Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość agu1983
witam Was :) wczoraj w koncu poszlysmy na dlugi spacer i od razu lepszy humor czlowiek ma po dawce ruchu:) dzis tez mialysmy pojsc ale Milenka takie miala fochy ze z trudem ja w bujaku uspokoilam a co dopiero w wózku wiec spi sobie teraz a ja kolo niej tradycyjnie czujnie co chwile bujam...bleh:( malutkahaneczka - lekarze to jednak sa straszni zero empatii - pomijajac ze nie wiadomo komu wierzyc ...kolejny dowod na to, że jak nie pojdzie sie do lekarza prywatnie to nie ma co liczyc na godne traktowanie:( pieluszek juz od jakiegos czasu uzywam 3 (pampersy oczywiscie) moj klopski to pewnie juz gdzies pod 6 kilo podchodzi:), ostatnio jakas zaginiona dwojke znalazlam w torbie do wozka i ledwie ledwie wiec trojki w sam raz:) po galeriach nie chodzimy z prostego powodu - jestem niemobilna bez prawka wiec odwiedzamy sklepy w najblizszej okolicy tam gdzie nogi poniosa, trzeba zrobic czasem zakupy wiec odwiedzmy tesco biedronke i inne sklepiki do ktorych wozek sie zmiesci:) czasem jezdzimy z m na zakupy ale z mala to raczej jest bieg przez alejki z lista niz spokojne kupowanie aby jak najszybciej pokupowac i ona sie nie zdenerwowala....eh marza mi sie samotne zakupy... co do dzwiekow to Milena takie dzwieki wydaje ze czasem leze ze smiechu od chrumkania po piszczenie no i co raz wiecej gaworzy, czasem sama sie dziwi jak jakis nowy dzwiek z niej wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Już obczaić am te smoczki i dziś będę zamawiać. Przy okazji jakieś gadżety. Czy wasze dzieci mają zagłówek stabilizuje do fotelika? Ja chyba zamówię i maskotke na pas w foteliku:) Mały z tata m na spacerze a ja idę wyrzucić śmieci i do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ma, ale w wózku tylko i to go troche interesuje, potrafi się na to zagapic :) do fotelika stabilizację mialam kupioną zw komplecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
chciałam się pożalić ze zgubiłam 100 zł jestem załamana buuu przykro mi strasznie...;/ szłam do wpłatomatu z wózkiem i miałam w domu 800 zł a pod wpłatomatem już 700 zł:( musiało mi wypaść buuu:((( wkurzona jestem strasznie :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Oj MP jesteś pewna, że zgubiłaś? Poszukaj może na spokojnie jeszcze raz. Mój M ostatnio zapomniał zabrać z bankomatu 50 zł.Wzial kartę i poszedł bez pieniędzy.Gadał przez telefon, a 2 rzeczy naraz dla faceta to już za dużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do smoczków to opróczy tych trójprzepływowych avent ma też fajne, takie specjalne w kształcie litery Y do gęstych pokarmów - moja siostra zaczeła już z nich korzystać i mówi że są niezastąpione do kaszki. Nam na razie wystarcza trójprzepływowy, nawet jeszcze na trójke nie zmieniamy, żeby mały się nie krztusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie aventu mamy 3przeplywowy :) tylko, ze butelki tez aventu mamy, nei wiem kto jaka ma butelke, ale mysle, ze jak na 1 dziurce dla noworodkow pije maly to sie nameczy i nameczy, takze szybko trzeba zmienic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
My używamy butelek Brownsa. Tez zaczęłam zakładać małemu pieluchy w rozmiarze 3. Używamy białych pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Witam was dziewczyny nie pisalam bo z tym netam a raczej ze stronką kafem problem bylam z malym u lekarza w poniedziałek pani doktor specjalnie wcześniej do pracy przyszla bo sie martwila a bylam zapisana do innej jest poprawa kaszel jest ale juz wilgotny a to dobry znak maly caly czas na antybiotyku ale grzeczny jest nie marudzi tylko ten kaszel strasznie gomeczy ale musi to wykrztusic bylam na kontroli w poniedziałek we wtóre i ide jeszcze w piątek ostatnio pisalam ze moj