Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość RudaMagda
Pewnie zgodzą się ze mną mamy chłopcow, że wszelkie dżinsy, sztruksy, bluzy z kapturami są strasznie niepraktyczne dla takich maluszków do 3 m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Dziewczyny, Wy już kompletujecie wyprawkę ? Ja to jestem zielona w temacie i szczerze to nigdy nie miałam do czynienia z niemowlakiem :P dzidziuś Mam 18 lat i spodziewam się pierwszego dziecka ;) Teraz z tego żartuję ale przez pierwsze tygodnie nie było mi do śmiechu . To również Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Dziewczyny, Wy już kompletujecie wyprawkę ? Ja to jestem zielona w temacie i szczerze to nigdy nie miałam do czynienia z niemowlakiem :P dzidziuś Mam 18 lat i spodziewam się pierwszego dziecka ;) Teraz z tego żartuję ale przez pierwsze tygodnie nie było mi do śmiechu . To również Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
One mają odcięte metki to i tak byś nie widziała :D W FF są niezłe ubrania, wprawdzie niemowlęcych nie kupowałam, większość miałam właśnie HM prosto z fabryki (szwalni) bo w tamtych czasach szwalnia była w mojej miejscowości i połowa moich znajomych tam pracowała. Tam np bez guzika, z lekko krzywym szwem etc można było za kilka złotych kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
helenka a co to za tabelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie praktyczne? ja jeszcze nie wiem co będę miała, tak przy okazji Ty wiesz?:) kapturki to chyba nie wygodne są dla dzieci dla mam też bo wszędzie się podwijają itp a jeansy za sztywne czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktoria musisz sobie poszukać na wcześniejszych stronach do tabelki wszystkie się wpisujemy:) jak jesteś zielona to dobrze trafiłaś:) rozwiejemy każdą wątpliwość :) młodziutka jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Jak zmieniasz pieluchę to łatwiej z pajacem rozpinanym w kroku, niewygodne, potrzeba skarpetek, które spadają, ja miałam kilka par i dresiki welurkowe to tylko do lekarza a tak to body + pajac. Najwygodniej, mały nie ma nic gołego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się Ruda Magda. Bluzy czy sweterki z kapturami są niepraktyczne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, przynajmniej do momentu kiedy dziecko nie zaczyna siedzieć. Natomiast sztruksy, dżinsy mi nie przeszkadzają, no ale ja mam 2 dziewczynki :) Co mogę powiedzieć o jakości ciuszków. Mam kilka rzeczy firmowych, miałam tez te najzwyklejsze. To prawda że takie małe body czy śpioszki zakładasz kilka tygodni, więc praktycznie nie powinno się patrzeć na jakość. Jednak z mojego doświadczenia, kiedy spodziewam się 3 dziecka przyznaje, że lepiej kupić ciuszki z dobrej bawełny, bo teraz niektóre czekają spakowane na maleństwo. Nie muszą to być firmówki czy ciuszki kupione w tesco, pepco itp. trzeba poprostu patrzeć, czy ubranko jest wykonane ze 100% bawełny. Witamy nową koleżankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak potwierdzam, że dla maluszków nie nadają się wszelkiego rodzaju jeansy czy bluzy. Czasami w przychodni na szczepieniach śmiać mi się chciało jak niektóre mamy wystrajały takie maluchy ok. 3 miesiąca w oryginalne jeansy i wciskały tym maleństwom na siłę te spodnie. Ani to wygodne dla mamy, a tym bardziej krępujące ruchy dzidzi. Podobnie też sądzę, że głupotą jest kupowanie dziecku, które jeszcze nie chodzi firmowych adidasów i wciskanie je na małe stópki. Najwygodniejsze są takie szmaciane buciki, o których ktoś pisał, zawsze można założyć też podwójne skarpetki jak będzie zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja jutro idę do ginekologa to się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja nie jestem zwolenniczką bluz i dżinsów, ale miałam coś takiego dla chłopców na jakieś specjalne okazje ;-) ___________ Wiktoria=> 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria to moja trzecia ciąża, pierwszą poroniłam, mam 32 lata i trzyletniego synka Aleksandra. Nie martw się jak coś to Ci pomożemy w skompletowaniu wyprawki, parę dni nas poczytasz i już wszystko będziesz wiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejmy nadzieję że wszystkie trzy a nawet cztery poznamy jutro płeć, ja mam wizytę na 16. Szkoda że Madziulka się nie odzywa. Tak szczerze mowiąc to nawet nie myślałam nad tym żeby takiemu małemu dziecku kupować jeansy.. a z kapturem to tylko ręcznik:) co dziś na obiad? rodzice zabili świniaka, mam pełną lodówkę mięsa i zrobię sobie carbonare :) ale chyba bez boczku:) w ogole bez mięsa. Przypomniała mi się wczorajsza mina teścia jak po wyłowieniu ze słoika z kiszonymi ogórami czosnku pożarłam go:) bezcenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ........Filip/Nina.........