Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Modlicha to fajnie ,ze wszystko oki ;-) Siwa ;-( Szkoda, ze się nie udało! Wiem na swoim przykładzie, ze porażki bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwa13
Ritka wczoraj zaczelam plamic od dzis juz nie biore lekow wiec@ juz mam. Transfer mialam 24.08 w sobote jade do lekarki zapytac co dalej jak to bedzie wygladac jesli niemam juz zarodkow do kolejnego podania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwa13
Ritka wczoraj zaczelam plamic od dzis juz nie biore lekow wiec@ juz mam. Transfer mialam 24.08 w sobote jade do lekarki zapytac co dalej jak to bedzie wygladac jesli niemam juz zarodkow do kolejnego podania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ostatnio nic się nie odzywalam i w sumie mało Was czytałam bo moje samopoczucie jest takie różne.Szczerze mówiąc nie spodziewałam się ze będę tak ciężko przechodzić tą ciąże.W ost niedziele dostałam bóle brzucha i przy tym krzyża i trochę się zestresowałam.Nast. dnia przeszło ale kolejnego znowu wróciło.We sr miałam wizyte u ginekologa i okazało się ze to jelita tak dają mi popalić.Lekarz dosłownie wsadził mi ręke i sprawdzal gdzie mnie boli.Ja myslalam ze może jakies skurcze dostałam,ze szyjka się otwiera a tu wszystko ok ale jak włozyl ręke głębiej to ból jak cholera i mowi ze to jelita tak mi napieprzają.Ta przypadłość jest raczej rzadka w ciązy ale ze ja mam refluks żoladka to dodatkowo potęguje.Takze poza tym ze bez przerwy boli mnie zoładek to jeszcze mam skurcze jelit przy tym biegunki i inne cuda.Poza tym rozchodzą mi się kręgi i dlatego tak bola krzyże.U jednych osób ten ból pojawia się później a u mnie już.Niestety nie ma na to rady,jedynie basen ale wiadomo jak to na basenie,zaraz można złapać jakies bakterie.Poza tym za kilka dni zaczynam 5 miesiąc ciąży a przytyłam tylko 1kg przez to ze mało jem.Takze nie dla każdej kobiety ciaża to wspaniały okres w zyciu,dla mnie wspaniale jest to ze widze jak brzuszek rośnie i ze maleństwo rośnie i się rozwija(i żadne spodenki ani spódnice już na mnie nie pasują).Pocieszam się ze jeszcze 5mcy się pomęczę i wtedy będzie wielka radość.Z reszta te okropne upały na pewno każdemu dają popalić. x siwa bardzo mi przykro ze się nie udało. x modlicha jeśli chodzi o usg to każdy lekarz mi powtarzał ze na początku ciąży szczególnie jeśli sa jakies problemy należy jak najmniej ingerować tzn jak najmniej "grzebać'.Niech maleństwo sobie rośnie spokojnie a za czeste usg czy zaglądanie nie jest dobre.Dobrze ze wszystko się unormowało,trzymam kciuki żeby było ok. x pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
madziula30 faktycznie to masz przeboje:) pamietam ze mialas lezec wczesniej z powodu krwawienia a jak jest teraz pracujesz czy nadal L4? ja juz w domu 4 tydzien i oszalec mozna(nudaaaaaaa) ale za tydzien konczy mi sie urlop i musze wracac i tez mi sie to nie usmiecha:) i tak zle i tak niedobrze:).zadzwonie do tej kliniki i odwolam to usg a w nastepnym tygodniu zrobie tylko beteHCG,chyba wytrzymam do 21 na kolejne usg:). tak sie zastanawiam bo ta krew ktora mam w macicy pwinna wyplynac ale jak narazie cicho sza. Strasznie mnie mdli:( MI1 dzikuje za troske:) Siwa jestem z toba:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlicha83 ja nie pracuje wiec jestem w domu cały czas.Leżalam miesiąc.Ja na twoim miejscu wzięłabym L4 i nie poszłabym do pracy.Jesli mialas krwawienia to powinnas chociaż polegiwać.Jesli jest mały krwiak to sam się wchłonie ale tez zdarza się ze zauważysz takie brązowe brudy na wkładce to oznacza ze się oczyszcza.Mówisz ze Cie mdli?Ja do tej pory mam mdłości i wymiotuje rano.Wczoraj pojechaliśmy z M do lekarza,wysiadłam z samochodu i prosto w krzaki.......długo mnie trzymają mdłości....ale skoro Cie mdli to jest dobry objaw ciązy,tak mi kiedyś lekarz powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
