Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość słoneee
Dziewczyny zazdroszczę tym którym mężowie pomagają. Goplana,Paataka Wasi to chyba najbardziej;) Mój nic nie robi w domu- ale jak rano wychodzi o 6 tak wieczorem wraca o 19 więc co mu się dziwić. Czasem naczynia ze zmywarki wyciągnie i na tym koniec. Ale ma 2 prace więc tak przynajmniej przez jakiś czas musi być. Ja natomiast mam prace, dom i dziecko na swojej głowie, i teraz jeszcze moje podłe samopoczucie. Myślę że po porodzie to się zmieni. Co do ciuszków- dostałam 3 wielkie worki, jest tego mnóstwo - dla dwójki dzieci by starczyło- ale chłopców:) Jak będzie dziewczynka to całą wyprawkę będę musiała zrobić:) A jestem zwolenniczką lumpeksów, starszy syn już nie chce używanych :) Ale bardzo często tam zaglądam i można super rzeczy za śmieszne pieniądze kupić. Dla mnie bezsensu jest wydawanie dużych pieniędzy na ciuchy dla niemowlaka- oczywiście jak kogoś stać i bardzo chce lub planuje drugie- to niech kupuje. Ja nie kupuję, .wózka też szukam używanego- w sumie tylko kosmetyki, butelki i te pierdoły kupię nowe, cała reszta spokojnie może być używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Sloneee bo tak naprawdę ważne jak się dogadujecie i uzupełniacie. Mój tata obiadu nigdy nie ugotował, nie wywiesił prania, nie myje podłog itd ale mamie to nie przeszkadza. Ojciec zarabia i robi męskie roboty, położy kafle, wygipsuje, pomaluje, naprawi. Także faceci są różni, ważne by być szczęsliwym ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 kawalerowie :-D no tak... ale wyobraźcie sobie, że ja będę miała... 3 synowe!!!!! :-D :-O :-D ____________ U mnie w rodzinie od kilku lat sami chłopcy się rodzą. Moja babcia ma 7 prawnuków - sami chłopcy!!!!! Zaszłam w ciążę w 8 dc, więc trochę liczyłam na to, że będzie córka, z którą będę kiedyś miała tak świetne relacje, jakie mam z mamą, ale cóż... będzie synek i oby był zdrowy - to najważniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Sloneee ale ubranka jak body i pajace to można przecież ubrac też dziewczynce. Białe, żółte, beżowe, czerwone i zielone a nawet niebieskie. Nid jest powiedziane, że dziewczynka musi mieć róż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............---/---...........25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ........Filip/Nina.........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 ___________ Wieku nie wpiszę :-P bo przy Was czuję się stara jak węgiel ;-) :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ..........---/---............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ........Filip/Nina.........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana zanim zobaczyłam że wieku nie podasz zobaczyłam znaki zapytania, pierwsza moja myśl- nie dość że terminu porodu nie zna to jeszcze nie wiem ile ma lat.. Uśmiałam się nie źle sama z siebie oczywiście. Nie wiedziałam że dzień cyklu ma jakieś znaczenie w płci dziecka. 14dc to co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
RudaMagda ma rację! Mój facet tak został wychowany, żeby w domu umieć zrobić wszystko, więc może wszystko zrobić ale ja tego nie wykorzystuję. Czasem zachowuję się jak typowa śląska baba, która obiad pod nos podaje. Ja lubię swoje domowe zajęcia. Lubię się na taką Perfekcyjną Panią Domu kreować :) co pewnie zmieni się po przyjściu dziecka na świat. Goplana moim marzeniem było mieć 2 synów :) Na razie będziemy mieć jednego a drugie dziecko pod znakiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka tak w skrócie...Jeżeli się współżyje przed owulacją to plemniki z chromosomem X (te od dziewczynek) mają ponoć większą żywotność i mogą przetrwać do jajeczkowania (komórka jajowa ma zawsze chomosom X) i jak dojdzie do zapłodnienia będzie wtedy dziewczynka XX. Plemniki z chromosomem Y są ponoć mniej żywotne, ale za to szybsze i jeżeli się współżyje akurat jak jajeczko już sobie wędruje w jajowodzie to one są sprytniejsze :) i jest większa szansa na chłopczyka. Jeżeli coś przekręciłam, to może inne koleżanki mnie poprawią :) W moim przypadku było przed owulką, cykle mam jak w zegarku więc zobaczymy więc może ta teoria w moim przypadku się sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka=> :-D Wiesz, niby im wcześniej dochodzi do zbliżenia w stosunku do dni płodnych, tym większa szansa na dziewczynkę :-) Mam 28-dniowe cykle, a do zbliżenia bez zabezpieczenia doszło 8dc, więc już sam fakt zajścia w ciążę uważam za cud ;-) bo owu mam ok 14dc. Plemniki "żeńskie" są silniejsze, dlatego żyją dłużej od męskich i wytrwają do dni płodnych. Jeśli zbliżenie jest w dniu owu, to prawdopodobnie będzie chłopiec, bo "męskie"plemniki są szybsze od "żeńskich". Tyle "internetowej teorii", która w moim przypadku wcale się nie sprawdziła :-) Gdy gin powiedział: - "Będzie facet" Ja do niego krzyknęłam: - "Jak to możliwe, skoro to był 8dc?? Przecież plemniki żeńskie są bardziej żywotne!!" Na co gin tylko powiedział "taaaa.... i zaczął się śmiać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważne, że nic nie przekręciłam :) Chociaż na forum cafe matura z biologii się przydała :) Goplana u mnie też był 8dc (cykl 28dc) i wielkie zaskoczenie, że jestem w ciąży, zwłaszcza, że z mężem współżyliśmy tylko jeden raz w tym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie :) czyli według tego sposobu strzeliliśmy prosto w chłopczyka.. według kalendarza hińskiego w dziewczynkę czyli jest 50% na chłopca 50% na dziewczynkę czyli nic się nie zmieniło:) nie pamiętam czy coś było przed dniem owulacji, ale coś mi się wydaje że nie a nawet jeśli tak to tyle wcześniej że plemnik by nie przeżył. Zresztą co to za różnica, aby zdrowe było. Ostatnio miałam sen że byłam na usg u byłej gin i ona do mnie że będzie i chlopczyk i dziewczynka na co mój aż usiadł a ja na to jest jest! nie będę musiała drugi raz być w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
RudaMagdo ale w tych 3 workach jest wszystko niebiesko granatowe :) koszule, spodni wszystko typowo chłopięce :)Ale ponoć u mnie będzie też chłopak więc cóż sie będę zamartwiać:) A co do płci to nie wiem czy to sie sprawdza - u mnie zapłodnienie było przed owulacja, na 100% gdyż moje cykle były monitorowane -więc powinna być dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
Goplana dawaj ten wiek :) Ja też nie jestem pierwszej młodości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
RudaMagdo a Ty do tabeli się nie wpisujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
Jooanno i Paatka który wy macie tydzień ciąży?? Bo ja już po ostatniej wizycie zgupiałam.Ostatnia miesiączka 29kwietnia a lekarz mi wpisał 20 tc - mi się wydaje że to już 22tc. Jak to u Was jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
witam poobiednie ;) Strasznie dużo piszecie i ciężko mi jest się wdrożyć w tematy . Ja ostatnią miesiączkę miałam 31 maja a cykle mam co 29-32 dni więc trudno mi było wyliczyć owulację. Kochaliśmy się 7,12 i 20 i w tych dniach musiało dojść do zapłodnienia .Stawiam na 12 go ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Słońce, dokładnie tak jak Ty. Ostatnia @ 29. 04 a w czwartek na USG wyszło dokładnie 20 tydzień, 4 dzień. Dziś zaczyna się 21 tydzień. Co do płci ja miałam problem z określeniem bo wybitnie w tym cyklu nas fantazja ponosiła i wiem, że raz doszło do zbliżenia kilka dni przed owulacją i dwa razy blisko prawdopodobnej owulacji. My to w ogóle mieliśmy szczęście, pierwszy cykl i od razu udany...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
To u mnie jest tak samo- z kalkulatora internetowego wychodzi 22- dlatego się gubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce=> ile Twój syn ma lat? Mój 7 i jest mu obojętnie, gdzie kupuję mu ubrania. Ostatnio w lumpkach kupiłam mu bluzkę z płomieniami na rękawach i jest zachwycony :-) A kosztowała kilka zł :-) Mam 36 lat :-) to nie jest tajemnicą, ale nie chcę widnieć w tabelce, bo na tle waszych lat, mój wiek strasznie będzie rzucał się w oczy :-P Na swoje "usprawiedliwienie" powiem, że nikt nie daje mi tyle lat, ile mam. Mimo 2 ciąż jestem szczupła i mam dosyć "młodą" twarz ;-) No to się pochwaliłam, cha,cha! :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patka to u Ciebie by sie sprawdzilo. Ja tez zaszlam w pierwszym cyklu i to po odstawieniu tabletek:-) Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dopiero