Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MichalinaDukan

Dieta dukana ZACZYNAM

Polecane posty

Mysle ze to nie koniec swiata ze sobie pozwolilas :) mi tez sie czasem zdarzylo podjesc cos czego nie powinnam :) a waga i tak dalej idzie w dol :) takze mysle ze spokojnie mozesz zostac na PW :) bo jak sobie dowalisz same proteinki to Ci sie odechce szybciutko :) Ja jestem na dukanie od 03.09. w sumie to juz schudlam 3 kg :) z malymi grzeszkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
w sumie to pierwszy raz,ale kawałek tortu nie był taki mały,zwyczajna porcja i w efekcie po jakiejś godzinie chciało mi się wymiotować-ale nie z przejedzenia tylko od słodkiego. A czy można ogólnie stosować proporcje 4dni białkowe i 3 PW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simone idz dalej tak jak szlas :) ja tez zjadlam slodkie i nic nie zmieniam. Wiesz co ja nienawidze cieplego mleka, nawet jego zapachu :P mam tu jakies leki i syrop z cebuli i czosnku zrobilam na wzmocnienie, co prawda z cukrem, ale ile ja tego cukru tam na lyzeczce bede miec...nie przejmuje sie...glowa do gory Simone!!! :) widzisz, ze kolezanka schudla 3 kg i to z grzeszkami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
hej, dziś już jest ok. Zjadłam jak na razie pieczone udko,serek wiejski do tego wszystkiego ogórki i pomidory, wypiłam również szklankę mleka i kawę i chyba zaraz pójdę spać z córą. a jak u Was? co tak cicho dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja dzis na warzywkach suppper :) juz mam troszke dosc hehe samego nabialu zwlaszcza ze tutaj to nawet sera bialego czy wiejskiego nie mozna dostac :( pozostaja same joguty :) mobilizacja duza :) oby tak dalej mam nadzieje ze u Was tez oki :) byle do upragnionej wagi :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
hej, mi chyba wyszedł ten tort i rosół, bo waga wzrosła o 0,5kg,ale mam nadzieję, że jak zważę się w piątek to znowu będzie 57,8.Mam nauczkę przynajmniej. a ja miałam śniadanie na wypasie, bo zrobiłam sobie jajecznicę na pomidorze z pieczarkami,ale jakoś mi nie specjalnie to spakowało. Teraz kawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej...ale mnie choroba rozlozyla :( a mam buraczki do zaprawiania, a tak mi sie nie chce, ze masakra :( Simone, moze ten wzrost wagi, to nie ten rosol i tort, tylko warzywa, bo zatrzymuja wode, wiec sie nie przejmuj :) Ja juz tez po sniadaniu, bulke mialam jak zwykle, jajecznica bym sie nie najadla :P Ale pogoda do d**y u mnie, caly czas pada. Ikke, gdzie ty sie podzialas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4. Dieta Dukana Metoda Dukana proponuje powrót do podstawowych produktów spożywczych oferując wybór 100 produktów, w tym 72 proteinowe i 28 warzywnych. Można je spożywać bez ograniczeń. Stosowanie diety dzieli się na 4 fazy: Kilkudniowa faza uderzeniowa (zwana też proteinową). Czas jej trwania – zawsze krótki – różni się w zależności od ilości kilogramów do zrzucenia i polega na odżywianiu się bez ograniczeń ilościowych wyłącznie produktami bogatymi w proteiny – do wyboru spośród 72 zalecanych. Faza naprzemienna, która potrwa aż do uzyskania żądanej wagi. Podczas tej fazy naprzemiennie następują dni, podczas których wciąż jemy tylko białka, i te, kiedy potrawy białkowe uzupełniamy warzywami pochodzącymi z listy. Faza utrwalająca pozwala nam stopniowo powrócić do bardziej urozmaiconego jadłospisu, przy jednoczesnym zachowaniu uzyskanej wag. Zalecany czas trwania to 10 dni na każdy utracony kilogram. Dwa razy w tygodniu możemy zjeść makaron lub kaszę. Faza definitywnej stabilizacji trwa – najlepiej – do końca życia. To ta, podczas której utrwalamy i przestrzegamy nawyków żywieniowych pozwalających utrzymać szczupłą sylwetkę. Zalecane jest, by raz w tygodniu urządzić sobie dzień wyłącznie „proteinowy”. Korzyści Szybka utrata wagi. Mało frustrująca. Bez ograniczeń czasowych i ilościowych. Łatwa do stosowania także poza domem. Małe ryzyko efektu jo-jo dzięki fazie stabilizacyjnej. Wady Organizm syntetyzuje ciała ketonowe, które hamują głód, ale mogą wywoływać uczucie zmęczenia i osłabienia podczas pierwszych dni. Ryzyko niedoborów podczas pierwszej fazy. Dieta nie zawiera tłuszczów pochodzenia roślinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak myslicie zdrowa czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet nie ma nic o nerkach no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za dużo bialka w tej diecie,a zero tłuszczu, do tego smieciowo-cola light,serki lihgt,jogurt light itp.Produkty odsysane z tłuszczu uzupełniane sa guma arabska,maka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta na pewno nie jest zdrowa, ale ja ja stosuje i jestem w pelni swiadoma jej konsekwencji.Ciagle ktos probuje naprowaadzic dukanki na cos innego, a moze tak dac spokoj, co? Z tym dawaniem dobrych rad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obrazalska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sajena,sadzac po nicku jesteś mloda i zdrowa,wiec stosując te diete na krotka mete na pewno sobie zdrowia nie zrujnujesz.Pewnie schudniesz(choć waga 59 to moja wymarzona;) ale możesz mieć problemy z miesiaczka,stanem wlosow i paznokci.Wegle ze zboz nie sa człowiekowi niezbędne,ale tłuszcz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
