Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość Paatkaa
Czy jest tu któraś z dziewczyn, która tak jak ja przez pewien okres musiała leżeć plackiem lub zdecydowanie więcej ma leżeć niż się ruszać? Przez miesiąc leżałam, teraz dużo leżę ale po mału zaczynam robić ale po tym miesiącu tak bardzo boli mnie kość ogonowa, że już sama sobie miejsca w tym łóżku znaleźć nie umiem. Fakt, że w tym okresie nie leżałam na płasko, tylko w pozycji pół siedzącej i teraz chyba w efekcie już miewam problemy z siedzeniem...Dramat. Wiktoria, ktoś musi być najmłodszy, ktoś najstarszy ;) Z tym wyliczaniem to bywa różnie. Ja w sumie wg wszystkich badań różnice miałam zaledwie kilka dni jeśli chodzi o termin porodu a tak, to idealnie pasuje. U mnie dziś 21 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też liczy na podstawie miesiączki. Jedno dziecko jest mniejsze, rodzi się mając np. 50 cm inne mając 62 cm, tak samo z wagą,więc na tej podstawie raczej nie powinno się oznaczać wieku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Goplana Dziękuję za odpowiedz :) Szczerze, mnie to tak wstyd tej ciąży w tak młodym wieku :/ Wiadomo, ludzie gadają ..:( Ty masz 35 lat i spodziewasz się drugiego dziecka a kobiety w Twoim wieku to przecież gorące babki jeszcze do podrywania !! I na pewno się dogadamy :) I dużo się nauczę przy Tobie i nie tylko..:) MOJE DANE: wiek 18. mazowieckie, 1, nie znam płci, termin na 7 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Wiktoria, nie przejmuj się, tu raczej żadna z nas nie ocenia. Grunt, że ciąża się rozwija a dziecko będzie kochane. Ja osobiście uważam, że lepiej urodzić w młodym wieku niż usuwać ;) A swoją drogą, może lepiej urodzić mniejsze dziecko? Może będzie łatwiej przy porodzie, mniej porozrywa? --- Kurcze, ostatnie noce nie umiem spać... zastanawiam się nad tą poduszką ciążową. Drogie to, myślałam że bez tego się obejdę. A ostatnie dni zupełnie nie umiem się ułożyć, w każdej pozycji jest mi niewygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka ja leże często, w sumie wtedy kiedy źle się czuje i w sobotę (8h siedzenia na uczelni) poczułam ten ból kości ogonowej, okropny jest. Czasami nawet zdarzają się wykładowcy którzy prowadzą wykład w bloku trzy godzinnym i nie da się wyjść.. zmienianie pozycji mi pomaga. Dziś za to boli mnie całe krocze też to fajne nie jest dlatego leże, leże i leże wiktoria ciąża w żadnym przypadku nie jest wstydem! to jest dar boży! i nie wolno tak myśleć ani mówić. Ludzie od zawsze gadali i gadać będą! ja mieszkam na wsi i odziwo jeszcze nie słysze gadania o mojej ciąży. Lubie wysłuchać plotek na swój temat ale jakoś nie przejmuje się tym, a raczej śmieje z tego:) jestem panna więc w sumie też to wstyd powinien być. Wiosną usłyszałam od takiego faceta lat z 50 że wiedziałam jak się ustawić :D i że czy mi nie za dobrze? ludzie sami nie wiedzą co gadają. Chodziło o to że mój ponoć jest bogaczem, ma firmę i w ogóle basen na podwórku.. Tylko tak naprawdę Ci ludzie nie wiedzą że to nie jest jego, że ma szefa nad sobą. Teraz już nawet wiem jaka historia będzie z moją ciążą.. ale może mnie zaskoczą i wymyśla coś innego, chętnie posłucham. Nie przejmuj się Wiktoria, 18 lat to super. Szybko odchowasz i znowu zabawą cieszyć się będziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatka ja w pierwszej ciąży leżałam od 22 tygodnia niemal do końca. Teraz leżałam od 6 tygodnia do 10 tygodnia. Mam szczerą nadzieję, że już więcej mnie sytuacja nie zmusi do leżenia. Też mi się niewygodnie leży. Mam już tą poduszkę ale muszę z piwnicy wyciągnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka wczoraj wylicytowałam tą poduszkę i w czwartek już będę ja miała:) używana+ książka o ciąży+ wkładki laktacyjne 60szt za 49zł:) i nie oddam nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ........Filip/Nina.........