że ona jest 'podjęzykowa', ale tak się pewnie lepiej wchłania, prawda? A propos, muszę leki wziąć, już południe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
Dziś mój 5 tc, 5 d. i wybieram się na wizytę u gina. Bardzo się denerwuje czy nie idę za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królik - a będziesz miała robione USG? Moim zdaniem to jest tak na granicy. Za parę dni - tydzień , byłaby większa pewność, że zobaczysz serduszko. Ale kto wie, może już będzie widoczne. Pewnie zależy jeszcze jak przebiegał cykl, tj kiedy dokładnie była owulacja - standardowo, trochę przyspieszona czy opóźniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie trzymam kciuki za Ciebie i fasolkę! Mam nadzieję, że dzisiaj zobaczysz bijące serduszko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
Hej dziewczyny pomóżcie bo już chyba tracę zdrowy rozsądek. Byłam w pt u lekarza i wszystko ok (jak stwierdził) ze wygląda na niecały 5tydz jest pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym. Mnie wyszło z obliczeń 5tydz i 2dzien jak byłam u lekarza ( ale wiadomo rożnie może być z owulacja). przepisał d*phaston 2x1. Powiedziałam ze mam jeszcze jedno op w domu (po styczniowym poronieniu). Następna wizyta za miesiąc! i tu już mnie zaniepokoiło czemu nie wcześniej jak jeszcze nie widać czy się dobrze rozwija.Do tego nie zauważyłam ze na recepcie przepisał mi tylko 1 opakowanie (plus te 1 moje )! czyli 20 dni! (następna wizyta za miesiąc) dzwoniłam dziś do niego i ze stoickim spokojem powiedział ze mam podejść po recepte. Wiem ze panikuje ale jakby nie to ze wiem ze d*phastonu nie należy przerywać w tak wczesnej ciąży bo może się to źle skończyć, to pewnie z niewiedzy naraziłabym fasolke. Kurcze nie wiem co o tym lekarzu myśleć do tej pory byłam mega zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowa - lekarzom też zdarzają się gorsze dni ;). A bety nie kazał zbadać, żeby na tej podstawie stwierdzić, czy ciąża dobrze się rozwija? Zbyt częste USG też podobno nie są wskazane. Ale z drugiej strony, to przecież on wie, kiedy powinno już być widać serduszko, mógł go nie robić, tylko poprosić, żebyś przyszła za jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa :)
nie dostałam skiero na bete tylko na morfologie mocz i hbs. Zobacze co mi powie jak pójde po recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alalat- wiem,zmienie nick jak bede juz po wizycie:) Krolik skacze- ja w pierwszej ciazy bylam u gin w 5t 5d i nie bylo widac zarodka tylko tyle ze jest ciaza ale poszlam po 1,5 tyg i juz bilo srrducho:) ale moze u cb bedzie inaczej,ja jeszczw tydzien gtrr Majowa-dziwnie lekarz postapil faktycznie... Ja dzis 5t 3d a brzuch jak w 5 mcu haha :D maz z syn!kiem mi tu gadaja ze moze beda dwa dzidziusie,haha szalenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaDz, Asia1984 - to wg kalkulatora mamy podobne terminy - ja na 15.02;) Byłam dziś zrobić betę i się zniesmaczyłam, bo na wyniki muszę czekać do jutra;/ a myślałam, że będą tego samego dnia...Ile płacicie za bete? u mnie 38 zł. W środę ponawiam. W piątek wybieram się do kliniki i mam nadzieję zobaczyć moją Kropeczkę:) Jeśli chodzi o objawy - to u mnie poza bolącymi piersiami i brakiem okresu, nie ma na razie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wKońcuSięUda - a macie jakieś bliźnięta w rodzinie? u mnie teoretycznie jest szansa na 3:) bo po stymulacji miałam 3 gotowe pęcherzyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik skacze
Ja już po wizycie. Napewno nie jest to pusty pęcherzyk. Ale muszę przyjść za 2 tygodnie bo na dziś to mało mi mógł gin powiedzieć. Ale mówił że jest ok. U mnie pękły dwa pęcherzyki przy owulacji ale dziś lekarz widział jeden więc bliźniaków raczej nie będzie. Mam nadzieję że za 2 tygodnie będzie już serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka27
Hej mamuśki:) już po poniedziałku :) w pracy nie było tak źle jak myślałam, ale teraz się będzie dużo działo...jakoś to spróbuję bez stresu... ja miałam usg robione to wg badania wyszło 4t3d, wg bety wychodził 6 tydzień. Kolejną wizytę mam 21 maja... całe 2 tygodnie czekania jeszcze.... chyba uschnę... na kolejną wizytę mam mieć wyniki morfologii, ogólne moczu, glukozę, thc... zobaczymy :) ja całkiem zmieniłam lekarza i po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona :)no może pomijając fakt że trochę mnie nastraszył że bardzo wczesna ciąża i wszystko może się wydarzyć ale powiedział co po kolei będziemy robić w niedalekiej przyszłości... pewnie ma racje ale chyba nieświadomie obudził we mnie niepokój... ja wczoraj zmiksowałam jogurt ze świeżymi truskawkami i dzisiaj bez zaparć i wzdęć:) no i gumę do żucia odstawiłam bo podobno zbyt dużo śliny się produkuje podczas żucia i od tego niby też się robią wzdęcia... majówka ja lekarza szukałam wg opinii i koleżanek i z neta przede wszystkim właśnie pod względem opieki w czasie ciąży... jak masz wątpliwości to warto się zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×