waga nie jest wyznacznikiem swietnej figury i kondycji ciala.Chodzilam 3 razy w tyg na basen-waga -1 kg,a sylwetka smuklejsza,zmiejszyl się cellulit i zaczely rysować się miesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obrazalska :) tylko wszystkie przestrogi, wady diety sa mi doskonale znane, nie zdecydowalabym sie na ta diete, nie zapoznawszy sie z jej wadami i zaletami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jestem po diecie 5 lat jakos , mam teraz 50 i czuje sie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i wszystkie badania bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
W żywności LIGht niezdrowe są w przypadku nabiału produkty nie słodzone zwykłym cukrem tylko jego zamiennikami np jogobella light,danio light itp, a do tego, aby wchłaniały się wszystkie witaminy z produktów mlecznych jest potrzebne minimum 1,5% zawartości tłuszczu-dlatego mleko o zawartości tłuszczu 0,5% jest bezwartościowe. Poza tym ta dieta nie jest dobra dla osób które mają problem z trawieniem WIĘKSZEJ ILOŚCI białka i nie pijącymi minimum 1,5-2l wody dziennie, a dla osób które tego problemu nie mają nie stoi nic na przeszkodzie, aby ją stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
hej, u mnie na szczęście waga powoli wraca do normy. Za chwilę kawa i trzeba iść na zakupy i zacząć 3 dni P. A co tam u Was? Czy powoli wątek umiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
Sajena kuruj się,ale teraz może zacznij jeść jakieś owoce jak chora jesteś? banan ma dużo wit. C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do owocow to powiem szczerze ze ja pozwalam sobie codziennie na cos maelego to jablko, mandarynka :) bo tak prawde powiedziawszy owoce tez sa potrzebne a od jednego dziennie nic sie nie stanie :) Wiem ze Dukan zabrania ale ja mam swoje zdanie na ten temat :) a poza tym zawsze to jakies witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny...Simone ja jestem tu co dzien, ale tez widze, ze juz nie bardzo kto pisze... Ja jestem zalamana!!! Zwazylam sie - minal miesiac diety, a moja waga sie nie zmienila :( :( :( Dukan chyba nie dla mnie :( mam ochote rzucic sie na cos pysznego, ale...madrzej chyba bedzie obmyslec inny plan diety...stracilam 1 kg na uderzeniowce i dalej nic...58 kg rowne mam :( miesiac stracony ehhh :( dobrze, ze chociaz wam sluzy ta dieta :( ja naprawde nie wiem co mam teraz zrobic...z przyzwyczajenia zjadlam bulke dukana z poledwica...a dalej to nie wiem...boje sie zmieniac siete, ale z drugiej strony nie widze sensu, zeby ja dalej stosowac, skoro nie ma efektow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co??? Ja chyba przejde na 4-5 malych posillkow...tzn sniadanie ok 200 kcal, drugie sniad. 100 kcal, obiad 300 kcal, podwieczorek 100 kcal i kolacja 200 kcal...bez smazenia, bez chleba, makaronow, sosow itp itd...i od dzis waze sie co dzien rano, zeby zobaczyc czy dziala...bo co z tego, ze 2 tyg sie nie wazylam, dzis weszlam, a tam bez zmian??? Szkoda czasu i meczenia sie bylo z tymi jajami, serami i kurczakiem non stop... Ikke ty jakos chudniesz, wiec cos podobnego do ciebie bede stosowac...zobaczymy :( ale mam zly humor, ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze zrob sobie plaz poludniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dzieki...juz nie bede wertowac internetu i eksperymentowac na konkretnych dietowych zasadach....zrobie tak, jak napisalam wyzej...na sniadanie zjadlam bulke dukana z poledwica, na 2 sniadanie 1 jajko+ pol serka,na obiad szykuje sobie roladke z piersi bez panierki pieczona bez tluszczu i pare rozyczek kalafiora, na podwieczorek wypije sobie szklanke barszczu, a na kolacje salatka z pomidora, ogorka, cebulki i jogurtu naturalnego. I tak mniej wiecej bede sobie jadla. Przeciez to kalorycznie nie jest duzo,a zdrowiej niz na tym dukanie, ja nie wiem, jak ja caly miesiac wytrwalam, a przeciez widzialam, ze zbytnio efektow nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sajena, dobra dieta tylko ta salatke wieczorna skrop oliwa z oliwek,a roladke opanieruj jajkiem, sezamem i smaz na sklarowanym masle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dopuścisz tlusz do diety ,a obetniesz węgle to nie trzeba Ci będzie 5 razy jesc...Mnie wystarcza 2 posiłki,a i tak to jest ok 1300 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
sajena, a może się zmierz? Bo też jest tak, że jak spożywa się dużo białka, to waga może zostać bez zmian, a i tak cm lecą. pijesz dużo wody? tak, że parę razy wstajesz sikać? To też pomaga napić się na noc dużo-wypróbowałam na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×