Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Sylwia- witamy serdecznie. Podejrzewam, ze co druga z nas ma ten problem wiec sie nie martw i odpoczywaj :) Jolka kolka- to zalezy.. niektore kobiety z om maja np. 33 tc, a z USG 34 wiec przyjmuje sie ten z USG za bardziej prawdopodobny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszłam na kalkulator tygodni ciąży i rzeczywiście wyszło mi z OM,że jestem w 30 tyg.To ja nie wiem jak to się oblicza.Ja liczyłam od pierwszego dnia miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
najadłam się placków i czekam na zgagę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mi lekarz mówił,ze z om termin jest bardziej prawdopodobny, ale czesto jest tak,że są nieregularne cykle,i wtedy bierze sie pod uwagę usg... . Kasia fajny Ci się błąd zrobił "jak członek w domu to od razu lepiej", uśmiałam się z tego:-) wiadomo,że chodziło o człowieka,ale śmiesznie wyszło:-) zresztą też racja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona co to za placuszki?z jabłkami?jak robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka kolka- duże znaczenie ma to jak długie cykle miałaś i w którym dniu cyklu zaszłaś w ciążę. Ja mam termin na 16 i jestem już w 30 tygodniu :) sylwia- witaj, ja mam podobne skurcze. Nie są bolesne , ale czasem potrafią być regularne. Jednak nie widać żadnych oznaków zbliżającego sie porodu. Brzuch mi się trochę obniżył , ale nieznacznie. Myślę, że nie ma co panikować, ale warto na siebie uważać. Też musze ponarzekać i powiem Wam,że niemiłosiernie wprost bolą mnie nogi w nocy. Czasami mi tak drętwieją , a czasami mam ogromne skurcze. Kupiłam jakiś żel chłodzący z wyciągiem z kasztanowca. Trochę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka ja przeważnie zawsze pisze z tableta i mi tak słownik podpowiada a nie zawsze popatrze . Przynajmniej się posmialas ;-) To ja już nie wiem jak liczyć te tygodnie w śr byłam u gin i pisała 29 tyd i ja też tak liczę. Cykle miałam 28dniowe i mam na 16.06 termin. To już sama nie wiem. Ja siedzę po obiedzie i oglądam tv nic mi się nie chce przez ta pogodę. Ostatnio non stop się kolce z moim mężem,on twierdzi że przesadzam na ja wciąż mu tłumacze że nie ma dla mnie czasu,szkoda gadać...mam go dość powoli,wszystko jest ważniejsze ode mnie,a ja jestem taka że nie dam sobie,ale nie wiem co mam zrobić żeby znów zaczął mieć dla mnie czas. Przed chwilą się zaś poklocilismy i dzis napewno nie siedzę nocy w jednym pokoju z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ewinkaa- mój przepis na placki: 2 jabłka starkować na grubych oczkach, 1 jajko, cukier waniliowy, proszek do pieczenia, mleko- na oko, mąki- ok.1,5 szklanki, cukru ok. 2 łyżki czubate jak kto lubi. konsystencja ma być średnio gęsta. smażę na rozgrzanym oleju do zarumienienia. kładę do odsączenia na ręcznik papierowy. ja jem z dżemem, m je z cukrem pudrem:) zajmuje to ok.20min. razem z pozmywaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Ja właśnie wróciłam z zakupów kupiłam treścią komplet do wina taki w skurzanym pudełku. Nie stety nie ominie mnie wizyta u nich. ... Ja dopiero wczoraj zdjelam obraczke bo wczoraj była nawet luźna ;) Dzisiaj rano zorientowałam się że w ogóle nie mam siary w piersiach w pierwszej ciąży nie mogłam sobie poradzić tak leciało a teraz nie dosyć że sa takie sflaczałe tak musiałam się na męczyć aby chodz krople wydusic ...; ( czytałam że nawet do porodu może nie być ale z tego co dziewczyny pisały to większość karmily ok 2 tygodni w porywach do 3 miesięcy i tak musiały do karmac modyfikowanym a więc jeszcze na wszelki wypadek zainwestuje w mleko ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminia,ja tez kupie mleko modyfikowane.Musi być pod ręką w razie czego.Kupiłam nawet smoczki na butelki,bo butelek mam kilka szklanych malych i duzych i jedną plastikową Avent.Kupię tez podgrzewacz do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek trzyamaj sie, odpoczywaj:) widzisz, dobrze, ze wczesniej zrobiłas wyprawke, bo teraz musisz leżeć tylko:) 33ona, takie racuszki, uwielbiam też ostatnio robiłam:) ja poprasowałam troche, poukładałam w komodzie i piore ubranka narazie do rozmiaru 62, pare 68, reszte na bieżąco jak sie malutki urodzi, bo nie mam tyle miejsca. Co do cycków mi cos leci, jakies kremowe, ale nie mocno, i mysle ze to nie reguła, ze wczesniej leci to ma sie mleko, zanim sie wszystko rozkreci w cyckach to minie dobrych pare dni, a matki czesto sie poddają od razu bo małe płacze, niestety ssanie dopiero napedza piersi do produkcji i trzeba sie napocić, zeby tak sie własnie stało... oczywiscie czasami tego mleka nie ma, albo jest mało treściwe.Ja kupie jedną puszke mleka na wszelki wypadek.