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95............18.......mazowieckie..............1. ................---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 ____________ Wiktoria=> proszę 🌻 Odjęłaś mi rok - dziękuję, dziękuję ;-) i będę miała 3 dziecko :-) Myślisz, że o mnie nie gadają? Moja ciąża jest sensacją wśród znajomych, w pracy... A najbardziej mnie wkurza, jak wszyscy, dosłownie wszyscy pytają, czy to wpadka, no bo kto w "dzisiejszych czasach" decyduje się na 3 dziecko??? I wiesz co? Niech gadają!!!! To my nosimy mały cud pod sercem i my będziemy przezywać cud narodzin - a mówię Ci to jest przepiękna chwila :-) już nie mogę się doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gość u góry to ja :-) I wklejam tabelkę jeszcze raz, bo "wyjechałaś" mi za linię ;-) ___________ nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ........Filip/Nina.........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Wiktoria witaj! Patka a może spróbuj złożyć sobie kołdrę, albo jakiś koc i spać tak jak na tej poduszce. Ja w poprzedniej ciąży tak zrobiłam, tylko niestety w środku nocy kołdra mi się zwijała, ale do zasypiania było ok. Teraz już zakupiłam poduszkę. Co do niepraktycznych ubrań to ja właśnie dzisiaj wyrzuciłam dwie pary dżinsów córeczki do kosza z odzieżą, dostała je po jakimś dziecku używane, ale i tak jej nie założę bo nie byłoby jej wygodnie. Teraz jak raczkuje to zakładam jej tylko dresy i leginsy. Ma tyle pięknych sukienek, a nie mogę jej ich zakładać bo jak raczkuje to przydeptuje kolankami i się z tego powodu złości. Jak była maleńka to dżinsy i sukienki zakładałam jej tylko do zdjęcia albo na krótkie wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przysłali mi wyniki, nie piłam przed oddaniem moczu, wczoraj koło 20 tylko herbatę i wyszedł mi ciężar właściwy w normie :) bardzo mnie to cieszy ale bakterie w moczu nadal są.. ciekawe co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie coś więcej o tej poduszce! Lepiej rogal czy taka prostą do związywania? Dobrze się na niej karmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana w gazecie DOBRA MAMA którą dziś kupiłam reklamują się poduszki firmy supermami, na jakieś tam hasło jest 10% rabatu, ja będę miała tą J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Helenka, po prostu mentalność ludzi na wsi jest taka a nie inna. Też mieszkam na wsi, do tego powiedzmy jestem osobą publiczną i w efekcie ja jeszcze nie do końca ciążę miałam potwierdzoną a pól wsi już gadało jak o jakieś sensacji - no bo pół roku po ślubie a już ciąża? Tak samo było w miejscowości w której pracuję. Poszłam na L4 a na drugi dzień już nawet proboszcz wiedział, że jestem na L4. Szczerze byłam wówczas wściekła, bo miałam problemy, bałam się, że poronie a wszyscy już plotkowali, zero empatii :/ Co do poduszki, wydaje mi się, że ta "C" jest praktyczna bo i pod głowę jest podkładka i pod nogi... Sama nie wiem, za miesiąc mam urodziny, może poproszę o taki prezencik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałyście,że nie można spać na prawym boku i na plecach. Tak sobie to zakodowałam, że dzisiaj w nocy się nie wyspałam. Co zasnęłam na lewym boku, za jakiś czas otwieram oczy a ja już leżę na prawym i sru szybka