Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Emila, ja kupuje już teraz ponieważ mam czas i wybieram tylko dobre oferty, a tak to wiem że na ostatnią chwilę to wydała bym bardzo dużo nie potrzebnie pieniędzy. Do tego tuż przed porodem mój będzie miał sesje i ze mną nie pojeździ po zakupach, a ja nie wiem jak to wyjdzie z moim prawkiem. Spokojnie masz czas. Gdzieś tu kiedyś masaya pypisała co trzeba kupić:) Goplana super że wysłali te wyniki tak że zdążyłaś i że tarczyca jest ok:) miałam kiedyś zmierzyć sobie to tętno tak z ciekawości i nie zrobiłam tego.. Podwójna daj spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach te mądralińskie to muszą bardzo kochać nasz topik, skoro czytają, wiedząc że piszemy tylko głupoty ;) NIc tylko życzyć im dalej przyjemnej lektury ;) xxxxx Kurde macie racje wiek robi swoje, a do tego masa obowiązków w domu. Nie ma co się dziwić, że człowiek męczy się tak szybko i traci oddech. Wysłałam córkę do szkoły, ogarnęłam dom i normalnie siedze przed kompem ledwo żywa. Miałam pracować to końca, ale od nowego roku to pomyślę nad jakimś zwolnieniem, żeby choć z miesiąc odpocząć, bo później też lekko nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry :) U mnie leje jak z cebra, ale może trochę sie powietrze oczyści. Goplana - daj znać co usłyszysz po zdjęciu holtera, bo sama ciekawa jestem:) Kobiety gdybym ja wiedziała jaką burzę w szklance wody wywołam, to na temat szczepień pół zdania bym nie naskrobała. Heelenka - spokojnie:) włączam tzw. ignora, ale musiałam się wyrazić, bom zesłabła:) Kalina - dychaj dychaj. Mnie dobrze w domu i tak wiele osób uważa, że długo wytrzymałam. podwójna77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pytanie do tych, które już mają doświadczenie - czy miałyście elektroniczną nianię i z jakiej firmy Wam się sprawdziła? Zdecydowałam się tym razem zakupić i jak zerknęłam na allegro, to bardzo duży wybór jest. Gdyby któraś dziewczyny potrzebowała spodnie ciążowe, to moja koleżanka ma jedne nowe w zasadzie nexty na zbyciu. Była w nich dosłownie 3 razy, niestety mamusia je skróciła na amen i dla takiej dziewczyny do 160 cm jest. Ja nie dam rady w nich chodzić, bo mam za wielki tyłek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podwójna ja niani nie potrzebuje więc nic na ten temat nie wiem. Poczytaj w internecie opinie.. ja mam ponad 160cm wiec odpada:) czy wasze maleństwa też tak mają że jak tatusiowie rękę przyłożą to koniec kopniaków? to możliwe żeby się bało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) troszkę się zaszyłam ostatnio, głównie w kuchni :) Czy Was też tak co chwila goście nawiedzają? Bo u mnie ostatni miesiąc to się drzwi nie zamykały normalnie.. Nie powiem, bo miło się od czasu do czasu z kimś spotkać, ale tak non stop? Mam nadzieje, że chociaż do 1 listopada się trochę uspokoi.. Teraz weekend miałam zakupowy, wreszcie kupiłam sobie plandekę :D W Pepco za 50zł wynalazłam kurtkę, która jak dla mnie jest ciążowa.. Ma dwa rzędy zatrzasków, więc na teraz jest w miarę dopasowana, a jak brzuszko urośnie to mogę ją zapinać na dalszy rząd zatrzasków i myślę, że nawet zimę w niej przelatam.. W sumie nie jest jakoś specjalnie ocieplana, ale ciepełko daje fajne.. Jest nawet na stronie pepco w gazetce, jakby któraś chciała podejrzeć. Tylko ja mam granatową, ładniejsza mi się wydawała niż ta siwa ze zdjęcia :) A i czarna jeszcze była.. No i wynalazłam tam jeszcze taki cieńszy kocyk w brązowo-beżową kratkę z