starszak mial zapalenie gardla i mu przeszlo i długo nie nacieszylismy sie zdrowiem bo dostal wysypki alergicznej plak dwa dni ze go piecze a teraz stawy mu dokuczaja stopy puchną jest momentami tak zle ze sam wstac nie może a ma dopiero 4lata strasznie mi go szkoda tez dostal antybiotyk i leki najgorszr ze mozr sie to jeszcze pare dni utrzymywac w poniedziałek kontrola juz nie mam sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Mój śpi juz trzy h:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Hania dzisiaj spala tylko od 11do 14 i teraz odpadla na spacerze aż boje sie ze w nocy nie będzie spac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. X Jak ja Wam zazdroszcze, ze dzieci Wam tak ladnie spia.my dzisiaj skonczylismy dwa miesiace i wazymy 6kg. Pojechalismy zaszczepic na pneumokoki, ale powiedzialam Pani doktor, ze maly dzisiaj zrobil duzo zadkich kupek(stwierdzila, ze po brzoskwini) i szczepienie przelozone na 1 lipca. W zwiazku z tym poceniem raczek i stopek dostalismy skierowanie na badanie moczu(jak tu zlapac tenvmocz;-)), morfologie, tsh i zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Odpukać mój chyba się uśpil. MP mój też lubi bardziej jedna stronę jeśli chodzi o trzymanie główki. Na brzuchu to już w ogóle od razu na prawo obkrecona i nijak nie chce patrzeć ani przed siebie ani w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Asmana wiem że są takie specjalne woreczki jałowe, które przykleja się do ciałka wokół ujścia. Mojej właśnie tak pobierali w szpitalu. Trzeba kilka tych woreczków czasami, bo może pobrudzić się kupką. Podpytaj może w aptekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinko tak wiem kupilam 3, ale dziekuje za rade. Mimo wszystko sie obawiam tej lapanki;-). Mp moj syn tez preferuje tylko jedna strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisz w google ,,woreczki do moczu dla niemowląt". Są zdjęcia tych woreczków. To jest na prawdę wygodne. Przyklejasz, zakładasz pieluchę i zaglądasz co jakiś czas. Ale minimum 3 powinno się mieć. Bo możesz źle przykleić lub może pobrudzić się kupką. Ważne by przykleić na suchą skórę, inaczej nie będzie się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinko dla mnie to nowosc, bo mam dwie corki...a synusiowi bede pierwszy raz lapac. Dzieki:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Mój teraz trzyma główkę prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Asmana to nasze dzieci są praktycznie w tym samym wieku bo moja z 26 jest :) od 1,5h usypiam mała,co uśnie to sie budzi ...wymiekam juz ratunkuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
Hej dziewczynki Byłyśmy dzisiaj na bioderkach i wszystko jest oki :) tylko lekarza martwi ta główka w jedną stronę ale zobaczymy co neurolog nam powie. My używamy jeszcze 2 Pampers zielone Mała waży 5600 :)ostatnio była u nas promocja w takim sklepie kosmetycznym 80 sztuk za 38 zł to się opłacało jak nie wiem nie odzywam się bo powiem Wam że tak mi czas leci szybko że nie wiem kiedy wieczór jest Dzisiaj po raz pierwszy Mała jak jej dałam do ręki grzechotkę to trzymała ładnie i poruszała nią :) i już tak fajnie gaworzy a chrumkać też chrumka nie raz ;) Od paru dni wieczorem przed kąpaniem mamy jeden wielki płacz ostatnio mieliśmy iść do szwagierki ale się nie dało z nią wyjść z domu tak płakała co do teściowej to ja już pisałam Wam kiedyś że jej teksty mnie rozwalają i to wtrącanie się na szczeście odpuściła wtrącenie się co do chrztu i ubrania Małej bo już miałam dość jej złotych rad :/ Za to szwagierka jest lepsza ona jak ją widzi to tak się zachowuje jakby mnie nie było i ja się nie liczyłam bo ona wie lepiej i cały czas chce ją nosić na rękach i całować aż się dzisiaj jej rozryczała na rękach z m mamy różnie