Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość joanna6950
Pewnie i ja jutro nie poznam:( EE tam mam najwyżej dalej będę kupowała rzeczy w neutralnych kolorach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
RudaMagda, grunt, że jesteśmy w obecnej chwili szczęśliwe, Ty ze swoim obecnym partnerem a ja spokojna o moje życie teraz ;) Nie masz na każdej wizycie USG? Ja na skurcze biorę Magne B6. Nawet mi pomogło. Joanna jeśli się nie mylę to Ty coś z wiekiem ciąży blisko mnie jesteś? Jeszcze płci nie poznałaś? Żeby się nie okazało, że mi tak lekarz szybko płeć przewidział a tu będzie niespodzianka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka=> pytałam o staż, bo jestem tu pośród Was pewnie najstarsza stażem małżeńskim. Jestem z mężem ponad 10 lat, znamy się... 30 :-D Mamy za sobą kryzysy, spięcia i powiem Wam, że dziecko też sporo zmienia w relacjach między partnerami. W mojej rodzinie też nie ma rozwodów, chociaż w niektórych przypadkach tylko dzięki cierpliwości, wytrwałości i ogromnej sile kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Ruda Magda Przyjechał na studia do naszego pięknego kraju :) jesteśmy razem rok i 3 miesiące dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szkoda, że jeszcze nie znacie płci.. Ale najważniejsze, że z dzieciaczkami wszystko dobrze :) heeleenka, oby szybko Ci przeszło, człowiek nawet nie wie kiedy się jakaś bakteria przypałęta.. RudaMagda, a na kiedy masz termin? Paatkaa, w którym tygodniu lekarz określił płeć Twojego maleństwa? :) Teraz coraz mniej liczę na to, że i ja ujrzę co moje dziecko ma między nóżkami :) Ale przecież jest jeszcze tyle czasu, że mogę spokojnie poczekać, cierpliwości mam teraz sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Goplana, szacun :) Znamy się 3,5 roku, więc przy Tobie wymiękamy. Mnie mama i teściowa mojego męża zawsze uczyły, że związek to siła kompromisu i jak na razie nam to wychodzi. Widzę po prostu jakie podobne podejście do pewnych spraw dotyczących związku mamy z mężem. Mam nadzieję, że żadnemu nagle korba nie odbije ;) Masaya co do płci tooo w 16 tygodniu lekarz powiedział, na 90% chłopak a w 20 tygodniu to nawet mąż wypatrzył "armatkę" u naszego maleństwa :) Wiktoria co do obcokrajowców to myślę, że są to związki które udać się mogą;) jak najbardziej, chyba większy problem występuje jeśli jest różnica w religii. Moja przyjaciółka była kiedyś w związku z arabem i w sumie dobrze im szło ale ona głęboko wierząca katoliczka nie umiała pewnych spraw pogodzić i musieli się rozstać a łatwo nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masaya termin mam na 11.03. Pierwszy raz nie miałam usg. Trudno. Mówiły już Wam cos lekarki o próbie cukrzycowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ta glukoza...Już się martwię, bo miałam cukrzycę ciążową i nie życzę jej nikomu. Skończyłam na insulinie :( U mnie kolejna wizyta przypada 9 października i muszę do tego dnia zrobić tą glukozę, brr.... Najgorzej , że cały czas mam mdłości, i nie będzie łatwo to wypić bez zwrotu :) Poprzednio gin zlecił mi ją jakoś po 22 tygodniu. A jak u Was wspominali już coś i czy musicie robić 50 czy 75? (u mnie 75)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja o tą glukozę pytałam. No będę ją musiała zrobić ale ile gram kupic to nie pamiętam, na kartce mam, jutro Wam napiszę. A to jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wizycie nie ważna była dla mnie już płeć jak zobaczyłam minę lekarza jak powiedziałam o bólach pęcherza i tych wynikach.. widziałam po nim, że to nie takie byle co. Zbadał mnie i wszystko jest w porządku później na usg tylko rytm serduszka posłuchaliśmy i widziałam jak się rusza:) miałam takiego stresa że szok, aż mi ciśnienie skoczyło. Wystraszył mnie swoim zachowaniem, bałam się że coś się stało, nawet zapomniałam zawołać mojego a on też się na korytarzu stresował że co tak długo. Jak posiew wykaże bakterię to szybko mam się do niego zgłosić, dostanę