miśkiem za 19zł :) W Carrefourze były też body za 7,99 więc też kilka kupiłam, choć ciężko było znaleźć takie z tej milszej bawełny, ale trochę wygrzebałam z tych wieszaków :) Teraz czekam na przypływ gotówki :P żeby kupić wszystkie kosmetyczne akcesoria dla małego i na razie tyle u mnie z wyprawki będzie.. Emilia8200- lista wyprawkowa jest na stronie 50, ale warto przeczytać później nasze dyskusje na jej temat, bo wiele cennych rad wypisały przede wszystkim nasze doświadczone mamy.. Na ich podstawie weryfikowałam na bieżąco tą listę już dla samej siebie, np. odnośnie ilości pieluch tetrowych (których kupię mniej) czy ubranek (których kupię więcej) :) A i Goplana- dziękuję bardzo za przepis na tort - zrobiłam z półtorej porcji, bo mam blachę 27cm średnicy i wyszedł mi naprawdę duuuży i przede wszystkim pyszny :) W dziesięć osób opracowaliśmy go raz dwa jednego wieczoru :) heeleenka ja tak mam, mąż się zbliża, mały czuje respekt i siedzi cichutko :D Dziś dzień lenistwa, bez większego gotowania, sprzątania itp.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya=> oj, jak się cieszę,że przepis się sprawdził :-) I gratuluję udanych zakupów. :-) Ostatnio widziałam w H&M w dwupaku śliczne chłopięce body na zatrzaski z boku z jakimś zabawnym napisem, świetne gatunkowo, ale 50zł :-0 ______ Podwójna=> nie miałam elekt. niani, nie doradzę. _______ Chciałam dziś knedle robić, bo niedługo węgierek zabraknie, ale chyba nie mam siły na taką dłubaninę Ale chyba si skuszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuuuu..... Dziewczyny probuje was nadrobic jakos i nie nadazam :-) Golpana trzymam kciuki za zdrowko Ja mialam kideys holtera ale to dawno ostatecznie wyszlo ze wszystkie nieprawidlowosci ktore mialam zwiazane byly ze stresem Dzidzius wspolczyje przejsc z dzieckiem ja rok temu tez to przechodzilam....jedyna moja rada czy bardziej sugestia wstrzymaj sie moze z tym szczepieniem wiecej niz 14 dni....zeby sie organizm zregenerowal i oczywiscie tak jak piszesz na razie dajcie sobie spokuj z przedszkolem Paatka witaj w klubie :-) ja tez jestem pracownikiem administracji w szkole... Przykro mi bylo w poniedzialek troszke bo calkiem o mnie zapomnieli ani kwiatka nie dostalam ani zaproszenia na akademie a zawsze jak jeszcze pracowalam wysylalal zaproszenia do wszystkich m.in do nauczycieli na urlopie dla podratowania zdrowia... Wczoraj bylam u swojej gin i strasznie mnie wkurzyla....jak wiecie nie dojechalam wtedy na te prywatne polowkowe potem mielismy awarie w domu i sie splukalismy wiec uwazalam ze zrobie usg na nfz takie jak normalnie robia juz bez bajerow 4d....Mowie tej mojej jaka jest sytuacja a ta mi wyklad ze jak to nie mam 300 zloty i czy wiem ile pampersy kosztuja i skad na nie bede brala itd... wrrry... Ostatecznie dala mi skierowanie i jutro ide na usg Co do ruchow to moj maluch notorycznie skacze mi po pecherzu czuje czasami jak by zrobil sobie tam trampoline dziwne uczucie jak bym zaraz miala siusiu zrobic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirika
To moze ja sie dolacze. Czesc wszystkim Jestem w 20 tygodniu. Termin 8 marzec 2014. Lekarz tez mowil ze ze wgledu na rozmiar dziecka termin moze byc na 20 luty. Bede miec syna. Ogolnie dobrze sie czuje. Caly czas pracuje. Moza na zwolnienie pojde na ostsnie 2 miesiace. W koncu w domu sie jeszcze nasiedze co mnie wlasnie przeraza, wiec chce byc jak najdluzej wsrod ludzi. W koncu ciaza to nie choroba. Mlodlosci mialam na poczatu bez wymiotow. Teraz zostala mi tylko zgaga ale to juz bedzie raczej do konca ciaza. Na zgage pomagaja mi migdaly zawsze mam je pod reka w torepce. Pozdrawiam was. jestem z Torunia jakby znalazl sie tu jakas w podobnej systuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do przykladania reki przez mojego meza do brzucha to moj maluch tez robi uniki... Tak to kopie a ja tata chce poczuc to robi myk i juz go nie ma...jedyne czym wynagradza tacie te ucieczki jest to ze czesto po uslyszeniu jego glosy zaczyna swoje stuk stuk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika=> gin śmiała Ci rzucać teksty typu" "skąd będziesz brała na pampersy????" Co za chamstwo!!! 😡 _____ Ogląda któraś "Czas honoru"? Muzyka z ostatniego odcinka w finałowej scenie mnie rozwala po prostu! A nie mogę tego kawałka nigdzie znaleźć w całości :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya bardzo fajna ta kurtka, podoba mi się :) Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, że w Pepco są takie kurtki. --------------------- Pochwalę się również - dokonałam ostatnio także zakupu kurtki, tylko proszę nie krytykujcie mnie za jej cenę :). Kiedyś pisałam o tej kurtce. Jakbyście chciały podejrzeć to podaję nr aukcji3597314420. Mąż mnie w sumie namówił, jak mi się podoba to mam kupić. I tak czekała mnie wymiana zimowej garderoby, także zaszalałam. Takie niby nic, głupia kurtka a poprawiła mi na trochę humor. ----------------- Podwójna też zastanawiam się nad nianią el., wcześniej nie potrzebowałam, bo miałam malutkie mieszkanko także też chciałabym się poradzić kogoś w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirika=> witaj 🖐️ i pisz jak najwięcej :-) t Twoje pierwsze dziecko? _______ Helenka=> ja nie czuję jeszcze aż tak mocno ruchów, żeby można je było wyczuć pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika tak jak piszesz poczekam więcej, bo też mi się wydaje, że to za wcześnie. Te 14 dni to mi powiedzieli w szpitalu i w przychodni do której chodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirika
Tak pierwsze a mam juz niestety 31 lat. Stralismy sie 1,5 roku troche nerwow przy tym bylo ale najwazniejsze ze sie udalo :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika - ta lekarka to jakaś nawiedzona chyba.. Mnie by chyba w krzesło wcięło po takim tekście. Hej kirika :) nie jestem z Torunia, ale w toruńskim szpitalu będę rodzić i stamtąd też mam lekarza prowadzącego ciążę :) Goplana jak nie mogę znaleźć jakiegoś utworu to wpisuje w google fragmenty jego tekstu i często takim sposobem odnajduję piosenkę albo chociaż jej tytuł i szperam dalej w necie, aż do skutku :) Często na forach niektórzy dyskutują na temat muzyki z filmów i seriali.. Niestety tej konkretnej piosenki nie słyszałam.. dzidzius210- dzięki, Twoja też śliczna.. Sama upatrywałam wcześniej kurtki tej firmy, ale właśnie ze względu na cenę odpuściłam i szukałam tańszej. Wiesz na kurtce zaoszczędziłam, ale buty chce porządne, to tu sobie poszaleje :) Fajnie od czasu do czasu sprawić sobie taką przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirika witaj :-) Goplana Masaya macie racje normalnie bylam zla i zszokowana..gadalam potem z kolezanka ktora pracuje w szpitalu i powiedziala ze lekaze z panstwowych gabinetow wzbraniaja sie przed wypisywaniem skierowan jak mogo bo one odliczane sa z ich puli i oni na tym traca...nie do konca wiem o co dokladnie chodzi ale ja jak by niebylo place ze swojej puli skladki na nfz i