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już też mam butelki dwie avent-u najwyższej się pojedzie i dokupi bo i tak lekarze mi mówili że po porodzie czekają mnie wizyty np u endykrynologa z malenstwem. To i tak będę podróżować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek 3maj sie !! wierze ze bedzie dobrze moze cos sie ruszy mala i troche sie zmiejszy zastoj 33ona - te placki kojarza mi sie z dziecinstwem mama je zawsze robila heh Witaj Sylwia a co do terminu porodu tzn tygodnia ciazy to zawsze sie mowi i bierze pod uwage ten z OM chyba ze ktos juz napawrde mial cykle popaprane nieregularne itp i termin porodu z usg najwiarygodnieszy jest ok usg prenetalanego pozniej juz sie na to nie patrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
:) ja tylko takie robię, ziemniaczane i z cukinii- znam 3 rodzaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona ale mi smaku narobiłaś,mniam... Chyba dzisiaj je zrobię tak na podwieczorek,bo obiad mam. . Kasia a gadałaś z mężem tak na spokojnie?ja tez tak czasami mam,że czuje się samotna,ma się wrażenie,że on na wszystko m ochote tylko nie n wspólny czas ze mną... Wiem,że po złości to na odwrót wtedy wszystko. Wczoraj wieczorem wpadłam w małą furię,bo chciałam cos ogladc na tv a on sobie grał i zaczęłam wykrzykiwać,że sie nie domyśla,że sam herbaty nie zrobi,że owszem-nie m z niczym problemu jak poproszę,ale j nie chciałabym prosić,chcę żeby się domyślał, a na koniec sie popłakałam a mąż na to "jejku, Ty tak na serio,myślałem,że troche żartujesz" i przytulił i było lepiej... tak czy siak wiem co czujesz, musicie pograć, tym bardziej,że to szczególny stan i potrzebujesz tej troski jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mamina bardzo fajny prezent:-) może uda Wam się wcześniej wyjść i nie będzie to źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ILONEK jeszcze jedna rzecz, nic nie mam do lekarzy w Bielsku itd ale jak chcesz to moze skonsultuj swoj stan z jakism lekarzem dobrym z bialgo , moge ci polecic dr rogowsiego z mswia przyjmuje tez prywatnie prowadzi mja kolezanke z zastojami napaarwde super specjalista i czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maz sam nie zrobi sobie kolacji,herbaty i nic na to nie poradze.Wychuchany jeDYNAKJa wiele razy mu to wypominałam,próbowałam zmienic ale to prowadziło do awantur,on jest zacięty,stanowczy,nic nie wskóram.Jednak plusem jest to,ze jest abstynentem,domatorem i jak sie go nie czepiam to jest o.k,spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej gosciu. Wedlug poloznej to 31ty z data na 7 czerwca, ale lekarz twierdzi ze urodze pozniej okolo 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez jest duża rozbieżnosc ale w odwrotną stronę. z OM na 6 czerwca, a z usg 22-30 maja. lekarz mówi ze pewnie będzie koniec maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja mam dzis caly dzien straszny bol kregoslupa az noga boli jak chodze,od pol godz boli mnie btrzuch ale niejest twardy .kurde maly tez jakos aktywny zrobil sie jak te bole sie zaczely i w kroczu mam wrazenie jak by glowka miala wyjsc.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie z om jest30maja a z usg tego pierwszego byl28maja a z polowkowego18 nam polozna mowila ze z om jest najbardziej wiarygodny termin.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca,może jedź do szpitala?Lepiej być pod kontrolą jak masz takie bóle. To oznacza,ze coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczekujaca podjedz na izbe asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzielam magnez i nospe i narazie ustapily bole jak powtorzy sie jeszcze to pojade na pogotowie .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona właśnie wcinamy placuszki,mąż zachwycony, ja juz pękam:-) jeszcze raz dzięki. . oczekująca jak cokolwiek Cię niepokoi to jedź,albo zadzwoń do lekarza jak masz taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewinka narazie sie nic nie dzieje,ustapilo moze to z nerwow poprostu bo m i tesciowa mnie wkurzyla.mam numer do mojego gin wiec jak cs bede dzwonic.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
To dobrze, bądź czujna i oszczędzaj się proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×