Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Helenka=> co studiujesz? :-) ___________ Młodszemu znów temp. wzrosła powyżej 38. :-O i nie spada po paracetamolu :-( A w ciągu dnia już nieźle, ale wieczorem zawsze wzrasta :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydział zarządzania- gospodarowanie nieruchomościami, ale zastanawiam się od dziś rana czy nie zmienić specjalności na menager BHP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Helenka ja mam podyplomowe BHP. Ja myślę, że takie to zawsze możesz zrobić podyplomowe bo to łatwy kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda właśnie też mi się wydaje że to łatwe ale z drugiej strony to ciekawsze niż nieruchomości, w sumie to masz rację.. i tak mi wszystko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Nooo sprawa z farbowaniem się wyjaśniła. Mąż mi zabronił, bo czytał artykuł, że nie wolno a ja wg niego mam dobre włosy i koniec dyskusji. Mam ciemne włosy a odrosty są widoczne tylko dla mnie, bo wiem, że są więc może faktycznie sobie daruję. Co do pomagania. Ja nie mogę narzekać. Odkąd wylądowałam w lipcu w szpitalu zupełnie wszystko się zmieniło. Jak teraz czuję się dobrze to ja gotuję i sprzątam wszystko a mąż tylko podłogi odkurza i myje. Jeśli nie daję rady to jak najbardziej mnie wyręczyć potrafi, we wszystkim. Gotuje obiad, prasuje, pierze, sprząta, ogrodem się zajmie, wyremontuje i naprawi. Wyremontował sam całe nasze mieszkanie, dzięki czemu zaoszczędziliśmy na wynajęciu firmy. Nooo żeby nie porównać, do mężczyzny Helenki, mężczyzna wielofunkcyjny. No my studia już pokończyliśmy, ja rok temu, mąż dwa lata. Oboje pracujemy, przed ciążą oboje chodziliśmy na siatkówkę i angielski. I ja akurat uważam, w przeciwieństwie do "gościa" że takie zachowanie wcale nie jest niemęskie. Wręcz przeciwnie, to dopiero prawdziwy mężczyzna. --- Helenka ból brzucha w ciąży na pewno nie jest normalny! A co do studiów, popatrz na to co bardziej praktyczne i potrzebne na rynku niż to co ciekawsze. Bo ja poszłam na to co ciekawsze i łatwiejsze mi się wydawało a teraz żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidziuś=> 🌻 znam ibum. Na noc daje synkowi nurofen (czyli to samo co ibum) i pomaga. Jednak gdy mocno gorączkuje, daję na zmianę paracetamol (w dzień) i nurofen (na noc), bo jest skuteczniejszy i dużej działa. Paracetamol zawsze trochę zbijał gorączkę, a teraz nie :-( nie chcę non stop faszerować syna nurofenem/ibumem tym bardziej, że mogę go dawać co 6h. No teraz minęły 3h od paracetamolu i nadal ma ponad 38. Ok. 21-j dam mu nurofen, to mu zbije temp. do ok.3 w nocy. Oj, ja na lekach przeciwgorączkowych to zęby zjadłam :-O 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem te gorączki są straszne, synek jak ma gorączkę to ja jak wściekła ciągle latam z termometrem i mu co chwilę mierzę gorączkę. On jest z tych dzieci co wysoko gorączkują, w jednej minucie ma 38 a za chwilę już 40. Bywało, że dawałam mu na zmianę co 4h ibum i paracetamol- tak mu podawali też w szpitalu. Czasami lepiej działał paracetamol a czasami ibum, nie wiem dlaczego? No i jak gorączka to oczywiście nocka z głowy, co chwilę mierzenie tempki a mąż chrapie sobie zawsze w najlepsze. Mój synek też chory, ale na szczęście nie gorączkuje - jeszcze :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym forum jak się człowiek pochwali że ma męża który pomaga to od razu zlatują się zazdrośnice i wygadują że ciota itp. Uważam że poprostu zazdroszczą ;) Mój tez pomaga, praktycznie wszystko zrobi w domu oprócz gotowania i prasowania ;) i ja takiego wolę niż by miał się położyć przed telewizorem z piffkiem w ręku i czekać na kolacje. Jedyną jego wadą były te niedzielne wyjścia na piłkę, ale już jest lepiej