mam prawo do badan... Dobrze ze na kolejna wizyte ide dopiero za miesiac bo na razie nie mam ochoty ogladac tej baby. Jak powiedzialam mezowi o tym to on zaraz stwierdzil ze : trzeba bylo tej babie powiedziec ze przy pierwszym dziecku to uzywalas tetrowych i nie wiesz ile kosztuja pampersy i nie musisz martwic sie za co je bedziesz kupowac bo nie bedziesz :-P ciekawe czy wtedy byla by taka madra dzidzius moja cora po sepsie wrocila do przedszkola po 2 miesiacach bo 3 tyg byla w szpitalu a potem poslalam ja dopiero po swietach... W tym czasie brala leki na wzmocnienie odp***osci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirika
Co do ubran ciezowych to jest mega przesada cenowa. Szkoda mi wydac 260zl na kurtke a to jest mnimana cena za nowa. Na szczeslie w pracy ludzie zyczliwi mi cos po przynosili, jakos zime przetrwam :). Pokupowalm juz sobie getry, spodnie dresowe ponizej 24 zl kazde i spodnie jeanowe nowe za 49zl. Garderobyu jaks specjalnie nie bede wymienac.Szkoda mi kasy bo wiem ze dziecko kosztuje i wole teraz zoszczedzic. Masaya to wie mze spotkamy sie na porodowce bo tez zmaierzam rdzic w Toruniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci lekarze to są czasami bez serca :( Lulika nie rozumiem jak to wstrętne babsko mogło Ci tak powiedzieć... też bym się wkurzyła i na pewno poryczała. ------------------- A wiecie co mi mój "kochany" lekarz rodzinny odpalił jak byłam w ciąży i poszłam po skierowanie do poradni diabetologicznej?(co prawda trzy lata temu). Dlatego teraz wysłałam męża, bo ostatnio jest w bojowym nastroju przez kłopoty w pracy, a ja nie chciałam się przy d u p k u rozryczeć. "Jak mnie stać na prywatnego ginekologa to mam sobie chodzić prywatnie do diabetologa" Niby taki mądry ale ja nie słyszałam mojej w okolicy o prywatnej poradni dla kobiet w ciąży. Wiem co go zabolało jego żona jest ginekologiem, do którego nikt nie chce chodzić, moja znajoma chodząc do niej straciła dziecko w zaawansowanej ciąży. Oczywiście teraz też robił problemy ale ostatecznie wystawił. Chyba czasami trzeba tupnąć nogą, na jaką cholerę płacimy te składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirika
Ja tez chodze na nfz do ginekologa i za USG i badnie krwi nie place. Wizyty regularne raz na miesiac. W koncu po cos sie te skladki placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci lekarze coraz rzadziej sa z powolania niestety...:-( Zreszta czasami mam wrazenie ze oni zyja w innej rzeczywistosci... Placa minimalna na reke wynosi 1200zl wiele osob tyle zarabia czesc troszke wiecej a im wydaje sie ze kwoty rzedu 100 czy 300zl sa dla zwyklego czlowieko marnymi groszami :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Ja tylko na chwilę, później doczytam co naskrobałyście, mam tylko pytanie, może któraś coś będzie wiedziała. Odebrałam swoje wyniki morfologii i moczu i coś mnie zaniepokoiło "Bakterie nieliczne, Bezpostaciowe fosforany liczne" - wie któraś co to oznacza? W ogóle morfologia słaba :/ Zobaczymy co jutro od lekarza usłyszę...eh...wiecznie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak lekarz może powiedzieć czy wiesz ile pampersy kosztują i to dlatego że nie zarobi 300zł. Jka byłam w poprzeniej ciązy to lekarz zapytał, czy pracuje, jeśli tak to zachęca do zrobienia usg 3d/4d. Ale nie narzucał swojego zdania, grzecznie zapytał. xxx Teraz z kolei dowiedziałam się że po 21 tygodniu kobieta w ciązy może robić podstawowe badania za darmo, nawet jak nie ma