Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość gość
dziewczyny a do mnie midwife zadzwoniła że chce przyjśc do domu na spotkanie, ja myślałąm że to ja będe do niej chodzić pod podany adres, czy one przychodzą pierwszy raz do domu, jestem w 11 tyg i to moje pierwsze z nią spotkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzioewczyny, z racji tego, że Wy na czasie (mój urwis jest z kwietnia 2011) to mam pytanie, może któraś z was się orientuje- czy w UK wkońcu jest ta cesarka na życzenie, planowana czy nie ? Ciekawa jestem, czy dalej tak cisną na naturalne porody. I ciekawe czy przy 2 dziecku jest możliwość wyboru sn a cc (jak 1 poród był sn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Kahnna- dowiem sie bo sama jestem ciekawa. Slyszalam rozne opinie. Dostalam w koncu, po miesiacu czekania, list od poloznej :) w czwartek mam pierwsza wizyte, a w nastepna srode USG :) Mialam miec w ta srode drugie usg w szpitalu, ale odwolam, niepotrzebnie tak czesto. Ale sie ciesze, nie moge sie doczekac :) czego moge sie spodziewac na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mam rodzacych w uk .Czy robia lewatywe przed porodem?bo jezeli nie...to co zrobić aby nie wydalic kupy podczas porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki... wybaczcie ze tak dlugo nie pisalam ale mielismy gosci z Polski przez tydzien i brakowalo czasu. wlasnie wrocilam z drugiej wizyty u poloznej, zalozyla mi ksiazke, zbadala mocz, pobrala krew, zmierzyla cisnienie i takie tam :) scan mam w przyszly wtorek i juz nie moge sie doczekac :D dziwie ci sie enna ze rezygnujesz z mozliwosci dodatkowego podgladniecia maluszka ;), ale to twoj wybor. co do twojego pytania odnosnie pracodawcy to wiem tylko tyle ze musisz miec przed porodem przepracowane 26 tygodni u jednego pracodawcy zeby dostac maternity, i jesli nie pracujesz w pelnym wymiarze godzin to bedzie to maternity alowance a nie statuory. kachnaa co do cc na zyczenie to watpie zeby weszla taka ustawa (choc nie jestem pewna) ale wiem ze jest cos takiego ze jezeli podczas pierwszego porodu przezylas traume i bardzo boisz sie drugiego porodu i bedziesz o tym mowic poloznej przez cala ciaze to zagwarantuja ci cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mylicie. Trzeba miec przepracowane u jednego pracodawcy 26 tyg ale 15 tyg qrzed porodem. W pracy na pol etatu tez przysluguje statuary,bo zalezy ile sie zararabia a nie sam etat. A maternity allowance to w ogole inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czyszczenie to laxative bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras z Was uczeszczala w Uk do szkoly rodzenia i moze podzielic sie jak to tutaj wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc, nie dokladnie tak jest jak piszesz. wiem bo samej mnie to dotyczy. przy statuory musisz miec przepracowane 26 tyg u tego samego pracodawcy 15 tyg przed porodem ale nie przy maternity allowance. przy maternity alowance musisz miec przepracowane 26 tyg w ciagu 66 tyg poprzedzajacych date porodu i w tym czasie przez okres 13tyg zarabiac ponad 30£ tyg. przy statuory maternity musisz byc nieprzerwanie zatrudniona u tego samego pracodawcy przez okrez 26tyg w chwili rozpoczecia 15tyg przed planowanym terminem porodu i srednie zarobki musza byc conajmniej 102£ tygodniowo. poszukajcie na polskich stornach takich jak emito.net np., tam jest wszystko opisane dokladnie i po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera30 ja chodzilam w pierwszej ciazy, polega to mniej wiecej na tym samym co w Polsce. polozna tlumaczy o porodzie i o wszystkim co moze wystapic podczas porodu, sa zajecia cwiczebne ;) z partnerami, lekcje oddechu, i pozniej jak na samym