zmiana pozycji i tak kilkanaście razy. Coraz bardziej poważnie rozważam zakup tej poduszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka to super masz, uśmiałam się z tego proboszcza :) na początku ciąży to tak nie fajnie.. moja kuzynka dwa razy poroniła i wszyscy wszystko wiedzieli, nawet wiedzieli dlaczego! :) oglądałam przed chwilą na necie film w łonie matki i polecam, super jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana to możemy sobie z tymi plotkami o 3 ciąży podać ręce. Siostra mojego M wprost sie zapytała- a to wy się nie zabezpieczaliście? No bo przecież w dzisiejszych czasach nie można mieć 3 dzieci, to musi być wpadka. Ale też są osoby które szczerze gratulują mi 3 maleństwa i wiem, że mówią to z serca. Ja się bardzo cieszę, poprostu nie mogę się doczekać, choć fakt ta ciąza mnie zaskoczyła, ale na pewno nie płakałam z jej powodu. kiedyś nawet na kafe przeczytałam posta dziewczyny, która pisała o swojej koleżance czy sąsiadce, że taka biedna i wszyscy się na nią patrzą jak z 3 dzieci idzie do sklepu czy na spacer ( nie chodziło jej o biedę materialną, ale o fakt posiadania 3 dzieci). Wiktoria, skoro ty się cieszysz z ciązy, to nie zwracaj uwagi na to co inni gadają. Dziecko to dar, najwspanialszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
kalina82 nie dziwi mnie to, że ludzie tak reagują na trzecią ciąże. U mnie to druga ciąża, a kilka osób pytało czy to wpadka... Ludzie w dzisiejszych czasach nie rozumieją, że można z wyboru mieć dużą rodzinę, albo dzieci z niewielką różnicą wieku (tak jak w moim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Ale ja jestem... zakodowałam sobie w głowie że mam wizytę we wtorek a tu około 15 dzwoni babka czemu Pani nie przyjechała na usg:( Myślałam że padnę jak to usłyszałam, na szczęscie szło sie dogadac i wizytę mam w środę:( Kurcze juz może bym widziała co we mnie rośnie:( Patrzę na kartkę i rzeczywiście jak wół 23 wrzesnia 13;45:( aż mi się głupio zrobiło...bo nigdy tak nie miałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie miała tyle odwagi żeby zapytać czy to wpadka, ale fakt faktem trójka to już rzadkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Goplana dziękuje za wpisanie do tabelki ale chyba następnym razem zostawię bez wieku :/ Patrzę na tą >osiemnastkę< i w szoku jestem na nowo o.O kalina, wydaje mi się, że ja się z tej ciąży nie cieszę a jedynie ją zaakceptowałam .Boziu wybacz ale chyba żadna nastolatka w ciąży nie skacze ze szczęścia :( Zawiodłam rodziców i tyle.. Pociesza mnie fakt, że mam starszego, fajnego, miłego i przystojnego ( :P ) chłopaka , który na wieść o ciąży nie uciekł a tylko mnie wspiera .Ale boję się przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Patka no to nie ma co :) Pół roku po ślubie i już w ciążę zaszłaś ?! Jak mogłaś heh.. A kiedy niby miałaś zajść ? Ludzie są okropni :( Wszędzie znajdą powód by obgadać .O mnie mogliby dopiero gadać że ho ho już sobie to wyobrażam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Wiktoria wspołczuję. A dlatego, że sama miałam podobnie i nie, nie jest łatwo. Ale dziecko wynagradza wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria, chyba Cię trochę rozumiem... Będąc studentką, mając co prawda trochę więcej lat, bo 21 zaszłam w ciąże, de facto z moim obecnym mężem. Ale cóż to wtedy była dla mnie za rozpacz, myślałam, że moje życie się skończyło. Tak się bałam, moi rodzice stracili do mnie zaufanie, pokładali we mnie duże nadzieje, dopiero zaczęłam studia... Trafiłam z krwawieniem do szpitala i okazało się, że