madziula30 faktycznie dlugo 5mc a cie nadal mdli.mnie to najbardziej wieczorami.wkladka faktycznie jest taka brazowawa a nie czerwona jak sie spodziewalam.pewnie nie dostane juz L4 ale porosze o list z wyraznym zaznaczeniem ze nie moge dzwigac ciezarow. ja wracam 19 do pracy a 21 mam usg i mam nadzieje ze juz bedzie ok i nie bezdie tej krwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlicha jeżeli wkladke masz brązową to naprawdę jest dobry znak,świeża krew to już niedobrze,takze bądź dobrej myśli :-) A dlaczego nie dostaniesz L4?Przeciez mam zagrożoną ciąże?Ty jesteś w UK?Jesli tak to idź do polskiego lekarza i poproś o zwolnienie.Kurcze,nie boisz się wracac do pracy?Ja miałam przykaz leżeć plackiem i jak po mcu zaczelam trochę chodzic to wydawało mi się ze to było za dużo a co dopiero pójście do pracy.No nie wiem,moze ja przesadzam ale wydaje mi się ze to mało rozsądne.Przemyśl to jeszcze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
madziula pytalam lekarza czy moge wracac do pracy a on ze tak, no ale jak juz dziewczyny wspominaly to jest UK.Mam nadzieje ze na nastepnym usg bedzie juz wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modlicha, w UK to chocbys byla na ostatnich nogach to ci powiedza ze do pracy mozesz isc jak najbardziej. Co to takiego faceta obchodzi jezeli stracisz dziecko? Powie ci wtedy, sorry :( Widocznie plod by slaby :( I co, pomoze ci wtedy sorry lekarza? Rob jak uwazasz. Ja bym jednak NIC nie ryzykowala tylko poszla do Polskiego lekarza i wziela zwolnienie na dodatkowy tydzien czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
dziewczyny martwie sie faktem ze nadal mam przyjmowac metformin.czy to nie zaszkodzi? ktoras brala tak dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlicha ja nie znam leku metformin,ale nie martw się bo ja do tej pory biore niektóre leki,lekarz tak zalecił więc mysle ze chyba wie co robi.Nie sadze żeby chciał Co zaszkodzić.śpij spokojnie :-) a który Ty masz tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlicha tak tutaj to po transferze od razu puszczaja do pracy. Ja mysle ze w tej sytuacji dopoki nie dowiesz sie skad to krwawienie lepiej zostac w łóżku. Wez sobie zwolnienie, szczegolnie jezeli masz w pracy dzwigania duzo, na pewno jestes cały dzien na nogach a to nie pomaga. Co do leku to lekarz wie co robi. odpoczywaj x Madziula bidulko wspolczuje tego bólu, zycze duzo wytrwalosci i sily a juz niedlugo za kilka miesiecy twoje cierpienie zostanie wynagrodzone piekna i zdrowa dzidzia:):) Trzymaj sie tam mocno Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritka7
Siwa - bardzo mi przykro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki, nielotek, dzieki za odpowiedz, nie wybudzam juz. Polozna to samo poradzila. U nas z tymi nocami roznie, raz zje ok 23 i spi do 5, ale innym razem, jak wczoraj, zjadl o 22, a juz o 2.30 marudzil i dalam mu cycka, a potem o 6.30 znowu. Moj maly czesto je, w ciagu dnia, to co 2,5-3 godz. Przy czym 3 godz wytrzyma jesli jest to w czasie spaceru i go buja w wozku, a juz tylko gdy dotrzemy do domu, jest dziki wrzask i histeria. Czasem placze tak o cycka, ze robi sie czerwony jak burak i na wydechu krzyczy tak dlugo, ze mam wrazenie, ze sie udusi...oh malutki. Ostatnio zaczyna usmiechy do nas posylac, a nawet szczerzenie sie bezzebnymi ustami, jest to widok najwspanialszy na swiecie :) Xxx Ja na razie tylko piersia, rzeczywiscie wiecxorem mam jakby mniej pokarmu, ale maly dobrze przybiera na wadze, juz ma 6 kg, wiec chce jak najdluzej tylko piersia. Tu mi radza do 4 mies, a potem powoli wprowadzac soczki. Wolalabym do 6 mies tylko piersia, ale musze wcxesniej zaczac stale pokarmy wprowadzac, bo w 6 mies wracam do pracy i nie sciagne mu tyle mleka na caly dzien. Xxx Madziula, trzymaj sie dzielnie! Xx Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