antybiotyk, narazie jem żurawinę. W ciąży infekcje dróg moczowych dotykają więcej niż połowę kobiet. Dziecko uciska mi na pęcherz i przewody moczowe, przez co mocz płynie wolniej i wytwarzają się bakterie. W porę wykryta i wyleczona bakteria nie szkodzi ciąży, mi ani dziecku i tyle dobrego, ból jakoś zniosę. Pierwszymi objawami jest ból brzucha:( mnie w tamtym tygodniu zaczęło coś boleć więc nie jest to aż tak dużo czasu tyle że na posiew będę 4dni czekać.. później jest weekend.. zbyt późne wykrycie i wyleczenie może prowadzić do przedwczesnego porodu bo tak to się nazywa po 22 tyg ciąży, a to dlatego że wody płodowe się sączą :( mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy. Byłam w smyku, zdjęcie zrobię jak się pozbieram bo póki co to smutno mi:( spotkałam kolegę z byłej pracy, w foteliku niósł dziecko, był bardzo szczęśliwy. Tak szczęśliwy że aż jakoś do niego nie zagadałam, potraktował mnie tak soczystym i tryskającym radością cześć Madziu że aż zaniemówiłam. 6 lat starali się o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Jestem w 21 tyg 4 dzień, i nadal nie znam płci mój gin nie chce ryzykowac ale jutro jadę na te kontrolne połówkowe - po waszych wizytach nie robię sobie wielkich nadziei...u nas jest różnica w religii i jakoś nie mamy problemów z tym, może to kwestia tego że nie praktykujemy, wierzyc owszem ale chodzic do kościoła czy cerkwii to nie bardzo:) Dużo też zależy z jakiego kraju pochodzi bo jak jest arabem to rzeczywiście może byc ciężko, tam mężczyźni inaczej traktują kobiety.... Przyszedł wózek i jest super za kilka miesięcy odświeże go i będzie jak nówka:) najpiękniejsza z tego wszystkiego jest huśtawka:)a fotelik to chyba nie używany, mata też spoko, rodzice byli zakoczeni jak zmieniły się wózki od ich czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Patka w 16 tyg już znałaś płeć ? Super :) Ja za tydzień mam wizytę więc możliwe , że też poznam .Mój jest Grekiem więc aż takiej różnicy w religii nie mamy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero dokulałam się do domu od tego nowego ginekologa.. Jestem bardzo zadowolona z tej zmiany, lekarz jest o niebo lepszy od poprzedniego :) Bardzo miły i kulturalny, badanie przeprowadzał długo i solidnie, tzn. na wszystko zwracał uwagę.. No i na każde pytanie odpowiadał, więc dziś wyszłam z gabinetu w pełni poinformowana :D Co do wyników cytologii, na zmiany zapalne dostałam globulki dopochwowe i maść, więc jednak to poważniejsza sprawa.. Ale mówił, żeby się tym nie przejmować, bo po lekach powinno wrócić wszystko do normy. Zwolnienie położna wypisze mi w przyszły wtorek, 3dni wstecz, rzeczywiście 4 dni do przodu wypisać nie mogła.. Najważniejsze - Maleństwo całe i zdrowe, no i jak to określił lekarz: "coś bardzo r***liwe" :D No i będziemy mieć synka :) :) :) Naszego małego Filipka :) Widać było wyraźnie, sami na monitorze dostrzegliśmy to co trzeba i na dowód wyraźne zdjęcie dostaliśmy :) Teraz padam na twarz, jutro Was poczytam, bo już wymiękam, ze zmęczenia i z nadmiaru wrażeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Jeżeli jest z grecji to prawdopodobnie prawosławny, więc macie taką sytuację jak my:)Źle mi się dzisiaj spało...nie mogę ucinac sobie drzemek w ciągu dnia bo potem tak to się kończy:(Masaya gratuluję synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Myślę, ze najgorsze są związki katolik - muzłumanin, za duża różnica kulturowa i inna mentalność, u mnie w parafii też jest jedno małżeństwo, katolik - prawosławny i z tego co się orientuje ładny już staż mają :) i nawet są praktykujący, jeśli dwoje ludzi się kocha i rozumie to wszystko można. A apropo, w jakim języku się porozumiewacie? Bo to mnie zawsze pasjonowało. Ja siebie w takim związku nie widzę bo czasem po polsku ciężko mi swoje myśli przekazać a co dopiero komuś, kto mówi w innym języku... Dziewczyny, gratuluję wczorajszych wizyt i zdrowych dzieciaczków. Helenka, będzie dobrze z wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, też dziś się nie wyspałam ale ja to przez to że się denerwuje. Do poduszki przyzwyczaiłam się po jakiś trzech godzinach:) parę razy spadła mi na podłogę:) i gorąco jest w niej:) ale w moim przypadku rolę swoją spełnia, przez całą noc ani razu nie obróciłam się na brzuch i już nie gniotę maluszka. Wczoraj po uspokojeniu się na wizycie lekarz powiedział do mnie- a zbadamy go dokładniej za 4 tygodnie :) nie wiem czy mu się tak powiedziało czy zna płeć! w sumie na usg trochę wczoraj popatrzył bo chciał sprawdzić czy jest wszystko ok, a ja byłam w takim szoku, że zapomniałam zapytać. http://pokazywarka.pl/q6ldgu/ tu jest to co do tej pory kupiłam.. reszta nie wiem kiedy. Jest to zaledwie garstka a kasy kupee.. ale teraz już tylko używane nam pozostały rzeczy do kupienia. Większość jest rozpakowana bo moj musiał dokładnie pooglądać i pokazać brzuchowi:) żółty to kocyk a niebieskie ręcznik z kapturkiem. masaya gratuluję synka!:) i bardzo cieszę się że lekarz wreszcie w porządku! ja już teraz wiem, że swojego nie zamieniłabym na żadnego innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Śliczne te twoje zakupy Helenka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny z samego rana. mi ostatnio od dwóch dni dokuczały bóle brzucha, tzn. bolał od początku a le teraz cały czas bez przerwy, nawet jak wezmę nospę. Poszłam do swojej ginekolog po zbadaniu powiedziała, że wszystko ok tętno w normie, łożysko bez cech odklejania itd. Przepisała mi Papawarynę w zastrzykach po dwa na dobę, wczoraj już miałam jeden zastrzyk, dzisiaj dwa a jak nie przejdzie to już mam przygotowane skierowanie do szpitala na patologię. :( Często słyszałam że jak boli brzuch to normalne, a jednak okazało się to nie prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Witam środowo Masaya, gratuluję syneczka kochana ! Też skrycie myślę o chłopcu ;) Mam pytanko ;) Pozwalacie sobie na kawę? joanna, tak, prawosławny jest . A Twój mąż skąd pochodzi ? Rozmawiamy po angielsku i polsku ;) M od 6 lat jest w Polsce i mimo, że studiował w języku angielskim to uczył się naszego języka . Jego wujek studiował kiedyś we Wrocławiu medycynę(ginekolog)i poznał na studiach Polkę i wzięli ślub ;) Teraz żyją w Grecji i ponoć wuj rozmawia perfect w j polskim .Jego żona też jest lekarzem ;) Do usłyszenia i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
wikiable, a w którym tyg jesteś ? :( Trzymam kciuki oby wszystko było dobrze !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Mój mąż jest katolikiem, to ja jestem prawosławna-mieszkamy w takim regionie Polski (podlasie)gdzie jest nas dużo. Wręcz powiedziałabym że jesteśmy tu w większości:) Jestem normalnie Polką tyle że innego wyznania. Poza tym nasze religie są do siebie bardzo podobne, różnią się datami świąt, u was np Wigilia 24 grudnia u mnie 6 stycznia, językiem-który de facto sama słabo rozumiem, ale powoli j.polski wchodzi do nabożeństw np w cerkwiach w Białymstoku, krzyżem. Mój brat też ma dziewczynę katoliczkę praktykującą ale w niczym im to nie przeszkadza. Także głowa do góry, dużo zależy też od podejscia jeżeli ty będziesz się upierała przy swojej religii a on przy swojej owszem może byc problem. Ja co roku urządzam jedne i drugie święta, mąż od samego początku jest u nas na wigilii, na śniadaniu wielkanocnym, a ja u niego. Jak we wszystkim potrzebny jest kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Cześć dziewczyny Wiktoria ja piję jedną kawę dziennie. Dzisiaj jedziemy z córeczką na wieś do cioci, będziemy tam 2-3 dni. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya gratulacje synka, może i u mnie będzie, tak po ciuchu jeszcze myślę. Vikiable trzymam kciuki, żeby zastrzyki pomogły. Helenka wszystko będzie dobrze, najważniejsze to szybko zrobić badania i wziąć leki. A zakupy śliczne, chyba i ja niedługo wydobędę pudła ze śpiszkami i zobacze co tam może się jeszcze przydać. Jeśli chodzi o badanie z glukozą, to dla mnie masakra, nie mogłam wyciedzieć tej godziny po jej wypiciu, a jak tylko zrobili badanie to szybko do toalety zwymiotować. My z mężem znamy się 20 lat (ja byłam w 4 klasie, on 6 jak się poznaliśmy), a małżeństwem jesteśmy 9. Więc też nie mały staż mamy. U mnie dzisiaj trochę lepiej, przynajmniej głową mogę ruszyć, ale cały czas chodzę w obwiniętej kocem szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 17 tygodniu, ginekolog powiedziała, że po jednej dawce powinno przejść a tu nic dalej boli, mam to skierowanie ale w razie czego mogę z nim pójść do dowolnego szpitala, oczywiście z odziałem patologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1...........--/--....................6.03.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya gratulacje! Helenka nie martw sie tymi bakteriami, w poprzedniej ciąży miałam non stop i też co chwilę posiew musiałam robić, ale nigdy nie wyhodowano żadnych bakterii. Może u Ciebie też tak będzie. A synek urodził się zdrowiusieńki. Zapytaj może w laboratorium już jutro o wyniki, bo u mnie jest np. tak, że gdy nic nie rośnie przez dobę to wynik podają już jako ujemny. A u mnie - wczoraj brzuch, a dzisiaj już wszystko, gdzieś się doprawiłam – katar i ból gardła. W sumie tak zasmarkana chodzę już dwa tygodnie, ale trochę to zbagatelizowałam. Dzisiaj już jadę chyba do lekarza, niech obejrzy to moje gardziołko, bo nie daj boże to jakaś poważniejsza infekcja i nie chcę szkodzić dzidzi. Kalina to chyba wtedy miałaś 50g glukozy, bo czekałaś tylko godzinę. Ja czekałam dwie, bo miałam 75g. RudaMagda nie wiem z medycznego punktu widzenia jaka jest różnica między 50 a75, gin mi kiedyś tylko mówił, że on zleca od razu 75g, bo jak przy 50g wyjdzie wynik na granicy normy to i tak trzeba będzie powtórzyć i zrobić 75, więc zleca pacjentkom od razu 75. Mi wyszło tylko 2 jednostki powyżej normy i już mnie wysłał do diabetologa, najpierw dietka ale guzik - nic to nie dawało cukier skakał jak szalony. Łzy wylewałam z głodu, nic nie mogłam normalnego zjeść, np. zero owoców, mama mi piekła specjalny chleb orkiszowy, bo ten kupny – razowce itp. to jakieś oszukane były, po nich miałam większy cukier niż po normalnym białym. Tak się męczyłam z tą cukrzycą i codziennym kombinowaniem co zrobić do jedzenia, żeby cukier był w normie, że miałam serdecznie dosyć ciąży. Nie wiedziałam jak mam się odżywiać, żeby dziecku zapewnić potrzebne do prawidłowego rozwoju witaminy, minerały itp. jak wszystko było prawie zakazane. Miałam dosyć tej zieleniny, co ja królik jestem, myślałam sobie  W końcu mi dali insulinę ok. 35 tc i już było trochę lepiej, tzn. nadal musiałam być na diecie, ale przynajmniej cukier był w normie. Jakoś wytrwałam i po porodzie musiałam powtórzyć to badanie i wszystko się unormowało, nie mam typowej cukrzycy, ale jestem w grupie ryzyka. Widocznie dzieciątko mi gdzieś uciskało na trzustkę i nie produkowała ona tyle insuliny co trzeba. Jak już pisałam, bardzo się stresuję, żeby cukrzyca nie przypałętała się do mnie znowu. Jedyny plus z tej cukrzycy to taki, że w ciąży przytyłam 6,5 kg . W ciąży brzuch rósł a ja chudłam, znajomi mówili, że wyglądałam jak szkieletor z piłką pod bluzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya=> witam kolejną mamę synka :-) ________________ Helenka=> bardzo fajne zakupy :-) Widzę, że kupiłaś poduszkę dla dzidzi. Ja wymyśliłam coś innego i się bardzo sprawdziło. x Pod materac wkładam np. zwinięte ręczniki i w ten sposób dziecko ma wyżej pod główką, a ja w każdej chwili mogę regulować wysokość :-) Dzięki temu tez nie ma "schodków" i dziecko leżąc ma prosty kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina współczuję bólu, może spróbuj jakiś Voltarenem posmarować, tylko nie wiem czy można go stosować w ciąży. A Vikiable lepiej chuchać na zimnie, ja bym chyba się spakowała i pojechała do tego szpitala. A co to są za zastrzyki, jakieś rozkurczowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×