poczatku opiekowac sie dzieckiem i troszke o karmieniu piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kasiulka :) A pamietasz moze ile godzin jest do wykorzystania? I czy mozna chodzic samemu jak np partner pracuje od rana do wieczora czy raczej wszyscy sa parami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale ja pisalam o statuary z tymi 26 tyg u jednego pracodawcy. Rodzilam tu 2 dzieci i w jednym przypadku pobieralam statuary a w drugimw allowanc takze cos wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera nie ma za co :). nie pamietam ile to godzin byl, i tak mozesz chodzic sama tylko bedziesz sie czula troszke samotna jak beda cwiczenia w parach ;) gosc skoro jestes zorientowana to moze wiesz czy okres probny zalicza sie do tych 26 tygodni w przypadku MA, bo nie moge nigdzie znalezc informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tez myslalam, ze lepiej z partnerem. No nic musze zobaczyc w jakich godzinach sa zajecia i moze uda nam sie jakos wieczorami chodzic razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiulka- minimum zarobki 102 funty przed odtrąceniem podatku, czy na rękę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki.. jak tam samopoczucie u was? mnie od kilku dni meczy paskudne przeziebienie :(. jak tam dziewczyny ktore maja termin na poczatek kwietnia zaczynacie juz czuc swoje maluszki :)? ja zarowno w ciazy z Asia jak i teraz od okolo 11tygodnia czuje takie babelki przelewanie sie jakby wody i wiem napewno ze to nie jelita bo to calkiem inne uczucie :). juz sie nie moge doczekac wtorku kiedy pojdziemy popodgladac naszego maluszka :D milego dnia kochane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i odnosnie szczepionki na grype dla dwu i trzy latkow w tym roku, bylam wczoraj na rozmowie z lekarzem na ten temat i szczerze wam powiem ze jego odpowiedzi na moje pytania odwiodly mnie od zamiaru zaszczepienia Asi. po pierwsze nie potrafil mi odpowiedziec czy ta szczepionka jest bezpieczna dla dzieci a po drugie na pytanie czy bedzie nia szczepil swoje dzieci (bo tez ma male) odpowiedzial 'nie', to tak w skrocie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kasiulka_x ja dzis zaczelam 16 tydzien :).Dokuczliwe objawy przeszly juz jakis czas temu.Ruchow niestety jeszcze nie czuje mam nadzieje ze wkrotce :). Kupilam sobie dopplerka zeby byc spokojniejsza.Teraz 2 miesiace bez scana wiec chce wiedziec ze wszystko ok :).Ciezko mi bylo na poczatku znalesc serduszko ale sie udalo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Też mieszkam w uk i jestem pod koniec 13 tygodnia aktualnie:) Już po pierwszym skanie i wszystko świetnie bo ciążę mam niemal bez objawową ( pomijając migreny i bóle kręgosłupa), znaczy się teraz świetnie bo przed skanem wcale mnie to nie cieszyło bo wciąż byłam przekonana że coś musi być nie tak skoro prawie wszyscy mają objawy typowo ciążowe:) Mam do was pytanie, czy któraś z was wie na jakiej podstawie mogę iść za darmo do dentysty? Czytałam gdzieś że w ciąży i rok po porodzie nie muszę płacić, ale chciałam wiedzieć 1.czy muszę wypełnić jakiś specjalny wniosek, 2.gdzie mam się do tego dentysty zapisać? Przepraszam jeśli pytanie wydadzą wam się głupie, ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na nie. Z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Ja już nic nie rozumiem z tych benefitów... Może przedstawie wam moją sytuację i powiecie mi mniej więcej co mi się należy? :P Pracuję od stycznia w agencji X, gdzie zarabiam ok 70f tygodniowo. We wrześniu skończyła mi się z nimi umowa bo agencja Y przejmuję sklep w którym pracuję, tak więc od tego miesiąca mam już umowę z firmą Y, ktora przejęła mnie łącznie z niewykorzystanym