od 2 tygodni organizuje nam czas w niedziele, bawi się z dziewczynami i wychodzimy na specery bądź gdzieś jedziemy. Czyli sezon piłkowy można powiedzieć pożegnany ;) xxx W szczepionkach 5w1 na pewno nie było rota, na bank. Obie moje dziewczyny miały podane skojarzone i płaciłam za to ok. 100 zł/ za każdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana ja tez zawsze daje na zmiane bo jak temp rosnie szybko to mozna dac szybciej niz po tych 6 godz nastepna dawke o innym skladzie... Sporo tez daja chlodne oklady na glowke nie dziala po minucie ale naprawde jest skuteczne wiadomo tzeba siedziec przy dziecku i zmieniac co chwile te oklady zeby caly czas byly chlodne ale to i pomaga i przynosi ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też robię okłady i się sprawdzają, mały trochę piszczy przy tym :) W szpitalu to mi go lodem obkładali, sadyści :( Ale to była ostateczność, bo już nie było wyjścia i robili mu kąpiele, wkładali do ciepłej wody i dolewali po trochu zimnej, jak on się darł biedak, na cały szpital :(. Okład nie może być zimny tylko tak jak lulika pisze taki chłodniejszy od temperatury dziecka, żeby nie było szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Witajcie. Byłam dziś na zakupach w tesco i mają tam duże przeceny ubranek dla dzieci. Np 3-pak śpioszków który kosztuje 55 zł kupiłam za 33, wzięłam 2 rozmiary 56 i 62, bałam się czy nie wziełam za małych ale po rozpakowaniu okazało się że te 56 są większe i mi to pasuje:) Poza tym kupiłam małe słodkie spodnie ze skarpetkami 2 sztuki za 20 zł i najpiękniejszą rzecz- buciki jakby grube skarpetki, są tak słodkie że mogę na nie patrzec godzinami. Wszystko w neutralnych kolorach biało beżowe:) I był proszek lovela za 15,99, ale uznałam że jeszcze za wczesnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Patka, jak chcesz odświerzyc kolor kup szmponetkę, 100% naturalna i na wesele efekt będzie fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
A ja dziś gadałam z koleżanką, która często w pepco kupowała i te ubranka pepcowe faktycznie średnie są, ale te w koszach gdzie np body po 3 czy 4 zł to są z sieciówek jak HM, Marks & spensers itd. Końcówki serii albo np z małym pęknięciem na szwie. Mają mają metki odcięte ale są super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda=> w Pepco są te kosze? W każdym? Pytam, bo w Pepco byłam kilka razy, nie znam za dobrze. ____________ Dzidziuś, Lulika=> mój lekarz powiedział, że nurofen i paracetamol można nawet co 2h na zmianę dawać, ale ja strama się wytrzymać do co najmniej 3h. Okładów młodszemu nie robiłam, bo on przy temp. 38.5 biega i się bawi, nie ma szans, by się położył. Dopiero gdy ma 39. się pokłada. Ale może faktycznie warto spróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Tak, w pepco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w jednym z pepco natrafiłam na taki kosz i zakupiłam tam fajne bodziaki i faktycznie za grosze i to dobrej jakości. Lubię tam zaglądać i od czasu coś zakupię. Jakość niektórych ubranek jest nie najlepsza, wkurza mnie np.,że z koszulek po praniu w pralce schodzą prasowanki przy 40 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja też lubię pepco. Tam tanie też gadżety są jak smoczki, butelki, rożek za 24zł. Synowi kupowałam tam dresy to te takie sliskie były ok, ale te bawełniane szybko się mechaciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka ogladalam kiedys wywiad z prof ginekologiem I powiedzial ze czesto ma takie pytania od kobiet na temat farbowania wlosow I ze jest to calkowicie bezpieczne dla dziecka, bo farba nie idzie do krwi ani nie wchlania sie przez skore do dziecka, wiec jest to calkowicie bezpieczne. no ale kazdy ma swoj wybor, prawda. Ja farbuje normalnie