skierowania od lekarz państwowego. Zapytałam oczywiście w przychodni i dupa. Pielęgniarka powiedziała, że jak się chodzi do lekarza prywatnie to niestety trzeba płacić za badania :( A wiem że mają takie druki pod ręką z pieczątkami lekarza, wystarczy tylko wpisac na tym skierowaniu moje dane. Trudno, zapłacę za ten mocz, morfologir i glukoze 20 zł, stać mnie, ale chodzi o sam fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka ja miałam ostatnio bezpostaciowe fosforany liczne i lekarz powiedział że to nic nie niepokojącego dlatego że są bezpostaciowe. Liczne bakterie też miałam a nawet bardzo liczne, będziesz musiała zrobić posiew, ja robiłam i wynik był ujemny, a powiedział że jak nic nie wyjdzie to że nic złego się nie dzieje i żeby nie przychodzić na konsultacje. W piątek idę badanie moczu robić i pewnie też wyjdą mi bakterie, chociaż nie wiem czy tak będzie bo teraz mnie nic nie boli, jadłam tabletki z żurawiną, herbatę żurawinową pije cały czas i też kwaśne kazał mi jeść.. wie może któraś czy prywatny gin może mi dać skierowanie na badania np moczu które mogę zrobić na nfz? mój gin mi ostatnio zasugerował że po co badania robię prywatnie, ale ja nie wiem jak zrobić je na nfz.. doszły do mnie paczki i ten laktator który kupiłam za 25zł jest nowiuśki, opakowanie nie naruszone, termoopakowanie wygląda na wogóle nie używane a butelka nawet smoczek ma nowy:) a spodziewałam się że jak używane to w gorszym stanie będzie witaj kirika Masaya ja myślałam że Ty śpisz ciągle dlatego nie piszesz, a tu proszę widzę że aktywnie żyjesz. Gratuluje kupna plandeki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina czyli to jest tak że badania na nfz można zrobić tylko z skierowaniem od lekarza z przychodni? to w sumie jak mój mi piszę na takim druczku że badania zlecone czy jakoś tak to ja mogę z tym iść do lekarza pierwszego kontaktu i czy chce czy nie powinien mi na to skierowanie wypisać tak? zapytam swojego lekarza jak mam to zrobić jak nie zapomnę ja mam też prywatną opieke w lux med z zakładu pracy, ale nie chodzę tam do gin bo wiem że l4 nie dostanę, a jakbym chciała robić tam badania to muszę mieć skierowanie od lekarza który też tam pracuje co jest dla mnie żenadą kadrowa ciągle mnie namawia żebym korzystała z ich usług, ale naczytałam się już wystarczająco co tam się dzieję i wole prywatnie chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaya dzięki za namiary na listę rzeczy do kupienia. Poczytam sobie później na spokojnie i na pewno skorzystam. kirika - cześć ;) Ja też jestem z Torunia, 31 lat stuknie w listopadzie i to moje pierwsze dziecko. Tak więc jesteśmy w podobnej sytuacji. Nawet termin mamy koło siebie. Fajnie spotkać kogoś z tego samego miasta ;)yć dzidzius210 bardzo podoba mi się ta kurtka ;) Z tego co widzę, to po ciąży też spokojnie będzie mogła ci posłużyć. Masaya ta kurtka w Pepco też fajna. Tylko się zastanawiam, czy będzie ci dawać ciepło w zimę? Pytam się, bo ja też muszę coś kupić, a ze względu na to, że jest mi non stop zimno to muszę poszukać czegoś na prawdę ciepłego . Dziewczyny dziś mi mąż powiedział, że wczoraj osiągnęłam apogeum marudności. Stwierdził, że gorzej już być nie może ;p Wstałam w nocy bo nie mogłam zasnąć, a z kolei byłam bardzo zmęczona. No i musiałam sobie trochę pomarudzić ;) I tak dzielny był, że to zniósł bo na prawdę dałam mu w kość. Zaraz idę pierwszy raz w życiu robić krokiety do barszczu. Sama jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×