poprzednio urlopem, czyli tak jakby zachowuję ciągłość pracy...czy nie? bo w końcu wciąż pracuję w tym samym miejscu, tylko agencja się zmieniła. A jutro mam pierwszą wizytę u położnej, nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dopiero jak wysłałam tą wiadomość to zdałam sobie sprawę jak chaotycznie ją napisałam. Mam nadzieję, że da się to przeczytać normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela to ty tylko czekac jak na dniach poczujesz mizianie :D enna co do twojej pracy to lekko skomplikowana sprawa bo nie wiem czy przez to ze zmienil sie wlasciciel agencji czy bedzie to ciaglosc dla jednego pracodawcy. najlepiej udaj sie do citizen biuro albo do job center i z tamtad zadzwon po informacje. Zoska13 witaj na naszym forum. co do darmowego leczenia dentystycznego to tak , nalezy ci sie podczas ciazy i rok po porodzie. jezeli mialas wizyte z polozna to powinnas dostac takie zaswiadczenie ktore cie do tego uprawnia ktore wystawia wlasnie polozna, jezeli jeszcze nie dostalas to upomnij sie na nastepnej wizycie. z tym zaswiadczeniem idziesz do jakiegokolwiek dentysty tam wypelnisz formularz i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki za odpowiedz. Miałam już wizytę u położnej w 8 tygodniu ale nic o tym nie wspomniała i jedyne co dostałam z dokumentów to personal maternity records. Mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jak to się nazywa? I czy mogę coś takiego dostać np od mojego normalnego lekarza czy tylko od położnej? Bo z nią mam wizytę dopiero na 6 listopada a nie wiem ile trzeba później na taką wizytę u dentysty czekać. A jak napisałaś że do jakiegokolwiek to na prawdę dosłownie każdego? Nie musi mieć umowy z NHS czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Cię zasypałam pytaniami:) Mam nadzieję, że to nie problem. Dla mnie to naprawdę ważne bo niestety mam straszne zęby i co naprawię to zaraz znów się psuje,... więc taka okazja do odjęcia kosztów dentystycznych byłaby super, tym bardziej,że tu to nie lada koszt:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoska ja formularz dostalam w recepcji w swojej przychodni. Mowisz recepcjonistce, ze jestes w ciazy i dostaniesz forme do wypelnienia i wyslania na podany adres. Po kilku dniach dostaniesz karte (NHS Maternity Exemption Certificate). I ta karta upowaznia cie do korzystania z darmowych uslug dentystycznych, ale zapisujac sie do dentysty upewnij sie, ze jest to klinika NHS a nie tylko prywatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna pracodawca jest agencja, a nie sklep wiec sytuacja jest dosc skomplikowana. Ja rowniez radzilabym Ci pojsc do Citizens Advice i dokladnie sie dowiedziec jak to wyglada w takiej sytuacji. Sklep jako pracodawca nigdzie nie widnieje w Twoich umowach bo to nie oni oplacaja Twoje skladki tylko agencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.ja tez jestem z ul,ale termin mam na luty. Ja byłam u dentysty nie majac jeszcze karty.powiedziałam ze jestem w ciazy j tyle.babka odnotowała i jak będę znowu to mam pokazać kartę żeby to uzupelnila. ja formę miałam od poloznej.ale kiedys to same wysylaly,a teraz musialam sama. co do cesarki,to jak powiesz ze masz trume po wczesniejszym porodzie,to cię wysla do psychologa,a nie na cc.koleżanka taak miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziękuję za tak dokładne odpowiedzi:) I obiecuję, że to już ostatnie pytanie a propos dentysty - Skoro już to wiecie wszystko i macie pozakładane te książeczki to pewnie macią już taką wizytę u tutejszego dentysty za sobą, więc jak to z tym wygląda? Jest tak jak mówią, że tylko rwanie czy to kolejna plotka jak z paracetamolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×