Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Nie nadążam teraz nawet z bieżącym czytaniem Was :) :) :) Oj przybyło rzeczy, któree zabierają czas. Serdecznie gratuluję nowym Mamom. Pytałyście czy byłam nacięta. Tak. I to tak solidnie, potem mi jeszcze robili rewizje jakąś. Zszycia mnie nie podjęła się położna i wołała lekarza. Na początku mnie szew nie bolał, ale teraz już mnie ciągnie. Czekam na połozną żeby przyszła i mi zdjęła szwy. Znieczulenia nie miałam. Ale cięcia nie czułam. JAk mnie zszywali dostałam głupiego jasia. Smoczek miałam w szpitalu. Troszkę mi uratował życie jak Mała leżała pod lampami. A teraz już nie chce go ssać. Mój też przytył ale też ma zamiar się odchudzać. A ja straciłam po porodzie już 10 kg, czyli zostało mi jeszcze 5 kg. Mam jeszcze inny problem - spuchnięte nogi. Nie puchły mi tak w ciąży jak teraz. Nie śmiejcie się ale wczoraj do domu wróciłam w kapciach bo nie zmieściłam nóg w żadne buty. Nie wiem jakie buty ubiorę jak będziemy jechać do USC. Chyba też kapcie :) Idę spać. Póki Mała śpi. Trzymcie się Kochane. Do jutra. Jutro zaczyna się miesiąc który nas połączył :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolcia
Gratulacje dla Nowych Mamusiek! Dzieciaczki słodkie, aż chce się tulić. Ja mam mega doła- byłam u lekarza. Rozwarcie tak jak było prawie 3 cm, głowka nisko i nic wiecej. Rozmawialiśmy o terminie cc, i dostałam skierowanie na 8.04. Potem usg wg którego moja mała waży 2700gr, przepływy ok, wody ok itd. I zaczęła sie dyskusja M i lekarza- a może jeszcze poczekać, skoro taka malutka itd. M mnie wkurzył, o co to zmieni, ile w tydzien może przybrać? No i lekarz zasugerował żebyśmy wpadli jeszcze w poniedzialek na wizytkę i sprawdzili przed tym wtorkiem. No pewnie wpadniemy i znów 300zł skasuje za 15 minut wizyty. Pokłóciłam się z M strasznie, poryczałam w aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolcia
M oczywiście wie lepiej, bo ma macicę i uważa, że moje samopoczucie nie jest teraz istotne i mam zrobić wszystko, żeby dziecko przybrało na wadze. No i co ja mam zrobić? Sama zaczęłam się martwić, czy nie za malutka jest, czy wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bird25
Gratulacje świeżym mamusiom! Domella, uroczy krasnalek!:) coraz częściej pojawiają sie informacje o szczęśliwych rozwiązaniach o ta tendencja pewnie sie utrzyma:) w końcu dopiero jutro zaczyna sie "nasz miesiąc" :) Dziewczyny wczesniej pisalyscie, ze nie ma u was żadnych skurcze przepowiadajacych ani innych oznak porodu....nie przejmujcie sie tym. W pierwszej ciazy miałam tak samo, gdyby nie to ze dziecko ruszyło sie w brzuchu to w ogóle nie odczulabym tej ciazy, aż tu nagle pewnego dnia, tydzien przed terminem porodu odszedł czop, jak na zawołanie zaczęły sie skurcze i myk do szpitala! Także nigdy nic nie wiadomo jak sie zacznie:) Koszule zapasowe warto wziąć, bo po prostu sie brudza krwią, albo mlekiem Z piersi, albo czymkolwiek innym.... A leginsy to chyba nie jest najlepszy pomysł... Rane w kroczu trzeba wietrzyc jak najczęściej żeby sie szybko zagoila a w leginsach to byłoby trudne.... Poza tym lekarze czasem proszą o pokazanie krocza a rozbieranie wtedy długo trwa... Mamaolcia To prawda, ze stan dziecka jest ważny, ale to lekarz powinien Cie na dzisiejszej wizycie poinformować czy ciąża jest donoszona i czy nie ma już żadnego ryzyka i mozna działać. Waga wg usg jest przecież szacunkowa, może być tak, ze w dzeczywistosci jest większa... Porozmawiaj z m spokojnie o tym co czujesz. Przecież Twoje samopoczucie i nastawienie jest bardzo ważne! A Ty chcualabys cc jak najszybciej, dobrze zrozumiałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah ci mezczyzni, tylko ich lac:), moj wczoraj stwierdzil ze czemu tak narzekam ze to mi zle tamto, to mowie do niego, szkoda ze nie mozemy sie zamienic, to bys zobaczyl jak to jest w ciazy, brzychol wielki, spac w nocy nie mozna, sikasz co piec minut, kazdy ruch to bol pachwin...to mi odpowiedzial, ale za to jakie wakacje masz...dziekuj***ardzo, dobrze ze dzidzia po tych wszystkich miesiacach wynagradza wszystko i o wszystkich zlych rzeczach sie zapomina, tulac takie slodkie malenstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolcia
Ja już sama nie wiem czego chcę. Wiem, że nie urodze naturalnie, a mam wrażenie że mój lekarz chciałby, żebym zaczeła naturalnie a potem zrobi cc. Wiem, że zdrowie dziecka jest najważniejsze, bo pierwsze dziecko urodziłam w 35tc. Teraz ta ciąża trwa dla mnie wieki. Już nawet nie cieszy mnie nic, nie chce mi się szykować wszystkiego, mam dość. Hormony to szaleją we mnie strasznie, boję się, żebym nie dostała depresji, bo już raz mnie to spotkało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane wiec to bylo tak otoz dzisiaj ok 11 znalazlam sie na izbie przyjec z powodu cisnienia bo mi troche skoczylo wiec przyjeli mnie na patologie na szczescie na dyrzuze byl moj lekarz zrobili mi badania i okazalo sie ze mam 2 cm rozwarcia i szyjka skrocona i sa skurcze dali mnie na porodowke podlaczyli oxy ale niestety podczas kroplowki skoczylo mi bardzo cisnienie na tyle ze musieli roboc cc sama cesarka nie jest zla te znieczulenie jest smieszne do tego kregosluoa naprawde :) nic sie nie czuje tylko w lampie wszystko widzialam polozne lekarze super no i maly urodzil sie o 17 zszyli mnie i bylo ok malego mialam odrazu nawet przystawili mi go do piersi teraz jak puscilo znieczulenie to brzuch bardzo boli ni ale coz warto bylo ciesze sie ze mialam cc bo takiego duzego chlopca ciezko by mi bylo urodzic silami natury zdjceie dam jak wroce do domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bird25
Mamaolcia Myśl pozytywnie! Skoro Twoje ciało szykuje sie do porodu to może lada dzień akcja sie rozkręcić! Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze, szybko i sprawnie:) na pewno tak będzie. Faceci nigdy nas nie zrozumieją, naszych ciągłych dolegliwości w ciazy, bo przecież bez przerwy jak nie jedno to drugie nam dokucza... Niestety tak urządzony jest ten świat... Postaraj sie zrobic jutro coś tylko dla siebie, żeby odgonic złe myśli i choć troszkę sie zrelaksować w tej całej sytuacji... Może wybierz sie na pedicure... U kosmetyczki te mozna sie wygadac:) Myszula, fajnie ze jesteś zadowolona i dobrze ze lekarze szybko podjęli słuszna decyzje o cc! Czekamy na foto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaolcia ze mna lezy dziewczyna urodzila corke 2300 i jest zdrowa mala w terminie i juz ciagnie cyca takze jak z dzieckiem w porzsdku zdrowe to 2700 nie jest wg mnie zle na moja mowia ze duze dziecko 3350 ma takze co opinia to inna wazne ze zdrowe wiem ze wypychanie barbarzynstwo no ale tak zrobili jestesmy cale na szczescie uwalila sie na mnie taka grubsza polozna i wtedy poszlo i wtedy sie darlam najbardziej bo same te bole parte nie.bolaly na koncu no a jak glowka wyszla to juz bylo ok mam smoczek wyparzylam w domu i daje jej ale nie zawsze chce wezcie sobie wg mnie duzo podkladow na moj porod poszla paczka ale dzisiaj juz jest spoko krwawienie jak dla mnie do zniesienia gdyby nie tylko te duze cyce to byloby spoko nawet teraz sciaglam laktatorem pokarm bo mala na lampach jest ubranek nabralam a tutaj wola ja w szpitalne ubierac jedyne co chcialy to pampersy i chusteczki dla niej i pokazaly mi jak sie karmi w ogole z opieki jestem milo zaskoczona bo chodza tu kolo nas czy mamy jakies pytania itp trzymajcie sie i jeszcze raz gratuluje nowym mamom!!:-D reszta tez zaraz dolaczy w koncu to juz kwiecien :-) zdjecie malej dam jak wroce do domu na fb ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Wczoraj ok 11 zalozyli mi cewnuk,foleya, od ok 13 tak bolalo ze juz nic nie jadlam dostalamskurczy ale pani uparcie twierdzila ze to nie porodowe... Na noc dali mi ketonal zebym,sie mogla chwile,przespac ale nic nie pomogl wybudzal mnie bol co 5 minut a miedzy skurczami odpadqlam... O 1 wypadl cewnik rozwarcia niecale 3cm krwawie i boli podbrzusze sa jakies skurcze dosyc bolesne ale,to,dalej nie to... Podobno o 7.30 dadza oxy . Mam tak niski prog bolu ze placze z bezsilnosci :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju Miska biedactwo trzymaj sie tam najgorsze to ze sie rozwarcie nie zrobilo wiem jak to boli sama przeszlam bo tez mam niski prog bolu ze mozna lozko pogryzc tez plakalam z besilbosci i bolu ja prosilam o zastrzyk nie wiem jak sie nazywa ale po nim poszlo rozwarcie i skurcze oxy wywolali silniejsze trzymaj sie tam jestes dzielna dasz rade! musisz dla siebie i malenstwa! jestem z Toba myslami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Miska, ja mam łzy w oczach jak czytam... Trzymaj się Kochana, Jak tu rodzic po całej nocy? A możesz jeśc i chodzić? Czy leżysz i cierpisz? Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Nala mia las znieczulenie? Miska ale oni tam mają głupie metody jakieś nie wiem czy się powinno krwawi , czy tak jest ok masakra jakaś. A dziecka ruchy dobrze czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Chodzi moge, jesc nie... M przyjedzie o 8 bo wczesniej nie pozwolili... Nie wiem co to bedzie :'( mi nikt nie chciql dac zadnego zastrzyku uparli sie na ten cewnik :'( juz naprawde myslalam ze urodze a tu nic. I dzis od nowa skad brac sily?& wiem ze was doluje ale sama juz ich nie mam a tu wszystko przedemna, czuje ze mnie tylko wykonczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