Madziula30 wlasnie zaczelam 7 tydzien :) Madziula ,Izabelka dzieki troche mnie uspokoilyscie:) Cos u was nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlicha no widzisz,juz 7 tydzień,oby tak dalej ale uważaj na siebie,nie ma co ryzykować,za dużo się poświęcilas żeby mieć dziecko wiec teraz trzeba być ostrożnym.Ja tez mogłabym trochę sobie ulzyc w moich boleściach np. zazywac leki przeciwbólowe(oczywiście te które wolno w ciąży),isc na basen,ale niesie to ze sobą inne ryzyko wiec wole cierpieć niż zaszkodzić dziecku. U mnie dzisiaj (na razie)dobrze poza porannymi koncertami w łazience.Zrobiłam sobie taki pyszny grysik na mleku na śniadanie bo bardzo go lubie ale 5 min po tym jak go skończyłam jesc wylądowal w kiblu bleeeee Potem nawet pojechałam z M na zakupy bo generalnie nie zawsze jestem w stanie to robic,ale dzisiaj czuje się nawet dość dobrze.Na wieczór plecy dadza o sobie znac.Boze jak dobrze ze kupiłam tą poduszke dla ciężarnych,jest dla mnie zbawieniem.Polecam ją z całego serca jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem.Daje ogromną ulgę podczas spania. x Izabelka,Helenka,M1,Joasia co u Was?Jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
oj Madziula:) nie zazdroszcze twoich wizyt w toalecie, ja jak narazie mam tylko mdlosci bez wiekszych konsekwencji:).co do twojej podusi to tez sobie taka kupie choc na ta chwile jest zbedna za to przydalby mi sie jakis gadzet bo mam problem z spaniem ale przez biust ktory w ciazy jeszcze urosnie(masakra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula u mnie po staremu bez zmian czytam codziennie forum ale nie mam co pisać. czekam na @ i zobaczymy co i jak. Narazie biore tabletki anty bo lekarz mia kazał na to co miałam krwawienie jak biorę je to spokój. Nio kochana juz tyle zlecialo ze i do porodu zleci. Własnie co joasia u Ciebie? Pozdrawiam wszytskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu podczytuje Was z ukrycia, co bardzo pomogło mi przetrwać przygotowania do pierwszego ICSI, które chyba się udało. Jednak od wczoraj zaczęłam się martwić, ale zacznę od początku. Otóż 27.07 miałam transfer 2 pięciodniowych zarodków, 7 dpt ( z głupoty) zrobiłam test, no i pokazała się druga, słaba kreseczka, 9 dpt zrobiłam bhcg i otrzymałam wynik 230, 11 dpt powtórzyłam badanie i wynik 958, wczoraj 13 dpt beta wyniosła 1360. I tym właśnie zaczęłam się martwić, ponieważ beta powinna przyrosnąć co najmniej o 66%, a u mnie jest mniej. Wyczytałam gdzieś w necie, że niby beta po 1000 przyrasta wolniej, ale nie wiem czy to prawda. Proszę Was o jakąś radę w tej kwestii, czy jest powód do zmartwień czy nie. Chyba zwariuje do poniedziałku, do kolejnego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula dziekuje ze pytasz, ja czuje sie dobrze. Odpukac nic strasznego mi nie dolega, czasem mdłośi ale jak zjem to przechodza. Tak z dwa razy dziennie czuje malutkie pukanie od srodka:) Brzuchol mi rosnie ale jak narazie mieszcze sie w stare spodnie, jeszcze 2 tyg i moze dowiemy sie czy to maltki boy or girl!!! Oczywiscie najwazniejsze zeby malenstwo było zdrowe. Dziewczyny za nas wszystkie trzymam mocno kciuki:) Pozrawiam i zycze udanego wekendu Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritka7
Siwa - dołączam do Ciebie, zrobiłam test 12 dni po transferze i 1 krecha :( ....płakać mi się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modlicha83
