Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Gość abc abc
ja i ja-nie,to nie ja mam skierowanie na cesarkę,lekarz powiedział,ze może mi dac,ale to wszystko zalezy od szpitala,i lekarza ,ktory będzie przy porodzie,ze cesarka to zazwyczaj powyzej 4,5kg.tak,pierwszy wazył4220,i rodziłam go naturalnie,usg przed porodem juz w szpitalu,wykazało wagę3600 o ile pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
noi w związku z tym mam kłopot z ubrankami,na te o rozm56nawet nie patrzę,i nie wiem czy 62 nie będą małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc- rodzisz duże dzieci :). kurczę, zazwyczaj słyszałam, że usg zawyża wagę dziecka, a u Ciebie okazało się na odwrót, trochę mnie to martwi :|. podziwiam Cię, że dalaś radę urodzić takiego konkretnego chlopca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już też na 56 nie kupuję. trochę mam w tym rozmiarze, ale teraz też się zastanawiam, czy nie będą małe, z racji tego, że mam cukrzycę ciążową i dziecko mogę urodzić większe i szczerze mówiąc wolałabym, żeby mała ważyła te 4,5 kg, bo miałabym wtedy cesarkę. na razie lekarz mi powiedział, że może ważyć 3,5 kg, więc zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
ha,a mam 156cm wzrostu.synek spadł z wagi o kg jeszcze podczas pobytu w szpitalu,a dł62cm.boję się powtorki ale bardziej cesarki chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurokwoka
hejka , ja nie będę co prawda już mamą ale listopadową babcią , to mój pierwszy wnusio ,tak się cieszę że wasz topik poczytałam i moje lata macierzyństwa powspominałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
ja mam trochę na 56,jeszcze wtedy nie wiedzialam,ze duuuze będzie.chyba lepiej pomęczyc się trochę i sn urodzic,niz cesarkę mieć,dłuzej się dochodzi do siebie,tak myslę.ale i tak się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie :-) dalej niewiem co nosze pod serduchem :-D tzn.powiedział ze jemu to wygląda na dziewczynke ale jakoś tak to powiedział bez przekonania,maluszek jest dalej ułozony miednicowo takze mam niespodzianke do końca ciąży :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Sowiczek napisz coś wiecej o wizycie? Duze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowiczek a coś więcej? :-) Dziewczyny, coś u nas się dzieje. Chyba odszedł mi drugi kawałek czopa. Brzuch jak kamień, skurcze. Poszliśmy z mężem do sklepu (po słodycze :D) i ledwo szlam, zgięta w pół. Oby to były fałszywe alarmy. A jak u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Oj Kasia nie czekaj tylko leć do lekarza. No chyba że chcesz już rodzić. U mnie calkiem całkiem chyba lepiej się czuję niż dwa tygodnie tamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc- ja miałam 62 cm, jak się urodziłam :D kurakwoka- ale niespodzianka :), super. witamy przyszłą babcię :) Kasia- trzymaj się! Do lekarza dzwoniłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, na Twoim miejscu przyspieszyłabym wizytę u gina. Chociażby żeby sprawdzić, czy szyjka się nie skraca. Kyga chyba miała skurcze dwa tygodnie temu jeżeli dobrze pamiętam? abc - faktycznie duże rodzisz dzieci. Dzielna z Ciebie kobieta, że rodziłaś sn. Na pewno łatwiej jest urodzić mniejsze dziecko. :) Sowiczek - masz jakieś przeczucia co do płci? ;) Ola - z tą fryzurą to taki spontan, byłam właściwie w salonie, w którym pracuję, żeby zanieść L4 i wyszłam z nową fryzurą. Ale powiem szczerze, że zwykle tak jest z moją szefową. Kiedyś chciałam podciąć włosy a wyszłam z czerwonym bobem na głowie. Gdyby nie szefowa, która mnie troszkę "zmusiła" do tego, to nigdy bym się nie odważyła na takie zmiany, a byłam później zadowolona. Dzisiaj ledwo chodzę, naprawdę. Okropnie bolą mnie pachwiny i pochwa, czuję "tam" taki nacisk. Pierwszy raz mi się tak zdarzyło - znaczy, wcześniej czułam takie bóle w nocy i sporadycznie w ciągu dnia, ale trwało to chwilkę, a dzisiaj cały dzień bez przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