też gra na laptopie też mnie denerwuje bo idzie po najmniejszej lini oporu żeby tylko wsadzić ją do bujaczka i tyle a on gra pokłóciliśmy się strasznie o to masakra boję się że już nie będzie jak kiedyś My jedziemy w góry z jeszcze jedną parą znajomych połaziły trochę po Zakopcu, może na Morskie wjedziemy wózkiem jak będzie ładna pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle dzisiaj w przychodni była mama z córeczką która była z 24 marca i wiecie jak ona trzymała ładnie główkę aż byłam w szoku już jej nie latała mojej jeszcze zdaża się że lata jak ją wezmę ale już o tyle fajnie że jest takim małym stabilnym klocuszkiem i jest już ją jak chwycić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Malutka to współczuję. Ja nie chce swojego chwalić co by się nie odmieniło ale kiedyś też usypia nie wyglądało inaczej tj Nosili my go potem spał na nas potem go Odkładalismy a jak oczy otworzył to za s go braliśmy. Teraz nosimy do odbicia i odkładamy w kolyske . Już prawie nic nie buja my i on w końcu sam odlatujje. Dlatego malutka może spróbuj ja odłożyć i zobaczysz co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Nala i co zrobiłaś jak u teściowej mała się rozkładana? Ile twój m ma lat? Moja tez się trochę wtrąca w organizację naszej imprezy. .. i chce kupić kacprowi frakcji do chrztu i na e wiem czy to dobry pomysł sama nie w i em w co go ubrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Dalej będzie płacz i zanoszenie sie :P Hania na szczęście spi juz ,ja juz po kąpieli i tez sie zbieram do spania. dziewczyny pisalyscie o zabawkach przypinanych do pasów czy szelek ,gdzie moge cos takiego znalesc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Witam Was; popisze z rana przy kawie.Olivier lezy sobie obok i czka; Jestem na biezaco z Waszymi problemami, ale juz widac, ze temat kolek sie konczy, wysypek na buzi, co u niektorych okazaly sie skaza bialkowa niestety.. moj tez czasem ma cos w nosie i rzezi strasznie, ale pokicha i mu to przejdzie. Po tym gestym mleku ulewa mniej, ale zdarza sie, no ale nie jest to juz tak okropne, od rau potrafi zjesc wieksza porcje i zrobic dluzsza przerwe, ale je po 120ml a tak 150 moglby spokojnie,Zapisuje co kilka dni ile zjadl przez dobe bo limit dzienny czasem przekracza ale ze jest w srodkowych centylach to sie nie martwie: niech je! Troche jeszcze spija z piersi, ale malo.. Ja dla corki to kupowalam wszystkie smoczki wg wieku a pozneij jak juz jadla kaszki ale duza byla to jej wieksze dziurki porobilam, a teraz to od razu powiekszylam dziurki nozyczkami. z innej beczki to moja ginekolog powiedziala ze jak skoncze karmienie, to moglabym troche hormonow wziac zeby pokrwawic i "sie w koncu oczyscic" ale ja juz nie wiem bo moj problem to taki, ze wlasnie krwawilam dluzej niz po pierwszej ciazy, dostalam juz tez okresu i krwawilam tez tydzien po okresie, to malo?a ktos z Was pisal, ze tez wlasnie takie okresy ma kilkunastodniowe teraz i wszystko w normie.;bylam na badaniu kamerka, nic nie znalezli, resztek lozyska nie bylo, wiec postanowilam ze tak powoli zakoncze to karmienie.. A wczoraj drugie szczepienie (dzis konczy 3miesiac) myslalam, ze mocno pospi ale budzil sie w nocy, ale moze w dzien dospi. Generalnie ja na jego spanie nie narzekam, po tym gestym mleku to nawet wydluzyl sobie troszke dawki spania. Ale wczoraj pielegniarka, ktora wywiad robi zawsze przy badaniu i szczepieniu zdziwila sie, ze ja w nocy karmie! zdarza sie ze to tylko 5min ssania okolo3 w nocy, ale czasem wiecej i od razu o 5 tez chce jesc. Tutaj po 14tyg. konczy sie urlop i mozze tak wszystkim matkom wmawiaja, ze dziecko juz powinno przesypiac a ty kobieto do roboty, a jak dziecko nie spi to twoj problem, ze go rozpieszczasz... kurcze jaki procent dzieci