Ritka poczekaj na bete.moja kreska w 11dpt prawie nie widoczna takze ktos postronny stwierdzilby ze klapa i ze nie ma ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gosc: Trzeba czekac na nowy wynik bety i na usg...te przyrosty bety sa bardzo rozne, znam przypadki, tutaj z forum, gdy beta przyrastala nieprzepisowo, a sliczne blizniaki byly w brzuchu, wiec badz spokojna :) Xxx Izkabelka, to super ze wszystko dobrze Xx A my sie niedawno dowiedzielismy o smutnym zdarzeniu naszych bliskich znajimych, ktorzy bardzo dlugo sie starali, ona ma dwa jajowody usuniete, wiec tylko FIV. W koncu im sie udalo, byli przeszczesliwi, na grudzien byl termin...dxiecko zdrowe, i niestety w 21 tyg otworzyla sie szyjka macicy, a dziecko tam wsadzilo nozke i stracili ciaze :( bardzo smutna historia.. :( Pisze o tym, zebyscie dziewczyny prosily zawsze lekarzy o sprawdzenie szyjki, chociaz tutaj u naszych znajomych, sprawdzali jej dwa tyg wczesniej i bylo ok... Xx Milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwa13
Ritka7 glowa do gory mi polozna powiedziala zebym pod zadnym pozorem nie robila testu wczesniej niz w 14 dpt i to liczac od dnia nastepnego nie zalamuj sieza wczesnie bo to nic dobrego nie przyniesie. Odczekaj do 14 dpt i zrob bete napewno bedzie dobrze . No i oczywiscie daj znac trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze Lunka co za koszmarna historia,juz się zdenerwowałam jak to przeczytałam.Nawet nie wyobrażam sobie takiej sytuacji,chyba bym nie przezyła gdyby mnie cos takiego spotkało. Ja mam zawsze szyjke sprawdzana na każdej wizycie ale te wizyty mam praktycznie co 3 lub 4 tyg wiec nie tak często.Sa jakieś objawy ze cos się dzieje z szyjką?Skurcze czy cos takiego?Zastanawiam się jak maluch wsadził tam nózke skoro jest w worku owodniowym?To tak łatwo dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny b dawno tu niezagladalam dlatego,ze ostatnio mam takiego dola,ze cos..:( Mamusiom i przyszlym mamciom gratuluje serdecznie ma sie rozumiec :)Chcialam sie was zapytac czy znacie jakies domowe sposoby albo cos by dostac okres tzn mialam dostac w zeszlym tygodniu i w zeszla sobote mialam zadzwonic do kliniki by mi dali wizyte ale mi nieprzyszedl jestem zalamana tyle czasu czekalam by nadszedl ten dzien by mi dali w koncu ta wizyte bym mogla zaczac w koncu ta cala procedure by muc miec moje dzieciatka ze soba mam 2 mrozaczki,ktore tyle czekaja na mnie.Problem mam taki,ze moja klinika jest czynna tylko do tej sirody :( bo zamykaja na okres wakacji wiec jak nie dostane dzisiaj okresu gora do tego poniedzialku bym mogla zadzwonic by mi dali wizyte to znow wszystko na nic,Mam dosc tego czekania zawsze cos!!6 lat staran 3 iu mam za soba negatywne 2 hiperestymulacje i w dalszym ciagu nie moge miec transferencji!!:(:( Moczylam sie w goracej wodzie,robilamcwiczenia,pojezdzilam na roweze by mi przyszla i nic.Test robilam ,szkoda mi go bylo psuc,bo wiedzialam,ze w ciazy i tak nie jestem:( Zawsze mam plamienia przed okresem takie brazowe i teraz nic a nic.Dzis mija tylko dzien 31 mojego cyklu .Ostatni mi przyszedl 26 dnia cyklu i doktorka powiedziala,ze na piatek mieli dac wizyte jak sie okres pojawi a tu nic tylko jajniki bola ale nie tak jak zawsze mam ogromny bol jak ma przyjsc.Ciaze na 100 procent wykluczam.Macie jakies pomysly bym dostala to wredna...dlaczego,co ja takiego zlego zrobilam,ze zawsze cos!!:(pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siwa, modlicha - dzieki, kochane jestescie. Zrobie bete to się upewnie na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ritka7
siwa, modlicha - dzieki, kochane jestescie. Zrobie bete to się upewnie na 100%. siwa - zamierzasz podchodzic do nastepnej stymulacji, czy na razie odpuszczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa - kiedyś to było już dyskutowane na forum inseminacji, jednym z lepszych "domowych sposobów" na wywołanie @ jest seksik:) serio:) wiele dziewczyn to potwierdzało... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×