tak jest miałam ostre skurcze i w ogóle czułam sie fatalnie. Ale teraz jest lepiej brzuch chyba się troszkę przyzwyczaił a i moje samopoczucie jakby lepsze. Spadam do wyrka do jutra. Spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z innej beczki: czy to prawda, że w którymś tygodniu nalezy zaprzestać współżycia? I w którym tygodniu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seks może wywołać poród. Po pierwsze - przy orgazmie mogą wystąpić skurcze, po drugie - sperma ma w składzie jakąś substancję (na "p" ale nie pamiętam nazwy), która też może wywołać poród. Nie wiem do którego tygodnia można bezpiecznie współżyć i czy jest jakieś ograniczenie. My i tak pościmy, z innych powodów. Dobrze kyga, że u Ciebie "spokojniej". Też lecę spać, przynajmniej spróbuję zasnąć :):) Dobrej nocy Dziewczyny i jakbym nie mogła zajrzeć tu jutro - miłego dnia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Też tak czytałam. Jest sporo artykułów na ten temat. Moja gin zabroniła mi seksu od 29 tygodnia kiedy pojawiły się pierwsze skurcze tym bardziej że przy pierwszej ciaży wcześnie skracała się szyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz juz :-) po wizycie ok, dzidzius jak narazie waży 1.720 i 37 dł :-) ale lekarz powiedzial ze moze byc roznica mniej- wiecej 230gr ,niewiem co tam moze siedziec ciezko zobaczyc na usg kiedy dziecko ma pupe na dole i ją tam jeszcze wciska :-D ale na moje tez chyba dziewczynka ,jedno co mnie przeraza to ,to ze dalej jest głowa do gory ,nastepna wizyte mam 24.10 (bo gin sobie robi wakacje)i wtedy bedziemy myslec co dalej bo jesli tak bedzie czeka mnie cc...juz niewiem co gorsze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benihimex ja tez bym tak zrobila jak dziewczyny radza .Idz do lekarza nie lekceważ tego...ja bym w nocy nie spała jakbym miała to samo :-) ja potrafiłam w 13 tc jechac o 4 rano do szpitala bo coś sie działo a teraz to już w ogóle :-) abc - co do ubranek to niektore niby maja te same rozmiary a jesli sie je do siebie przyłoży to jedno mniejsze drugie wieksze ,tak kupiłam kaftaniki rozmiar ten sam na metce w rzeczywistosci inne dłuzsze rękawki i całe wieksze :-) ale lepsze większe bo rekwa zawsze mozna podwinąć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Sowiczek mi się czasami chce ,ale w dzien ,tylko że wtedy męża w domu nie ma :( wieczorem to myślę tylko jak długo mi zejdzie zasypianie, bo strasznie ciężko jest mi usnąć . A co do spermy i orgazmu , to nie u każdego może wywołać poród . U mnie akurat może , tak jak było przy pierwszej ciąży , dlatego może uda mi się urodzić tydzień wcześniej,takie mam plany he he :D i jeszcze żeby to był weekend,ahh marzenia,ale kto wie.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Hehe Goha widze że mamy podobne plany gdyby przypadkiem mi się dłużyło ale na razie post. Listopadówka8 jak było na wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny sposob na ustalenie porodu :-D Lekarz powie ze termin na 26 listopada a pacjentka nie nie ja 20 bede rodzic bo 26 mi nie pasuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOHA ja mam to samo z zasypianiem... a najgorzej jak juz sie uda i sie w nocy wybudze na siku...i znowu to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Benihimex jak tam u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;-) Widzę wielką polemizacje na temat seksu :P Szkoda, że nie na każda ciążę to działa. Kyga do końca ciąży zakaz? Kiepsko trochę, ale czego nie robi się dla malenstwa :-) Sowiczek mały ten Twój dzidziuś :-) jak mu nic nie zwisa to może i faktycznie dziewczyna. Oby tylko się odwróciła. A dziś u nas ciągle twardy brzuch. Mała na szczęście daje znać, że wszystko ok. Dość mokrą wkładkę miałam rano, jak dziś skurcze, te silne, wrócą to jadę na pogotowie. Wczesniej jedziemy z mężem kupić wózek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
He he no niestety do końca. To udanych zakupów i powodzenia jeśli odwiedzisz pogotowie. Ja wlaśnie przewaliłam szafę i sie załamałam. w nic nie wchodzę i żadna kurtka mi sie nie dopina. Nie wiem w czym jutro pójdę na wizytę chyba w dresach wrrrrrrrrrrrr. A nie chce mi się nic kupować na ten ostatni miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
Hej Dziewczynki :) dopiero znalazłam Wasze fajne forum i żałuję,że tak późno, bo jestem w 35/36 tc i od miesiąca leżę... czasem nawet nie ma do kogo się odezwać, a widzę że fajnie sobie rozmawiacie :) Mam nadzieję, że pozwolicie mi z Wami poklikać trochę od czasu do czasu, mimo że niewiele Nam już czasu zostało do poznania naszych szkrabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×