A no i dziecko,slabo czuje, rusza sie tylko,jak ktg podlacza.. Tez nie wiem czy sie krwawi ale ja krwawie i podbrzusze boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Moim zdaniem powinni zrobić cesarke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska przy 1 porodzie miałam podobne syt. a krwawienie się zdarza nie martw się akurat tym , ale wez się trochę odezwij stanowczo bo 72 h beda cie trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Miska a z usg termin na kiedy miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszula gratulacje!!! Duży chłopak :) miśka a Ty się trzymaj tam jakoś. Będę trzymać kciuki za Ciebie żebyś szybko urodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) miśka tak Ci współczuję,że się musisz nacierpieć.Może weź wyślij swojego niech ustawi lekarzy może coś na przyspieszenie dostaniesz czy co... też się boję że będę mieć wywoływanie:/ dziś fatalnie spałam.Nie wiem skąd biorą mi się te siki.Co chwilę pełny pęcherz..poszłam spać grubo po 1 wstałam o 7 i koniec spania:/ a tak poza tym dziś mój termin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
No właśnie wiktoria naddziś twój termin ale to termin z usg czy om? Miska mam nadzieje ze swoje juz wycierpialas i poród pójdzie szybko i bez większego bolu:) Mój m pojechał na ryby a ja sobie leżę ale chyba wstanę bo robie się głodna. Wiktorianka ja też często siku chodzę min 5 razy w nocy , a jak zrobię siku to zaraz uzupełnia płyny woda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny Miska czemu nie robią cc? Ja już bym piała, żeby tylko zrobili.. wyślij najwyżej m z kopertka i niech robią cc bo ile można znosić taki ból!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest termin z usg w pierwszym trymestrze.Różni się on o 2-3 dni bodajże z OM. Będzie naturalnie najprawdopodobniej bo nie ma wskazań do cc. Może mój syn będzie wyjątkowo punktualny i postanowi zrobić niespodziankę prima aprilisową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Czytam teraz jak ja nicki niektóre przekręcam i zamiast żabka to tel wstawił Ząbkowice a zamiast chyba Agi to Anglia wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Wiktorianka a Wiktorianka to już tak sama z premedytacją sobie upraszczam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim, na początek gratulacje dla kolejnej mamusi:) ja juz nie nadazam za wami tak sie rozpakowujecie:) mamaolcia - moja gin mowi, ze nie liczy sie ilość tylko jakosć dziecka :) wiec jesli jest w pelni rozwiniete nie szkodzi ze jest male i niech smialo sie rodzi - z reszta chyba lekarz nie proponowalby cc gdyby cos nie tak bylo z dzidzia ... jesli nie czujesz juz sie na silach byc w ciazy (co doskonale rozumiem) to lepiej chyba i dla Ciebie i dla dzidzi zeby juz sie wykluło:) miska - wspolczuje na prawde nie wiem co napisac by bylo Ci lepiej bo pewnie nie ma takich słów - jedyne co może pocieszyc to że na koncu tej katorgi czekac bedzie Twoja kruszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Dziękuje kochane za słowa otuchy. Bardzo dużo to dla mnie znaczy. Bird masz racje, trzeba coś zrobić dla siebie i pójdę na pazurki:) Miska bidulo żal mi strasznie Ciebie:( Jak oni mogą Cię tak trzymać, to przecież nieludzkie, powinni zrobic cesarkę, a nie czekać nie wiadomo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) Witam was w kwietniowy dzien teraz juz kazda po kolei będzie sie szykowala do szpitala terminy coraz bliżej .ja dziś tak sobie spalam juz coraz ciężej jest ale muszę jakoś dac radę Miska współczuję tego cierpienia oby szybko cos zrobili bo sie biedna zameczysz nie dosc ze boli to jeszcze jesc nie możesz .mam nadzieję ze dziś juz będzie i Ciebie po wszystkim Motylek nie przejmuj sie literowkami staramy się domyslac co masz na myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×