jak I przed ciaza, choc fakt zawsze mi wystarcza 2 razy do roku wiec nie robie tego zbyt czesto I tak. Ja szczepie na wszystko na pneumokoki itd tez, bo u nas to jest obowiazkowe I darmowe, I wlasnie tez to sa te szczepionki kumulowane, ze w trzech zastrzykach z 10 a moze I wiecej szczepionek podaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Ja słyszałam taką teorię odnośnie farbowania, że wiele lat temu farby były bardzo toksyczne i szkodliwe dla dziecka, a teraz wiadomo, skład fab jest inny. Farby się zmieniły a teoria na temat farbowania włosów w ciąży nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja byłam w sobotę w pepco, ale nic nie kupiłam, na razie oglądałam. Były tam fajne body, ale byłam z mamą i jakoś tak głupio było mi się rzucać i od razu kupować, skoro ona powiedziała że mam jeszcze czas. A z resztą nie widziałam takich neutralnych tylko już takie większe i np. różowe i takie z kołnierzykiem jak polo. Typowo rozróżnione na płeć. Najprawdopodobniej na taką wyprawkę kupię w sklepie "Bobas" - to taki sklep dla dzieci u nas. Tam jest wszystko począwszy od wózków po ciuszki. Tak szczerze to to byla jedyna na razie z moich wolnych sobót, a i tak nic nie kupiłam. A nie, nie kupiłam ten prenalen. Ale chyba umrę jak mam go pić. Wczoraj wypiłam tylko rano i cały dzień czułam ten czosnek. Myślałam że zwymiotuję. Jak go możecie wypić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Witajcie :) Chciałabym dołączyć do Was z terminem porodu na 7 marca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Brzuchowata dlatego ja nie kupiłam tego syropku:) wyczytałam wcześniej w opiniach że jest okropny w smaku. Ja w pepco chyba nic nie kupię z ubranek, mam jakieś dziwne wrażenie że one szybko się zniszczą w praniu, a poza tym interesuje mnie tylko bawełna a tam ta bawełna jest z jakimiś domieszkami niby po 5% a w dotyku wydaję się że jest pół na pół. Nie mam blisko carefour- a.. Za to teraz jest u mnie w real promocja wszystkiego co dla małych dzieci ale i tak nie skorzystam:) mam czas, ubranka kupię na allegro ale może w listopadzie lub grudniu. Wyprawkę z akcesori w tym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Helenka ja nie kupowałam ale skoro te w koszach to firmówki z sieciówek to chyba nie są kiepskie. Poza tym zanim np body się zniszczy to maluch i tak wyrośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria Witaj i napisz coś więcej o sobie :) Body można kupować trochę większe na zapas bo pod pajacykiem i czy śpiochami to i tak nie widać, a wtedy posłużą na dłużej :) Ja niektóre kupione jako nówki musiałam wyrzucić, bo już tak sprane były od używania, ale to pewnie kiepska bawełna była. Czasami kupowałam tanie body w Biedronce i były nawet dobre gatunkowo. Jednak najbardziej polecam kolorowe body z H&M, kiedyś była taka seria z Kubusiem Puchatkiem czy Tygryskiem, były super, dobrej jakości i dziecko w nich uroczo wyglądało :) Często je kupowałam jako używane na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdo zgadzam się z Tobą w 100% :) założę to dziecku parę razy i nawet może nie zdąży się zniszczyć a będzie już za małe.. tak samo czego można oczekiwać od body za 3,99 ? bo tyle w tych koszach kosztują, ostatnio oglądałam je ale byłam tak zajęta tą śmieszną bawełną że nie zwróciłam uwagi na to czy to firmówki:) mimo wszystko i tak jakoś one do mnie nie przemawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidziuś ja ostatnio w h&m widziałam świetne ciuszki i to nawet nie drogie, były takie zestawy jak trzy pajacyki, każdy w innym rozmiarze jakoś po 12zł za sztukę wychodziło albo body ze spodenkami i śliniaczkiem takie do kompletu chyba za 24zł to też nie tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×