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Wiktoria to chyba aktualna tabelka, ostatnia lulika się dopisywała. Jak coś to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To i ja się dopiszę:) nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ........Filip/Nina.........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--...............22.03.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mi miło że jest nas coraz więcej z marca:) ostatnio zamiast pomidorówki jadam sam przecież ze słoiczka:) dodaje tylko czosnek i majeranek. Pyccha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Brzuchowata, Helenka, ten syrop faktycznie jest ohydny ale pomaga. Piłam go dwa tygodnie, trzy razy dziennie i jakoś dawałam radę a przede wszystkim na prawdę mi pomógł. Co do ubranek w życiu by mi nie przeszło przez myśl aby kupić dziecku jakieś wypasione ubranka do roku. Żadnych jeansów, bluz z kapturem. Ja się boję za dużych śpioszków i kaftaników, bo nie wiem czy będę w stanie dziecko prawidłowo utrzymać a co dopiero w takich niepraktycznych ubraniach. Zdecydowaliśmy z mężem, że za tydzień jedziemy kompletować wyprawkę. Małżonek stwierdził, że nie będę z wielkim brzuchem w grudniu po sklepach latać :) A ciężkie 3 miesiące przed nami...eh.. głównie finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam bluzy i dżinsy, ale nie wypasione, drogie, tylko kupione w lumpeksie. :-) czasami nie mogłam się oprzeć :-) Chociaż taki maluch bardziej mi się podoba w śpiochach lub pajacu niż w dżinsach niczym stary-maleńki. Ogólnie ja dużo rzeczy nie będę kupować, bo wiem, że mnóstwo dostanę w prezencie od rodziców, siostry, kuzynek, cioć, jak tylko mały się urodzi :-) Tak samo było ze starszymi dziećmi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana Ciebie tez nie widzę w tabelce :( O ile mnie pamięć nie myli to Ty pisałaś, że będzie trzeci chłopak :) Ja po cichu liczę na dziewuchę, ale mój mąż jest przekonany, że drugi chłopak siedzi w brzuszku. W piątek mam usg to się może dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chcę się dopisać, ale nie wiem, w którym miejscu, bo... nie znam konkretnej daty porodu :-D Już tyle razy byłam u gina, a zawsze miałam tyyyle pytań, że zapominałam zapytać o termin! Która miała @ 18.05? ___________ Tak... trzeci synek :-D Będzie prawdopodobnie miał na imię Konrad :-) Lubię takie mocne, męskie imiona z "r" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam takie malutkie dżinsy, ale były one na gumeczkę i takie mięciutkie, że na pewno nie uciskały maluszka. Nie zakładałam ich w domu, wtedy tylko śpioszki, spodenki bawełniane, ale jak jechałam np w gości to lubiłam dziewczyny ubrać w takie fajne spodenki z kolorymi naszywkami. Jak będziecie w sklepie to same zobaczcie że takie spodenki są na prawdę mięciutkie. Kurde ale Wam zazdroszcze, bo ja też już bym chciała poznać płeć dziecka, a musze czakać do 9 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana, czyli twój termin powinien wypaść na 25 lutego, ja miałam @21.05 i termin mam na 28 lutego (tak wychodzi z tego "słoneczka", którym operują ginekolodzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina to pewnie chciałabyś teraz synka, ale jak trzecia dziewuszka będzie to też fajnie zwłaszcza później jak się kawalerowie schodzić do domu bedą hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidziuś, już widzę męża w przyszłości jak do jego 3 córek schodzą się kawalerowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
To ja się dopiszę jutro jak już plec poznam. A maluchy w dżinsach, koszulach i butach zdążą się nachodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co gin to inaczej liczy, chyba różne te słoneczka mają:) Ja miałam ostatnią @ 23.05 i też mi ze słoneczka wyliczył na 28.02. 2014 ale po usg genetycznym wyszło, że maluch jest większy i data porodu wg usg to 22.02.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×