poroniłam, miałam tzw. szczęście w nieszczęściu. Może dla niektórych koleżanek to będzie szokujące, ale bardzo mi to było na rękę :(, nie byłam gotowa na dziecko. To było kiedyś.... głupia byłam i z perspektywy czasu bardzo bardzo bardzo bardzo mi żal..... miałabym już 11 letnie dziecko. Bardzo często myślę o moim Aniołku w niebie :( Teraz każdego dnia proszę Boga, aby donosić ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to ładnie napisałaś. Ja w pierwszą ciążę zaszłam jak miałam 20 lat, w lipcu brałam ślub, a w grudniu zaszłam w ciążę. Trochę wcześnie, nie wiem jak ja wtedy myślałam, że stosunek przerywany to super zabezpieczenie. Ale niestety... i mam teraz kochaną córeczkę i kocham ją nad życie. Teraz z drugą ciążą to się zdecydowałam bardziej nie z chęci a z rozsądku, ponieważ chcę by córka miała rodzeństwo (se wspomniałam) i chciałam urodzić przed 30. Ale ogólnie to jestem że tak powiem osrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, a gadaniem ludzi to się nie przejmujcie. O mnie juz z 1000 razy mówili że jestem w ciąży, bo np. brzuch mi trochę wystawał. Oni zawsze znajdą powód. A ja mam to gdzieś. I tak zawsze dochodzi do nas wycinek tych plotek, więc to nie jest to co byśmy usłyszały za swoimi plecami. A wiecie co? Moja koleżanka powiedziała mi że wyprawkę kompletowała dopiero pod koniec grudnia a termin miała na marzec (początek). Także nie wiem już. Ja w październiku zamówię chyba to łóżeczko z allegro, jeszcze sie Was doradzę czy jest fajne. Wkleję linka lub podam numer aukcji to mi doradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gadania to ludzie zawsze będą gadać, jak wychodziłam za mąż w wieku 28 lat to oczywiście że wpadłam, później jak dziecka nie było to że jestem bezpłodna ja albo mój mąż, jak już jestem w ciąży to o jej trochę za późno... itd. Jak dziewczyny wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, vikiable lepiej niż w I trymestrze:) dziś pęcherz mnie boli, coś mi się porobiło.. ale już dziś wizyta:) brzuchowata czekam na link wiktoria ja też jestem młoda jak na ciąże, a czuję to się w ogóle na lat 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
RudaMagda W jakim wieku zaszłaś w ciążę ? Zdaje sobie sprawę, że lekko nie będzie .Już nie jest... dzidzius210 Ty byłaś 21 letnią studentką a ja jestem 18 letnią uczennicą liceum a to różnica przeogromna . ładnie opisałaś swoje uczucia i doskonale Cię rozumiem bo sama chciałam usunąć co nawet zaproponowałam swojemu facetowi .Z kraju z którego pochodzi aborcja jest do 3 miesiąca legalna. Mimo tego on nie chciał o tym słyszeć co mnie trochę ogłupiło :/ I tak samo jak u Ciebie ,rodzice stracili do mnie zaufanie . Oni nigdy mnie ani nie kontrolowali ani nie zakazywali niczego bo zawsze byłam rozważną dziewczyną. A gdy im powiedziałam , że spotykam się ze starszym studentem to tato nie robił z tego afery a tylko powiedział, żebym uważała bo on wie co chłopakom w jego wieku chodzi po głowie Miałam 17 lat...Ale gdy oznajmiłam, że On mnie do niczego nie namawia(byłam dziewicą) i , że nadal nią jestem to widać było , że był spokojny..Potem go poznał i już w ogóle super..Po kilku miesiącach znajomości zaczęliśmy współżyć i stało się :( Tato wściekł się bardziej na niego bo uważał, że gość w tym wieku powinien znać się na rzeczy :/ I że zmarnował mi życie i bla bla bla Więc mój chłopak nie ma teraz lekkiego życia. Na szczęście on już po studiach na stażu -jedyny plus i pociecha dla rodziców.. Także sama widzisz , że nieciekawie u mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×