wróciłam do siebie od Teściów.Niestety lekko przeziębiona, więc oszczędzam się ile wlezie(pomimo syfu w chacie), piję herbatę z lipy i Prenalen.I Tantum Verde na gardło...Mam nadzieję,że szybko przejdzie... Jeszcze nie doczytałam wszystkiego, ale wypowiem się odnośnie odp***ości dziecka: Moje karmione piersią do 8 miesiąca, bynajmniej nie przegrzewane i hartowane od Małego(oczywiście z głową) swój pierwszy antybiotyk dostało w 5mż, pomimo,że był na samej piersi:/ I niestety od tej pory łapie co wlezie.Teraz oboje pijemy tran z nadzieją,że będzie lepiej.Młody miał już nawet ospę, pomimo,że siedzi ze mną w chacie;/ Co do szczepień: Ja szczepię 5w1, a prócz tego rota i pneumo.Za dużo powikłań się naoglądałam z racji zawodu.A poza tym moja ginekolog niedawno została babcią i po konsultacji ze swoimi koleżankami neonatologami i pediatrami-szczepi.A skoro ona szczepi i jest lekarzem to i ja.Ostatecznie znawcą nie jestem ani specjalistą, więc nie będę decydować w 100%.A co do powikłań-Syn nie miał kompletnie żadnych.Nawet po MMR. Co do Pepco, to zgodzę się z Goplaną-mnie oni nie przekonują...Po doświadczeniach z Frankiem, wolę zapłacić więcej i nie mieć szmat po 3 praniach...Ale to moje zdanie.Ja polecam C&A i h&M i Next.Rewelacyjna jakość.Pinokio też super oraz F&F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej :) nie było mnie w weekend w domku, pojechalam na działke sie zrelaksowac . Poza tym u mnie nic nowego bardzo pomcno sa informacje od was odnosnie wyprawki, musze teraz wszystko zanotowac :) ale mam pytanie czy wam tez dzieciatka tak mocno uciskaja na pecherz? ja czuje ja bardzo nisko, bo az nad sama koscia lonowa i dalej ciagle latam do wc choc zrobie tylko kilka kropel a parcie mam jakbym miała oddac litr plynow. martwi mnie to troche, zapytam lekarza ale to dopiero na poczatku pazdziernika Goplana gratuluje kolejnego chlopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to jest F&F? _________ No i starszy wrócił ze szkoły dziwnie osłabiony. Mierzę temp. - 38 :-O No cholera jasna! Jeszcze NIGDY nie było tak, żeby jeden był zdrowy, a drugi nie :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria, witaj wśród nas:) Goplana, F&F to te z Tesco:) Na mojego Synka nie działa Paracetamol prawie w ogóle.W kryzysowych dniach robiłam kąpiel obniżającą gorączkę...Ale wtedy miał 39,8:/// Również nie polecam jeansów i innych takich.Ja miałam tylko odświętne ubranko na wyjścia.I zawsze trzeba pomacać czy miękkie:) Co do Mężów-mój też "ciepłe kluchy";PPP Pomaga we wszystkim, w weekend robi dosłownie wszystko-gotuje, wykonuje co cięższe prace, zajmuje się dzieckiem:) Od początku tak było:) Synka ubóstwia:) Od powrotu z pracy do czasu położenia go spać, bawi się z nim i zajmuje:) Cudowny jest i baaaardzo męski:D Mąż oczywiście:DJa zajmuję się porządkami na co dzień i wiadomo-Synkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
a wy macie liczony wiek ciąży z ostatniej miesiączki czy z usg ? Bo mnie wg miesiączki wychodzi 16tydz i 4 dni a na usg w 12 tyg miałam o 11 dni starszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria95
Zadam głupie pytanie ;/ Jak się dopisać do tej tabelki ? Mam ją całą przepisać ? W sumie jak inaczej.. ale ja jestem tu nowa na kafeterii i nie nic .I jeszcze jedno pytanie -dlaczego niektóre z was maja niebieskie nicki a mój jest pomarańczowy ?? Odnośnie tabelki to tak patrzę na nią i widzę , że jestem najmłodsza :( Chyba się nie dopiszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria=> Ty najmłodsza, ja najstarsza ;-) dogadaaaamy się :-) :-) :-) :classic_cool: skopiuj tabelkę i wklej ją w swój post. A później się dopisz. Albo podaj swoje dane, to zrobię to za Ciebie :-) ___________ Żeby mieć niebieski nick, musisz się zalogować. Jak piszesz post, masz u góry zakładkę "zaloguj". Kliknij tam i dalej będzie krok po kroku :-) Lepiej się zalogować, to nikt nie zabierze twoje nicka ani się pod Ciebie nie "podszyje". ____________ U mnie gin zawsze wyznaczał termin z daty miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Sloneee wpiszę się do tabelki jak poznam płeć jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×