przespi powiedzmy 10godzin? moze rzeczywiscie moje dzieci rozpieszczone, bo powinny spac w oddzielnym pokoju i niech rycza a jedzenia nie dostana i sie naucza...ale ja za miekka jestem na taki rygor.. Ale bylam na biezaco z innymi mamami kiedy moja Laura byla mala i teraz i wiem, ze temat przesypiania w nocy to duzy rozdzial do ogarniecia... co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Regularnie Was czytam ale mam problem z odpisaniem. Zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia. Ale mam nadzieję, że juz dziś wieczorem do Was napiszę. Ale martwi mnie, że nie ma wiadomości od Kasi. Kasiu odezwij się. (Chyba, że ja przeoczyłam post od Ciebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej laseczki, Mi sie cos stało z jedna piersia od wczoraj mam problem, wieczorem karmilam mala i nakarmilam ja z prawej piersi bo byla nabrzmiala z guzkami tak jakby bylo w niej duzo pokarmu wiec przystawilam ja do niej a ona sie strasznie przy niej denerwowala ciagnela i ciagnela a piers nadal napieta cos mnie natknelo zeby sprawdzic czy cos leci bo dziwne ze tak dlugo na niej wisiala a ona w takim samym stanie i okazalo sie ze nic z niej nie lecialo stad tez jej nerw , poczytalam w necie i chyba mam zastoj w jednej...;/ pobolewa mnie i jest napieta, przykladam do niej termofor...i masuje goraczki nie mam, kurde ciekawe jestem skad takie cholerstwo sie przypaletalo...;/ nie mam pojecia, czy ktoras tak miala? i cos poradzi?? Jesli chodzi o temat przesypiania nocy to ja sie nie wypowiadam, bo u nas to jest roznie, czasem bywalo tak ze mala przesypiala nocke natomiast kolejnego dnia budzila sie co 3 godziny wiec u nas nie ma standardu. Dzis spala np od 20.30 do 3.30 pozniej od 4 do ok 8 i teraz od 9.40 do teraz jeszcze sobie spi. U nas pogoda srednia ale chyba i tak wybierzemy sie na spacerek chociazby na chwile... Dzis mamy jechac znowu w rodzinne strony bo maz musi zalatwic cos w urzedzie i chyba zostaniemy na weekend bo jak juz tam bedziemy na saa mysl jestem zla... jakos nie lubie za czesto jezdzic bo tak jak juz wam wspomnialam dziecko ma za duzo bodzcow bo jest przekladane z rak do rak... Ech kochane jak tak aptrze na to moje malenstwo jak sobie spi to sobie uswiadamiam jak mocno je kocham to cudowne byc mama dziecko to najpiekniejszy dar jaki mozna dostac od zycia:)) a jak wspomne dzien jej narodzin to az mi ciarki przechodza:)) lubie go wspominać:) Kochane czy prowadzicie maluchom jakies albumy na biezaco ze zdjeciami?? Milego dnia kochane. Ech wczoraj mialam taki napad glodu jadlam jadlam i ciagle mialam na cos ochote:) mam nadzieje ze dzis tak nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
Hej :) Kasia rzeczywiście bardzo długo się nie odzywa :/ ... U was lało wczoraj przedwczoraj a u mnie dziś dopiero :) ale jest takie zimnoooo, uhh, my jutro mamy 3 szczepienie az się boje bo Mai wykluł się już drugi ząbek jak wspominałam na fejsie :) a wczoraj się przebił i widze po niej ze już się męczy, płacze nie caly czas ale ma takie ataki, tak mi jej szkoda, gryzak wyrzuca, dzis wyslalam m do sklepu bo smoczek gryzak może to się sprawdzi :) aa i w sklepie TOYS RUS jest promocja na pampersy active baby dry za 29,98 i chusteczki pampers sensitive 4op za 14,98 !! MP a probowalas może sciagnac laktatorem z tej piersi?? nic nie kapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Malutka ja zamówiłam tuhttp://www.mamabebe.pl/search.php?node=96 bo kupowalam tu te smoczki. mój rano zjadł jedna miarke. Teraz zjadł 120 i poszedł z dziadka em na spac e r. Ja byłam rano u dentysty i ciągle mam odróżnienie po znieczuleniu i jak tu zjeść śniadanie? A jestem zglodniala. Na obiad zrobię sobie watrobke z cebulką bo dawno nie jadlam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×